Rachunek firmowy 4×4 w Alior Banku z darmowymi pakietami korzyści do wyboru

Nadejście jesieni oznacza wiele ciekawych promocji skierowanych do przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W najnowszej akcji rachunku firmowego 4×4 masz do wyboru 4 pakiety korzyści, które na bieżąco możesz zmieniać i dopasowywać do potrzeb swojej firmy. Opłata wynosi tylko 10 zł/miesięcznie za każdy z nich.

Rachunek firmowy 4×4 w Alior Banku

Dotąd działania promocyjne dotyczące kont firmowych z oferty Alior Banku tyczyły się jednej akcji. Dokładniej mówiąc – 2. edycji “1 500 zł dla firm” (za aktywne korzystanie z iKonta Biznes albo rachunku 4×4 otrzymujesz 1 500 zł premii). Promocja trwa w najlepsze i nie ma ustalonej daty zakończenia.

Załóż Rachunek 4x4 w Alior Banku i wybierz Pakiet korzyści

Bank postanowił pójść o krok dalej i dodatkowo oferuje jeszcze jedną propozycję, która ściśle powiązana jest z rachunkiem 4×4. Decydując się więc na wspomniane konto, masz do wyboru 4 pakiety:

 • Krajowy (0 zł za: 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu, krajowe przelewy internetowe, SMS-y autoryzacyjne, powiadomienia SMS),
 • Gotówkowy (0 zł za: wpłaty we wpłatomatach, wypłaty z bankomatów krajowych, wpłaty i wypłaty do 10 000 zł/miesięcznie),
 • Zagraniczny (0 zł za: prowizję od bezgotówkowych transakcji zagranicznych, platformę autodealing, wypłaty z bankomatów za granicą, 10 pierwszych przelewów internetowych SEPA w miesiącu),
 • Oszczędny (0 zł za: prowizję za przelewy z rachunku lokacyjnego, lokaty overnight oraz 2% na rachunku lokacyjnym i niższa opłata za prowadzenie rachunków pomocniczych).

Koszt każdego zestawu to 10 zł/miesięcznie. Możesz wybrać dowolną kombinację pakietów i na bieżąco dopasowywać konto do potrzeb swojej firmy. Każdy Pakiet możesz też włączyć lub wyłączyć w dowolnym momencie – albo zdecydować się na wersję podstawową rachunku. Promocja jest bezterminowa.

W tegorocznym zestawieniu miesięcznika Forbes, Alior Bank otrzymał 1. miejsce w zestawieniu “Bank przyjazny firmie”. Doceniono jego innowacyjne produkty oraz atrakcyjną ofertę skierowaną do przedsiębiorców.

Kto może skorzystać z Oferty?

Akcja jest bardzo prosta. Jej adresatami są osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (w tym klienci indywidualni Alior Banku). Tak więc, jeśli wyrażasz chęć skorzystania z Oferty musisz być nowym klientem, który nie posiada żadnego produktu firmowego w instytucji. Więcej ograniczeń nie ma 😊

Rachunek 4×4 przeznaczony jest wyłącznie dla firm nieprowadzących pełnej księgowości!

Co oferuje rachunek 4×4?

Alior Bank dokładnie wie, co jest cennym udogodnieniem dla klientów biznesowych. Oto podstawowe korzyści, które zawsze masz za darmo:

 • Prowadzenie rachunku,
 • Wydanie i korzystanie z pierwszej karty debetowej,
 • Przelewy internetowe do ZUS i US,
 • Księgowość online na zafirmowani.pl.

W ramach Oferty masz także możliwość wyboru jednego z czterech dostępnych pakietów.

1. Pakiet krajowy

 • 0 zł za internetowe przelewy krajowe Elixir. Dotyczy 5 przelewów Elixir oraz 5 przelewów Blue Cash (opłata za 1 przelew poza pakietem 50 gr),
 • darmowe SMS-y autoryzacyjne,
 • nielimitowane powiadomienia SMS o zdarzeniach na rachunku,
 • 10 internetowych przelewów natychmiastowych w miesiącu (opłata za 1 przelew poza pakietem 10 zł).

2. Pakiet gotówkowy

 • 0 zł za wypłaty z bankomatów krajowych i europejskich (na terenie EOG w walucie EUR),
 • nielimitowane wpłaty we wpłatomatach krajowych Planet Cash, Euronet i w Oddziałach Alior Banku,
 • 0 zł wpłaty na rachunek w oddziałach Banku do łącznej wartości 10 000 zł/miesięcznie (opłata za wpłatę poza pakietem 0,30% – minimum 6 zł),
 • 0 zł za wypłaty w oddziałach Banku do łącznej wartości 10 000 zł/miesięcznie (opłata za wypłatę poza pakietem 0,30% – minimum 6 zł).

3. Pakiet zagraniczny

 • nieograniczony dostęp do platformy wymiany walut – Autodealing (opłata za usługę poza pakietem: 30 zł),
 • nielimitowane bezgotówkowe transakcje zagraniczne (bez dodatkowych prowizji),
 • nielimitowane wypłaty z bankomatów zagranicznych,
 • 0 zł za internetowe przelewy transgraniczne/SEPA (opłata za przelew poza pakietem 5 zł).

4. Pakiet oszczędny (dotyczy klientów posiadających Rachunek lokacyjny)

 • nawet do 0,9% na Rachunku Lokacyjnym,
 • nielimitowane przelewy z Rachunku Lokacyjnego na rachunek podstawowy (zlecone w bankowości internetowej),
 • darmowe otwieranie lokat overnight,
 • niższa opłata (2,50 zł) za prowadzenie rachunku pomocniczego do Rachunku 4×4.

Czym jest platforma zafirmowani.pl?

Jedną z bezpłatnych usług dołączonych do konta jest darmowa księgowość na portalu zafirmowani.pl. Co dokładnie wiemy o tej korzyści? Zafirmowani.pl to interaktywna platforma przeznaczona dla mikro i małych przedsiębiorców, dostępna w formie otwartego serwisu internetowego. Jest to praktyczny poradnik stworzony z myślą o przedsiębiorcach, z którym otrzymasz:

 • bezpłatną księgowość online,
 • darmową pomoc ekspertów,
 • dostęp do bazy dokumentów niezbędnych dla przedsiębiorcy (np. wzór umów zatrudnienia, wniosków o dofinansowanie, deklaracja dla podatku od towarów i usług itp.),
 • wirtualną wizytówkę Twojej firmy,
 • oferty i rabaty dostarczane przez Partnerów portalu (np. faktoring online SMEO bez odsetek, kredyt firmowy do 600 tys. zł albo mobilne oprogramowanie dla gastronomi z 25% rabatem).

Aby dołączyć do platformy wystarczy szybka rejestracja, podczas której wpisujesz tylko NIP firmy. Reszta danych pobierana jest automatycznie z bazy CEiDG oraz GUS (możesz też uzupełnić informacje samodzielnie).

Jak otworzyć rachunek 4×4 w Alior Banku?

Czas, by poznać szczegóły dotyczące sposobu założenia rachunku.

1. Jeśli jesteś klientem indywidualnym Alior Banku, załóż rachunek 4×4 w bankowości elektronicznej. Z zakładki “Oferty” wybierz opcję “Rachunki biznesowe” i następnie “Rachunek 4×4”. Z kolei jako nowy klient Banku, wypełnij wniosek online o otwarcie konta firmowego. Link do Oferty podsyłamy poniżej:

Załóż Rachunek 4x4 w Alior Banku i wybierz Pakiet korzyści

Formularz uzupełnij o podstawowe dane: imię i nazwisko, telefon komórkowy, adres e-mail, NIP oraz rodzaj prowadzonej działalności. Potwierdź także zapoznanie się z Klauzulą informacyjną w zakresie przetwarzania danych osobowych przez Bank.

2. Wybierz sposób aktywacji konta. Tutaj, Alior Bank proponuje 3 sposoby:

 • przelew z Twojego konta prywatnego – nie firmowego! (umowa podpisana całkowicie online),
 • za pośrednictwem kuriera (umowa zostanie dostarczona pod wyznaczony adres). Samo otwarcie konta nastąpi w ciągu 2-4 dni,
 • w oddziale.

3. Wybierz Pakiet korzyści, który Cię interesuje i płać za niego tylko 10 zł/miesięcznie.

Konto firmowe założysz również wtedy, gdy przebywasz za granicą. Koniecznym warunkiem jest tylko posiadanie rachunku z dostępem do bankowości elektronicznej, w jakimkolwiek banku w Polsce. Dzięki temu potwierdzisz otwarcie nowego konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Nie zapomnij też, by podane we wniosku dane zgadzały się z danymi w banku, z którego zlecasz przelew. Alior Bank nie wysyła kuriera z umową na adresy zagraniczne!

Pakiet korzyści zmienny jak kameleon

Bardzo ważną informacją dla zainteresowanych rachunkiem jest fakt, że Pakiet nie jest wybierany “na zawsze”. Oznacza to, że możesz go dowolnie konfigurować w zależności od tego, która opcja jest Ci w danym momencie najbardziej niezbędna. Planujesz delegację zagraniczną? W takim przypadku, przyda Ci się Pakiet zagraniczny z darmowymi wypłatami z bankomatów za granicą.

Możesz też traktować rachunek jako źródło deponowania dodatkowych środków. Wówczas zdecyduj się na Pakiet oszczędny z oprocentowaniem 2% na Rachunku lokacyjnym (pamiętaj, by otworzyć przed tym Rachunek lokacyjny w Alior Banku).

Pakiet korzyści możesz aktywować i dezaktywować, kiedy tylko chcesz wymieniając go na inny. Alior Bank za takie działania nie pobierze ani grosza. Sama zamiana usług również nie powinna sprawić Ci dużych problemów. Dokonasz tego za pomocą swojej aplikacji mobilnej, internetowej czy nawet w oddziale instytucji. Wybrany Pakiet będzie działał już od następnego dnia.

Jak włączyć/wyłączyć Pakiet korzyści?

Jeśli chcesz zrezygnować z wybranego zestawu usług, to przestanie on być aktywny od początku kolejnego miesiąca kalendarzowego. Oto prosty przykład:

Podczas otwierania rachunku 4×4 wybrałeś Pakiet gotówkowy, za który ponosisz opłatę w wysokości 10 zł/miesięcznie. Jednak na początku kolejnego miesiąca, np. w grudniu stwierdziłeś, że bardziej przydatny będzie dla Ciebie Pakiet krajowy.

Oznacza to, że:

 • Pakiet gotówkowy jest aktywny do końca grudnia,
 • Pakiet krajowy zostanie aktywowany od początku stycznia (do końca grudnia zapłacisz za niego dodatkowe 10 zł).

Nie martw się o dodatkowe opłaty, bo Alior Bank z pewnością poinformuje Cię, gdy za wybrany Pakiet będziesz musiał dodatkowo zapłacić. Jednak w celu uniknięcia niedomówień i niepotrzebnych opłat warto najpierw dezaktywować Pakiet, który nie będzie Ci potrzebny i w jego miejsce wybrać inny zestaw.

Rachunek 4×4 okiem redakcji

Alior Bank tworząc swoją ofertę kont – zarówno osobistych, jak i firmowych postawił na dużą elastyczność. Pakiet korzyści, którym możesz swobodnie operować w zależności od tego, czego oczekujesz od rachunku w danym momencie, jest ewenementem na rynku.

I choć w tym przypadku, przy otwarciu konta nie zyskujesz żadnej premii pieniężnej to patrząc przyszłościowo – masz dostęp do wielu cennych usług. Wiele Cię nie kosztują, a uczynią ten rachunek atrakcyjnym i tanim w codziennym bankowaniu.

Przemyślę tę propozycję i zerknij na nasz ranking kont firmowych z ciekawymi promocjami i wysokimi premiami do zgarnięcia.

Źródło:

1. Regulamin pakietów do rachunku 4×4

2. Strona Alior Banku, aliorbank.pl

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły