Pekao kredyt konsolidacyjny – poznaj opinie i szczegóły oferty!

Pożyczam
od 1000 do 250000
na
od 12 do 120 mies.

Koszty

Szczegóły

Przykład reprezentatywny

Sprawdź ofertę
Koszty
Miesięczna rata
0
Łącznie do spłaty
0
Całkowity koszt pożyczki
0
Odsetki
0
Prowizja
0
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Szczegóły
Kwota
1 000 - 250 000 zł
Oprocentowanie
11,80 %
? zmienne
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
Treść promocji
Dodatkowe środki do 25% konsolidowanej kwoty lub karencja w spłacie pożyczki
Promocja
Tak
Czas Promocji
31.05.2024 r.
Prowizja
0 %
? Prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą pożyczki konsolidacyjnej od 3 000 zł do 250 000 zł z okresem kredytowania od 96 do 120 miesięcy, przeznaczonej na spłatę udzielonych w innych bankach/instytucjach finansowych pożyczek lub kredytów oraz na dowolny cel w wysokości do 25% kwoty spłacanych zobowiązań. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A. Oferta dla pożyczek z okresem kredytowania od 96 miesięcy. Oferta ważna do 31.05.2024 r.
RRSO
10,60 %
? Oferta dla pożyczek z okresem kredytowania od 96 miesięcy. Oferta ważna do 31.05.2024 r.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 10,97 % przy założeniach całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 62 985 zł, pożyczka zaciągnięta na 106 miesięcy, oprocentowanie zmienne 10,45% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 33 735,45 zł (w tym: odsetki 33 735,45 zł), całkowita kwota do zapłaty 96 720,45 zł, płatna w 105 ratach miesięcznych po 912,46 zł, 106 rata wyrównująca 912,15 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 21.02.2024 r.

Siedziba firmy

Bank Polska Kasa Opieki SA
ul. Żubra 1
01-066 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 262 470 034
KRS: 0000014843
NIP: 5260006841
REGON: 000010205

Jakie są warunki kredytu konsolidacyjnego, proponowanego przez Bank Pekao? Produkt ten widnieje w ofercie jako pożyczka konsolidacyjna na spłatę innych zobowiązań. Sprawdzam jej warunki, opłacalność i to, jak wypada na tle konkurencji.

kredyt konsolidacyjny pekao

Kluczowe informacje

 • Kredyt konsolidacyjny w ofercie Banku Pekao widnieje jako pożyczka. Działa jednak na takiej samej zasadzie, co tradycyjna konsolidacja;
 • Możesz ją przeznaczyć na spłatę zobowiązań, które zaciągnąłeś w innych bankach, w tym w instytucjach pozabankowych;
 • Minimalna kwota finansowania to 1 tys. zł, a maksymalna 250 tys. zł. Z kolei okres kredytowania wynosi od 12 do 120 miesięcy;
 • Ofertę kredytu konsolidacyjnego w Pekao polecamy osobom, które posiadają zobowiązania w kilku różnych bankach (również w firmach pożyczkowych) i chcą zamienić je na jedną, miesięczną ratę;
 • Z tego rozwiązania wykluczeni są klienci, którzy mają niespłacone kredyty w Banku Pekao.

Nasza recenzja kredytu konsolidacyjnego w Banku Pekao S.A.

Zacznę najpierw od plusów. Na korzyść oferty konsolidacyjnej Pekao przemawia przede wszystkim dość atrakcyjne oprocentowanie, RRSO, opcja rozłożenia rat nawet do 10 lat oraz możliwość skorzystania z 3-miesięcznej karencji w spłacie kredytu. Ta ostatnia opcja da Ci chwilę oddechu od obowiązku regulowania rat. Dodatkową zaletą tego produktu jest fakt, że stosunkowo łatwo umożliwia on całkowite uniknięcie prowizji banku. Z jego pomocą skonsolidujesz ponadto zobowiązania bankowe, jak i chwilówki.

Pożyczka konsolidacyjna Pekao ma jednak i słabe strony. Jej największym mankamentem jest kwota minimalna, wynosząca 10 tys. zł. Oczywiście musisz liczyć się ze sprawdzeniem historii i zdolności kredytowej. Ale Pekao nie jest tu wyjątkiem, jest to standardowa procedura, z którą spotkasz się we wszystkich tradycyjnych bankach. Dodatkowo nie skorzystasz tutaj z konsolidacji, jeśli chcesz spłacić długi wcześniej zaciągnięte w tej instytucji.

Koszty kredytu konsolidacyjnego Pekao

Dopiero po dokonaniu oceny zdolności kredytowej klienta, bank podejmuje decyzję o przyznaniu pieniędzy i określa szczegółowe warunki umowy. Jest to proces indywidualny, zależny od sytuacji finansowej, w której się znalazłeś. Przed podpisaniem umowy natomiast zawsze zwróć uwagę na łączny koszt zaciąganego zobowiązania. Wpływa na niego kilka aspektów, takich jak:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
 • prowizja banku,
 • ubezpieczenie,
 • oprocentowanie,
 • ewentualne koszty dodatkowe.

Koszt kredytu jest to kwota, którą musisz spłacić, „ponad” sumę pożyczoną od banku. Łącznie te dwie kwoty składają się na całkowitą kwotę zobowiązania.

Bank Pekao oferuje specjalne podejście do tematu swojej prowizji. Może wynosić ona 0 proc., ale tylko wtedy, gdy spełnisz określone warunki, czyli weźmiesz dodatkową gotówkę maksymalnie do 25 proc. kwoty spłacanych zobowiązań. Te środki nie muszą zostać przeznaczone na spłatę udzielonych pożyczek w innych bankach, Możesz wydać je na dowolny cel.

Sprawdź swoją zdolność kredytową za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej Zobacz

Koszty kredytu konsolidacyjnego Pekao

Niestety na stronie internetowej Banku Pekao S.A. nie ma wygodnego kalkulatora, obliczającego warunki kredytu konsolidacyjnego. Na bazie przykładu reprezentatywnego możesz jednak szybko samodzielnie dokonać odpowiednich wyliczeń. Załóżmy, że interesuje Cię pożyczka zaciągnięta na następujących warunkach:

 • RRSO – 12,46%
 • całkowita kwota pożyczki bez kredytowanych kosztów – 45 000 zł
 • okres spłaty – 64 miesiące,
 • oprocentowanie – zmienne 11,80. w stosunku rocznym.

Przy takich założeniach całkowita kwota pożyczki wyniesie Cię 60 849 zł. Oznacza to, że koszt zobowiązania będzie równy 15 849 zł.

Jak wziąć pożyczkę konsolidacyjną w Pekao?

Okres spłaty pożyczki konsolidacyjnej w Pekao uzależniony jest od wybranej kwoty:

 • od 10000 zł do 14999 zł okres spłaty wynosi 1-8 lat,
 • od 15000 zł do 250000 zł okres spłaty wynosi do 10 lat.

W przypadku, jeśli jesteś:

 • klientem Pekao: (masz tutaj np. konto osobiste), to możesz podpisać umowę w bankowości internetowej, aplikacji mobilnej lub oddziale stacjonarnym;
 • nowym klientem: możesz złożyć formularz online, ale samo podpisanie umowy odbędzie się już w placówce stacjonarnej.

Będąc stałym klientem Pekao, możesz liczyć na znacznie łatwiejszą procedurę. Wniosek wypełnisz online i w taki też sposób dostarczysz wszelkie niezbędne dokumenty. Zwykle nie jest do tego niezbędny dokument potwierdzający Twoje dochody, o ile wpływają one regularnie na rachunek w tym banku.

Z kolei jako nowy klient, zostaniesz poproszony o przedstawienie:

 • ważnego dowodu tożsamości,
 • dokumentu potwierdzającego regularne dochody,
 • dokumentów dotyczących wszystkich zobowiązań, jakie mają zostać objęte konsolidacją.

Po przeanalizowaniu wniosku bank może także poprosić Cię o złożenie dodatkowych dokumentów czy zaświadczeń. Wszystko po to, by jak najlepiej ocenić Twoją zdolność kredytową i przygotować odpowiednią ofertę kredytową.

Pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao krok po kroku

 1. Złóż wniosek o pożyczkę konsolidacyjną online lub stacjonarnie w placówce banku.
 2. Dołącz niezbędne dokumenty, wymagane przez Pekao.
 3. Poczekaj, aż bank przeanalizuje Twój wniosek.
 4. Poczekaj na odpowiedź i (* jeśli jest ona pozytywna) dokładnie przeczytaj umowę.
 5. Podpisz umowę (* w placówce lub online).
 6. Pekao w Twoim imieniu ureguluje wskazane we wniosku zobowiązania.
 7. Dodatkowe pieniądze (* jeśli o takie wnioskowałeś) Pekao wyśle na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy.

Od tej chwili spłacasz tylko jedno, zaciągnięte zobowiązanie, w comiesięcznych ratach. Jego wysokość została wskazana w podpisanej przez Ciebie umowie. W praktyce więc kilka kłopotliwych rat zamieniasz na jedną, większą, ale łatwiejszą do uregulowania. Masz też możliwość skorzystać w Banku Pekao z karencji w spłacie. Polega to na tym, że pierwszą ratę możesz zapłacić w trzecim miesiącu kalendarzowym po realizacji warunków umowy.

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny?

Na polskim rynku finansowym nie brak rozwiązań konsolidacyjnych. Poniżej pokażę Ci kilka najkorzystniejszych produktów z tej kategorii, uwzględnionych w rankingu kredytów konsolidacyjnych, stworzonym przez Czerwoną Skarbonkę.

Instytucja finansowaOkres spłatyOprocentowanieKwota kredytu
Smartneyod 6 do 96 miesięcy15,75%2 000 – 60 000 zł
Raiffeisen Digital Bankod 12 do 120 miesięcy11,38%5 000 – 150 000 zł
PKO BPod 2 do 120 miesięcy13,99%1 500 – 200 000 zł
Alior Bankod 3 do 120 miesięcy11,90%500 – 200 000 zł
Santander Bank Polskaod 3 do 120 miesięcy15,99%1 000 – 300 000 zł

Jak widać na powyższym zestawieniu, oferta Pekao rzeczywiście jest dość atrakcyjna. Ma jedne z najniższych oprocentowań. Niewiele instytucji oferuje przy tym kwotę kredytowania wyższą niż ten bank. Jest to zatem oferta warta rozważenia i dla wielu klientów może okazać się naprawdę atrakcyjna.

Sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych i wybierz najlepszą ofertę dopasowaną do Twoich możliwości.

Przed podjęciem decyzji przeanalizuj wszystkie dostępne produkty i ich warunki, a następnie odnieś je do swojej sytuacji finansowej. Dopiero na tej podstawie dokonasz świadomego wyboru, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla Twojego portfela.

Konsolidacja kredytu Pekao – zalety i wady

Zalety kredytu konsolidacyjnego w Pekao

 • konkurencyjne oprocentowanie i RRSO,
 • możliwość zaciągnięcia zobowiązania online (dla klientów banku),
 • możliwość dobrania dodatkowej gotówki (do 25 proc. wysokości spłacanych zobowiązań),
 • brak prowizji po spełnieniu odpowiednich warunków,
 • wysoka kwota maksymalna pożyczki,
 • możliwość spłaty zarówno zobowiązań bankowych, jak i pozabankowych,
 • maksymalny okres spłaty nawet do 10 lat,
 • opcja karencji w spłacie kredytu.

Wady kredytu konsolidacyjnego w Pekao

 • brak możliwości konsolidacji zobowiązań zaciągniętych w Banku Pekao,
 • wysoka kwota minimalna zobowiązania,
 • konieczność sprawdzenia zdolności kredytowej klienta,
 • krótszy okres spłaty dla pożyczek do 15 tys. zł.

Pożyczka konsolidacyjna w Bank Pekao – FAQ

Czy w Pekao można skonsolidować chwilówki?

Tak, Bank Pekao daje możliwość konsolidacji zarówno zobowiązań bankowych, jak i pozabankowych. W praktyce oznacza to, że pozwala na spłacenie również pożyczek i chwilówek.

Ile czeka się na decyzję o kredyt konsolidacyjny Pekao?

Decyzja na temat przyznania kredytu konsolidacyjnego w Banku Pekao najczęściej jest przyznawana maksymalnie do 3 dni roboczych od chwili złożenia wniosku. Stali klienci banku zazwyczaj mogą liczyć na jej wydanie szybciej niż osoby, które nie mają w nim konta.

Kto nie dostanie pożyczki konsolidacyjnej w Pekao?

Pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao przyznawana jest wyłącznie osobom pełnoletnim. Ponadto nie może zostać wydana na spłatę zobowiązań zaciągniętych w Pekao.

Czy konsolidacja w Pekao ma sens?

Tak, pożyczka konsolidacyjna ma sens, szczególnie w przypadku osób, na których ciąży kilka różnych zobowiązań. Pozwala zamienić wiele rat o rozmaitych wysokościach i terminach spłat w jedną, stałą. Dzięki temu regulowanie długów staje się łatwiejsze, podobnie jak zapanowanie nad domowym budżetem.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.9/5 - (12 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Pożyczka Konsolidacyjna Bank Pekao S.A.
Sprawdź ofertę