Rata na plus – opinie klientów i recenzja

Rata na plus

Rata na plus

Szczegóły oferty:

  • Maksymalna kwota i czas pierwszej pożyczki:5000 złotych na 4 miesiące.
  • Maksymalna kwota i czas kolejnej pożyczki:10 000 złotych na 12 miesięcy.
  • Pierwsza pożyczka za darmo?Nie
  • Online, w 15 minut i bez formalności?Zależy od tego, czy posiadamy konto w tym samym banku co Rata na plus (mBank, Credit Agricole, Bank Millenium, ING).

Tym razem przyglądamy się bliżej firmie, która koncentruje swoje usługi na pożyczkach długoterminowych. Rata na plus oferuje pomoc finansową na przystępnych warunkach, a także w przystępnej formie dla osób, potrzebujących większej sumy pieniędzy na wyraźnie dłuższy okres. Sprawdźmy, czy warto skorzystać z usług pożyczkodawcy należącego do doświadczonego Aventus Group.

Rata na plus — nasza opinia

Rata na plus to marka dużego koncernu finansowego, znanego pod nazwą Aventus Group. Zarejestrowana w Białymstoku spółka, specjalizuje się w pożyczkach pozabankowych. Wyróżnia się nie tylko silną pozycją rynkową, ale i dużym doświadczeniem. Działa ona bowiem już niemal dekadę, widniejąc w rejestrze KRS od maja 2010 roku. O sile Aventus Group świadczy również ilość popularnych marek, jakimi zarządza. Poza Rata na plus, są to opisywane już na naszych łamach m.in. Smart Pożyczka, Lew Pożyczka czy Finansowe Posiłki.

Jak prezentuje się witryna samego pożyczkodawcy? Została ona rozplanowana w niezwykle przejrzysty, nowoczesny i miły dla oka sposób. Stronę główną podzielono tradycyjnie na kilka segmentów. Pierwszy – przedstawia kalkulator parametrów pożyczki. Drugi – przedstawia schemat ubiegania się o pożyczkę. Trzeci – zalety pożyczykodawcy. Jak podkreśla firma: „dotychczas zaufało już 200 000 konsumentów, co przełożyło się na 300 000 udzielonych pożyczek”. Witrynę wieńczy odnośnik do wzięcia pożyczki i klauzule informacyjne. Co do zaoferowania ma Rata na plus i jakie warunki trzeba spełnić?

Jakie warunki należy spełnić w Rata na plus?

Podstawą uzyskania pożyczki w firmie jest spełnienie przez pożyczkobiorców regulaminowych zapisów. O najważniejszych z nich przeczytasz w zakładce „Pytania i odpowiedzi”.  Oto najważniejsze warunki do spełnienia.

 • Wiek od 19 do 73 lat
 • Status konsumenta – firma nie kieruje swojej oferty do przedsiębiorców!
 • Rachunek w polskim banku
 • Ważny dowód osobisty, telefon komórkowy, adres e-mail
 • Dobra historia kredytowa

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jak już wiesz, aby móc wnioskować o pożyczkę musisz wyróżniać się dobrą historią kredytową. Firma nie toleruje bowiem konsumentów, którzy mają wpisy o długach i jakichkolwiek opóźnieniach w spłacie. W celu oceny ryzyka związanego z udzieleniem pożyczki, Rata na plus sprawdza wpisy w poniższych rejestrach.

 • BIG – Biuro Informacji Kredytowej. Spośród baz im podległych, sprawdzone zostanie KRD (Krajowy Rejestr Długów) oraz KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej).

Ciekawostką jest fakt, że Rata na plus nie sprawdza BIK i nie pobiera raportu na temat zawartych tam informacji. Teoretycznie więc, ubiegając się o pożyczkę nie mają znaczenia produkty finansowe w bankach, z jakich korzystałeś w przeszłości, jak np. karty kredytowe.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Rata na plus została podzielona na dwie taryfy skierowane – do nowych, jak i stałych klientów. Pierwsza z nich została wyszczególniona dla osób, które ubiegają się o pożyczkę po raz pierwszy. W tym przypadku, minimalna kwota pożyczki wynosi 600 złotych, a maksymalna suma, jaką możesz pożyczyć opiewa na kwotę 5000 złotych. Sam termin spłaty wynosi od 2 do 4 miesięcy.

Z kolei, jako stały klient możesz pożyczyć od 600 złotych do nawet 10 000 złotych. Zmienia się także maksymalny termin spłaty. W przypadku stałych bywalców jest to 12 miesięcy, czyli rok.

Niestety, jak przystało na pożyczkę ratalną, każde zobowiązanie zawiera w sobie dodatkowe koszty. Oto reprezentatywny przykład pożyczki w Rata na plus.

 • Pożyczając kwotę 3000 złotych na 3 miesiące, konsument ponosi koszt pożyczki równy łącznie 1021,14 złotych. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi przy tym 522,03%, a wysokość miesięcznej raty to 1340,38 złotych. Łączna kwota, jaką konsument musi zwrócić po 3 miesiącach wraz z kosztem pożyczki wynosi 4021,14 złotych.

Pożyczka w Rata na plus krok po kroku

Tradycyjnie – krok po kroku przedstawiamy uproszczony schemat ubiegania się o pożyczkę w ramach firmy Rata na plus.

 1. W pierwszej kolejności, dobierz interesujące parametry kwotowe oraz okres kredytowania. Dokonasz tego za pomocą kalkulatora pożyczkowego. Zalecamy też zwrócić uwagę na sekcję pod kalkulatorem, która przedstawia całkowity koszt pożyczki wraz z RRSO dla dobranych parametrów!
 2. Przejdź do rejestracji konta, które poprzedzone jest wypełnieniem wniosku pożyczkowego online. Uzupełnij go o swoje imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu komórkowego, numer i serię dowodu osobistego oraz numer PESEL. Wskaż, czy posiadasz obywatelstwo polskie, a także wpisz hasło logowania i zaznacz wymagane zgody.
 3. W kolejnym etapie, podaj kod pocztowy, a także nazwę miejscowości i adres. Rata na plus wymaga również wskazania rodzaju umowy, nazwy pracodawcy i wysokości miesięcznego wynagrodzenia.
 4. Ten krok to już ostatnia prosta do uzyskania pożyczki. Potwierdź swoją tożsamość, dokonując tego na dwa sposoby. Pierwszy to weryfikacja konta bankowego poprzez zalogowanie się do niego, a druga, bardziej tradycyjna – przelew 1 grosza na rachunek bankowy pożyczkodawcy.
 5. Poczekaj na rozpatrzenie wniosku pożyczkowego. Środki zostaną przelane na konto błyskawicznie – ale to, czy dotrą od razu czy też kolejnego dnia roboczego zależy od banku, w jakim posiadasz konto. Rata na plus ma rachunki w następujących bankach:mBank, Credit Agricole, Bank Millenium, ING.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Pożyczki udzielane są przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 • Dopracowany, nowoczesny i niezwykle czytelny projekt strony internetowej.
 • Duże kwoty dostępnych pożyczek – nawet 10 000 złotych dla stałych klientów.
 • Rata na plus to firma należąca do dużej, silnej grupy finansowej o dużym doświadczeniu – Aventus Group.
 • Stosunkowo niskie koszty pożyczek.
 • Rata na plus nie sprawdza BIK.

Wady

 • Brak oferty pierwszej darmowej pożyczki.
 • W przypadku weryfikacji w BIG, wymagana jest nienaganna historia kredytowa.
 • Dość szczegółowe informacje wymagane do złożenia wniosku – np. rodzaj umowy przy zatrudnieniu i nazwa zakładu pracy.

Rata na plus – dane firmy

Dane spółki

Nazwa spółki:Aventus Group Sp. z o.o.
REGON:200358089
KRS:0000355948
NIP:9662029390
Adres:ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B 15-888 Białystok

 

Infolinia – dane kontaktowe:

Biuro Obsługi Klienta: 85 871 00 60

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz