Promocje Bankowe listopad 2022 – Najlepsze Okazje w Polskich Bankach

Któż z nas nie marzy o premiowanych i prostych promocjach bankowych? To nie tylko szansa na atrakcyjne nagrody, ale i świetna lekcja samodyscypliny oraz okazja na zdobycie nowych umiejętności. Niemożliwe? A jednak! Nie zwlekaj i zarabiaj na bankach.

Najlepsze promocje bankowe:

Ostatnia aktualizacja: 30 Listopada 2022
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Konto Direct - 200 zł do zgarnięcia na dobry początek
do 19.01.2023 r.
Czas Promocji
do 04.05.2023 r.
W jakim czasie otrzymasz bonus
200 zł
? Aby otrzymać bonus należy: założysz konto Direct albo Komfort z kontem oszczędnościowym i kartą do konta, zrobisz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1 000 z (120zł) z wymienionych 10 transakcji bezgotówkowych, min. 3 zrobisz BLIKIEM w internecie, otrzymasz w każdym z 3 dowolnych miesięcy trwania promocji łączny wpływ na min. 1000zł, założysz min. 1 cel oszczędnościowy, na którym odłożysz min. 300 zł.(80zł)
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Konto Przekorzystne Biznes z premią do 2000zł
do 31.08.2022 r.
Czas Promocji
do 6m-cy od założenia konta
W jakim czasie otrzymasz bonus
do 2000zł
? 600zł - zwrot 3% za transakcje bezgotówkowe 400zł - umowa na terminal płatniczy 600zł - umowa o kredyt, pożyczkę, ratę leasingu i faktoringu 200zł - założenie firmy z kontem za pośrednictwem wniosku w Pekao S.A. 200zł - dodatkowy bonus dla aktywnych
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Karta kredytowa z żubrem
do 31.12.2022 r.
Czas Promocji
30 dni
? po 30 dniach od wykonania warunków regulaminu
W jakim czasie otrzymasz bonus
do 200 zł
? Aby otrzymać punkty do wykorzystania w programie Mastercard o wartości 200 zł należy: - Zarejestrować się w programie - dokonać zakupów za minimum 50zł
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Konto dla Ciebie z premią do 555 zł
do 31.12.2022 r.
Czas Promocji
do 20 miesięcy
? Premia jest wypłacana w zależności od wybranego wariantu i czasu wykonania wymaganych płatności Przykład: Otworzyłeś konto 12 września 2022 r. i wybrałeś premię w wysokości 150zł. W październiku wykonałeś 5 płatności na łączną kwotę 500zł. 3% z tej wartości to 15 zł, w związku z tym wypłacimy Ci premię w wysokości 12,50 zł. Zrobimy to najpóźniej do 30 listopada 2022 r.
W jakim czasie otrzymasz bonus
do 555 zł
? 55zł za otwarcie konta + 50 zł (wyk. min. 3 płatności kartą telefonem, zegarkiem lub blikiem) lub 150 zł (wyk. min. 5 płatności kartą telefonem, zegarkiem lub blikiem) lub 500zł (wyk. min. 10 płatności kartą telefonem, zegarkiem lub blikiem)
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Karta kredytowa - Promocja do 450 zł w Biedronce
do 31.01.2023
Czas Promocji
do 60 dni
? Nagroda zostanie wysłana poprzez wiadomość w Serwisie bankowości internetowej Citibank Online najpóźniej do 60 dni od daty otrzymania wiadomości informującej o spełnieniu warunków
W jakim czasie otrzymasz bonus
do 450 zł
? Pierwsze 400 zł otrzymasz jeżeli nie później niż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy o Kartę dokonasz Transakcji o łącznej wartości wynoszącej co najmniej 1000 PLN. Kolejne 50 zł otrzymasz za wyrażenie zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych.
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Konto Mobi z Moim ING z promocją do 200 zł
do 19.01.2022 r.
? do 19 stycznia otwórz konto oraz zamów kartę
Czas Promocji
do 03.04.2023 r.
W jakim czasie otrzymasz bonus
200 zł +8%
? Otrzymasz 120 zł jeśli : zapłacisz min. 3 razy BLIKIEM za zakupy w sklepach internetowych, dodatkowe 80 zł jeśli założysz Smart Saver na swoim nowym Koncie, odłożysz na założonym w Promocji Smart Saverze min. 30 zł i 3 z 10 transakcji wykonasz blikiem, 8% przez 3 miesiące na koncie oszczędnościowym
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Otwarte Konto Oszczędnościowe- ING Bank Śląski
30.11.2022
Czas Promocji
15 grudnia 2022
W jakim czasie otrzymasz bonus
200 zł + 8%
? Do 30 listopada 2022 zrób min. 10 transakcji bezgotówkowych, zapłać min. 3 razy BLIKIEM za zakupy w sklepach internetowych, załóż Smart Saver na swoim nowym Koncie. odłóż na założonym w Promocji Smart Saverze min. 30 zł aby otrzymać 200 zł
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Konto Otwarte na Ciebie w promocji „Listopad z bonusem” z premią do 425 zł
20.11.2022 r.
? do 20.11.2022 r. lub do wyczerpania puli 3000 rejestracji.
Czas Promocji
luty 2022 r.
W jakim czasie otrzymasz bonus
425 zł
? W okresie od 02.11.2022 r. do 04.12.2022 r.*:Otwórz konto i nadaj pin do karty, W grudniu 2022 r.*: - wykonaj min. 3 Transakcje BLIK oraz - wykonaj min. 3 Przelewy za pomocą Bankowości elektronicznej; - zaloguj się min. 3-krotnie do Aplikacji Mobilnej, aby otrzymać 65 zł, w styczniu wykonaj w.w. czynności 5x, aby otrzymać 160 zł, w lutym otrzymasz 200 zł.
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Najnowsze promocje:

Jak działają promocje bankowe?

Uczestnicząc w akcjach promocyjnych, dajesz sobie szansę na nagrody finansowe. W jaki sposób? Ot, zwyczajnie. Wystarczy, że swoją codzienną motywację i chęć dodatkowego zarobku, przeniesiesz na grunt bankowy.

Promocje bankowe, czyli innymi słowy, oferty specjalne to nic innego, jak zaproszenie nas do przetestowania danego produktu. Może to być, np. konto osobiste lub oszczędnościowe, karta kredytowa, lokata albo promocja konta firmowego. W zamian za podjęcie wysiłku otrzymamy nagrodę, np. premię gotówkową za otwarcie konta osobistego lub wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego. To, czy będziemy korzystali z produktu dłużej, zależy już od naszych osobistych pobudek. Zawsze mamy prawo do tego, by z niego zrezygnować.


Aktualne promocje bankowe oferują szereg różnych nagród, co wcale nie oznacza tego, że jest w nich jakiś haczyk. Banki realizując swoje plany sprzedażowe, chcą pozyskiwać nowych klientów. Dlatego te kilkaset złotych premii albo oferta darmowego konta osobistego to koszt, jakie są gotowe ponieść, aby zaprosić nas do skorzystania ze swoich usług.


Jak zarobić na promocjach bankowych?

Podstawą jest dobra organizacja. Wiele promocji odnosi się do założenia konta w banku i wykazania się określoną aktywnością, np. wykonaniem transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę, zapewnieniem wpływów czy dokonaniem płatności kartą debetową.

Udział w jednej takiej akcji nie jest dużym wyzwaniem. Musimy tylko pilnować wyznaczonych terminów, kwot wpływów czy wydatków kartą. Pomijając, choćby jeden z wymaganych warunków, możemy zaprzepaścić swoje szanse na zdobycie bonusu.

Liderem w regularnym oferowaniu promocji bankowych jest bezsprzecznie BNP Paribas. Oferuje on nowym klientom darmowe konto, które wzbogacone jest dodatkowo wysoką premią pieniężną czy różnymi nagrodami w formie voucherów. Kroku dotrzymują mu Santander Bank Polska, Alior Bank, Pekao oraz Getin Bank.

Akcje promocyjne – co otrzymasz w zamian?

Jak kuszą nas banki? Jaką pulę bonusów oferują?

 • Premia w gotówce. Głównym bonusem w większości promocji jest premia pieniężna przelana na rachunek. Jej kwoty są różne i wahają się od 50 zł do kilkuset złotych (za otwarcie konta osobistego), a nawet przekraczają 1 tys. zł lub więcej – za założenie konta firmowego.
 • Kody podarunkowe, vouchery. Czasami banki proponują nagrody w postaci bonu podarunkowego na określoną kwotę, który możemy wykorzystać na dowolne zakupy. Innym razem może to być pełna kwota do wydania w określonej sieci sklepów (np. w sklepach Biedronka, Allegro).
 • Nagrody rzeczowe. Popularną formą nagradzania klientów są różnego rodzaju nagrody rzeczowe, jak smartfony, smartwatche, słuchawki, głośniki przenośne oraz wiele innych sprzętów i gadżetów elektronicznych.
 • Cashback, czyli zwrot za zakupy (przy płatnościach bezgotówkowych kartą/Blikiem). Mówiąc jeszcze prościej: gdy zapłacimy za zakupy, to pewien procent wydanej sumy wraca na nasz rachunek.
 • Dodatkowe punkty wymienne na nagrody. Poza bezpośrednimi nagrodami możemy też otrzymać nadprogramowe punkty, które wymienimy na nagrody rzeczowe po wcześniejszej rejestracji w programie lojalnościowym banku. W zależności od aktualnej oferty odbierzemy, np. rabat na sprzęt, voucher, bilet na koncert czy doładowanie telefonu.
 • RRSO 0% lub prowizja 0%. Pomysłowość banków nie ogranicza się tylko do bonusów za otwarcia konta. Niektóre z nich oferują promocyjne warunki, które skłonią nas, np. do zaciągnięcia szybkiego kredytu gotówkowego z zerową prowizją lub RRSO 0% dla pierwszych klientów, którzy złożą wniosek.
Bonusy w ofertach specjalnych banków

Najlepszy ranking promocji bankowych

W naszym rankingu, największe znaczenie przypisaliśmy nie tylko samej wysokości i atrakcyjności proponowanej nagrody. Choć, jakby nie patrzeć – ma ona dla nas największe znaczenie. Jednak najlepsze promocje bankowe to takie, które mają proste warunki i dają konkretne zyski.

Nasze zestawienie akcji promocyjnych uwzględnia konta osobiste, konta firmowe, karty kredytowe, konta dla młodych, rachunki oszczędnościowe, lokaty, faktoring czy kredyty gotówkowe, które są premiowane lub posiadają warunki specjalne. Zaglądając więc do jednego rankingu, zapoznamy się z promocjami, które tyczą się różnych produktów. Kto wie, może któraś z nich wpadnie Ci w oko?

Oto nasze kryteria oceny promocji bankowych:

 • atrakcyjność nagrody,
 • warunki zdobycia bonusu,
 • okres trwania oferty,
 • opłaty, np. za konto/kartę/kredyt, itp.,
 • aktualność i rzetelność.

Czasem również za założenie konta dziecku banki premiują dorosłych dodatkowymi premiami. Taką ofertę okresowo odnajdziemy w Banku Millennium za Konto 360° albo Banku Pekao za Konto Przekorzystne dla młodych.

Gdzie możesz znaleźć najlepsze promocje bankowe?

Jeszcze kilka lat temu, wybór promocji zależał od jej fizycznej dostępności – aktualnie, najszybciej i najwygodniej odnajdziemy je za pomocą kilku kliknięć w internecie.

Możemy skorzystać z naszego gotowego rankingu promocji bankowych, a gdy preferujemy samodzielne poszukiwania – przeglądać strony internetowe poszczególnych banków, sprawdzając w zakładce promocje bądź aktualności ich bieżącą ofertę.

promocje bankowe za i przeciw

Ile możesz zyskać na promocjach bankowych?

Uczestnictwo w pojedynczej akcji to zazwyczaj zysk na poziomie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. W praktyce wysokość bonusu w dużej mierze zależy od samego banku i warunków, jakie proponuje za udział w akcji. Obserwując aktualne trendy, możemy dojść do jednego wniosku – im dłuższa jest wymagana aktywność, tym wyższa jest premia.

W większości przypadków instytucje zastrzegają sobie też prawo do premiowania wyłącznie nowych klientów, czyli osób, które nigdy wcześniej nie miały okazji korzystać z promocyjnego produktu.

Twój bank nie oferuje dla Ciebie żadnych promocji? Przeniesienie konta do innego banku jest bardzo proste. Najważniejsze to znaleźć najlepszą ofertę. Nowy bank pomoże Ci w zmianie rachunku.

Za co jeszcze banki płacą klientom?

Promocje bankowe najczęściej dotyczą zakładania konta – osobistego lub firmowego. Nie jest to jednak jedyna możliwość zarobienia na bankach, które otwierają przed nami wiele dodatkowych furtek gwarantujących zysk:

 • programy poleceń. Banki doceniają wszystkich, którzy rekomendują ich usługi wśród rodziny czy znajomych. Standardem są więc premie pieniężne wypłacane zarówno na konto polecającego, jak i poleconego (który zdecyduje się skorzystać z danego produktu). Zazwyczaj nagradzane są rekomendacje kont bankowych, kredytów albo kart kredytowych. Zysk jest spory, bo za jedno skuteczne polecenie, zgarniemy od 50 do 200 zł. Im więcej rekomendacji, tym większy zysk!
 • moneyback, czyli premiowanie płatności kartą w postaci zwrotu części wydatków za zrobione zakupy. W skali miesiąca możemy w ten sposób zgarnąć nawet do 50 zł. Takie bonusy tyczą się zazwyczaj karty debetowej podpiętej pod nasz rachunek bankowy lub nowo otwartej karty kredytowej.
 • premia za płatności Blikiem. Ostatnimi czasy jest to bardzo popularna forma nagradzania lojalnych klientów. Pozwala zdobyć, ok. 20 zł za wykonanie płatności bezgotówkowej za pomocą Blika.
Sposoby zarabiania na bankach

Kto może zarabiać na promocjach bankowych?

Każdy! Akcje promocyjne skierowane są zarówno do klientów indywidualnych (w tym posiadających/zakładających konta dla dzieci i młodzieży) oraz klientów biznesowych. W regulaminach ofert pojawia się jeszcze kilka informacji, które musi spełnić przyszły uczestnik promocji. Oto najczęstsze z nich:

 • pełnoletność,
 • obywatelstwo polskie,
 • adres zamieszkania na terenie kraju,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • zaakceptowanie wymaganych zgód i regulaminu akcji.

Zdarza się również, że promocja oferowana jest tylko konkretnym podmiotom, np. osobom lub firmom, które nie posiadają żadnego produktu w banku organizującym akcję promocyjną.

Na specjalną ofertę mogą liczyć, np. posiadacze Karty Dużej Rodziny. Lista zniżek w bankach obejmuje możliwość zwolnienia z opłat za prowadzenie rachunku, ale i preferencyjne warunki dla kredytów.

Wybierasz produkt i zarabiasz – warunki uczestnictwa w promocji

1. W okresie trwania akcji złóż wniosek o promocyjny produkt (poprzez formularz rejestracyjny widoczny na stronie akcji).


W tym podpunkcie ważne jest wyrażenie niezbędnych zgód oraz zawarcie umowy o wybrany produkt. Możemy zdecydować się na podpisanie umowy online, osobiście albo wybrać dostawę dokumentów za pośrednictwem kuriera.


2. Zrealizuj wymagane aktywności. Np. w danym miesiącu kalendarzowym (albo przez kilka miesięcy z rzędu) wykonaj wskazane czynności. Mogą to być transakcje bezgotówkowe na określoną kwotę, przelewy/wpływy na konto, płatności Blikiem albo zalogowanie się do aplikacji mobilnej banku.

3. Odbierz nagrodę w wyznaczonym terminie i nadal szukaj ciekawych ofert.

Przy okazji przywołamy znaną zasadę: czego bank nie zabrania, jest dozwolone. Chodzi nam o to, że jeśli w regulaminie akcji nie ma zastrzeżenia, że wpływ na konto musi pochodzić od pracodawcy – przyjmijmy założenie, że może to być jakikolwiek inny wpływ (np. z naszego drugiego rachunku, od przyjaciela czy chociażby, wpłata gotówki we wpłatomacie).

jak korzystać z promocji bankowych

Nie musisz odprowadzać podatku za zdobyte nagrody – no, chyba że prowadzisz działalność gospodarczą… Wszystkie premie, bonusy i inne specjalne upominki do wartości 2 000 zł zwolnione są z płacenia podatku. Kwota ta tyczy się jednorazowej nagrody, a nie sumy nagród w danym roku!

Na co zwracać uwagę przed przystąpieniem do promocji?

Wszystkie akcje przygotowane przez banki funkcjonują na podobnym schemacie. Dlaczego o tym wspominamy? Powód jest jeden. Chcemy zwrócić uwagę na to, by korzystać z takich okazji rozsądnie.

Często się zdarza, że skupiamy się na samej nagrodzie i lekceważymy pozostałe aspekty oferty. A to duży błąd. O czym pamiętać, biorąc udział w ofertach specjalnych?

 • Warunki aktywności. To absolutna podstawa każdej oferty. Zwróćmy uwagę, czego w zamian oczekuje organizator, zanim wręczy nam nagrodę. Warunek aktywności to, np. wpływy na konto (jednorazowe/zasilane określoną kwotą lub wpływ wynagrodzenia) czy też płatności kartą (na określoną sumę, np. 250 zł albo określoną liczbę płatności, np. 5 razy w ciągu jednego miesiąca).
 • Wyrażenie zgód marketingowych. To po prostu zgoda na kontakt banku i organizatora z klientami. Może się on odbywać drogą telefoniczną lub e-mailową. Dlatego, jeśli taki zapis widnieje w regulaminie, to musimy go spełnić i nie wycofywać się z niego do momentu wpływu premii.
 • Zwolnienie banku z tajemnicy bankowej. Chodzi tu głównie o udzielenie informacji partnerowi, z którym bank organizuje promocję. Tyczy się to np. tego, czy spełniliśmy warunki oferty i należy nam się nagroda.
 • Okres bycia klientem banku. Samo przystąpienie do oferty i zrealizowanie wymaganych aktywności to jedno. Kluczowe jest także to, aby nie wypowiedzieć ani rozwiązać umowy z bankiem o dany produkt przed zakończeniem promocyjnego okresu.
 • Opłaty za obsługę produktu. Często się zdarza, że decydując się na rachunek lub kartę kredytową w promocji, zwolnieni jesteśmy ze wszystkich opłat, pod warunkiem spełnienia aktywności.

Dlaczego warto korzystać z akcji promocyjnych?

 • Szybki sposób na zarobek. Co by tu dużo mówić, nagrody to łatwy sposób na sięgnięcie po atrakcyjne bonusy bez zbędnego wysiłku.
 • Możliwość przetestowania produktów banku. Dzięki udziałowi w promocjach mamy okazję zapoznać się z nowymi produktami. Być może drugi bank oferuje podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym albo nowoczesną bankowość lub lepsze usługi niż nasz dotychczasowy bank.
 • Lepsza wiarygodność kredytowa. Oprócz materialnych zdobyczy zyskujemy też możliwość wyrobienia pozytywnej historii kredytowej. Wbrew wszystkim opiniom, lepiej mieć pozytywną historię kredytową w BIK niż żadną. Dlatego, jeśli mamy w planach wziąć kredyt hipoteczny, już teraz zacznijmy budować swoją wiarygodność.
 • Budowanie lepszych nawyków finansowych. Tak, dzięki promocjom możemy trenować swoją samodyscyplinę, gdy skoncentrujemy się na wykonaniu tych aktywności, które przyniosą nam zysk. Zrezygnujemy również z biernej postawy na rzecz aktywności. Zaczniemy zauważać okazje na zarobek, które dotąd umykały naszej uwadze!

W opisach naszych promocji bankowych odnajdziesz szczegółowe informacje oraz praktyczne wskazówki, jak skorzystać z danej oferty. Dzięki temu przekonasz się, że z pozoru skomplikowane warunki uczestnictwa, są tak naprawdę łatwe do realizacji.

Mądrze wybieraj – i zarabiaj na bankach!

Promocje bankowe to żadna magia czy czarodziejskie zaklęcia. To po prostu chęć i motywacja do podjęcia określonych działań, które pozwolą nam czerpać profity. Nie musimy od razu startować w kilku akcjach, by zyskać jak najwięcej. Na początek zacznijmy od jednej.

Wybierz jakąś łatwą ofertę i poczuj smak satysfakcji. Potem skorzystaj z drugiej, trzeciej, czwartej… i ciesz się ze zdobytych bonusów. Chętnie Ci w tym pomożemy!

4.9/5 - (14 votes)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz