PożyczkaGO – opinie klientów i recenzja

PozyczkaGO – nasza opinia

Kolejna nowość pośród szybkich pożyczek pozabankowych. Spółka Vippo, która stoi za domeną PożyczkaGo.pl została wpisana do KRS w marcu 2017 roku. Firma udziela stosunkowo tanich pożyczek, bo w przypadku kwoty 1000 zł na miesiąc, całkowity koszt wyniesie jedyne 1160,85 zł. Plusem składania wniosków w PożyczkaGo jest dosyć wysoka przyznawalność oraz możliwość wypłaty pieniędzy przelewem GIRO. Dodatkowo klient otrzyma decyzję przez internet w ciągu 15 minut, bez żadnych formalności i zaświadczeń. Na pochwałę zasługuje także możliwość wzięcia darmowej pierwszej pożyczki w wysokości 500 i 600 złotych. Minusem jest niestety dosyć niska kwota maksymalnej pożyczki, bo można pożyczyć jedynie 5000 zł. Minimalny wiek pożyczkodawcy jest za to atrakcyjny (finansowanie dostępne dla osób od 19 roku życia).

Jakie warunki należy spełnić w PożyczkaGo?

Jak już wspomnieliśmy, aby starać się o szybką pożyczkę ratalną od PożyczkaGo, należy mieć ukończone co najmniej 19 lat oraz posiadać stały adres zameldowania na terenie Polski. Niezbędny będzie również dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Standardem jest, że przy pożyczkach na raty online wymagane osobiste konto bankowe, numer telefonu do kontaktu, oraz adres email. Oprócz tego na stronie można znaleźć informacje na temat wymaganego stałego dochodu. Nie jest jednak powiedziane, że musi być to dochód z pracy, ponieważ firma nie wymaga żadnych zaświadczeń od pracodawcy oraz wyciągów z konta.

Koszta pożyczki w PożyczkaGo

Czy zaciągając pożyczkę w tej firmie, przepłacimy? Jakie duże są koszta w porównaniu z konkurencją? Otóż PożyczkaGo nie odstaje od konkurencji, ale nie ma też wygórowanych opłat i prowizji. Oprocentowanie oraz pozostałe koszta są bardzo podobne jak u innych firm udzielających pożyczek na miesięczne raty. Na stronie Pożyczkago.pl warto złożyć wniosek, jeśli nie jesteśmy pewni decyzji w innych firmach. Firma ta posiada bowiem dość wysoką przyznawalność. Poniżej zamieszczamy porównanie dzisiaj opisywanej firmy, wraz z innymi pożyczkodawcami. Żeby różnice były dobrze widoczne, pod lupę wzięliśmy kwotę 1000 złotych, na okres miesiąca. Różnice między poszczególnymi ofertami są niezauważalne.

PożyczkaGo – całkowita kwota do spłaty: 1160,85 zł,

NetCredit – całkowita kwota do spłaty 160,80 zł

Finbo – całkowita kwota do spłaty 160,80 zł

Czy Pożyczka Go sprawdza bazy BIK BIG KRD ERiF?

Nie będzie zaskoczeniem, że przy udzielaniu wysokich kwot na raty, pożyczkodawca sprawdzi bazę BIK. Robią to praktycznie wszyscy pożyczkodawcy, którzy udzielają pożyczek ratalnych. Wyjątkami od tej reguły jest tylko Ferratum Bank oraz Provident z ofertą pożyczki samoobsługowej. Nie znaczy to jednak, że w PożyczkaGo klient ma mniejsze szanse na pożyczkę. Dzięki weryfikacji baz BIK, BIG, KRF oraz ERiF, pożyczkodawca może jaśniej określić sytuację kredytową klienta i dopasować dla niego lepszą ofertę. Firmy pożyczkowe mają bowiem standardy, do jakiego maksymalnie zadłużenia mogą pożyczać oraz ile minimalnie punktów w BIK-u ma klient. Jeśli mogą określić precyzyjnie te warunki, szansa na pożyczkę nawet dla zadłużonych wzrasta.

Co w przypadku braku spłaty pożyczki?

Umyślny brak spłaty raty nigdy nie będzie dobrym wyborem. Klient naraża się przez to na szereg dodatkowych kosztów, które na pewno nie pomogą nam spłacić zadłużenia. Jeśli z powodu nieprzewidzianych wydatków nie zdążymy ze spłatą pożyczki, warto powiadomić o tym firmę na infolinii. Być może zaproponuje nam, przesuniecie spłaty rat. Nawet jeśli nic takiego się nie stanie, lepiej zawsze mieć kontakt z firmą, której jesteśmy dłużni pieniądze. Dzięki temu firma wie, że nie zapadliśmy się pod ziemię. Pożyczkodawca będzie bardziej cierpliwy oraz zdolny do wypracowania porozumienia. Jeśli jednak przestaniemy odbierać telefony, nie pozostawimy pożyczkodawcy wyboru. W ciągu 30 dni od planowanego terminu spłaty, do dłużnika zostanie wysłane powiadomienie listowne o wpisaniu go do rejestrów BIK, BIG, oraz KRD. A w ciągu kolejnych 30 dni od dostarczenia powiadomienia taki wpis pojawi się w bazach. Taka informacja może w przyszłości utrudnić lub nawet uniemożliwić uzyskanie pożyczki.

Reprezentatywny przykład pożyczki internetowej na dzień 29.05.2020 r.:
Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pierwsza pożyczka wybrana na okres 30 dni na 1000 zł kosztuje zaledwie 160.85 zł. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 513.92%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, całkowita kwota do spłaty 1160.85 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) stałe oprocentowanie wynosi 7.2%, całkowity koszt 160.85 zł, w tym Prowizja 154,93 zł, odsetki kapitałowe 5.92 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni.


Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki: RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 513.92%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, całkowita kwota do spłaty 1160.85 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) zmienne oprocentowanie wynosi 7.2% (art. 359 § 21 KC – odsetki maksymalne), całkowity koszt 160.85 zł, w tym Prowizja 154,93 zł, odsetki kapitałowe 5.92 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.6/5 - (71 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • D
  D

  Dominik

  28.11.2018, 10:09

  Wyróżniający się komentarz

  Można im zaufać, tylko trzeba pilnować terminu spłaty, bo dowalą karę (o czym boleśnie się przekonałem)

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie