PożyczkaGO – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

pozyczkagopozyczkago opinie

Szczegóły oferty:

  • Maksymalna kwota pierwszej pożyczki:5000 zł na 36 miesięcy
  • Online, w 15 minut, bez formalności?Tak. Nie są wymagane żadne zaświadczenia

PozyczkaGO – nasza opinia

Kolejna nowość pośród szybkich pożyczek pozabankowych. Spółka Vippo, która stoi za domeną PożyczkaGo.pl została wpisana do KRS w marcu 2017 roku. Firma udziela stosunkowo tanich pożyczek, bo w przypadku kwoty 1000 zł na 12 miesięcy, całkowity koszt wyniesie jedyne 1574 zł. Być może jest to podobna kwota niż jak gdybyśmy zapożyczyli się w Ferratum, Ratka czy Monedo, jednak plusem składania wniosków w PożyczkaGo jest dosyć wysoka przyznawalność, oraz możliwość wypłaty pieniędzy przelewem GIRO. Dodatkowo klient otrzyma decyzję przez internet w ciągu 15 minut, bez żadnych formalności i zaświadczeń. Na pochwałę zasługuje również wysoki czas spłaty pożyczki, czyli aż 36 miesięcy. Minusem jest niestety dosyć niska kwota maksymalnej pożyczki, bo można pożyczyć jedynie 5000 zł. Oprócz tego wysoki minimalny wiek, aż 24 lata sprawia, że wielu klientów nie będzie mogło skorzystać z oferty. Młodsze osoby mogą skorzystać z ofert takich firm jak Wonga, Monedo czy Provident.

Jakie warunki należy spełnić w PozyczkaGo?

Aby starać się o szybką pożyczkę ratalną od PozyczkaGo należy mieć ukończone co najmniej 24 lata oraz posiadać stały adres zameldowania na terenie polski. Niezbędny będzie również dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Standardem jest, że przy pożyczkach na raty online wymagane osobiste konto bankowe, numer telefonu do kontaktu, oraz adres email. Oprócz tego na stronie można znaleźć informacje na temat wymaganego stałego dochodu. Nie jest jednak powiedziane, że musi być to dochód z pracy, ponieważ firma nie wymaga żadnych zaświadczeń od pracodawcy, oraz wyciągów z konta.

Koszta pożyczki ratalnej w PożyczkaGo

Czy zaciągając pożyczkę w tej firmie przepłacimy? Jakie duże są koszta w porównaniu z konkurencją? Otóż PożyczkaGo nie odstaje od konkurencji, ale nie ma też wygórowanych opłat i prowizji. Oprocentowanie oraz pozostałe koszta są bardzo podobne jak u innych firm udzielających pożyczek na miesięczne raty. Na stronie Pożyczkago.pl warto złożyć wniosek, jeśli nie jesteśmy pewni decyzji w innych firmach. Firma ta posiada bowiem dość wysoką przyznawalność. Poniżej zamieszczamy porównanie dzisiaj opisywanej firmy, wraz z innymi pożyczkodawcami w branży pożyczek na raty. Żeby różnice były dobrze widoczne, pod lupę wzięliśmy kwotę 1000 złotych, na okres 12 miesięcy. W przypadku dobrej zdolności kredytowej, zdecydowanie warta uwagi jest firma Monedo i Ratka. Oferują jedne z najtańszych pożyczek ratalnych na rynku.

PożyczkaGo – całkowita kwota do spłaty: 1574 zł, miesięczna rata: 131 zł

Wonga – całkowita kwota do spłaty 1536 zł, rata 128 zł

Provident – całkowita kwota do spłaty 1587 zł, rata 132 zł

Ratka – całkowita kwota do spłaty 1440 zł, rata 120 zł

Super Grosz – całkowita kwota do spłaty 1604 zł, rata 133 zł

Monedo Now – całkowita kwota do spłaty 1278 zł, rata 106 zł

Czy Pożyczka Go sprawdza bazy BIK BIG KRD ERiF?

Nie będzie zaskoczeniem, że przy udzielaniu wysokich kwot na raty, pożyczkodawca sprawdzi bazę BIK. Robią to praktycznie wszyscy pożyczkodawcy, którzy udzielają pożyczek ratalnych. Wyjątkami od tej reguły jest tylko Ferratum Bank oraz Provident z ofertą pożyczki samoobsługowej. Nie znaczy to jednak, że w PożyczkaGo klient ma mniejsze szanse na pożyczkę. Dzięki weryfikacji baz BIK, BIG, KRF oraz ERiF, pożyczkodawca może jaśniej określić sytuację kredytową klienta i dopasować dla niego lepszą ofertę. Firmy pożyczkowe mają bowiem standardy, do jakiego maksymalnie zadłużenia mogą pożyczać oraz ile minimalnie punktów w BIK-u ma klient. Jeśli mogą określić precyzyjnie te warunki, szansa na pożyczkę nawet dla zadłużonych wzrasta.

pozyczkago dla aktywnych

Co w przypadku braku spłaty pożyczki?

Umyślny brak spłaty raty nigdy nie będzie dobrym wyborem. Klient naraża się przez to na szereg dodatkowych kosztów, które na pewno nie pomogą nam spłacić zadłużenia. Jeśli z powodu nieprzewidzianych wydatków nie zdążymy ze spłatą pożyczki, warto powiadomić o tym firmę na infolinii. Być może zaproponuje nam, przesuniecie spłaty rat. Nawet jeśli nic takiego się nie stanie, lepiej zawsze mieć kontakt z firmą, której jesteśmy dłużni pieniądze. Dzięki temu firma wie, że nie zapadliśmy się pod ziemię. Pożyczkodawca będzie bardziej cierpliwy oraz zdolny do wypracowania porozumienia. Jeśli jednak przestaniemy odbierać telefony, nie pozostawimy pożyczkodawcy wyboru. W ciągu 30 dni od planowanego terminu spłaty, do dłużnika zostanie wysłane powiadomienie listowne o wpisaniu go do rejestrów BIK, BIG, oraz KRD. A w ciągu kolejnych 30 dni od dostarczenia powiadomienia taki wpis pojawi się w bazach. Taka informacja może w przyszłości utrudnić lub nawet uniemożliwić uzyskanie pożyczki.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 112,30%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 2581,37 zł, oprocentowanie stałe 10,00%, całkowity koszt kredytu 1081,37 zł (w tym: jednorazowa opłata przygotowawcza 420,00 zł; comiesięczna opłata administracyjna 30,00 zł-łącznie 540 zł, odsetki 121,37 zł), 18 miesięcznych rat równych po 143,42 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 27.09.2017 r. na reprezentatywnym przykładzie. Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej.

Kontakt – infolinia PożyczkaGo:

e-mail: info@pozyczkago.pl
tel. komórkowy: 800 700 321
tel.: (22) 721 66 44

Godziny pracy infolinii:

Poniedziałek – piątek: 9.00 – 17.00

Autor wpisu: Stanisław

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

  1. Dominik 28 listopada 2018 at 10:09 - Odpowiedz

    Można im zaufać, tylko trzeba pilnować terminu spłaty, bo dowalą karę (o czym boleśnie się przekonałem)