Rata na plus – opinie klientów i recenzja

Rata na plus

Rata na plus

Szczegóły oferty:

  • Maksymalna kwota i czas pierwszej pożyczki: 5 000 złotych na 4 miesiące.
  • Maksymalna kwota i czas kolejnej pożyczki: 10 000 złotych na 12 miesięcy.
  • Pierwsza pożyczka za darmo? Nie
  • Online, w 15 minut i bez formalności? Zależy od tego, czy masz konto w tym samym banku co Rata na plus (mBank, Credit Agricole, Bank Millennium, ING).

Tym razem przyglądam się bliżej firmie, która koncentruje swoje usługi na pożyczkach długoterminowych. Rata na plus oferuje pomoc finansową na przystępnych warunkach dla osób, potrzebujących większej sumy pieniędzy na dłuższy okres. Sprawdiłem, czy warto skorzystać z usług pożyczkodawcy należącego do doświadczonego Aventus Group.

Rata na plus — nasza opinia

Rata na plus to marka dużego koncernu finansowego – Aventus Group. Zarejestrowana w Białymstoku spółka, specjalizuje się w pożyczkach pozabankowych. Wyróżnia się nie tylko silną pozycją rynkową, ale i dużym doświadczeniem. Działa ona bowiem już niemal dekadę, widniejąc w rejestrze KRS od maja 2010 roku. O sile Aventus Group świadczy również liczba popularnych marek, jakimi zarządza. Poza Rata na plus, są to opisywane już na naszych łamach m.in. Smart Pożyczka, Lew Pożyczka czy Finansowe Posiłki.

Witryna pożyczkodawcy została rozplanowana w niezwykle przejrzysty, nowoczesny i miły dla oka sposób. Stronę główną podzielono na kilka segmentów. Pierwszy – przedstawia kalkulator parametrów pożyczki. Na drugim znajdziesz schemat ubiegania się o pożyczkę. W trzecim – zalety pożyczkodawcy. Jak podkreśla firma: „dotychczas zaufało już 200 000 konsumentów, co przełożyło się na 300 000 udzielonych pożyczek”. Witrynę wieńczy odnośnik do wzięcia pożyczki i klauzule informacyjne. Co do zaoferowania ma Rata na plus i jakie warunki trzeba spełnić?

Jakie warunki należy spełnić w Rata na plus?

Podstawą uzyskania pożyczki w firmie jest spełnienie przez pożyczkobiorców regulaminowych zapisów. O najważniejszych z nich przeczytasz w zakładce „Pytania i odpowiedzi”.  Oto najważniejsze warunki do spełnienia.

 • Wiek od 19 do 73 lat
 • Status konsumenta – firma nie kieruje swojej oferty do przedsiębiorców!
 • Rachunek w polskim banku
 • Ważny dowód osobisty, telefon komórkowy, adres e-mail
 • Dobra historia kredytowa

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jak już wiesz, aby móc wnioskować o pożyczkę musisz mieć dobrą historię kredytową. Firma nie toleruje bowiem konsumentów, którzy mają wpisy o długach i jakichkolwiek opóźnieniach w spłacie. W celu oceny ryzyka związanego z udzieleniem pożyczki, Rata na plus sprawdza wpisy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Krajowym Rejestrze Długów (KRD) oraz w Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej (KBIG).

Rata na plus nie sprawdza BIK i nie pobiera raportu na temat zawartych tam informacji. Teoretycznie więc, ubiegając się o pożyczkę nie mają znaczenia produkty finansowe w bankach, z jakich korzystałeś w przeszłości, jak np. karty kredytowe.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Rata na plus jest skierowana do nowych i do stałych klientów. Jeżeli ubiegasz się o pożyczkę po raz pierwszy, możesz pożyczyć od 600 do 5000 złotych. Termin spłaty wynosi od 2 do 4 miesięcy.

Z kolei, jako stały klient możesz pożyczyć od 600 złotych do nawet 10 000 złotych. Zmienia się także maksymalny termin spłaty. W przypadku stałych klientów jest to 12 miesięcy.

Niestety, jak przystało na pożyczkę ratalną, każde zobowiązanie zawiera w sobie dodatkowe koszty. Oto reprezentatywny przykład pożyczki w Rata na plus.

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 522,03% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 3 000 zł; całkowita kwota do spłaty 4 021,14 zł; oprocentowanie zmienne w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 1 021,14 zł (w tym: prowizja 971 zł, odsetki 50,14 zł); umowa na 90 dni. Stan na 01.01.2018.

Pożyczka w Rata na plus krok po kroku

Schemat ubiegania się o pożyczkę przedstawia się następująco:

 1. W pierwszej kolejności, dobierz interesującą Cię kwotę oraz okres kredytowania. Dokonasz tego za pomocą kalkulatora pożyczkowego. Zwróć uwagę na sekcję pod kalkulatorem, w której znajdziesz całkowity koszt pożyczki wraz z RRSO dla wybranych parametrów.
 2. Przejdź do rejestracji konta, które poprzedzone jest wypełnieniem wniosku pożyczkowego online. Uzupełnij go o swoje imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu komórkowego, numer i serię dowodu osobistego oraz numer PESEL. Wskaż, czy posiadasz obywatelstwo polskie, a także wpisz hasło logowania i zaznacz wymagane zgody.
 3. W kolejnym etapie, podaj kod pocztowy, a także nazwę miejscowości i adres. Rata na plus wymaga również wskazania rodzaju umowy, nazwy pracodawcy i wysokości miesięcznego wynagrodzenia.
 4. Ten krok to już ostatnia prosta do uzyskania pożyczki. Potwierdź swoją tożsamość. Możesz tego dokonać tego na dwa sposoby. Pierwszy to weryfikacja konta bankowego poprzez zalogowanie się do niego, a druga, bardziej tradycyjna – przelew 1 grosza na rachunek bankowy pożyczkodawcy.
 5. Poczekaj na rozpatrzenie wniosku pożyczkowego. Środki zostaną przelane na konto błyskawicznie – ale to, czy dotrą od razu czy też kolejnego dnia roboczego zależy od banku, w jakim masz konto. Rata na plus ma rachunki w mBanku, Credit Agricole, Banku Millennium i ING.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Pożyczki udzielane są przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 • Dopracowana, nowoczesna i niezwykle czytelna strona internetowa.
 • Duże kwoty dostępnych pożyczek – nawet 10 000 złotych dla stałych klientów.
 • Rata na plus to firma należąca do dużej, silnej grupy finansowej o dużym doświadczeniu – Aventus Group.
 • Stosunkowo niskie koszty pożyczek.
 • Rata na plus nie sprawdza BIK.

Wady

 • Brak oferty pierwszej darmowej pożyczki.
 • W przypadku weryfikacji w BIG, wymagana jest nienaganna historia kredytowa.
 • Dość szczegółowe informacje wymagane do złożenia wniosku – np. rodzaj umowy przy zatrudnieniu i nazwa zakładu pracy.

Rata na plus – dane firmy

Dane spółki

Nazwa spółki:Aventus Group Sp. z o.o.
REGON:200358089
KRS:0000355948
NIP:9662029390
Adres:ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B 15-888 Białystok

 

Infolinia – dane kontaktowe:

Biuro Obsługi Klienta: 85 871 00 60

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz