Profi Credit – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Wymagania
Konto w banku
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Zameldowanie
Adres e-mail
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 12 000 zł
Złóż wniosek w profi credit

Zalety i wady firmy profi credit

Zalety
 • Zdolność kredytowa weryfikowana jest za pomocą rozmowy z agentem
 • Możliwość złożenia wniosku online
 • Elastyczne warunki
 • Możliwość spłaty ratalnej
 • Wysokie kwoty i czas spłaty pożyczek
Wady
 • Nie ma możliwości uzyskania pożyczki całkowicie online
 • Może być wymagane potwierdzenie zarobków
 • pożyczka dla osób zatrudnionych na umowę o pracę min.3 miesiące lub emerytów i rencistów

Siedziba firmy

PROFI CREDIT POLSKA S.A.

Browarna 2

43-300 Bielsko-Biała

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 793951000 PLN

KRS: 0000518190

NIP: 5472151080

REGON: 243624011

Godziny pracy w sobotę 24/7
Godziny pracy w niedziele 24/7
Prowizja 15,49%
Wymagane konto bankowe Nie
Kwota 1 000 - 25 000 zł
Oprocentowanie 7,20 %
RRSO 82,86 %
Okres spłaty 24 - 36 miesięcy
Nasza ocena 4
Maks. kolejna pożyczka 25000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 12 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Wiek pożyczkobiorcy 25 - 75 lat
Czas wypłaty 48 godzin
Metoda wypłaty Przedstawiciel
Sposób weryfikacji telefonicznie
oferta skierowana do umowa o pracę min. 3 miesiące lub emeryt/rencista
Weryfikacja w bazach dłużników
ERIF KRD BIK

W wyjątkowo konkurencyjnej branży pożyczek każda firma musi znaleźć sposób na wyróżnienie się. Niektóre chcą zachęcić klientów do skorzystania z oferty poprzez darmowe pierwsze pożyczki, inne długim okresem spłaty, a jeszcze inni — maksymalną kwotą zobowiązania. Międzynarodowa firma Profi Credit wybrała więcej niż jeden sposób. Oferuje ona pożyczki w sporej, maksymalnej kwocie 25 000 złotych. Ponadto, klient może spłacić zobowiązanie nawet do 36 miesięcy.

Profi Credit nasza opinia

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych graczy Profi Credit to firma z dużym doświadczeniem rynkowym. Powstała dokładnie w 2004 roku, a więc na 10 lat przed boomem rynku pożyczkowego. Przez kilkanaście lat swojej działalności firma posiadająca siedzibę w Bielsku-Białej chwaliła się indywidualnym podejściem do klienta i wyjątkowo korzystnymi warunkami pożyczek ratalnych. Trzeba przyznać, że oferta faktycznie może okazać się atrakcyjna dla wielu potencjalnych klientów. Wyróżnia ją ogromna kwota dla maksymalnej pożyczki (25 tys. zł), a także rozbudowana paleta przewidzianych terminów spłaty mogą one zostać rozłożone nawet do 3 lat. Jest prawdziwa to rzadkość jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe.

Oferta Profi Credit nie jest oczywiście skierowana do osób, które poszukują szybkich chwilówek online. Jest to raczej usługa będąca pomostem pomiędzy branżą pożyczek a tradycyjną bankowością. Coś dla tych, którzy potrzebują większej ilości mniej pilnej gotówki z dłuższym, niż typowy miesiąc okresem spłaty. Jednocześnie, nie chcąc korzystać z usług banków. Specyfika Profi Credit wyróżnia się jeszcze w jednej kwestii transakcje odbywają się tylko częściowo za pośrednictwem internetu. Kluczowym etapem jest obsługa nas przez agenta. Proces ten może odbyć się zarówno poprzez wizytę w domu klienta, jak i udanie się do stacjonarnej placówki parabanku (jest ich w całym kraju 130).

Profi Credit — jakie warunki należy spełnić?

Warunki dla pierwszych pożyczkobiorców są całkowicie standardowe dla tego rodzaju firm. Kryteria w przypadku Profi Credit warto znać jednak ze szczególną starannością. Wszystko bowiem, krok po kroku będzie weryfikowane przez agenta, z którym się spotkamy. Pracownik omawianego parabanku zapyta nas o następujące zagadnienia:

 • Czy mamy nie mniej niż 25 lat i nie więcej niż 75 lat.
 • Posiadanie ważnego dowodu osobistego.
 • Mieszkanie pod stałym adresem.
 • Posiadanie konta bankowego.
 • Uzyskiwanie stałych dochodów, co potwierdzić można np. za pomocą wyciągu z konta bankowego.

Warto dodać, że agent może poprosić klienta o wykazanie i potwierdzenie, iż powyższe informacje zgadzają się ze stanem faktycznym. Jeśli mowa o potwierdzeniu adresu, konieczne może być przedstawienie np. faktury za gaz lub wodę. W kwestii uzyskiwania stałych dochodów, niektórzy klienci proszeni są o wyciągi z konta udowadniające ten fakt. Dodatkowo agent Profi Credit ma prawo zadzwonić do pracodawcy w celu potwierdzenia podanych przez nas informacji na temat zarobków i charakteru wykonywanej przez pożyczkobiorcę pracy. Takie sytuacje nie są jednak regułą – co pożyczkodawca zastrzega na stronie internetowej.

Oferta pożyczkowa

Dla klientów indywidualnych omawiana firma przewidziała rozbudowane taryfy. Wyróżniamy trzy kategorie pożyczek, jakie możemy uzyskać.

Klienci indywidualni mogą otrzymać.

 • Profi Credit: Pożyczka na Oświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 200 złotych, a maksymalna granica kończy się na 4000 złotych. Okres, na jaki można zaciągnąć tę pożyczkę wynosi od 6 miesięcy (pół roku), aż do 48 miesięcy (4 lata). Grupa, dla jakich celowana jest ta pożyczka to osoby mające pilną potrzebę uzyskania dodatkowych pieniędzy na niespodziewany i nieplanowany wydatek. Uzyskać ją mogą ci, którzy zatrudnieni są zarówno na umowę-zlecenie, jak i na umowę o dzieło.
 • Profi Credit: Pożyczka na Zaświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 2 000 złotych, a górna granica zamyka się na 9000 złotych. Termin spłaty wynosi minimalnie 12 miesięcy (rok), a maksymalny nawet 48 miesięcy (4 lata). Pożyczkodawca nie precyzuje charakterystycznej grupy odbiorców, chwaląc się atrakcyjnymi warunkami finansowymi wspomnianymi wcześniej, a także opcją przedłużenia terminu spłaty nawet do 3 miesięcy.
 • Profi Credit: Pożyczka Premium. Jest to świadczenie, które omawiana firma kieruje do najbardziej wymagających klientów. Minimalna kwota pożyczki wynosi 9 000 złotych, z kolei maksymalna wartość to zaskakująca i rzadko spotykana w branży wartość 25 000 złotych. Termin spłaty może wynieść od 12 miesięcy (rok) do 48 miesięcy (4 lata). Podstawowa zaleta tej pożyczki, zdaniem parabanku, to mało formalności oraz możliwość odroczenia rat. Klient, jeśli spełni warunki, uzyskuje tę ofertę błyskawicznie.

Proces przedłużenia pożyczki

Profi Credit, podobnie do konkurencyjnych firm, dla klientów w szczególnych sytuacjach przewidziało możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych. Ta standardowa dla branży pożyczek procedura ma oczywiście na celu pomóc pożyczkobiorcom w wyjściu na finansową prostą i uniknąć popadnięcia w zadłużenie. Aby jednak skorzystać z tej usługi, konieczne jest poinformowanie zawczasu o tym przedstawicieli firmy.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Profi Credit sprawdza dane konsumenta zarówno w BIK (Biurze Informacji Kredytowej), jak i bazach BIG (Biur Informacji Gospodarczej, czyli np. KRD czy ERIF). Jeżeli masz problem ze swoją historią kredytową, zajrzyj na naszą stronę pożyczki bez BIK – znajdziesz tam najlepsze oferty bez sprawdzania baz.

Co, jeśli nie spłacimy pożyczki?

Jak wyżej wspomnieliśmy, Profi Credit stara się przyciągać klientów wyrozumiałym i indywidualnym stosunkiem. Jednak jak każda firma na rynku, nie stosuje taryfy ulgowej dla osób, które nie spłacają należności na czas oraz nie próbują wówczas współpracować z pożyczkodawcą.

Brak terminowej spłaty rat otwiera jednak furtkę do nałożenia odsetek karnych, które naliczane są od dnia upłynięcia terminu spłaty. Jeżeli notorycznie będziemy uchylać się od spłaty, wówczas firma ma prawo podjąć kroki pozwalające skutecznie wyegzekwować od nas należną kwotę. Może być to np. firma windykacyjna, a potem także sąd. Na końcu dane klienta mogą trafić do bazy dłużników.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki offline: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł; stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO) – 6,89%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 660 zł, składają się: opłata przygotowawcza – 528 zł, prowizja – 1 672 zł, oprocentowanie – 660 zł, „Twój Pakiet” – 800 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 82,86%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 185 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 660 zł. Stan na dzień 08.10.2020.

Komentarze (53)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Paweł
  Paweł
  31.12.2019, 10:44

  Uważajcie na nich są bardzo surowo gdy nie dasz rady spłacić pożyczki na czas a najbardziej ich windykator tej rzezowski Pan Maciej bardzo nie szanuje ludzi jest hamski nietolerancjny wybuchowy śmieje się z ludzi niższego szczebla po 3 nie wpłaconych ratach nawet obraza twoich blisch

  1
 • Komentarz od Paulina
  Paulina
  11.12.2019, 08:58

  Lichwa jakich mało! Omijajcie z daleka!!!!!!

  0
 • Komentarz od Ewa
  Ewa
  29.10.2019, 20:14

  Jedna z najuczciwszych firm na tym rynku. Wzięłam pożyczkę na raty długi termin. Zmieniło się na tyle, że mogłam ją spłacić po kilku miesiącach. Zwrot odsetek wpłynął na moje konto ekspresowo. I nikt mi nie zapłacił za ten komentarz:)

  0
  • Komentarz od Paulina
   Paulina
   11.12.2019, 08:54

   Lichwa jakich mało! Omijajcie z daleka!!!!!!

   0
 • Komentarz od Bożena
  Bożena
  09.10.2019, 20:43

  Cała ta firma to dno i wodorosty. Oszukują. Ludzie tam pracujący są nie kulturalni.

  0
  • Komentarz od prawda
   prawda
   11.10.2019, 14:31

   Drodzy Panstwo jezeli chcecie dowiedziec sie cos na temat tej firmy i aby rzetelnie bylo to od razu dzwoncie do Prokuratury w Bielsko-Biala ktora jak tylko uslyszy nazwe firmy to przelaczy do pokoju ktory zajmuje sie sledztwem przeciw tej zajebiscie uczciwej firemce.Tysiace osob poszkodowanych, oszukanych, zastraszanych. Bierzesz np. 1000 zl oddajesz 5000, po paru dniach zwloki ponoc jak klient sie spozni to od razu zrywaja umowy bo maja weksel inblanco i wypisuja sobie ponoc z kosmosu kwoty. Brak maili tylko listownie mozna cos napisac, natomiast na infolini same nawet nie wiem jak okreslic tych Osobnikow. Powiem tak przed pozyczka wszyscy mili, po wyplacie zmiana o 180 stopni. Juz nie jestes klientem tylko …. okresle to zjawisko jak pijawke na ciele, lub hube na drzewie, wyssac do cna. Ludzie poczytajcie o tej firmie przed branie pozyczki od nich to odechce sie wam.i to na milion procent. Zastanaiam sie tylko jak to jest mozliwe ze maja tyle zarzutow, sprawy i dalej funkcjonuje ta lichwa. Zwroccie uwage ze przez te kilkanascie lat to ta firma zmieniala nazwy , bo juz 10 lat temu byla na celowniku prokuratury i UiOiKK.

   0
   • Komentarz od Iza
    Iza
    30.10.2019, 18:29

    Wzięłam pożyczkę, pieniądze miałam na drugi lub trzeci dzień.
    Po spłacenia całości odsetki dostalam w ciągu tygodnia.
    Ja osobiście polecam jeśli ktoś nie ma możliwości pożyczki w banku.
    Ja brałam dwa razy

    0
 • Komentarz od Piotr
  Piotr
  09.07.2019, 17:44

  Jeśli chcecie splacac 4 razy więcej od tego co wam Profi pożyczył to proszę. Ja nie polecam , powinno sie ich pozamykać . Opinie pozytywne wystawiają pracownicy.

  0
 • Komentarz od Maria
  Maria
  03.06.2019, 21:42

  Chciałam wziąć w profi pożyczkę. Sprawdziłam -w google map- jak wygląda siedziba tej firmy. Warto wiedzieć z kim się zadaję. Nie wygląda poważnie, skoro nawet flag wywiesić nie potrafi prawidłowo. Nie ma w Polsce flagi ważniejszej niż biało-czerwona. Przy trzech flagach najbardziej zaszczytnym miejsce jest pośrodku. A co widzimy? Żenada. ps. Nie życzę sobie przechowywania przez ten portal mego adresu mailowego, udostępniania go oraz żadnych reklam. Podałam go tylko po to, by zamieścić ten komentarz

  0
 • Komentarz od Krzychu
  Krzychu
  30.05.2019, 22:45

  Pierwsza pozyczka jaka wzialem byla wlasnie ta w Profi Credit jestem z niej bardzo zadowolony bo dostalem ja na bardzo dobrych warunkach fajnie ze rozlozyli mi splate na 2 lata rat co miesiac polecam

  0
 • Komentarz od Izabella
  Izabella
  12.04.2019, 13:47

  Nie polecam. Spozniłam się ze spłatą 1 raty, podczas rozmowy telefonicznej p. Monika Mieszczak z windykacji potraktowała mnie jak nienormalna. Nie dała nic powiedzieć , podniosła głos, odzywała się nieprzyzwoicie. Totalne dno.Brak wychowania. Co tacy ludzie tam robią?? Kobieta nie panująca nad emocjami , która lekceważy klienta. Dodam , że kilka dni przed tym telefonem dzwonił Pan i chciał zaproponować następną pożyczkę bo niby super klientem jestem…..oczywiście odmówiłam bo drugi raz nie popełnie błędu. Gorszej firmy pożyczkowej gwarantuje nie znajdziecie. Odradzam też ze względu na wysokie RRSO. Jak już koniecznie musicie brać pożyczkę to szukajcie czegoś innego.

  1
  • Komentarz od Nn
   Nn
   23.04.2019, 18:31

   Masz rację gorszych oszustow to ja nie widzialam

   0
   • Komentarz od prawda
    prawda
    10.10.2019, 21:22

    Przeciw Profi Credit toczy sie postepowanie w Prokuraturze w Bielsko-Bialej glowne zarzuty to z kodeksu karnego art 286 kk. Kto czuje,sie oszukany, zastraszony, pokrzywdzony niech sklada zarzuty w swoim miescie w Prokuraturze wlasnie na podstawie tego art 286 kk. Ubezpieczenie 2 razy wieksze niz kwoty pozyczki, po czym okazuje sie ze to ubezpieczenie nie szlo w calosci do ubezpieczyciela tylko w wiekszosci to ukryty zysk tej firmy, weksle inblanko, brak w ratach rozpisanych kosztow czyli co sie w niej sklada, w sumie to przez pierwsze miesiace splacasz tylko ubezpieczenie i odsetki brak kapitalu. Kto bral pozyczki przed Ustawa Lichwiarska powinien wiedziec , ze te umowy sa nie zgodne z prawem i kazdy z Was ma szanse odzyskac pieniadze, oraz godnosc, gdyz ta firma traktuja swoich klientow jak gowno. Poczytajcie nawet UiOKK sie nimi zajal tez tocza postepowanie. Mozna znalesc wyroki sadowe gdzie sedziowie sami stwierdzaja, ze to co wyprawia ta firma nie godzi sie z rzetelnoscia i uczciwoscia.

    0
  • Komentarz od jj
   jj
   25.09.2019, 10:14

   Dokładnie, tak jak napisał ktoś na dole – jestem rzetelnym klientem i co miesiąc spłacam w terminie, czasem przed terminem i nadpłacam czasem raty. Wszystko bez problemów. Spóźniłam się w tym miesiącu z ratą 14 dni, a MONIKA MIESZCZAK (nie napiszę Pani Monika celowo, ponieważ nie zasłużyła) rozmawiała ze mną tak, jakbym cały kapitał ten firmie ukradła i popełniła najgorszą zbrodnię, nie dając mi wytłumaczyć nawet powodu, dla którego owe opóźnienie wystąpiło. Zobaczyła po wieku, że jestem młoda, więc potraktowała mnie jak gówniarę, którą można wyzwać i nastraczyć wizytą windykatora, który (uwaga cytuję): „przyjedzie do miejsca pracy i narobi trochę burdelu”. :) całe szczęście, że rozmowa jest nagrana, nie zostawię tego na pewno. Przykro mi tylko, że klienci są w ten sposób traktowani.

   0
 • Komentarz od Asia
  Asia
  31.03.2019, 23:25

  Profi Credit to firma, która ma ofertę lepszą niż nie jeden bank. Cieszę się, że pożyczkę wzięłam właśnie tutaj.

  0
  • Komentarz od Julka
   Julka
   20.10.2019, 19:27

   Nie polecam wygrałam z nimi sprawe w sądzie. Uciekać od nich .

   0
 • Komentarz od Malwina
  Malwina
  31.03.2019, 23:24

  Byłam w trakcie realizowania własnego wesela, kiedy niedługo przed nim restauracja podniosła nam opłaty. Czegoś nie policzyli i przez to koszt podniósł się o kilka tysięcy. Początkowo wpadliśmy w rozpacz, ale poźniej stwierdziłam, że trzeba wziąć szybką pożyczkę, dzięki któej uda nam się to sfinansować. Złożyliśmy więc wniosek do Profi Credit, a pieniądze mieliśmy już następnego dnia.

  0
Sprawdź ofertę w profi credit