Profi Credit – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
3.3
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Konto w banku
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Zameldowanie
Adres e-mail
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 25 000 zł
Złóż wniosek w Profi Credit

Zalety i wady firmy Profi Credit

Zalety
 • Zdolność kredytowa weryfikowana jest za pomocą rozmowy z agentem
 • Możliwość złożenia wniosku online
 • Elastyczne warunki
 • Możliwość spłaty ratalnej
 • Wysokie kwoty i czas spłaty pożyczek
Wady
 • Nie ma możliwości uzyskania pożyczki całkowicie online
 • Może być wymagane potwierdzenie zarobków
 • pożyczka dla osób zatrudnionych na umowę o pracę min.3 miesiące lub emerytów i rencistów

Siedziba firmy

PROFI CREDIT POLSKA S.A.

Browarna 2

43-300 Bielsko-Biała

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 793951000 PLN

KRS: 0000518190

NIP: 5472151080

REGON: 243624011

RRSO82,59 %
W jakim czasie otrzymasz bonusdo 04.04.2021 r.
Nagrody w promocjismartfon
Czas Promocji04.01.2021 r
PromocjaNie
Godziny pracy w sobotę24/7
Godziny pracy w niedziele24/7
Prowizja15,49%
Wymagane konto bankoweTak
Kwota1 000 - 25 000 zł
Oprocentowanie6,87 %
Okres spłaty24 - 36 miesięcy
Maks. kolejna pożyczka25000 zł
Maks. pierwsza pożyczka1 000 - 25 000 zł
Pierwsza pożyczka gratisNie
Wiek pożyczkobiorcy25 - 75 lat
Czas wypłaty48 godzin
Metoda wypłatyprzelew na konto
Sposób weryfikacjitelefonicznie
Oferta skierowana doumowa o pracę min. 3 miesiące lub emeryt/rencista

Przykład reprezentatywny dla pożyczki offline: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł; stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO) – 6,88%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 660 zł składają się: opłata przygotowawcza – 528 zł, prowizja – 1 672 zł, oprocentowanie – 660 zł, „Twój Pakiet” – 800 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 82,74%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 185 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 660 zł. Stan na dzień 08.04.2021

Weryfikacja w bazach dłużników
ERIF KRD BIK

W wyjątkowo konkurencyjnej branży pożyczek każda firma musi znaleźć sposób na wyróżnienie się. Niektóre chcą zachęcić klientów do skorzystania z oferty poprzez darmowe pierwsze pożyczki, inne długim okresem spłaty, a jeszcze inni — maksymalną kwotą zobowiązania. Międzynarodowa firma Profi Credit wybrała więcej niż jeden sposób. Oferuje ona pożyczki w sporej, maksymalnej kwocie 25 000 złotych. Ponadto, klient może spłacić zobowiązanie nawet do 36 miesięcy.

Profi Credit nasza opinia

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych graczy Profi Credit to firma z dużym doświadczeniem rynkowym. Powstała dokładnie w 2004 roku, a więc na 10 lat przed boomem rynku pożyczkowego. Przez kilkanaście lat swojej działalności firma posiadająca siedzibę w Bielsku-Białej chwaliła się indywidualnym podejściem do klienta i wyjątkowo korzystnymi warunkami pożyczek ratalnych. Trzeba przyznać, że oferta faktycznie może okazać się atrakcyjna dla wielu potencjalnych klientów. Wyróżnia ją ogromna kwota dla maksymalnej pożyczki (25 tys. zł), a także rozbudowana paleta przewidzianych terminów spłaty mogą one zostać rozłożone nawet do 3 lat. Jest prawdziwa to rzadkość jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe.

Czy polecił(a)byś pożyczkę w Profi Credit przyjacielowi?

Zobacz wyniki

Oferta Profi Credit nie jest oczywiście skierowana do osób, które poszukują szybkich chwilówek online. Jest to raczej usługa będąca pomostem pomiędzy branżą pożyczek a tradycyjną bankowością. Coś dla tych, którzy potrzebują większej ilości mniej pilnej gotówki z dłuższym, niż typowy miesiąc okresem spłaty. Jednocześnie, nie chcąc korzystać z usług banków. Specyfika Profi Credit wyróżnia się jeszcze w jednej kwestii transakcje odbywają się tylko częściowo za pośrednictwem internetu. Kluczowym etapem jest obsługa nas przez agenta. Proces ten może odbyć się zarówno poprzez wizytę w domu klienta, jak i udanie się do stacjonarnej placówki parabanku (jest ich w całym kraju 130).

Profi Credit — jakie warunki należy spełnić?

Warunki dla pierwszych pożyczkobiorców są całkowicie standardowe dla tego rodzaju firm. Kryteria w przypadku Profi Credit warto znać jednak ze szczególną starannością. Wszystko bowiem, krok po kroku będzie weryfikowane przez agenta, z którym się spotkamy. Pracownik omawianego parabanku zapyta nas o następujące zagadnienia:

 • Czy mamy nie mniej niż 25 lat i nie więcej niż 75 lat.
 • Posiadanie ważnego dowodu osobistego.
 • Mieszkanie pod stałym adresem.
 • Posiadanie konta bankowego.
 • Uzyskiwanie stałych dochodów, co potwierdzić można np. za pomocą wyciągu z konta bankowego.

Warto dodać, że agent może poprosić klienta o wykazanie i potwierdzenie, iż powyższe informacje zgadzają się ze stanem faktycznym. Jeśli mowa o potwierdzeniu adresu, konieczne może być przedstawienie np. faktury za gaz lub wodę. W kwestii uzyskiwania stałych dochodów, niektórzy klienci proszeni są o wyciągi z konta udowadniające ten fakt. Dodatkowo agent Profi Credit ma prawo zadzwonić do pracodawcy w celu potwierdzenia podanych przez nas informacji na temat zarobków i charakteru wykonywanej przez pożyczkobiorcę pracy. Takie sytuacje nie są jednak regułą – co pożyczkodawca zastrzega na stronie internetowej.

Oferta pożyczkowa

Dla klientów indywidualnych omawiana firma przewidziała rozbudowane taryfy. Wyróżniamy trzy kategorie pożyczek, jakie możemy uzyskać.

Klienci indywidualni mogą otrzymać.

 • Profi Credit: Pożyczka na Oświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 200 złotych, a maksymalna granica kończy się na 4000 złotych. Okres, na jaki można zaciągnąć tę pożyczkę wynosi od 6 miesięcy (pół roku), aż do 48 miesięcy (4 lata). Grupa, dla jakich celowana jest ta pożyczka to osoby mające pilną potrzebę uzyskania dodatkowych pieniędzy na niespodziewany i nieplanowany wydatek. Uzyskać ją mogą ci, którzy zatrudnieni są zarówno na umowę-zlecenie, jak i na umowę o dzieło.
 • Profi Credit: Pożyczka na Zaświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 2 000 złotych, a górna granica zamyka się na 9000 złotych. Termin spłaty wynosi minimalnie 12 miesięcy (rok), a maksymalny nawet 48 miesięcy (4 lata). Pożyczkodawca nie precyzuje charakterystycznej grupy odbiorców, chwaląc się atrakcyjnymi warunkami finansowymi wspomnianymi wcześniej, a także opcją przedłużenia terminu spłaty nawet do 3 miesięcy.
 • Profi Credit: Pożyczka Premium. Jest to świadczenie, które omawiana firma kieruje do najbardziej wymagających klientów. Minimalna kwota pożyczki wynosi 9 000 złotych, z kolei maksymalna wartość to zaskakująca i rzadko spotykana w branży wartość 25 000 złotych. Termin spłaty może wynieść od 12 miesięcy (rok) do 48 miesięcy (4 lata). Podstawowa zaleta tej pożyczki, zdaniem parabanku, to mało formalności oraz możliwość odroczenia rat. Klient, jeśli spełni warunki, uzyskuje tę ofertę błyskawicznie.

Proces przedłużenia pożyczki

Profi Credit, podobnie do konkurencyjnych firm, dla klientów w szczególnych sytuacjach przewidziało możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych. Ta standardowa dla branży pożyczek procedura ma oczywiście na celu pomóc pożyczkobiorcom w wyjściu na finansową prostą i uniknąć popadnięcia w zadłużenie. Aby jednak skorzystać z tej usługi, konieczne jest poinformowanie zawczasu o tym przedstawicieli firmy.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Profi Credit sprawdza dane konsumenta zarówno w BIK (Biurze Informacji Kredytowej), jak i bazach BIG (Biur Informacji Gospodarczej, czyli np. KRD czy ERIF). Jeżeli masz problem ze swoją historią kredytową, zajrzyj na naszą stronę pożyczki bez BIK – znajdziesz tam najlepsze oferty bez sprawdzania baz.

Co, jeśli nie spłacimy pożyczki?

Jak wyżej wspomnieliśmy, Profi Credit stara się przyciągać klientów wyrozumiałym i indywidualnym stosunkiem. Jednak jak każda firma na rynku, nie stosuje taryfy ulgowej dla osób, które nie spłacają należności na czas oraz nie próbują wówczas współpracować z pożyczkodawcą.

Brak terminowej spłaty rat otwiera jednak furtkę do nałożenia odsetek karnych, które naliczane są od dnia upłynięcia terminu spłaty. Jeżeli notorycznie będziemy uchylać się od spłaty, wówczas firma ma prawo podjąć kroki pozwalające skutecznie wyegzekwować od nas należną kwotę. Może być to np. firma windykacyjna, a potem także sąd. Na końcu dane klienta mogą trafić do bazy dłużników.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki offline: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł; stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO) – 6,87%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 660 zł składają się: opłata przygotowawcza – 528 zł, prowizja – 1 672 zł, oprocentowanie – 660 zł, „Twój Pakiet” – 800 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 82,59%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 185 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 660 zł. Stan na dzień 08.03.2021.

Czy polecił(a)byś pożyczkę w Profi Credit przyjacielowi?

Zobacz wyniki

Twoja opinia jest bardzo pomocna! Podziel się swoimi doświadczeniami z Profi Credit zostawiając komentarz.

Opinie o Profi Credit (71)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • s
  s
  strei
  01.11.2020, 22:56

  Niewiarygodnie brutalne metody ściąganie nawet niewielkich i niezbyt przedawnionych długów. Rozmowa nic nie daje bo są tam stosowane wyłącznie metody na poniżanie i straszenie klienta i wymuszenie natychmiastowego zwrotu pieniędzy. To jeszcze jest zrozumiałe. Mniej zrozumiałe są wizyty w domach uporczywe dzwonienie, budzenie sąsiadów, okłamywanie ich powoływaniem się na „pisma z sądu”, wydobywanie podstępem informacji, podawanie publicznie danych klienta, sumy którą jest winien i innych szczegółów, tak głośno aby informacje słyszało najwięcej osób. Błagam Was, nie korzystajcie z tej firmy!!!!

  • t
   t
   takietam
   05.11.2020, 21:11

   wyślij im cofnięcie wszystkich zgód i żądanie zaprzestania ich przetwarzania, żądanie bycia zapomnianym zgodnie z RODO. Jak nie poskutkuje – zgłoś ich od razu do ODO.

  • s
   s
   streis
   06.11.2020, 17:27

   Dziękuję takietam, o tym nie pomyślałem, spróbuję :)

 • I
  I
  Iwona
  07.10.2020, 12:22

  Katastrofa!!!!Miałam tam dwie pożyczki. Wszystkim starającym się odradzam. Spłaciłam przed czasem,żeby uwolnić się od tej bezwzględnej w swoich poczynaniach firmy. To teraz w nagrodę za szybką spłatę jestem nękana telefonami o wzięcie następnej pożyczki. To jest kilkanaście telefonów w ciągu dnia…..nie skutkuje że nie jestem zainteresowana.Nie polecam nikomu.

 • K
  K
  Ktos
  29.09.2020, 18:27

  Lichwa, odsetki większe niż pożyczka. Do tego jeśli masz problem ze spłatą zero ugody, stalkig, brak RODO, nachodza rodzinę, sąsiadów. Wydzwaniają do pracy, straszą utrata pracy. Szukają po necie informacji o rodzinie. Naruszają mir domowy. Nawet w sytuacji podbramkowej odradzam.

  • I
   I
   Inna
   26.10.2020, 15:14

   Proszę zgłosić na policje

  • O
   O
   Oszukana
   27.11.2020, 09:43

   Wlaśnie jestem w trakcie sprawy sądowej z nimi jeżeli będzie nas więcej udowodnimy jaka to firma. Nie bać się zakładać procesu, nie macie pieniędzy nie martwicie się Sad zapyta się czy macie na to pieniedze i jeżeli nie, oddaja koszty sądowe

 • K
  K
  Ktos
  24.09.2020, 14:56

  Pani w windykacji, kultura poza krytyka! Dziwie sie ze firma zatrudnia takie osoby. Chyba kazdemu zdarzylo sie spoznic z rata i to nie powod zeby wrzeszczec jak na niesfornego bachora!!!

 • K
  K
  Kuba
  13.09.2020, 23:45

  Niestety muszę potwierdzić wszystkie negatywne napisane tu opinie, sam zastanawiałem się nad powiadomieniem prokuratury ( pożyczkę brałem w 2018 roku ) . W moim przypadku sprawa była prosta. Miałem kilka nadpłat ( jak były tłustsze miesiące to płaciłem po 2 raty ) i tak się zdarzyło, że jednej raty zabrakło – i to przez czyste zapomnienie. Pismo do mnie z informacją o spłacie do dnia 13/07 nadane zostało 10/07 ( mam wszystkie papiery do dzisiaj bo to jest wybitnie sprawa nie nosząca znamion próby dogadania się ), po czym 19/07 dotarło pismo do pracodawcy. Co więcej – sumarycznie wpłata znacznie przekroczyła kwotę do spłaty, bo Profi mimo mojej spłaty nie wysłało powiadomienia pracodawcy, ciągnęli raty dalej. Ale wtedy już żaden e-mail nie działał ( i do dziś jak widzę nie działa – właśnie dostałem zwrotkę ). Jutro spróbuje kontaktu z infolinią a jak to nie pomoże to najwyżej dorzucę pismo do akt prokuraturze. Mnie to już w zasadzie nie boli ale jeżeli to ma pomóc potencjalnym kolejnym naciągniętym to z przyjemnością to zrobię. Chociaż by dla udowodnienia że nie każdy Polski biznes to oszukańczy biznes, a te które oszukują czy naciągają muszą jak najszybciej zostać zamknięte.

 • N
  N
  Naciągnięta
  01.09.2020, 17:56

  Powinni ich wszystkich pozamykać! Gdzie jest prawo w Polsce? Nie ma i nie będzie…

 • K
  K
  Krzysztof
  23.07.2020, 19:38

  Jest to firma której nie polecam na podstawie adresu weryfikuje zdolność kredytowa a nie na podstawie peselu. Szwagier nie splacal na czas i ja mam blokadę przez to jak mozna w ten sposób traktować inne osoby . Zastanawiam się jak to będzie dalej zrobiłem odwołanie i chyba sprawa trafi na drogę sadowa

 • B
  B
  Barbara
  20.04.2020, 11:52

  Oszuści !! Jeśli się spóźnisz ze spłata raty to grożą , wysyłają smsy z pogróżkami, ludzi którzy nachodzą Cię w domu i są agresywni oraz niekulturalni. Omijajcie ta formę szerokim łukiem. Powinni ich zamknąć!

  • t
   t
   teresa
   25.06.2020, 20:02

   co pani wypisuje tez mam pożyczke u nich raz mi sie zdazyło że rate musiałam zaplacic nieco pózniej. Zadzwoniłam do firmy i ustaliłam nowy termim i nie było problemów a jezeli sie bierze a nie spłaca i nie odbiera telefonów to pózniej są takie skutki

 • A
  A
  Anonim
  31.03.2020, 22:51

  OSZUŚCI!!!! 2500 kredytu a do spłaty 13000 i do tego zastraszanie!!!!

  • K
   K
   Krystyna
   12.05.2020, 21:36

   Proszę nie kłamać. Brałam pożyczkę 4000zł na 36 miesięcy i miałam do spłaty niecałe 9300Zł. Gdybym brała na krótszy termin oczywiście koszty byłyby mniejsze ale rata wyższa. Coś za coś.

  • T
   T
   Tomi
   02.12.2020, 10:01

   To idź do banku i nie spłacaj

 • M
  M
  Marta
  27.02.2020, 20:54

  Jak się pożycza to trzeba oddac Proste!

Podobne artykuły