Provema Credit – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

provema logoprovema credit opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota i czas pożyczki:1300 złotych na 6 miesięcy
 • Wymagane dokumenty:Do uzyskania pożyczki wymagany jest jedynie dowód osobisty.

Provema Credit to jedna z najmłodszych firm pożyczkowych na polskim rynku finansowym. Jej specjalnością są zobowiązania krótkoterminowe. Firma stawia na prosty i przejrzysty proces ubiegania się o pożyczkę, co odzwierciedla układ witryny internetowej. Sprawdźmy ofertę tego pożyczkodawcy.

Provema Credit  nasza opinia

Opisywany pożyczkodawca jest własnością spółki Provema Sp. z o.o., która istnieje stosunkowo niedługo, bo od 2015 roku. Co ciekawe, Provema Credit jako pożyczkodawca świadczy usługi dopiero od 2018 roku, co sugeruje długość funkcjonowania witryny internetowej w rejestrach. Firma ta dzielnie odnajduje na silnie konkurencyjnym rynku pożyczkowym i stara się przyciągnąć nowych klientów poprzez przejrzystą i do bólu prostą ofertą.

Provema Credit oferuje bowiem pożyczki krótkoterminowe w dość niewielkich kwotach. Oferta jest kierowana do klientów poszukujących niewielkich sum pieniędzy na krótki czas, które mogą uzyskać błyskawicznie za pomocą kilku kliknięć. Sam pożyczkodawca reklamuje swoje usługi jako przejrzyste i bezpieczne, pozbawione ukrytych kruczków i kosztów.

Złóż wniosek PROVEMA CREDIT

Pożyczka w Provema Credit  jakie warunki należy spełnić?

Każdy klient opisywanego pożyczkodawcy musi pamiętać o szeregu wymagań, jakie musi spełnić, aby z powodzeniem zakwalifikować się do wstępnego etapu ubiegania się o pożyczkę. Wymagania Provema Credit są dość standardowe.

 • Należy być w wieku nie mniejszym niż 20 lat. i zarazem nie większym niż 70 lat.
 • Konieczne jest posiadanie obywatelstwa Rzeczpospolitej Polskiej.
 • Potrzebny jest aktualny, polski dowód osobisty.
 • Musimy mieszkać i być zameldowanym na terenie Polski.
 • Do tego wymagany jest polski numer telefonu komórkowego i adres mailowy.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Zanim pożyczka zostanie udzielona klientowi, należy pamiętać, że jego dane zostaną poddane kontroli w rejestrach finansowych i bazach dłużników. Celem jest ocenienie zdolności kredytowej i historii wszystkich zobowiązań. W przypadku Provema Credit, kontroli poddawane są następujące rejestry.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG InfoMonitor.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Kredytowej.
 • Rejestr dłużników ERiF.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta w Provema Credit jest dość niestandardowa. Nie przewidziano oferty pierwszej pożyczki za darmo, a parametry zawsze są jednolite w stosunku do każdego klienta firmy. Niezależnie, czy ubiega się o pożyczkę po raz pierwszy, czy też robi to wielokrotnie. Minimalnie w Provema Credit można pożyczyć 1100 złotych. Kolejne kwoty rosną o 100 złotych. Maksymalna kwota pożyczki jest dość zaskakująca, wynosząc jedynie 1500 złotych.

Próżno szukać na stronie internetowej suwaka, dzięki któremu dobiera się dogodny termin spłaty. Ten zawsze jest bowiem stały i nie podlega zmianom, wynosząc 6 miesięcy, czyli pół roku. Raty w Provema Credit są spłacane raz w miesiącu – łącznie 6 razy. Każda pożyczka, jak już wcześniej wspomniano, jest płatna. W kosztach zobowiązania zawarta jest opłata przygotowawcza i prowizja. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 283%.

Koszty pożyczki prezentują się, przykładowo, następująco.

 • Kwota pożyczki – 1300 złotych.
 • Czas spłaty – 6 miesięcy (pół roku).
 • RRSO – 283%.
 • Opłata przygotowawcza – 0,01 złotego.
 • Prowizja – 584 złote.
 • Wysokość raty miesięcznej (1 × 6) – 314 złotych.
 • Łączna kwota do zwrócenia – 1884 złote.

Złóż wniosek PROVEMA CREDIT

Pożyczka w Provema Credit krok po kroku

Provema Credit reklamuje proces pożyczkowy jako wyjątkowo prosty i przejrzysty, dzieląc go na 4 kroki. My, rozpiszemy to szczegółowo, przedstawiając całą potrzebną wiedzę na temat ubiegania się o zobowiązanie w tej firmie pożyczkowej.

 1. Najpierw należy wybrać interesujące konsumenta parametry pożyczki. W przypadku Proventa Credit, jest to tylko kwota pożyczki, gdyż termin spłaty jest stały.
 2. Następnie, należy kliknąć duży czerwony przycisk „złóż wniosek”. Tutaj, klient jest przekierowywany do formularza pożyczkowego.
 3. We formularzu konieczne jest podanie szeregu danych osobowych potencjalnego pożyczkodawcy. Kolejno jest to: – Imię, nazwisko, numer telefonu komórkowego, adres e-mail, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego, adres (ulica i numer domu), miejscowość i kod pocztowy.
 4. W ostatniej rubryce należy podać kod autoryzacyjny SMS, którego klient otrzymuje na podany numer telefonu.
 5. Po sukcesywnym przejściu tego etapu, należy podać jeszcze: – Stan cywilny – Informacja o dochodach: nazwa firmy, w której pracuje konsument, wysokość comiesięcznych zarobków oraz przybliżoną kwotę comiesięcznych wydatków.
 6. Po zatwierdzeniu formularza i wyrażeniu zgody na np. przetwarzanie danych osobowych, pozostaje jeszcze dokonać weryfikacji podanych informacji w formie przelewu weryfikacyjnego. Należy w ten sposób przelać symboliczną kwotę 1 grosza na podany we formularzu numer konta bankowego.
 7. Po zakończeniu tego etapu, firma pożyczkowa ostatecznie wydaje decyzję co do przyznania pożyczki.
 8. Przelew z przyznaną kwotą pożyczki powinien trafić na konto w czasie zależnym od godziny sesji przychodzącej w banku konsumenta. Provema Credit ma swoje konto w mBanku.

Provema Credit  co, w przypadku braku spłaty w terminie?

Opisywany pożyczkodawca nie przewidział dla swoich klientów możliwości przedłużenia pożyczki na dodatkowe dni. Z powodu braku tej usługi, klient mający problem z terminową spłatą zobowiązania, musi liczyć się z szeregiem kroków, do jakich podjęcia ma prawo pożyczkodawca. Wygląda to następująco.

 • Nałożenie na konsumenta karnych odsetek naliczanych od pierwszego dnia upłynięcia terminu niespłaconej pożyczki.
 • Wysyłanie licznych monitów, powiadomień, ponagleń i przypomnień w postaci SMS-ów, e-mailów, a nawet telefonów.
 • Objęcie dłużnika windykacją terenową.
 • Wszczęcie postępowania sądowego, wskutek którego klient obciążany jest wszelkimi należnymi opłatami z powodu jego wszczęcia. Skutkiem tego w większości przypadków jest przydzielenie komornika sądowego.
 • Przekazaniem długu na rzecz firmy zajmującej się windykacją.
 • Wprowadzenie danych klienta do wybranych rejestrów dłużników.

Złóż wniosek PROVEMA CREDIT

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Prosta i przejrzysta witryna internetowa.
 • Jasno określone koszty pożyczki.
 • Czytelny kalkulator pożyczkowy.

Wady

 • Brak pierwszej darmowej pożyczki.
 • Niska kwota dostępna do pożyczenia – jedynie 1500 złotych.

Kontakt – infolinia Provema Credit:

e-mail: biuro@provemacredit.pl
tel.:  32 700 77 11

Godziny pracy infolinii:

Poniedziałek – piątek: 8.00 – 20.00

Złóż wniosek PROVEMA CREDIT

Dane firmy

Provema Sp. z o.o. to spółka zajmująca się tworzeniem usług szybkich pożyczek online przy użyciu marki provemacredit.pl.

Dane spółki Provema Sp. z o.o.

Prezes zarządu:Szulik Grzegorz Łukasz
REGON:360607192
KRS:0000540323
NIP:9542752698
Adres:Provema Sp. z o.o. Konduktorska 33 40-155 Katowice

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

10 komentarzy

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Mateusz 9 grudnia 2019 at 14:02 - Odpowiedz

  Bardzo uczciwa firma, która kieruje się dobrem klienta i jego zadowoleniem. Jestem zadowolony przebiegu pożyczki wszystko prosto szybko i na temat

 2. Antoni 4 grudnia 2019 at 21:01 - Odpowiedz

  Nie mam żadnych uwag. Szybko działająca, uczciwa firma która udziela pożyczek na korzystnych warunkach. Jak dla mnie to najlepsza firma pożyczkowa.

 3. Nina 26 października 2019 at 16:59 - Odpowiedz

  Wszystko szybko i uczciwie. Łatwy do wypełnienia wniosek, pieniądze szybko na koncie, brak dodatkowych, ukrytych kosztów, no i pożyczka na korzystnych warunkach. Polecam.

 4. Olala 17 września 2019 at 12:19 - Odpowiedz

  Pieniądze dostaje się w mgnieniu oka, co według mnie jest chyba najważniejsze. Łatwo składa się wniosek, umowa jest jasna, bez żadnych niedopowiedzeń. Wszystko przejrzyste i bezpieczne.

 5. Anka 22 lipca 2019 at 13:44 - Odpowiedz

  Wnioskowana kwota pozyczki, została bardzo szybko mi przyznana, bez problemów. Pieniądze na koncie błyskawicznie. Jestem zadowolona, wiem że jak bedę w potrzebie to mogę liczyć na szybka reakcje.

 6. Paweł 3 czerwca 2019 at 13:42 - Odpowiedz

  Co do Provemy nie mam żadnych zastrzeże firma zaufana godna polecenia.

 7. Małgorzata 16 kwietnia 2019 at 11:55 - Odpowiedz

  Jestem zadowolona z obsługi Provemy, wszystkie formalności są jasne i czytelne, dla mnie co ważniejsze są wypłacalni w szybkim czasie, bo pieniążki miałam na koncie w ciągu 30 min, będąc jeszcze w potrzebie na pewno z nich skorzystam.

 8. Sandra 4 marca 2019 at 14:05 - Odpowiedz

  Pieniądze dostałam w ciągu jednego dnia, wszystkie formalności przebiegły sprawnie, wnioskowana kwota w tabeli bardzo dokładnie rozpisana, a więc bez ukrytych kosztów. Jestem zadowolona, polecam.

 9. Adrian 9 stycznia 2019 at 09:29 - Odpowiedz

  Polecam. Brałem pożyczkę i nie było jakichkolwiek problemów

 10. Celina 28 listopada 2018 at 10:11 - Odpowiedz

  Jeżeli ktoś wykorzystał wszystkie opcje na darmowe chwilówki to nawet się opłaca