Pożyczki Novum – opinie klientów i recenzja

Poszukujący w internecie wsparcia finansowego mogą liczyć na bardzo szeroki wybór produktów, zarówno wśród pożyczek krótkoterminowych, jak i tych dostępnych na dłużej. Tym razem przyglądamy się firmie, która specjalizuje się w finansowaniu długoterminowym. Ile można tu pożyczyć i jakie są wymagania? Ile trwa wnioskowanie? Sprawdzamy wszystko, co o warto wiedzieć o usługach Novum Pożyczki.

Novum Pożyczki – informacje o firmie

Novum Pożyczki to polska firma pozabankowa, która specjalizuje się w udzielaniu długoterminowych pożyczek ratalnych. Usługi firmy oferowane są w 100% online, umożliwiając zapoznanie się z warunkami, złożenie wniosku i otrzymanie decyzji bez potrzeby wychodzenia z domu. Pożyczkodawca szczyci się tym, że dotychczas udzielił wsparcia finansowego już dla ponad 100 tysięcy osób.

Nie da się ukryć, że strona internetowa firmy wzbudza duże zaufanie. W polu widzenia szybko znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje na temat oferowanych usług. Wszystko to w czytelnej i atrakcyjnej wizualnie formie. Szybko możemy przejść z danych o oferowanych pożyczkach do niezbędnych informacji kontaktowych. Warto pamiętać, że firma posiada dwa aktywne adresy internetowe, które kierują nas do usług Novum: https://e-novum.pl oraz https://www.pozyczkinovum.pl.

Novum Pożyczki to inicjatywa o bardzo dużym doświadczeniu rynkowym. Wywodząca się z Wrocławia spółka Novum Finance sp z o.o. działa od 2006 roku, wyróżniając się w relatywnie młodej branży kilkunastoletnim doświadczeniem. To dużo, co powinno przełożyć się na ofertę dobrze dopasowaną do potrzeb klientów. Pora przyjrzeć się, czy tak faktycznie jest.

Jakie pożyczki oferuje Novum Pożyczki?

Specjalnością Novum są dostępne w 100% przez internet pożyczki pozabankowe, które dostępne są w formie długoterminowej. Oznacza to, że pożyczoną kwotę wraz z dodatkowymi opłatami spłacamy w formie comiesięcznych rat, których wysokość dostosowana jest do naszych bieżących możliwości. Pożyczki w Novum otrzymać można na dowolny cel, co jest szczególnie pomocne w obliczu pojawienia się pilnych, prywatnych wydatków.

Novum szczyci się tym, że szybko wypłaca przyznane środki. Co więcej, status spłaty rat oraz bieżące saldo zadłużenia można wygodnie monitorować za pomocą konta użytkownika e-Novum. Zakładamy je wraz ze złożeniem wniosku o pożyczkę.

novum strona internetowa
https://e-novum.pl/

Jakie warunki trzeba spełnić w Novum Pożyczki?

Zanim złożymy wniosek o pożyczkę w Novum, warto poznać zasady, na których prezentowana firma pożycza pieniądze zainteresowanym. Ich pełną treść znajdziemy w sekcji „pomoc i kontakt”, gdzie obszernie scharakteryzowano profil pożądanego klienta tej polskiej firmy.

 • Każdy ubiegający się o pożyczkę musi być osobą pełnoletnią. Firma nie określa przy tym dodatkowych wymagań jak np. minimalny lub maksymalny wiek pożyczkobiorcy.
 • Wnioskujący musi posiadać polskie obywatelstwo, legitymując się ważnym dowodem osobistym. Do wniosku potrzebny będzie m.in. numer PESEL oraz numer i seria dokumentu.
 • Przy składaniu wniosku pożyczkowego niezbędne jest też wykazanie, że posiada się stałe źródło dochodu. W tym celu Novum prosi o okazanie stosownego dokumentu jak np. wyciąg z konta bankowego, zaświadczenie od pracodawcy lub decyzja o przyznaniu renty.
 • Podczas weryfikacji złożonego wniosku, Novum sprawdzi informacje o historii kredytowej klienta w wybranych bazach jak BIK, BIG InfoMonitor czy KRD.
 • Wnioskujący o pożyczkę może posiadać już dotychczas zaciągnięte zobowiązania. Z ich tytułu nie mogą wynikać jednak żadne dodatkowe opóźnienia.

Dostępne parametry Novum Pożyczki

Specjalnością Novum są pożyczki ratalne w pozornie typowych parametrach. To, co jednak wyróżnia ofertę opisywanej firmy, to bardzo szeroki zakres dostępnych kwot do pożyczenia. Powinno to spełnić bardzo zróżnicowane oczekiwania.

 • Kwota pożyczki.
  Minimalna wartość pożyczki rozpoczyna się od kwoty 1500 złotych. Wartość tę można powiększać o kolejne 100 złotych aż do maksymalnej przewidzianej sumy finansowania. Ta może wynieść nawet 12 000 złotych.
 • Termin spłaty.
  Czas finansowania pożyczki ratalnej w Novum wyrażony jest w miesiącach. Minimalnie może to być 10 miesięcy, czyli niespełna rok. W maksymalnym wymiarze pożyczyć można na 30 miesięcy, czyli na 2 i pół roku.

Novum Pożyczki – przykładowy koszt pożyczki

Podobnie jak w przypadku innych pożyczek internetowych, firma oferująca swoje usługi zobowiązana jest przedstawić informacje na temat orientacyjnego kosztu pożyczenia środków. Nie inaczej jest z Novum, które tuż pod kalkulatorem parametrów finansowania załączyło informacje o reprezentatywnym przykładzie pożyczki.

 • Całkowita kwota pożyczki: 3800 zł.
 • Okres finansowania: 22 miesiące.
 • Oprocentowanie stałe: 20,50%.
 • Prowizja: 2922,53 zł.
 • Odsetki: 472,17 zł.
 • Całkowity koszt pożyczki: 3394,70 zł.
 • Całkowita kwota do spłaty: 7194,70 zł.
 • Wysokość miesięcznej raty pożyczki: 327,03 zł.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 110,86%.

Jak wnioskować o pożyczkę w Novum Pożyczki?

Proces ubiegania się o pożyczkę w Novum jest przyjazny i czytelny, opierając się na prostych i przejrzystych zasadach. Przyjrzyjmy się najważniejszym etapom, na jakie należy przygotować się przed potencjalnym otrzymaniem wsparcia finansowego.

 1. Spośród dwóch adresów internetowych Novum, pełny wniosek o pożyczkę online złożymy na e-novum.pl. Tam należy w pierwszej kolejności przyjrzeć się proponowanym parametrom finansowania, najpierw wybierając kwotę pożyczki, a następnie preferowany termin spłaty. Obie te wartości ustalimy poprzez wybór optymalnej kwoty przyciskami plus oraz minus.
 2. Warto dodać, że do wybranych parametrów pożyczki Novum automatycznie obliczana jest wysokość miesięcznej raty. Znając już i tę wartość, pora przejść do formularza pożyczkowego dzięki przyciskowi „weź pożyczkę”.
 3. Na początku Novum poprosi nas o założenie konta użytkownika, które po otrzymaniu pożyczki sprawdza się jako najszybsze i najwygodniejsze źródło do monitorowania dowolnych informacji o pożyczce. To tutaj też spłacimy miesięczną ratę. Do założenia konta potrzebny jest: adres poczty e-mail, numer telefonu komórkowego oraz numer PESEL.
 4. Posiadając już konto, możemy podać niezbędne informacje do formularza. Będą to dane z dowodu osobistego takie jak imię i nazwisko, numer PESEL czy numer i seria dowodu. Novum poprosi nas też o wskazanie wysokości oraz źródła miesięcznych dochodów – musimy koniecznie załączyć dokument, który to poświadczy. Warto dodać, że dopuszczalne jest tutaj załączenie np. wyciągu z konta bankowego.
 5. Po złożeniu wniosku pożyczkowego, konieczne będzie przejście weryfikacji tożsamości oraz sprawdzenie zdolności kredytowej. Novum zastrzega, że sprawdza informacje o historii spłaty dotychczasowych zadłużeń m.in. w BIK czy KRD.
 6. Po pomyślnie przeprowadzonej weryfikacji nie pozostaje nic innego jak decyzja o przyznaniu pożyczki Novum. Środki na dowolny prywatny cel otrzymamy przelewem międzybankowym, który zaindeksowany na naszym koncie powinien być najpóźniej do kolejnego dnia roboczego. Zazwyczaj pieniądze zobaczymy jednak już tego samego dnia.

Logowanie do Novum Pożyczki

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, posiadanie konta w Novum jest niezbędne – jednak bez obaw, bo niesie to dużo korzyści. Zarejestrowani klienci mogą na żądanie sprawdzić wszelkie informacje o dotychczasowym oraz pozostałym stanie spłaty pożyczki. To dzięki koncie e-Novum szybko też uiszczą następną ratę oraz nadpłacą pożyczkę, jeżeli taką mają chęć. Logowanie się do konta użytkownika jest bardzo proste.

 1. Wejdź na stronę internetową Novum i zwróć uwagę na górny pasek.
 2. Wybierz na nim przycisk „zaloguj się”. Strona przekieruje do okna logowania.
 3. Podaj swój adres e-mail, na który założono konto.
 4. Wpisz hasło.
 5. Przejdź do swojego konta e-Novum.

Novum Pożyczki – opinie dotychczasowych klientów

Firma Novum Pożyczki to wyjątkowo doświadczony gracz, który na przestrzeni kilkunastu lat działalności obsłużył już ponad 100 tysięcy osób. Klienci firmy cenią m.in. możliwość dobrania elastycznych parametrów finansowania, a także przejrzysty interfejs internetowego konta. Nie bez znaczenia jest też fakt, że przyznaną pożyczkę otrzymamy zarówno internetowym przelewem, jak i tradycyjnie – w formie fizycznej gotówki. Novum obsługuje bowiem możliwość wypłacenia pożyczki na poczcie czekiem Giro, co cenią klienci preferujący tradycyjne metody dysponowania swoimi finansami.

Warto dodać, że Novum zwraca dużą uwagę na jakość świadczonych przez siebie usług. Klienci mogą w szybko dostępny sposób przekazywać swoje odczucia i doświadczenia konsultantom firmy, którzy zawsze zobowiązani są do starannego dopełniania swoich obowiązków. W dolnej części strony internetowej firmy znajdziemy następujące wprowadzenie, po którym do dyspozycji klientów oddany jest formularz.

Wszyscy pracownicy zatrudnieni w NOVUM oraz spółkach należących do Grupy Kapitałowej KRUK mają obowiązek działać zgodnie z przepisami. Dbamy, aby nasza organizacja była odporna na nadużycia, które mogą popełnić pracownicy, dostawcy i klienci, dlatego posiadamy mechanizmy przeciwdziałające takim praktykom. Poniższy formularz umożliwia przekazanie wiedzy lub podejrzeń dotyczących nadużyć bezpośrednio do jednostki odpowiedzialnej za przeciwdziałanie nadużyciom. Zapewniamy, że z najwyższą starannością wyjaśnimy każdą przekazaną nam informację.

Kontakt Novum Pożyczki

Biuro obsługi klienta firmy Novum Pożyczki pozostaje do dyspozycji zainteresowanych we wszystkie dni powszednie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 17:00.

Telefon kontaktowy: 71 88 88 089

Poczta e-mail: info@pozyczkinovum.pl

Novum Pożyczki – dane firmy

Nazwa firmy: Novum Finance sp. z o.o.

Adres: ul. Wołowska 8, 51-116 Wrocław

NIP: 8942862527

REGON: 020266449

KRS: 0000252906

Kapitał zakładowy: 200 000 zł

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.1/5 - (15 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • R
  R

  Robert

  15.05.2023, 13:29

  Wyróżniający się komentarz

  Zdecydowanie odradzam Novum finance. To już nie kwestia oprocentowania, na nie wyrażamy zgodę przy podpisaniu umowy. Odstąpienie od umowy to dramat. Przesyłasz na ich adres mailowy zaświadczenie o odstąpieniu od umowy i się zaczyna. Nie poznasz kwoty jaką dokładnie masz zapłacić aby zamknąć pożyczkę. Musisz czekać na maila z informacją. Trwa to kilka dni w tym czasie naliczają odsetki. Ok. Przychodzi mail, znasz kwotę i wpłacasz. Myślisz, że już po temacie. Błąd. Wpłata księguje się kolejne dwa dni i w tym czasie zwiększa się o kolejne odsetki. Pożyczka wciąż nie zamknięta. Kontakt telefoniczny tragedia, możesz dzwonić i dzwonić. Czat to samo. Wykłóciłem się o zamknięcie pożyczki, ale nie było łatwo. Straciłem na to sporo czasu i nerw. Rozmowy z kilkoma konsultantami na czacie. Teraz nie mogę się doprosić o zamknięcie pożyczki w BIK. Mija termin, w którym miało to być wykonane i nic. Kolejna interwencja o zamknięcie pożyczki i jaki efekt? Otrzymuję wiadomość, że przyjęli odstąpienie od pożyczki łaskawie. Problem w tym, że taka wiadomość już otrzymałem tydzień temu. Cwaniactwo i naciąganie ludzi na odsetki przez brak jasnej i klarownej możliwości spłaty pożyczki. Niby niewielkie sumy, ale jednak. Jak najdalej od tej firmy.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie