Jaka pożyczka będzie najlepsza na majówkę w 2024 roku?

Majówka to doskonały czas na krótkie wycieczki, spotkania ze znajomymi czy nawet… szybki remont. Szczególnie w tym roku. Decydując się bowiem na 3 dni wolnego, zyskamy aż 9 dni urlopu! Jak wykorzystać ten czas i skąd wziąć dodatkowe środki na realizację spontanicznych planów? Mamy dla Was idealne oferty!

Kluczowe informacje

 • Weekend majowy może wiązać się z wieloma wydatkami niezależnie od wybranej formy wypoczynku. Sięgnij po środki z konta oszczędnościowego lub skorzystaj z oferty pożyczkowej.
 • Aby sfinansować swoje plany możesz skorzystać z pożyczek pozabankowych, kredytów bankowych czy kart kredytowych. Te ostatnie okażą się szczególnie przydatne w czasie rezerwacji pokoju hotelowego czy samochodu z wypożyczalni.
 • Nie wiesz, jak spędzić kilka wolnych, majowych dni? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi!

Tania majówka 2024 – czy to w ogóle możliwe?

Ceny noclegów czy biletów komunikacji zbiorowej rosną jak grzyby po deszczu. Zwłaszcza w czasie tzw. wysokiego sezonu, do którego majówka niewątpliwie należy.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wyjazd nad polskie morze, w góry, nad jezioro, czy też zapragniesz zaznać odrobiny egzotycznego słońca, musisz przygotować się na wydatek nie mniejszy niż 1500 zł za osobę.

Źródło: travelplanet.pl 1

Samodzielne zorganizowanie grilla na przydomowej działce, chociaż będzie nieco tańszą opcją, to i tak może pochłonąć sporą część domowego budżetu. Jedzenie, podobnie jak i napoje potrafią sporo kosztować. Za przykładowy koszyk samych przekąsek i produktów grillowych możemy zapłacić nawet 400 zł. Dodatkowo zakup krzeseł, foteli ogrodowych czy innych akcesoriów pochłonie drugie tyle.

Czy w takim razie tania majówka w ogóle jest możliwa? Tak, jeśli postawimy na samotny relaks w zaciszu własnego domu. W innym przypadku to nawet te z pozoru bezpłatne aktywności mogą wymagać od nas nieplanowanych zakupów.

Aby nie wydać zbyt dużo, warto przelać sobie na osobne konto maksymalną kwotę, którą chcesz wydać. W tym celu możesz sięgnąć po środki odłożone np. na koncie oszczędnościowym. A co w przypadku, gdy zbyt późno zacząłeś myśleć o urlopowych planach i nie masz oszczędności? W takim przypadku możesz sięgnąć po pożyczkę pozabankową czy kredyt. Niektóre oferty dostępne są niemal od ręki, wystarczy, że poczekasz kilkanaście minut na przelew środków.

Pożyczki pozabankowe – pieniądze na majówkę w 15 minut

Pożyczki w odróżnieniu od kredytów bankowych wyróżniają się minimalną liczbą formalności. Nierzadko wystarczy wypełnić krótki formularz online bez wychodzenia z domu, bez przedstawiania zaświadczeń od pracodawcy. Jeśli zależy Ci na czasie, wybierz ofertę pożyczki na dowód. W zależności od oferty możesz pożyczyć od 100 zł do 60 000 zł, a spłatę finansowania rozłożyć na kilkanaście miesięcy.

3 najlepsze oferty pożyczek na dowód

Opinie:
3,9/5
Okres spłaty
61 - 90 dni
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
100 - 10 000 zł

2822 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
4 - 50 miesięcy
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
1 000 - 30 000 zł

3187 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 120 miesięcy
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Czas wypłaty
30 minut
Kwota
1 000 - 60 000 zł

4033 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na pożyczkę? Niektórzy pożyczkodawcy udzielają pierwszego finansowania zupełnie za darmo. To oznacza, że RRSO oferty wynosi 0%, a Ty musisz oddać dokładnie tyle, ile pożyczyłeś. Kto udziela darmowych pożyczek nowym klientom? Takie propozycje przygotowała, chociażby:

 • Smart Pożyczka,
 • Ekspres Pożyczka,
 • Feniko,
 • Cashtero,
 • Vivus.

Karta kredytowa na nieprzewidziane wydatki

Czasami sięganie po pożyczkę może nie być do końca opłacalne. Dzieje się tak, chociażby wtedy, gdy wiesz, że w Twoim domowym budżecie, regularnie pojawiają się dodatkowe wydatki, których nie możesz sfinansować z bieżącego wynagrodzenia.

Dodatkowo jednak muszą one być na tyle małe, żebyś był w stanie spłacić je w ciągu jednego czy dwóch miesięcy, czyli w czasie przewidzianego przez bank czy pożyczkodawcę okresu rozliczeniowego.

W tym wypadku masz bowiem dwie opcje:

 • sięgnąć po kartę pozabankową, która działa na podobnej zasadzie co pożyczka,
 • zawnioskować o bankową kartę kredytową z określonym limitem.

Karta kredytowa może okazać się niezwykle przydatna podczas rezerwacji samochodu czy pokoju w hotelach. Ta stanowi bowiem pewną formę gwarancji i jej posiadanie umożliwia skorzystanie z tych usług bez żadnych przeszkód.

Najlepsze oferty pozabankowych kart kredytowych na Czerwonej Skarbonce

Kwota
100 - 10 000 zł
Koszt karty
11%
? 11% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym. 0 zł za wydanie i obsługę karty. 0 zł za aktywację i zastrzeżenie karty. 0 zł za wcześniejsze zakończenie umowy. 0 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu. 0 zł za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) i przelewy z rachunku karty. Darmowe płatności zbliżeniowe.
RRSO
0 %
? Pierwsze 30 dni RRSO wynosi 0% potem 191,48 %
Operator-karty
Master Card

1120 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,6/5
Kwota
100 - 10 000 zł
Koszt karty
0 zł
? 0 zł za wydanie i obsługę karty. 0 zł za wcześniejsze zakończenie umowy. 0 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu. 0 zł za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) i przelewy Darmowe płatności zbliżeniowe.
RRSO
191,48 %
Operator-karty
Master Card

169 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Kwota
1 000 - 30 000 zł
Koszt karty
0 zł
RRSO
29,00 %
Operator-karty
Master Card

1509 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Niektóre karty kredytowe oferują dodatkowe ubezpieczenie podróżne, które może być nieocenione podczas zagranicznego wyjazdu. Co więcej, posiadacze kart mogą liczyć na pomoc assistance, która zapewni wsparcie w nagłych przypadkach takich jak, chociażby zepsucie samochodu.

Kredyt w banku na majówkowy remont

Długi weekend majowy to idealny czas na przeprowadzenie remontu w domu lub mieszkaniu. Przemalowanie ścian, wymiana mebli czy inne prace remontowe, wymagają jednak znaczących nakładów finansowych. Kredyt remontowy w banku może być rozwiązaniem, które pozwoli Ci zrealizować te plany bez obciążania bieżącego budżetu.

Jak wybrać najlepszą ofertę? Rozpocznij od porównania dostępnych ofert różnych banków, w czym może pomóc Ci nasza porównywarka. Zwróć uwagę na RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), która uwzględnia całkowity koszt kredytu, w tym oprocentowanie, prowizje oraz inne opłaty. Następnie sprawdź, jak wygląda proces wnioskowania i jakie dokumenty będą Ci potrzebne. Niektóre banki udzielają finansowania na tzw. selfie, a inne – wymagają przedłożenia zaświadczenia od pracodawcy, co znacząco wydłuża proces.

Najlepsze oferty bankowe dostępne na Czerwonej Skarbonce!

Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
10,85 %
? zmienne
Kwota
500 - 200 000 zł
RRSO
11,40 %
?

853 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
10 - 84 miesięcy
Oprocentowanie
7,20 %
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
12,40 %

2175 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
3.
OtomotoPay Kredyt Gotówkowy
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
13,99 %
? na podstawie przykładu reprezentatywnego
Kwota
15 000 - 300 000 zł
RRSO
17,46 %
? na podstawie przykładu reprezentatywnego

846 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
84 miesiące
Oprocentowanie
15,99 %
Kwota
5 000 - 15 000 zł
RRSO
17,22 %

745 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
? Dla nowych klientów oraz dla klientów, którzy posiadają wyłącznie kredyt ratalny w Banku Pekao S.A. możliwość wnioskowania o pożyczkę na okres dłuższy - do 10 lat.
Oprocentowanie
10,45 %
? zmienne
Kwota
1 000 - 250 000 zł
RRSO
10,99 %
? Oferta dla nowych klientów oraz dla klientów, którzy posiadają wyłącznie kredyt ratalny w Banku Pekao S.A.

744 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Nie masz planów na majówkę? Oto kilka wskazówek

Jedni planują aktywny wypoczynek, inni – spotkania z przyjaciółmi, a jeszcze inni prace remontowe. Jeśli nie jesteś w żadnej z tych grup i nadal szukasz pomysłu na długi, majowy weekend mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi!

Wyjazd na łono natury

 • Wypoczynek nad wodą. Majówka to idealny czas na pierwsze w sezonie pikniki nad jeziorem, żeglowanie czy nawet wędkowanie. Można wybrać się nad polskie morze lub na Mazury.
 • Górskie wędrówki – Karpaty, Tatry, czy Bieszczady oferują szereg tras turystycznych o różnym stopniu trudności, od łatwych spacerów po wymagające wspinaczki.
 • Wycieczki rowerowe – Polska pełna jest malowniczych ścieżek rowerowych. Weekend majowy to doskonała okazja do zorganizowania dłuższej wycieczki rowerowej, np. po Roztoczu czy w dolinie Biebrzy.

Poznanie kultury i historii

 • Zwiedzanie zamków i pałaców – Majówka to doskonały czas na odwiedziny w miejscach takich jak Zamek w Malborku, Wawel czy Pałac w Wilanowie.
 • Festiwale i rekonstrukcje historyczne – Wiele miast organizuje festiwale lub dni otwarte, gdzie można oglądać rekonstrukcje historyczne, takie jak bitwy czy dawne zwyczaje.
 • Muzea i wystawy – Warto wykorzystać wolny czas na odwiedzenie muzeów, które często przygotowują specjalne wystawy tematyczne, idealne do poszerzania wiedzy.

Aktywności dla rodzin z dziećmi

 • Parki rozrywki – spędzenia czasu w parkach rozrywki takich jak Energylandia czy Mandoria to świetna okazja do zabawy dla całej rodziny.
 • Zoo i ogrody botaniczne – majówka to również okazja, by zabrać dzieci do zoo lub na edukacyjne ścieżki w ogrodach botanicznych.
 • Warsztaty i pikniki rodzinne – wiele miejsc oferuje specjalne programy dla rodzin z dziećmi, w tym warsztaty rękodzielnicze, naukowe czy kulinarnie.

Podróże zagraniczne

 • Szybkie city-breaki. Krótkie wycieczki do europejskich miast takich jak Praga, Wiedeń czy Budapeszt mogą być wspaniałym sposobem na dynamiczny i kulturowo bogaty odpoczynek.
 • Odkrywanie nowych kultur. Majówka to także dobry moment na dalsze wyjazdy, np. do Włoch czy Grecji, gdzie początek maja często już zapewnia letnie temperatury.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

1 Na podstawie analizy ofert turystycznych biura podróży Travel Planet. Parametry oferty: wyjazd w terminie 25.04-08.05, lot samolotem z dowolnego miasta w Polsce, wycieczka bez wyżywienia.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (3 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()