Ranking Kont Firmowych – Porównanie Ofert kwiecień 2024

Darmowe konto
Tak
? bezwarunkowe zwolnienie przez 24 miesiące z opłat
Promocja
Tak
Nagrody w promocji
1500 zł

269 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Darmowe konto
Tak
? 0 zł za prowadzenie konta na zawsze
Promocja
Tak
? do 2000 zł
Nagrody w promocji
do 2000 zł
? * 200 zł na start za założenie konta * 200 zł za Księgowość z Żubrem * * do 600 zł zwrotu 3% od kwoty transakcji kartą Mastercard lub przez PeoPay * do 500 zł za umowę o terminal POS * 500 zł za zawarcie pierwszej umowy o kredyt, leasing lub faktoring

268 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,1/5
Darmowe konto
Tak
? Prowadzenie pierwszego konta firmowego
Promocja
Tak
? Nawet 400zł premii za terminal płatniczy
Nagrody w promocji
do 4400 zł

228 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,0/5
Darmowe konto
Tak
Promocja
Tak
Nagrody w promocji
do 2850 zł
? - 350 zł na start - podczas zakładania konta użyj kodu PROMO350 - do 1000 zł zwrotu za paliwo z kartą z Plusem (do 200 zł/ mies.) - do 1500 zł premii - bankuj regularnie i zyskuj

128 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Darmowe konto
Tak
Promocja
Tak
Nagrody w promocji
do 2700 zł
? - do 1200 zł zwrotu za transakcje kartą lub BLIKIEM - do 600 zł za wymianę walut w Kantorze Santander - 300 zł za podpisanie umowy o terminal POS - do 600 zł z Lokatą Biznes Impet

111 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Darmowe konto
Tak
Promocja
Tak
? Za aktywne korzystanie z konta i karty wypłacana premia do 2850 zł.
Nagrody w promocji
do 2850 zł

40 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,0/5
Darmowe konto
Tak
Promocja
Nie
Nagrody w promocji
0 zł

113 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,6/5
Darmowe konto
Tak
? przez 6 miesięcy bezwarunkowo jeśli prowadzisz firmę krócej niż 12 miesięcy
Promocja
Tak
? Otwórz konto firmowe z kartą VISA i zyskaj 20% zwrotu (do 200 zł miesięcznie) za zakupy na stacji paliw
Nagrody w promocji
do 200 zł

61 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Konto firmowe jest niezbędnym narzędziem do prowadzenia własnego biznesu. Daje szansę na to, aby oddzielić finanse prywatne od realizowanej działalności gospodarczej. Banki kuszą klientów coraz nowszymi ofertami, dlatego zebraliśmy je wszystkie w jednym rankingu i podpowiadamy, jak wybrać najlepsze konto firmowe.

Kluczowe informacje

 • Nasz ranking kont firmowych skierowany jest do osób prowadzących działalność gospodarczą, jak i tych, którzy planują otwarcie biznesu;
 • Zestawienie uwzględnia najważniejsze parametry: opłaty, funkcjonalność rachunku, nagrody dostępne w promocji, a także opinie dotychczasowych klientów;
 • Ranking jest na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu zyskujesz pewność nowych i pewnych ofert na rynku.

Ranking kont firmowych – sprawdź najlepsze konta bankowe dla firm!

W dobie współczesnych możliwości sieciowych wszystko możemy załatwić zdalnie – zrobić zakupy, opłacić rachunki, pracować, złożyć zeznanie roczne, podpisać umowę na telefon, a nawet założyć rachunek online. Ta ostatnia opcja jest szczególnie istotna, gdy masz już konto osobiste, ale zastanawiasz się też nad kontem firmowym.

Jakie konto firmowe wybrać? Banki prowadzą zaciekłą batalię o klienta firmowego, oferując darmowe rachunki. Nietrudno się jednak domyślić, że nie zawsze będą one całkowicie darmowe. Zazwyczaj konto za 0 zł pozbawione jest dodatkowych opłat za jego założenie i prowadzenie rachunku. Natomiast za dodatkowe usługi niekiedy trzeba już zapłacić.

KontoDarmowe bankomaty – PolskaDarmowe bankomaty – za granicą
Konto Przekorzystne BiznesTakNie
mBiznes Konto FirmoweTakNie
Konto FIRMA+TakTak
Santander Konto firmoweTakTak
Rachunek 4×4NieNie
Rachunek iKonto BiznesTakTak
BIZnest KontoTakTak
Plus Konto BiznesTakTak
Dla wielu przedsiębiorców możliwość korzystania z bezpłatnych bankomatów za granicą jest koniecznością.

Dlatego biorąc pod uwagę nasz ranking kont bankowych, śmiało możemy powiedzieć, że prezentujemy tylko najlepsze konta bankowe dla firm. Wśród ofert dostępnych na Czerwonej-Skarbonce zwróć szczególną uwagę na:

 • typ banku,
 • koszt prowadzenia konta,
 • opłaty za użytkowanie karty,
 • opłaty za wpłatę i wypłatę gotówki z bankomatów,
 • opcję nieograniczonej liczby przelewów krajowych bez dodatkowych naliczeń.

Pamiętaj, że cenną cechą konta firmowego jest jego kompleksowość, czyli możliwość korzystania jednocześnie z wielu bezpłatnych funkcjonalności związanych z jego obsługą.

Konto bankowe dla małej firmy – czym jest konto firmowe?

Własna działalność wiąże się z niezależnością oraz potrzebą posiadania motywacji i zapału do osiągania lepszych wyników. Efektem tego może być większy zysk niż ten osiągany dzięki pracy na czyjś rachunek. Prowadząc jednak jednoosobową działalność gospodarczą, można na przykład narazić na problemy związane z utratą płynności finansowej. Dlatego ważne jest, aby konto firmowe w spełniało swoją funkcję, było najtańsze – i najlepiej w pełni darmowe, tak jak ma to często miejsce w przypadku kont osobistych.

Używając określenia „konto firmowe”, o czym tak naprawdę myślimy? To inaczej rachunek bankowy, który przypisany jest do konkretnego przedsiębiorstwa. Zakładany jest przez właściciela firmy, choć może być też użytkowany przez różne upoważnione do tego osoby, np. pracownika wykonującego przelewy za wykonaną pracę. Za pomocą takiego konta firmowego możesz więc:

 • rozliczać przychody i wydatki,
 • odbierać płatności z faktur,
 • robić firmowe zakupy,
 • wpłacać lub wypłacać gotówkę,
 • rozliczać się ze swoimi pracownikami.
 • wykonywać przelewy (także jako zlecenia stałe).

Czy wiesz, że:

każda firma musi mieć przypisany rachunek bankowy? W ten sposób zdecydowanie ułatwiasz sobie wykonywanie firmowych transakcji finansowych.

Jakie konto firmowe wybrać? Co mówią przepisy?

W praktyce nie istnieje żaden przymus, według którego każdy przedsiębiorca posiadający własną działalność musiałby mieć oddzielne konto firmowe.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić, np. na ranking kont osobistych i z takiego rachunku prowadzić wszelkie rozliczenia. Jest to jak najbardziej możliwe rozwiązanie, jednak nie najwygodniejsze. Chociażby dlatego, że na koncie osobistym nie oddzielisz transakcji prywatnych od firmowych. A pamiętaj, że jako przyszły przedsiębiorca musisz sam udowodnić przed Urzędem Skarbowym, że dana płatność była prywatna, a nie firmowa.

Z aktualnie obowiązujących przepisów, a dokładnie zgodnie z Ustawą o rachunkowości1, każda firma musi posiadać indywidualnie do niej przypisany numer konta bankowego. Jest to konieczność niezbędna do wykonywania wszelkich rozliczeń podatkowych, które dokonujesz pod postacią przelewu bankowego. Dodatkowo tego typu transakcje muszą zostać zrealizowane za pomocą rachunku, który został zgłoszony do Urzędu Skarbowego w trakcie rejestracji działalności.

Pamiętaj, że zakładając konto firmowe w wybranym banku, unikasz wielu pułapek i kłopotów finansowych, jakie mogą na Ciebie czekać!

Konto bankowe dla małej firmy – wysyp ofert na rynku!

Skoro już wiesz, że rachunek firmowy to warta uwagi i konieczna rzecz, pojawia się zatem pytanie: “jakie wybrać konto dla firmy?”. Banki posiadają szereg ofert dla wielu nowych przedsiębiorców. Możesz w nich przebierać do woli, bo ile firm, tyle potrzeb. Dlatego z całą pewnością nie powinieneś wybierać propozycji pierwszej instytucji z brzegu.

Skorzystanie z rankingu kont firmowych ułatwi podjęcie decyzji. Zestawia on ze sobą najlepsze konta firmowe, które dodatkowo masz możliwość dopasować do potrzeb i oczekiwań Twojego przedsiębiorstwa. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najtańszej i najlepszej oferty?

 • opłaty za prowadzenie konta. Znajdź taką ofertę, która oferuje darmowe prowadzenie konta firmowego!
 • oprocentowanie. To kolejny wskaźnik, dzięki któremu możesz uzyskać ekstra premie za założenie rachunku lub wykonanie odpowiedniej liczby przelewów. Pomimo że są to kuszące warunki to pamiętaj, że promocja nie może być jedyną bonifikatą za otwarcie konta,
 • opłata za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego. Warto sprawdzić, w którym banku zapłacisz najmniej za tego typu przelewy,
 • koszt za przelewy wewnętrzne realizowane między rachunkami w tym samym banku. Jeśli dążysz do tego, aby mieć jak najwięcej profitów, spójrz, czy będziesz musiał płacić za przelewy wewnętrzne. Jeśli tak to, w jakiej wysokości. To szczególnie istotne, gdy część środków będziesz chciał przelewać na konto oszczędnościowe.
 • koszt przelewów zewnętrznych realizowane między rachunkami w różnych bankach. Z założonego konta zapewne będziesz dokonywać operacji zewnętrznych. Niektóre banki oferują bezpłatne i nieograniczone przelewy zewnętrzne, inne naliczają opłaty po którejś z kolei transakcji, a pozostałe dodają prowizję w zależności od wysokości transakcji,
 • wpłaty i wypłaty z bankomatów. Jest to szczególnie istotne, gdy opierasz swoją działalność na obrocie gotówkowym,
 • dodatkowe usługi. Jako przedsiębiorca z całą pewnością chcesz posiadać dostęp do wielu funkcjonalności, np. bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej, dodatkowej karty płatniczej czy lokaty oszczędnościowej. Dzięki tej ostatniej możliwości masz doskonałą okazję, aby pomnażać na oddzielnym rachunku zebrane przez firmę oszczędności.

Wszystkie szczegóły dotyczące kont firmowych i kosztów ich prowadzenia znajdziemy w dokumencie zwanym Tabela Opłat i Prowizji. Można go znaleźć na stronach poszczególnych banków.

Gdzie szukać najlepszych ofert na rynku?

Odpowiedź na te pytanie jest bardzo prosta. Najlepiej, abyś swoje poszukiwania w internecie ograniczył do zapoznania się z porównywarką Czerwonej-Skarbonki. Odnajdziesz tutaj aktualny ranking kont firmowych, który zestawia ze sobą najważniejsze cechy rachunku firmowego. Tym samym doskonale wiesz, która propozycja bankowa w danej chwili jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

co można zrobić z kontem firmowym

Co więcej, korzystając z porównywarki, możesz założyć konto firmowe bez wychodzenia z domu, całkowicie online (nie musisz stawiać się w oddziale banku i tkwić w kolejkach!). Wystarczy, że przeglądając ranking najnowszych ofert, zatrzymasz się przy wybranym banku i klikniesz przycisk “Załóż konto”. Zostaniesz przeniesiony do odpowiedniego wniosku, po czym uzupełnisz swoje dane. W takim przypadku musisz tylko oczekiwać na umowę, którą dostarczy Ci kurier bądź dokonać przelewu weryfikacyjnego za symboliczną złotówkę z własnego konta.

Nie każdy bank oferuje możliwość założenia konta firmowego przez internet. Najczęściej zrobisz to, udając się do najbliższej placówki wybranej instytucji bankowej.

Najlepsze konta bankowe dla firm – lista najciekawszych ofert

Zawsze warto mieć pod ręką listę banków, w których możesz starać się o atrakcyjne konto firmowe. Oto lista instytucji, które posiadają najlepsze konta bankowe dla firm.

 • Nest Bank – “BizNest Konto”,
 • mBank – “Konto firmowe Start”,
 • Alior Bank – “iKonto Biznes”,
 • ING Bank Śląski – “Konto Direct dla firmy”,
 • BNP Paribas – “Konto Otwarte na Biznes”,
 • Pekao – “Konto Przekorzystne Biznes”.

Ze względu na rozbudowane usługi dodatkowe wśród ofert dostępnych w rankingu Czerwonej-Skarbonki na pewno odnajdziesz ciekawe propozycje dla swojej firmy. Zapoznaj się z nimi bardzo dokładnie!

Poznaj zalety konta firmowego!

Początki własnej działalności gospodarczej niosą ze sobą wiele niewiadomych. Trudno przewidzieć, jakie wpływy trafią na konto, czy też które usługi bankowe przydadzą się w prowadzeniu rachunku. Aby ułatwić Ci nieco tę decyzję, niech w wyborze najlepszego konta firmowego pomogą Ci poniższe korzyści. Oto zalety rachunku firmowego:

 • darmowy lub niski koszt otwarcia i utrzymania konta,
 • bezpłatne przelewy wewnętrzne,
 • bezpłatne lub tanie transakcje do ZUS i US,
 • dostęp do rachunkowości online, a także aplikacji mobilnej,
 • darmowe lub tanie przelewy oraz wypłaty z bankomatów.

Niektóre banki oferują przedsiębiorcom pakiet usług dodatkowych, jak:

 • darmowa księgowość online,
 • doradztwo prawne,
 • darmowy dostęp do przestrzeni coworkingowych,
 • bezpłatne powiadomienia SMS,
 • promocje na usługi assistance,
 • dostęp do platformy wymiany walut, a także inwestowanie oszczędności na lokacie terminowej.

Nie jesteś zadowolony z konta firmowego? Zmień bank!

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, gdy Twój dotychczasowy bank nie spełnia wymaganych oczekiwań? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł przenieść rachunek firmowy do konkurencji! W tym celu na bieżąco przyglądaj się aktualnym ofertom dla przedsiębiorców, korzystając np. z porównywarki Czerwonej-Skarbonki.

korzysci z posiadania konta firmowego

Pamiętaj tylko, by o zmianie banku poinformować swoich kontrahentów. Po założeniu konta zaktualizuj również swój wpis do CEIDG. To właśnie na to konto będzie przekazywany Twój zwrot podatku.

Zakładając działalność gospodarczą, jednym z kluczowych kroków jest wypełnienie formularza CEIDG-1. Podany w nim numer rachunku firmowego jest przeznaczony do otrzymania na niego zwrotu podatku.

Najlepsze konta bankowe dla firm? Ranking ciekawych kont firmowych na Czerwonej-Skarbonce!

Dużą konkurencję i rozbieżność w ofertach kont firmowych warto poprzedzić dokładną analizą rynku bankowego. Nie trać więc cennego czasu i dokonaj właściwego wyboru, korzystając z pomocy porównywarki Czerwonej-Skarbonki. Jej kluczową zaletą jest przejrzysty ranking, a także szybkie zestawienie najważniejszych korzyści danego konta, co łatwo pozwali odnaleźć Ci ofertę skrojoną wobec Twoich potrzeb i oczekiwań!

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Źródło:

1. Ustawa z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości

4.6/5 - (85 votes)
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.6/5 - (85 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • R
  R

  Roman

  30.03.2024, 00:07

  Wyróżniający się komentarz

  Mam konto dla firmy w alior banku i bardzo sobie chwalę. Nie miało może najlepszych promocji na założenie kilka miesięcy temu, ale konto się zakłada na lata i nie ma co się sugerować czy ktoś zapłaci 100 zł więcej bo później będzie się to odbijać czkawką.

Porównywarka ofert
Porównaj ()