PożyczkaGO – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

pozyczkagopozyczkago opinie

Szczegóły oferty:

  • Maksymalna kwota pierwszej pożyczki: 5 000 zł na 36 miesięcy
  • Online, w 15 minut, bez formalności? Tak. Nie są wymagane żadne zaświadczenia

PozyczkaGO – nasza opinia

Kolejna nowość pośród szybkich pożyczek pozabankowych. Spółka Vippo, która stoi za domeną PożyczkaGo.pl została wpisana do KRS w marcu 2017 roku. Firma udziela stosunkowo tanich pożyczek, bo w przypadku kwoty 1 000 zł na 12 miesięcy, całkowity koszt wyniesie jedyne 1 574 zł. Być może jest to podobna kwota do tej, jaką można uzyskać w Ferratum, Ratka czy Monedo, jednak plusem składania wniosków w PożyczkaGo jest dosyć wysoka przyznawalność, oraz możliwość wypłaty pieniędzy przelewem GIRO. Dodatkowo klient otrzyma decyzję przez internet w ciągu 15 minut, bez żadnych formalności i zaświadczeń. Na pochwałę zasługuje również długi czas spłaty pożyczki, wynoszący aż 36 miesięcy. Minusem jest niestety dosyć niska kwota maksymalnej pożyczki – pożyczyć możesz jedynie 5 000 zł. Wysoka jest też dolna granica wieku pożyczkobiorcy – wynosi aż 24 lata. Sprawia to, że wielu klientów nie będzie mogło skorzystać z oferty. Młodsze osoby mogą skorzystać z ofert takich firm jak Wonga, Monedo czy Provident.

Jakie warunki należy spełnić w PozyczkaGo?

O szybką pożyczkę ratalną od PozyczkaGo możesz się ubiegać jeżeli masz ukończone co najmniej 24 lata oraz stały adres zameldowania na terenie Polski. Niezbędny będzie również dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Standardem jest, że przy pożyczkach online wymagane jest osobiste konto bankowe, numer telefonu do kontaktu, oraz adres e-mail. Oprócz tego na stronie pożyczkodawcy można znaleźć informacje na temat wymaganego stałego dochodu. Nie jest jednak powiedziane, że musi być to dochód z pracy, ponieważ firma nie wymaga żadnych zaświadczeń od pracodawcy oraz wyciągów z konta.

Koszta pożyczki ratalnej w PożyczkaGo

Czy zaciągając pożyczkę w tej firmie przepłacisz? Jakie duże są koszta w porównaniu z konkurencją? Otóż PożyczkaGo nie odstaje od konkurencji, ale nie ma też wygórowanych opłat i prowizji. Oprocentowanie oraz pozostałe koszty są bardzo podobne jak w innych firmach udzielających pożyczek na miesięczne raty. Na stronie Pożyczkago.pl warto złożyć wniosek, jeśli nie jesteś pewny decyzji u innych pożyczkodawców. PożyczkaGo posiada bowiem dość wysoką przyznawalność. Poniżej zamieszczam porównanie opisywanej firmy do innych pożyczkodawców z branży pożyczek na raty. Żeby różnice były dobrze widoczne, pod lupę wziąłem kwotę 1 000 złotych, na okres 12 miesięcy. W przypadku dobrej zdolności kredytowej, zdecydowanie warta uwagi jest firma Monedo i Ratka. Oferują jedne z najtańszych pożyczek ratalnych na rynku.

PożyczkaGo – całkowita kwota do spłaty: 1 574 zł, miesięczna rata: 131 zł

Wonga – całkowita kwota do spłaty 1 536 zł, rata 128 zł

Provident – całkowita kwota do spłaty 1 587 zł, rata 132 zł

Ratka – całkowita kwota do spłaty 1 440 zł, rata 120 zł

Super Grosz – całkowita kwota do spłaty 1 604 zł, rata 133 zł

Monedo Now – całkowita kwota do spłaty 1 278 zł, rata 106 zł

Czy Pożyczka Go sprawdza bazy BIK BIG KRD ERiF?

Nie będzie zaskoczeniem, że przy udzielaniu wysokich kwot na raty, pożyczkodawca sprawdzi bazę BIK. Robią to praktycznie wszyscy pożyczkodawcy, którzy udzielają pożyczek ratalnych. Wyjątkami od tej reguły są tylko Ferratum Bank oraz Provident (oferta pożyczki samoobsługowej). Nie znaczy to jednak, że w PożyczkaGo klient ma mniejsze szanse na pożyczkę. Dzięki weryfikacji baz BIK, BIG, KRF oraz ERiF, pożyczkodawca może jaśniej określić sytuację kredytową klienta i dopasować dla niego lepszą ofertę. Firmy pożyczkowe mają bowiem standardy, do jakiego maksymalnie zadłużenia mogą pożyczać oraz ile minimalnie punktów w BIK-u ma klient. Jeśli mogą określić precyzyjnie te warunki, szansa na pożyczkę nawet dla zadłużonych wzrasta.

pozyczkago dla aktywnych

Co w przypadku braku spłaty pożyczki?

Umyślny brak spłaty raty nigdy nie będzie dobrym wyborem. Narażasz się przez to na szereg dodatkowych kosztów, które na pewno nie pomogą spłacić Ci zadłużenia. Jeśli z powodu nieprzewidzianych wydatków nie zdążysz ze spłatą pożyczki, warto powiadomić o tym firmę na infolinii. Być może zaproponuje Ci przesuniecie spłaty rat. Nawet jeśli nic takiego się nie stanie, lepiej zawsze mieć kontakt z firmą, której jesteś dłużny pieniądze. Dzięki temu firma wie, że nie zapadłeś się pod ziemię. Pożyczkodawca będzie bardziej cierpliwy oraz zdolny do wypracowania porozumienia. Jeśli jednak przestaniesz odbierać telefony, nie pozostawisz pożyczkodawcy wyboru. W ciągu 30 dni od planowanego terminu spłaty, do dłużnika zostanie wysłane powiadomienie listowne o wpisaniu go do rejestrów BIK, BIG, oraz KRD. A w ciągu kolejnych 30 dni od dostarczenia powiadomienia taki wpis pojawi się w bazach. Taka informacja może w przyszłości utrudnić lub nawet uniemożliwić uzyskanie pożyczki.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 112,30%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 2581,37 zł, oprocentowanie stałe 10,00%, całkowity koszt kredytu 1081,37 zł (w tym: jednorazowa opłata przygotowawcza 420,00 zł; comiesięczna opłata administracyjna 30,00 zł-łącznie 540 zł, odsetki 121,37 zł), 18 miesięcznych rat równych po 143,42 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 27.09.2017 r. na reprezentatywnym przykładzie. Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej.

Kontakt – infolinia PożyczkaGo:

e-mail: info@pozyczkago.pl
tel. komórkowy: 800 700 321
tel.: (22) 721 66 44

Godziny pracy infolinii:

Poniedziałek – piątek: 9.00 – 17.00

Autor wpisu: Stanisław

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

  1. Dominik 28 listopada 2018 at 10:09 - Odpowiedz

    Można im zaufać, tylko trzeba pilnować terminu spłaty, bo dowalą karę (o czym boleśnie się przekonałem)