Pożyczka konsolidacyjna Pekao

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.1
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Okres spłaty12 - 120 miesięcy
PromocjaTak
? Możesz otrzymać dodatkowe środki w wysokości do 25% konsolidowanej kwoty!
RRSO12,96 %
Oprocentowanie12,25 %
? Oprocentowanie zmienne
Kwota10 000 - 250 000 zł
Czas Promocjido 31.12.2022r.

RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 12,96% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 36 796,00 zł, pożyczka zaciągnięta na 65 miesięcy, oprocentowanie zmienne 12,25% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 13 728,83, zł (w tym: odsetki 13 728,83 zł), całkowita kwota do zapłaty 50 524,83 zł, płatna w 64 ratach miesięcznych po 777,31 zł, 65. rata wyrównująca 776,99 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 36 796,00 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 24.08.2022 r.

Inne produkty PEKAO S.A.

Aktualnie w Pekao SA trwa promocja, w której do końca roku możesz zaciągnąć promocyjną pożyczkę konsolidacyjną i przeznaczyć ją na spłatę dowolnych zobowiązań kredytowych. W ramach oferty pożyczysz do 250 tys. zł, a okres kredytowania rozłożysz nawet na 10 lat. Oferta skierowana jest do nowych klientów.

Kredyt konsolidacyjny w Pekao SA – co warto wiedzieć?

Dzięki konsolidacji kredytowej uporządkujesz swoje zobowiązania oraz wydłużysz okres spłaty, płacąc niższe miesięczne raty. Aby jednak takie rozwiązanie było opłacalne, musisz wybrać odpowiedni kredyt konsolidacyjny.

Bank Pekao SA przygotował dla klientów wyjątkowo atrakcyjną ofertę, pod nazwą „Pożyczka konsolidacyjna”. Możesz zawnioskować nawet o 250 tys. zł i oprócz tego pozyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel. Masz maksymalnie 10 lat na spłatę. Pekao proponuje także zerową prowizję za przeniesienie swoich kredytów i opcję 3-miesięcznej karencji już od pierwszej raty. Oferta promocyjna ważna jest do 31.12.2022 r.

Pożyczka konsolidacyjna udzielana jest na spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek lub kredytów na dowolny cel, pekao.com
Złóż wniosek o pożyczkę konsolidacyjną w Pekao

Jak działa pożyczka konsolidacyjna Pekao?

Zanim przejdziemy do szczegółów oferty, warto przede wszystkim wiedzieć, na czym polega konsolidacja kredytowa. Pekao SA na swoich stronach internetowych podkreśla, że konsolidacja powinna być rozumiana jako sposób ułatwiający zarządzanie płynnością finansową. Ma pozwalać na uporządkowanie finansów osobistych oraz odciążyć budżet domowy, obowiązkiem spłaty kilku rat w miesiącu. Zamiast więc kilku różnych rat, płacisz jedną niższą.

Sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych i wybierz najlepszą ofertę dopasowaną do Twoich możliwości!

Szczegóły oferty

Jeśli jesteś zainteresowany skonsolidowaniem swoich zobowiązań, spójrzmy, jak prezentują się najważniejsze parametry pożyczki konsolidacyjnej.

Pożyczka konsolidacyjna
RRSO12,96%
Prowizja0%
Minimalna kwota finansowania10 000 zł
Maksymalna kwota finansowania250 000 zł
(do 40 tys. zł bez zgody współmałżonka)
Minimalny okres spłaty12 miesięcy
Maksymalny okres spłaty120 miesięcy
(dla pożyczek od 10 000 zł do 14 999 zł okres spłaty wynosi do 8 lat, a dla pożyczek od 15 000 zł do 250 000 zł – 10 lat)
Ubezpieczenie pożyczkidobrowolne
Wcześniejsza spłata kredytuTAK
(min. 20 zł, opłata zależna od kwoty pożyczki)

Koszty kredytu konsolidacyjnego w Pekao

Prowizja za skorzystanie z konsolidacji pobierana jest jednorazowo od kwoty udzielonego finansowania. Teraz w ofercie promocyjnej aktualnej do 31.12.2022 r. wynosi ona 0 proc.

Sama kalkulacja przykładu reprezentatywnego (stan na 24.08.2022 r.) przedstawia się następująco:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 12,96% przy założeniach:
 • Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 36 796,00 zł,
 • Pożyczka zaciągnięta na: 65 miesiące,
 • Oprocentowanie zmienne: 12,25% (w stosunku rocznym),
 • Całkowity koszt kredytu: 13 728,83, zł (w tym: odsetki: 13 728,83 zł),
 • Całkowita kwota do zapłaty: 50 524,83 zł, płatna w 64 ratach miesięcznych: 777,31 zł, 65. rata wyrównująca 776,99 zł).

Aby sprawdzić szacunkowy koszt pożyczki, skorzystaj z kalkulatora kredytowego.

Na co możesz przeznaczyć konsolidację?

W ramach pożyczki konsolidacyjnej możesz połączyć różne zobowiązania pod warunkiem, że nie zostały one udzielone przez Bank Pekao SA. Mogą to być:

 • kredyty gotówkowe,
 • kredyty samochodowe,
 • karty kredytowe,
 • kredyty ratalne,
 • debet w koncie.

Jakie dokumenty są wymagane?

Podstawą otrzymania konsolidacji w Pekao podobnie, jak w innych bankach, jest prawidłowo złożony wniosek kredytowy. Bank dodatkowo wymaga złożenia kilku dokumentów, do których należą:

 • dowód osobisty, o ile masz konto osobiste w Pekao SA, na które regularnie wpływa Twoje wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę/emerytury,
 • dowód osobisty i zaświadczenie o zatrudnieniu albo decyzja o przyznaniu emerytury (jeśli nie masz konta w Pekao z regularnymi wpływami i jesteś zatrudniony na umowę o pracę/otrzymujesz emeryturę),
 • inne dokumenty potwierdzające wysokość zarobków wraz z dowodem osobistym (w przypadku innych źródeł dochodu). W tym celu powinieneś się skontaktować z Pekao, aby uzyskać dokładniejsze informacje o wymaganym komplecie dokumentów, jakie musisz dołączyć do wniosku.

Bank zastrzega sobie również prawo do poproszenia o dodatkowe dokumenty, które mogą być potrzebne do oceny Twojej zdolności kredytowej.

Jakie warunki musisz spełnić, by otrzymać pożyczkę konsolidacyjną?

Najważniejszym warunkiem jest oczywiście dobra zdolność kredytowa, którą Pekao rozumie jako zdolność do spłaty zaciągniętej pożyczki wraz z odsetkami, w wyznaczonym terminie. Instytucja ocenia Twoją zdolność na podstawie analizy informacji, m.in.:

 • wysokości zarobków,
 • aktualnego zatrudnienia,
 • spłacanych zobowiązań.

Poza tym warunkiem musisz mieć dobrą historię kredytową w BIKu, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Pekao za każdym razem sprawdza swoich kredytobiorców w tej bazie.

Jeśli wcześniejsze kredyty i pożyczki spłacałeś w terminie – nie masz powodów do obaw – otrzymasz kredyt konsolidacyjny w Pekao. Natomiast, jeśli masz duże opóźnienia, to nie licz na finansowanie. Konsolidacja zobowiązań nie jest rozwiązaniem dla osób zadłużonych z przeterminowanymi płatnościami.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny w Pekao SA?

Rzec jasna, w przypadku wnioskowania o kredyt musisz złożyć formalny wniosek, który możesz uzupełnić przez internet.

a) Jeśli masz rachunek w Pekao, złóż wniosek kredytowy poprzez bankowość elektroniczną Pekao24.

b) Jeśli nie masz konta w Pekao, a chcesz skorzystać z takiego rozwiązania online, kliknij w przycisk poniżej.

Złóż wniosek o pożyczkę konsolidacyjną w Pekao

O kredyt konsolidacyjny możesz również wnioskować na infolinii: 801 365 365 (opłata wg cennika operatora) albo udając się do najbliższej placówki banku.

Opinie o konsolidacji w Pekao

Klienci, którzy już mieli okazję skorzystać z oferty Pekao, wyrażają się o niej bardzo pozytywnie. Przede wszystkim na uwagę zasługuje możliwość połączenia różnych zobowiązań, dzięki czemu nie musisz pamiętać o konkretnych terminach ich spłaty.

My za to doceniamy promocyjną, bezkosztową prowizję za udzielenie finansowania, a także opcję przeznaczenia części środków na dowolnie wybrany cel. Bank Pekao zastrzega tylko, że kredyty, które chcesz skonsolidować, muszą pochodzić z innych instytucji.

Zalety i wady oferty

Dzięki pożyczce konsolidacyjnej masz szansę uporządkować swoje zobowiązania i spłacać jedną miesięczną ratę, która będzie dużo niższa niż łączna suma wcześniej spłacanych rat.

Do zalet tego rozwiązania zaliczymy również:

 • wysoka kwota finansowania (nawet 250 tys. zł),
 • długi okres kredytowania (do 10 lat),
 • dodatkowe środki w wysokości do 25% konsolidowanej kwoty
 • brak prowizji,
 • dobrowolne ubezpieczenie kredytu,
 • brak konieczności ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń,
 • brak konieczności zakładania konta osobistego w Pekao,
 • niewiele formalności.

Oczywiście nie jest to oferta pozbawiona wad. Największym zarzutem może być dość długi wniosek kredytowy. Choć z drugiej strony, za pomocą większej liczby informacji bank jest w stanie lepiej dopasować ofertę pod potrzeby klienta.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły