Profi Credit – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
3.0
Ocena użytkowników
3.1
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 25 000 zł
Złóż wniosek w Profi Credit

Zalety i wady firmy Profi Credit

Zalety
 • Zdolność kredytowa weryfikowana jest za pomocą rozmowy z agentem
 • Możliwość złożenia wniosku online
 • Elastyczne warunki
 • Możliwość spłaty ratalnej
 • Wysokie kwoty i czas spłaty pożyczek
Wady
 • Nie ma możliwości uzyskania pożyczki całkowicie online
 • Może być wymagane potwierdzenie zarobków
 • pożyczka dla osób zatrudnionych na umowę o pracę min.3 miesiące lub emerytów i rencistów

Siedziba firmy

Adres:

PROFI CREDIT POLSKA S.A.

ul. Św. Wincentego 93/5

03-291 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 793951000 PLN
KRS: 0000518190
NIP: 5472151080
REGON: 243624011
Oprocentowanie20,35 %
? oprocentowanie stałe
Pierwsza pożyczka gratisNie
? Możliwy zwrot finansowania do 31 dni bez żadnych kosztów.
PromocjaNie
? Możliwy zwrot finansowania do 31 dni bez żadnych kosztów.
RRSO58,92 %
Godziny pracy w sobotę24/7
? 24/7
Godziny pracy w niedziele24/7
? 24/7
Wymagane konto bankoweTak
Kwota1 000 - 25 000 zł
Okres spłaty24 - 36 miesięcy
Maks. kolejna pożyczka25000 zł
Maks. pierwsza pożyczka1 000 - 25 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy25 - 75 lat
? umowa o pracę minimum 3 m-cy (min. dochód 800 zł) lub emeryt/rencista (min. dochód 700 zł)
Czas wypłaty48 godzin
Metoda wypłatyprzelew na konto
Sposób weryfikacjitelefonicznie

Przykład reprezentatywny pożyczki udzielanej w kanale tradycyjnym: Całkowita kwota pożyczki – 5 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 58,92%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 20,35%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 4 432 zł składają się: opłata przygotowawcza – 340 zł, prowizja pośrednika finansowego – 471 zł, prowizja pożyczkodawcy – 1 190 zł, odsetki – 2 431 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36 miesięcznych rat po 262 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 9 432 zł. Stan na dzień 18.12.2022.

W wyjątkowo konkurencyjnej branży pożyczek każda firma musi znaleźć sposób na wyróżnienie się. Niektóre chcą zachęcić klientów do skorzystania z oferty poprzez darmowe pierwsze pożyczki, inne długim okresem spłaty, a jeszcze inni — maksymalną kwotą zobowiązania. Międzynarodowa firma Profi Credit wybrała więcej niż jeden sposób. Oferuje ona pożyczki w sporej, maksymalnej kwocie 25 000 złotych. Ponadto, klient może spłacić zobowiązanie nawet do 36 miesięcy.

Profi Credit nasza opinia

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych graczy Profi Credit to firma z dużym doświadczeniem rynkowym. Powstała dokładnie w 2004 roku, a więc na 10 lat przed boomem rynku pożyczkowego. Przez kilkanaście lat swojej działalności firma posiadająca siedzibę w Bielsku-Białej chwaliła się indywidualnym podejściem do klienta i wyjątkowo korzystnymi warunkami pożyczek ratalnych. Trzeba przyznać, że oferta faktycznie może okazać się atrakcyjna dla wielu potencjalnych klientów. Wyróżnia ją ogromna kwota dla maksymalnej pożyczki (25 tys. zł), a także rozbudowana paleta przewidzianych terminów spłaty mogą one zostać rozłożone nawet do 3 lat. Jest prawdziwa to rzadkość jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe.


Weź pożyczkę na próbę w Profi Credit

Oferta Profi Credit nie jest oczywiście skierowana do osób, które poszukują szybkich chwilówek online. Jest to raczej usługa będąca pomostem pomiędzy branżą pożyczek a tradycyjną bankowością. Coś dla tych, którzy potrzebują większej ilości mniej pilnej gotówki z dłuższym, niż typowy miesiąc okresem spłaty. Jednocześnie, nie chcąc korzystać z usług banków. Specyfika Profi Credit wyróżnia się jeszcze w jednej kwestii transakcje odbywają się tylko częściowo za pośrednictwem internetu. Kluczowym etapem jest obsługa nas przez agenta. Proces ten może odbyć się zarówno poprzez wizytę w domu klienta, jak i udanie się do stacjonarnej placówki parabanku (jest ich w całym kraju 130).

Profi Credit — jakie warunki należy spełnić?

Warunki dla pierwszych pożyczkobiorców są całkowicie standardowe dla tego rodzaju firm. Kryteria w przypadku Profi Credit warto znać jednak ze szczególną starannością. Wszystko bowiem, krok po kroku będzie weryfikowane przez agenta, z którym się spotkamy. Pracownik omawianego parabanku zapyta nas o następujące zagadnienia:

 • Czy mamy nie mniej niż 25 lat i nie więcej niż 75 lat.
 • Posiadanie ważnego dowodu osobistego.
 • Mieszkanie pod stałym adresem.
 • Posiadanie konta bankowego.
 • Uzyskiwanie stałych dochodów, co potwierdzić można np. za pomocą wyciągu z konta bankowego.

Warto dodać, że agent może poprosić klienta o wykazanie i potwierdzenie, iż powyższe informacje zgadzają się ze stanem faktycznym. Jeśli mowa o potwierdzeniu adresu, konieczne może być przedstawienie np. faktury za gaz lub wodę. W kwestii uzyskiwania stałych dochodów, niektórzy klienci proszeni są o wyciągi z konta udowadniające ten fakt. Dodatkowo agent Profi Credit ma prawo zadzwonić do pracodawcy w celu potwierdzenia podanych przez nas informacji na temat zarobków i charakteru wykonywanej przez pożyczkobiorcę pracy. Takie sytuacje nie są jednak regułą – co pożyczkodawca zastrzega na stronie internetowej.

Oferta pożyczkowa

Dla klientów indywidualnych omawiana firma przewidziała rozbudowane taryfy. Wyróżniamy trzy kategorie pożyczek, jakie możemy uzyskać.

Klienci indywidualni mogą otrzymać.

 • Profi Credit: Pożyczka na Oświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 200 złotych, a maksymalna granica kończy się na 4000 złotych. Okres, na jaki można zaciągnąć tę pożyczkę wynosi od 6 miesięcy (pół roku), aż do 48 miesięcy (4 lata). Grupa, dla jakich celowana jest ta pożyczka to osoby mające pilną potrzebę uzyskania dodatkowych pieniędzy na niespodziewany i nieplanowany wydatek. Uzyskać ją mogą ci, którzy zatrudnieni są zarówno na umowę-zlecenie, jak i na umowę o dzieło.
 • Profi Credit: Pożyczka na Zaświadczenie. Jej minimalna wysokość wynosi 2 000 złotych, a górna granica zamyka się na 9000 złotych. Termin spłaty wynosi minimalnie 12 miesięcy (rok), a maksymalny nawet 48 miesięcy (4 lata). Pożyczkodawca nie precyzuje charakterystycznej grupy odbiorców, chwaląc się atrakcyjnymi warunkami finansowymi wspomnianymi wcześniej, a także opcją przedłużenia terminu spłaty nawet do 3 miesięcy.
 • Profi Credit: Pożyczka Premium. Jest to świadczenie, które omawiana firma kieruje do najbardziej wymagających klientów. Minimalna kwota pożyczki wynosi 9 000 złotych, z kolei maksymalna wartość to zaskakująca i rzadko spotykana w branży wartość 25 000 złotych. Termin spłaty może wynieść od 12 miesięcy (rok) do 48 miesięcy (4 lata). Podstawowa zaleta tej pożyczki, zdaniem parabanku, to mało formalności oraz możliwość odroczenia rat. Klient, jeśli spełni warunki, uzyskuje tę ofertę błyskawicznie.

Proces przedłużenia pożyczki

Profi Credit, podobnie do konkurencyjnych firm, dla klientów w szczególnych sytuacjach przewidziało możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych. Ta standardowa dla branży pożyczek procedura ma oczywiście na celu pomóc pożyczkobiorcom w wyjściu na finansową prostą i uniknąć popadnięcia w zadłużenie. Aby jednak skorzystać z tej usługi, konieczne jest poinformowanie zawczasu o tym przedstawicieli firmy.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Profi Credit sprawdza dane konsumenta zarówno w BIK (Biurze Informacji Kredytowej), jak i bazach BIG (Biur Informacji Gospodarczej, czyli np. KRD czy ERIF). Jeżeli masz problem ze swoją historią kredytową, zajrzyj na naszą stronę pożyczki bez BIK – znajdziesz tam najlepsze oferty bez sprawdzania baz.

Profi Credit – logowanie

Logowanie w Profi Credit należy rozpocząć od wejścia na stronę proficredit.pl i kliknięcia w przycisk „Strefa Klienta” (widoczny w prawym górnym rogu serwisu). W ten sposób zostaniesz przekierowany do panelu logowania, w którym musisz wpisać swój PESEL albo e-mail oraz hasło utworzone w trakcie rejestracji.

Z poziomu strefy klienta masz dostęp do wszystkich informacji dotyczących umowy pożyczki, terminu jej spłaty, kwoty spłaconej i koniecznej do spłaty, a także do danych kontaktowych, które podałeś w panelu (z opcją ich zmiany). Gdy zapomnisz hasła, to również przez strefę klienta, klikasz „Nie pamiętam hasła” (widoczny poniżej przycisku „Zaloguj się”) i ustawiasz nowe hasło.

Co, jeśli nie spłacimy pożyczki?

Jak wyżej wspomnieliśmy, Profi Credit stara się przyciągać klientów wyrozumiałym i indywidualnym stosunkiem. Jednak jak każda firma na rynku, nie stosuje taryfy ulgowej dla osób, które nie spłacają należności na czas oraz nie próbują wówczas współpracować z pożyczkodawcą.

Brak terminowej spłaty rat otwiera jednak furtkę do nałożenia odsetek karnych, które naliczane są od dnia upłynięcia terminu spłaty. Jeżeli notorycznie będziemy uchylać się od spłaty, wówczas firma ma prawo podjąć kroki pozwalające skutecznie wyegzekwować od nas należną kwotę. Może być to np. firma windykacyjna, a potem także sąd. Na końcu dane klienta mogą trafić do bazy dłużników.

Twoja opinia jest bardzo pomocna! Podziel się swoimi doświadczeniami z Profi Credit zostawiając komentarz.

Opinie o Profi Credit (152)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • D
  D
  Dzejson
  21.06.2022, 14:14

  Nie bierzcie nawet 100 zł !!! To nie firma pożyczkowa to mafia bandyci bardzo źli ludzie !!!

 • D
  D
  Dejwid
  07.06.2022, 14:56

  oszustwo jakieś, na stronie internetowej się chwalą opcją złożenia wniosku online, a tak naprawdę to musi oddzwonić jakaś średnio uprzejma panienka na wstępną kalkulację. odmówiłem jej składania wniosku do jakiegoś partnera-krzaka, to powiedziała że na następny raz mam nie składać wniosków. nie wiem z jakiej racji tak są uczeni, ale w nagrodę dostali kolejne 20 wniosków <3

 • K
  K
  Krzysztof.W
  28.05.2022, 19:14

  Ludzie nie bierzcie u tych złodziei i oszustów pożyczek bo będziecie musieli przechodzić przez piekło WIEM COŚ NA TEN TEMAT BO SAM PRZEZ TAKIE PRZECHODZIŁEM !!!!!!!!! całe szczęście trafiłem na normalną sędzię która sprowadziła oszustów na ziemię

 • C
  C
  Czarnula
  27.05.2022, 09:27

  Bardzo nie miła obsługa telefoniczna. Brak wsparcia przy problemach ze spłatą raty. Kłamcy i oszuści

 • Ł
  Ł
  Łukasz
  26.04.2022, 12:46

  Co wy wszyscy opowiadacie za głupoty? Ja mam u nich kredyt bralem 4 tys do oddania 9 procent duzy ale to malo wazne a co do splacania jest ok jak chcialem przesunac 2 miesiace splate to nie bylo problemu i normalnie mozna sie z ludzmi dogadac.

  • w
   w
   winko piotrek
   05.05.2022, 14:33

   wezmiesz 5 tysięcy to koszt pożyczki – 7672zł a całkowity koszt do zapłaty to -12672zł! to dla ciebie jest głupota? sama prowizja wynosi 4850zł, odsetki – 2672zł i opłata przygotowawcza – 150zł!

 • I
  I
  Iwona
  21.04.2022, 10:06

  Jak chcą pozyskać klienta to są bardzo mili a jak jest małe opóźnienie w spłacie to robi się nie ciekawie nękają telefonami nawet do pracy ja jak się dzwoni to są tak nie mili że szok grożą wypowiedziem umowy żądają natychmiastowej wpłaty a jak człowiek odezwie się nie tak to się rozłączają…

  • E
   E
   Ewa
   01.07.2022, 15:14

   W windykacji jest bardzo bezczelna kobieta straszy nieda dojść do słowa na wszystko z góry ma dpowiedź. Policja powinna sie nimi zajac.

 • P
  P
  Paweł
  18.04.2022, 12:17

  Odradzam ! Mijacie szerokim łukiem !
  Najgorsza firma na świecie ! Po trupach do celu! Nie zapłaciłem raz ratę na czas bo miałem kwarantannę i już chcieli do mego pracodawcy wysłać pismo o potrącanie z wypłaty ! Debilizm oni są nieobliczalni najpierw mili,ale nie daj Boże opóźnisz się ze splatą jeden dzień !Na chatę wlecą.W dodatku hamidla !To jest Mafia!A wiadomości jak wysyłasz z reklamacja z automatu blokują !

 • S
  S
  Seba
  13.04.2022, 17:35

  Witajcie. Mam probleme z dostatniem pożyczki, ponieważ widnieje w BIG, zadzwoniłem do Profi credit i ku mojemu zdziwieniu przyznali mi 6 tyś zł. Zostaje tylko podpisać umowę. Sprawdziłem ich opinię i po przeczytaniu Państwa komentarzy jestem przerażony. Fakt że do oddania mam ponad 17 tyś, czyli prawię 3 razy tyle, ale jestem trochę bez wyjścia. Nie wiem co robić….

 • P
  P
  Pawel
  11.04.2022, 13:22

  Prawda! Nie bierzcie w tej firmie ! Złodzieje a jak spóźnisz się z rata ściągają z Twojej pensji ja tak miałem jak byłem na kwarantannie i nie mogłem wyjść z domu opłat zrobić. Ponadto pracują tam nieobliczalni windykatorzy są w stanie zrobić komuś krzywdę .

  • j
   j
   jonh
   09.05.2022, 12:33

   na kwarantannie nie idzie wykonac przelewu hahaha jak nie masz kasy ze y spłacić to po co bierzesz mozgu

 • K
  K
  Kacper
  10.03.2022, 19:47

  Ludzie to nawet nie lichwa to bandytyzm jeśli chodzi o windykację to nękanie ubliźanie zastraszanie i z kilku tysięcy robi się kilkanaście.Unikajcie jak ognia.

  • J
   J
   Juuliana
   12.04.2022, 21:20

   Nie polecam nikomu tej firmy.
   Grodza policja nachodzą.
   Mam kredyt u nich no stało się że nie spłaciłam pierwszych rat straciłam pracę. Jak już znalazłam nowa chciałam z wyrównaniem wszystko zapłacić ale Pani się nie zgodziła i straszy mnie policja. Na szczęście znalazła prawnika i wiem że nic złego nie zrobiłam. Gdyż kredyt nie wzięłam i nie wydałam na swoje wymysły tylko na spłatę zobowiązania.
   Dwa wszystko co podałam było prawdziwe.
   3 mieliśmy covid więc też inaczej patrzą.
   Więc się nie dajcie bo warto walczyć ja już walczę i wiem że jestem w dobrej stronie aby ich pokonać.

  • H
   H
   Halina
   30.04.2022, 08:50

   Czy ktoś zna dobrą kancelarie prawniczą bo mam z nimi podobny kłopot. To są bandyci i oszuści muszę z nimi walczyc

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!