Provema Credit – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.6
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Zaświadczenie o zarobkach
Maks. pierwsza pożyczka
1 300 - 1 500 zł
Złóż wniosek w Provema Credit

Zalety i wady firmy Provema Credit

Zalety
 • Jasno określone koszty pożyczki
 • Czytelny kalkulator pożyczkowy
 • Szybka decyzja pożyczkowa i pieniądze na koncie w ciągu kilku minut
 • Możliwość rezygnacji z umowy w każdej chwili!
 • Pożyczka na dowód osobisty
Wady
 • Stosunkowo niska kwota pożyczki
 • Ograniczony przedział wiekowy potencjalnych klientów (od 20 do 70 lat)
 • Brak pierwszej darmowej chwilówki

Siedziba firmy

Adres:

Provema Sp. z o.o.

Konduktorska 33

40-155 Katowice

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 40000000 PLN
KRS: 0000540323
NIP: 9542752698
REGON: 360607192
Godziny pracy w sobotę24/7
RRSO131 %
? pożyczka w aplikacji PROVEMA do 1800 zł RRSO 42,58%
Czas wypłaty15 minut
Okres spłaty4 miesiące
Maks. pierwsza pożyczka1 300 - 1 500 zł
Maks. kolejna pożyczka1500 zł
Pierwsza pożyczka gratisNie
Wiek pożyczkobiorcy20 - 70 lat

Pożyczka jest udzielana na 4 miesięce (4 rat). Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 131% dla następujących założeń: całkowita kwota kredytu: 1300 PLN; okres kredytowania: 4 miesiące; oprocentowanie stałe kredytu: 7.2 % w skali roku. Łączna liczba rat: 4, każda równa i płatna po 384,89 PLN. Całkowita kwota do spłaty przez konsumenta: 1539,56 PLN. Całkowity koszt kredytu 239,56 PLN, w tym: suma odsetek w całym okresie kredytowania: 19,56 PLN, prowizja za udzielenie kredytu: 220 PLN, opłata przygotowawcza zawracana konsumentowi: 0,01 PLN. Oprocentowanie kredytu jest stałe w całym okresie obowiązywania umowy. Maksymalne RRSO dla umów wynosi 131 %. Wyliczenie reprezentatywne dla kredytu konsumenckiego na dzień 29.05.2020 r.

Provema Credit to jedna z najmłodszych firm pożyczkowych na polskim rynku finansowym. Jej specjalnością są zobowiązania krótkoterminowe. Firma stawia na prosty i przejrzysty proces ubiegania się o pożyczkę, co odzwierciedla układ witryny internetowej. Sprawdźmy ofertę tego pożyczkodawcy.

Provema Credit  nasza opinia

Opisywany pożyczkodawca jest własnością spółki Provema Sp. z o.o., która istnieje stosunkowo niedługo, bo od 2015 roku. Co ciekawe, Provema Credit jako pożyczkodawca świadczy usługi dopiero od 2018 roku, co sugeruje długość funkcjonowania witryny internetowej w rejestrach. Firma ta dzielnie odnajduje na silnie konkurencyjnym rynku pożyczkowym i stara się przyciągnąć nowych klientów poprzez przejrzystą i do bólu prostą ofertą.

Provema Credit oferuje bowiem pożyczki krótkoterminowe w dość niewielkich kwotach. Oferta jest kierowana do klientów poszukujących niewielkich sum pieniędzy na krótki czas, które mogą uzyskać błyskawicznie za pomocą kilku kliknięć. Sam pożyczkodawca reklamuje swoje usługi jako przejrzyste i bezpieczne, pozbawione ukrytych kruczków i kosztów.

Pożyczka w Provema Credit  jakie warunki należy spełnić?

Każdy klient opisywanego pożyczkodawcy musi pamiętać o szeregu wymagań, jakie musi spełnić, aby z powodzeniem zakwalifikować się do wstępnego etapu ubiegania się o pożyczkę. Wymagania Provema Credit są dość standardowe.

 • Należy być w wieku nie mniejszym niż 20 lat. i zarazem nie większym niż 70 lat.
 • Konieczne jest posiadanie obywatelstwa Rzeczpospolitej Polskiej.
 • Potrzebny jest aktualny, polski dowód osobisty.
 • Musimy mieszkać i być zameldowanym na terenie Polski.
 • Do tego wymagany jest polski numer telefonu komórkowego i adres mailowy.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Zanim pożyczka zostanie udzielona klientowi, należy pamiętać, że jego dane zostaną poddane kontroli w rejestrach finansowych i bazach dłużników. Celem jest ocenienie zdolności kredytowej i historii wszystkich zobowiązań. W przypadku Provema Credit, kontroli poddawane są następujące rejestry.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG InfoMonitor.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Kredytowej.
 • Rejestr dłużników ERiF.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta w Provema Credit jest dość niestandardowa. Nie przewidziano oferty pierwszej pożyczki za darmo, a parametry zawsze są jednolite w stosunku do każdego klienta firmy. Niezależnie, czy ubiega się o pożyczkę po raz pierwszy, czy też robi to wielokrotnie. Minimalnie w Provema Credit można pożyczyć 1100 złotych. Kolejne kwoty rosną o 100 złotych. Maksymalna kwota pożyczki jest dość zaskakująca, wynosząc jedynie 1500 złotych.

Próżno szukać na stronie internetowej suwaka, dzięki któremu dobiera się dogodny termin spłaty. Ten zawsze jest bowiem stały i nie podlega zmianom, wynosząc 6 miesięcy, czyli pół roku. Raty w Provema Credit są spłacane raz w miesiącu – łącznie 6 razy. Każda pożyczka, jak już wcześniej wspomniano, jest płatna. W kosztach zobowiązania zawarta jest opłata przygotowawcza i prowizja. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 131%.

Oferta pożyczki w aplikacji PROVEMA do 1800 zł, RRSO 42,58%.

Pożyczka w Provema Credit krok po kroku

Provema Credit reklamuje proces pożyczkowy jako wyjątkowo prosty i przejrzysty, dzieląc go na 4 kroki. My, rozpiszemy to szczegółowo, przedstawiając całą potrzebną wiedzę na temat ubiegania się o zobowiązanie w tej firmie pożyczkowej.

 1. Najpierw należy wybrać interesujące konsumenta parametry pożyczki. W przypadku Proventa Credit, jest to tylko kwota pożyczki, gdyż termin spłaty jest stały.
 2. Następnie, należy kliknąć duży czerwony przycisk „złóż wniosek”. Tutaj, klient jest przekierowywany do formularza pożyczkowego.
 3. We formularzu konieczne jest podanie szeregu danych osobowych potencjalnego pożyczkodawcy. Kolejno jest to: – Imię, nazwisko, numer telefonu komórkowego, adres e-mail, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego, adres (ulica i numer domu), miejscowość i kod pocztowy.
 4. W ostatniej rubryce należy podać kod autoryzacyjny SMS, którego klient otrzymuje na podany numer telefonu.
 5. Po sukcesywnym przejściu tego etapu, należy podać jeszcze: – Stan cywilny – Informacja o dochodach: nazwa firmy, w której pracuje konsument, wysokość comiesięcznych zarobków oraz przybliżoną kwotę comiesięcznych wydatków.
 6. Po zatwierdzeniu formularza i wyrażeniu zgody na np. przetwarzanie danych osobowych, pozostaje jeszcze dokonać weryfikacji podanych informacji w formie przelewu weryfikacyjnego. Należy w ten sposób przelać symboliczną kwotę 1 grosza na podany we formularzu numer konta bankowego.
 7. Po zakończeniu tego etapu, firma pożyczkowa ostatecznie wydaje decyzję co do przyznania pożyczki.
 8. Przelew z przyznaną kwotą pożyczki powinien trafić na konto w czasie zależnym od godziny sesji przychodzącej w banku konsumenta. Provema Credit ma swoje konto w mBanku.

Provema Credit  co, w przypadku braku spłaty w terminie?

Opisywany pożyczkodawca nie przewidział dla swoich klientów możliwości przedłużenia pożyczki na dodatkowe dni. Z powodu braku tej usługi, klient mający problem z terminową spłatą zobowiązania, musi liczyć się z szeregiem kroków, do jakich podjęcia ma prawo pożyczkodawca. Wygląda to następująco.

 • Nałożenie na konsumenta karnych odsetek naliczanych od pierwszego dnia upłynięcia terminu niespłaconej pożyczki.
 • Wysyłanie licznych monitów, powiadomień, ponagleń i przypomnień w postaci SMS-ów, e-mailów, a nawet telefonów.
 • Objęcie dłużnika windykacją terenową.
 • Wszczęcie postępowania sądowego, wskutek którego klient obciążany jest wszelkimi należnymi opłatami z powodu jego wszczęcia. Skutkiem tego w większości przypadków jest przydzielenie komornika sądowego.
 • Przekazaniem długu na rzecz firmy zajmującej się windykacją.
 • Wprowadzenie danych klienta do wybranych rejestrów dłużników.
Opinie o Provema Credit (66)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • W
  W
  Wiesiek
  05.05.2020, 13:53

  Nie wierzcie w ani jeden pozytywny komentarz na temat tej firmy!
  Udzielają pożyczki a potem jej nie wypłacają – kontakt utrudniony – zasłaniają się jakąś firmą zPay ( z którą też nie ma kontaktu ) , której niby zlecili wypłatę. Prawdopodobnie będą wymagać spłaty niewypłaconej pożyczki.
  Uważajcie na tą firmę – odradzam

  • O
   O
   Ola
   13.05.2020, 14:34

   Ja dziś też dostalam meila, że zaakceptowałam umowę i pożyczka jest aktywna. Gdzie nie robił żadnego przelewu, nic nie potwierdzałam i żadnych pieniędzy nie widziałam, masakra jakaś.

 • P
  P
  Piter
  14.09.2020, 16:33

  Najgorsza firma jaka może być. Strona nie działa, cały czas ładuje nie można skorzystać z kontomatik. Przelew wysłany zwykły z werefikacja jak wyślij SMS. Pozniej twierdzą że nie wolno gdzie sami dane wysłali, po czym 3 dzień rozpatrują wniosek. Badziewie jak nic.

 • N
  N
  Nikola
  25.06.2020, 17:14

  Korzystna oferta. Wniosek jest prosty do wypełnienia, odpowiedź otrzymuję się bardzo szybko. Akceptowalność wniosków jest naprawdę wysoka, jeszcze nie zdarzyła mi się tutaj odmowa. Jeśli szybka pożyczka to tylko w Provemie.

 • E
  E
  Elwira
  31.08.2022, 11:33

  Problem z księgowaniem… Wysłałam przelew w zeszły czwartek do tej pory nie mają w mija już 7 dni żenada

 • J
  J
  Janusz
  17.02.2022, 18:37

  W dzisiejszych trudnych czasach, niełatwo znaleźć tak uczciwą spółkę.

 • s
  s
  sandra
  06.02.2022, 10:56

  Świetna sprawa z tą aplikacją. Przyjemnie się ją użytkuje, jest łatwa w obsłudze i ma dużo funkcjonalności.

 • W
  W
  Wilczek
  28.01.2022, 23:40

  Ci co piszą że firma oszukuje są upośledzeni. Sam dostałem pożyczkę w 5 minut. Gdzie chyba żadna inna firma nie udzieliła by mi pożyczki. Jestem na czerwonej liście w każdej instytucji jak BIG czy KRD.
  Nie wiem jak oni to sprawfzaja

  • p
   p
   piaskun
   01.05.2022, 18:02

   A wysyłałeś zdjęcie dowodu?

 • L
  L
  LONKA
  20.01.2022, 12:42

  Aplikacja jest meeegaaa! :) Bardzo szybko robi się na niej przelewy i do tego są za darmo. Oczywiście musze też wspomnieć o cashbackach które są solidne! :)

 • O
  O
  Olka
  08.01.2022, 16:53

  Każdy kto chce panować na swoimi finansami i mieć przelewy za darmo to polecę aplikację Provema. Już sporo moich znajomych z niej korzysta i każdy jest zadowolony :)

 • k
  k
  kuba
  05.12.2021, 15:21

  Ode mnie wasza apka dostaje 10 punktów na 10!

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!