Premium Pożyczki – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
5.0
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Zaświadczenie o zarobkach
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 10 000 zł
Złóż wniosek w Premium Pożyczki

Zalety i wady firmy Premium Pożyczki

Zalety
 • Duża firma pożyczkowa o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym rynku pożyczek
 • Szybki czas weryfikacji i wypłaty środków
 • Przejrzysta strona internetowa
 • Bardzo wysoka maksymalna kwota pożyczki – nawet do 400 000 złotych
 • Możliwość wyboru oprocentowania pożyczki
Wady
 • Nie ma możliwości przyśpieszonej spłaty zobowiązania
 • Brak zakładki „FAQ” z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania
 • Brak jasno określonych informacji o warunkach wiekowych i innych wymaganiach wobec potencjalnych klientów

Siedziba firmy

Adres:

Premium Pożyczki S.A.

Ziębicka 35

60-164 Poznań

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 000.000 PLN
KRS: 0000449031
NIP: 7792411224
REGON: 302335818
Okres spłaty18 - 62 dni
Maks. pierwsza pożyczka500 - 10 000 zł

Rynek usług pozabankowych intensywnie się zmienia i coraz większą rolę odgrywają w nim firmy pożyczkowe, które stawiają przede wszystkim na innowacyjne usługi internetowe. W branży nie brakuje jednak i takich pożyczkodawców, którzy trzymają się tradycyjnego sposobu pożyczania pieniędzy. Przykładowo, spotykają się z klientem w cztery oczy i przekazują mu określoną sumę gotówki. Tak właśnie działa polska firma – Premium Pożyczki. Oto dokładna oferta pożyczkodawcy.

Premium Pożyczki — nasza opinia

Premium Pożyczki to wywodzący się z Poznania pożyczkodawca. Od stycznia 2013 roku funkcjonuje pod postacią spółki akcyjnej o takiej samej nazwie. Firma pomimo swojego dużego doświadczenia postanowiła obrać własną, zgoła inną ścieżkę działania niż pozostali konkurenci.

Premium Finance nie udziela pożyczek online. Oferuje pożyczki, które są dostarczane klientom w gotówce, w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku. Pożyczkodawca działa regionalnie, w wybranych miastach województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego (Zielona Góra, Nowa Sól, Żary, Sulechów). Planuje też poszerzyć swój zasięg o Konin i Bydgoszcz oraz o Dolny Śląsk, Kujawy i Gdańsk.

Pomimo tradycyjnego profilu działalności, Premium Pożyczki zadbało o dobrze opracowaną stronę internetową, na której klienci mogą składać wnioski o pożyczkę gotówkową. Witryna zaplanowana została przejrzyście i czytelnie. Poza kalkulatorem doboru parametrów pożyczki, dostępne są zakładki z informacjami o ofercie.

Jakie warunki należy spełnić w Premium Pożyczki?

Chcąc poznać podstawowe informacje na temat warunków pożyczkowania w Premium Pożyczki, pojawiają się spore utrudnienia. Na próby zlokalizowania choćby strzępków informacji, klient musi poświęcić przynajmniej kilka minut. W polityce prywatności czytamy, że konsument wnioskujący o pożyczkę musi ukończyć co najmniej 18 lat.

Konieczne jest również posiadanie polskiego obywatelstwa oraz ważnego dokumentu tożsamości. Ponadto, potencjalny pożyczkobiorca powinien udostępnić szereg danych osobowych pozwalających na jego identyfikację, w tym okazać zaświadczenie o uzyskiwanych miesięcznych dochodach. Równie ważne jest legalne i udokumentowane źródło, z jakich przyszły klient uzyskuje dochody.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Każdy pożyczkobiorca przechodzi proces weryfikacji zdolności kredytowej. Informacji na jego temat nie można niestety znaleźć na stronie internetowej. Wiadomości dotyczące wymagań stawianych pożyczkobiorcom udało mi się dopiero uzyskać telefonicznie od konsultanta BOK. Dowiedziałem się od niego, że firma sprawdza Krajowy Rejestr Długów (KRD) oraz BIG InfoMonitor. I właśnie w tych bazach zostanie zweryfikowana historia kredytowa, każdej osoby wnioskującej o pożyczkę.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Choć Premium Pożyczki nie udziela pożyczek online, to na jego głównej stronie odnajdziemy kalkulator pożyczkowy. Za jego pomocą możesz złożyć wniosek o pożyczkę. Parametry pożyczki są uzależnione od wysokości pożyczanej kwoty oraz terminu spłaty. Termin spłaty ma przy tym bezpośredni wpływ na maksymalną i dostępną kwotę zobowiązania. Minimalna kwota pożyczki zawsze wynosi 500 zł. Im dłuższy jest okres spłaty pożyczki, tym więcej można pożyczyć.

 • Przy terminie spłaty 18 tygodni, maksymalna kwota pożyczki wynosi 1 000 zł.
 • Jeśli termin spłaty wynosi maksymalnie 25 tygodni, to maksymalna kwota rośnie do 2 000 zł.
 • Gdy termin spłaty ustalimy na 35 tygodni, to maksymalnie uzyskamy 4 000 zł.
 • Przy terminie spłaty do 44 tygodni, maksymalna pożyczka to 5 000 zł.
 • Jeśli termin spłaty wyniesie 52 tygodnie, maksymalna suma pożyczki równa się 8 000 zł.
 • Z kolei przy najdłuższym okresie spłaty, wynoszącym 60 tygodni, maksymalna kwota pożyczki to 10 000 zł

Reprezentatywne koszty pożyczki prezentują się następująco.

 • Całkowity koszt pożyczki w kwocie 900 zł na 25 tygodni wynosi 376 zł. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi przy tym 341,52%, a miesięczna rata – 51,04 zł.Łączna kwota do zwrócenia wynosi 1 276 zł.

Pożyczka w Premium Pożyczki krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w firmie Premium Pożyczki przebiega następująco:

 1. Wejdź na stronę premium-pozyczki.pl i wybierz interesującą Cię kwotę pożyczki. Sumę pożyczki wybierz pierwszym suwakiem, a termin spłaty ustal za pomocą drugiego suwaka. Sprawdź kwotę do spłaty oraz RRSO.
 2. Wciśnij przycisk: „Weź pożyczkę”. Zostaniesz przekierowany do formularza kontaktowego. Wpisz do niego swoje imię i nazwisko, kod pocztowy, numer telefonu i adres poczty e-mail. Ponownie wpisz okres, na jaki chcesz pożyczyć gotówkę wraz z wysokością kwoty i ewentualnym komentarzem.
 3. Zatwierdź potrzebne zgody, a następnie wyślij formularz. Konsultant Premium Pożyczki skontaktuje się z Tobą w ciągu najbliższego dnia roboczego.
 4. Po dokonaniu pozytywnej weryfikacji, na wskazany adres otrzymasz środki pożyczkowe. Dostarczy je sam konsultant!
Opinie o Premium Pożyczki (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • W
  W
  Wojtek
  17.03.2021, 10:03

  Warunki znośne, szkoda tylko że nie można brać wyższych kwot na krótszy okres, żeby zmniejszyć koszty…

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!