Raiffeisen sesje przychodzące i wychodzące

Raiffeisen Polbank

Od czego zależą godziny księgowania w Raiffeisen?

Godziny księgowania w banku Raiffeisen zależą od sesji wychodzących oraz przychodzących ELIXIR. ELIXIR to elektroniczny system umożliwiający wykonywanie rozliczeń międzybankowych w polskiej walucie. Został on opracowany w 1994 roku przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Instytucja ta pełni również bieżący nadzór nad funkcjonowaniem tego systemu. To właśnie Krajowa Izba Rozliczeniowa dokonuje rozliczeń pieniężnych. Jeśli dokonujemy przelewów ELIXIR w dni robocze, to zyskujemy pewność, że wysłane pieniądze trafią na konto adresata w ciągu maksymalnie kilku godzin. Inaczej kwestia wygląda w przypadku wysyłania przelewów w weekendy i święta – wówczas przelewy są wysyłane w następnym dniu roboczym. System ELIXIR obsługuje następujące formy: polecenia przelewu oraz wpłaty gotówkowe, komunikaty do obsługi płatności podatkowych, polecenia zapłaty, czeki oraz komunikaty do obsługi składek ZUS.

Raiffeisen sesje

Raiffeisen sesje wychodzące

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

8:15 12:15 15:00

Raiffeisen sesje przychodzące

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

10:30 – 11:30  14:30 – 15:15  17:30 – 18:00

Raiffeisen – krótka historia

Raiffeisen Bank Polska Spółka Akcyjna to bank, który istnieje od 3 listopada 2018 roku w Polsce. Posiada on swoją siedzibę w Warszawie. Po 31 października 2018 roku większość udziałów tego banku przejął BGŻ BNP Paribas. Wówczas doszło do połączenia BGŻ oraz Raiffeisen Bank International AG. Akcje tego banku nigdy nie znajdowały się w obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank posiada szeroką ofertę kredytów, m.in. kredyt gotówkowy do 30 tys. lub do 200 tys., igotówka, kredyt konsolidacyjny, czy kredyt na samochód.

Kiedy dojdzie przelew w Raiffeisen?

To, kiedy dojdzie przelew w Raiffeisen, zależy od tego, jakie są godziny księgowania przelewów wychodzących w banku nadawcy. Aby to sprawdzić, warto skorzystać z kalkulatora przelewów – dzięki temu w szybki i łatwy sposób można dowiedzieć się, kiedy dojdzie przelew z innej instytucji bankowej na konto w banku Raiffeisen.

Autor wpisu: Stanisław

08.07.2018|Banki|
Dodaj komentarz

3 komentarze

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Alicja 26 listopada 2018 at 10:39 - Odpowiedz

  Dziwne mi MOPS wysyła rano a pieniądze zawsze są dopiero 2min po 17tej 🤔🤔🤔🤔

 2. Anna 8 listopada 2018 at 12:02 - Odpowiedz

  To jakim cudem ja mam przelewy już ok 10 rano?

  • Jacek 22 stycznia 2019 at 16:57 - Odpowiedz

   Może to przelewy wewnętrzne, a nie elixir