Remitly – opinie klientów i recenzja

Wysyłanie pieniędzy za granicę potrafi rodzić wiele obaw, m.in. tych związanych z przewalutowaniem. Im mniej popularne lokalizacje, tym większe ryzyko, że słono zapłacimy. Z pomocą Remitly przelewy zagraniczne nie muszą być jednak kłopotem. Jak działa ta nowoczesna platforma, jakie korzyści za sobą niesie i ile kosztuje?

Remitly – co to?

Firma Remitly to młody finansowy startup, który powstał stosunkowo niedawno, bo w 2011 roku w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa „remittance”, co oznacza przekazy pieniężne. Jest to bowiem filar działalności Remitly, firmy która koncentruje się na oferowaniu wygodnej wysyłki gotówki za granicę. Wszystko odbywa się w 100% online za pomocą przejrzystej i przyjaznej strony internetowej lub aplikacji mobilnej.

Oferta Remitly obejmuje nawet 135 państw z całego świata, uwzględniając także Polskę. Spośród wielu wersji językowych, Remitly posiada także polskojęzyczną wersję swojego serwisu, która gromadzi najważniejsze informacje o działaniu przekazów online.

Z myślą o europejskim rynku, Remitly posiada swój oddział Remitly Europe Limited zarejestrowany w Cork w Irlandii. Chcąc skontaktować się z biurem obsługi klienta, warto przygotować się na ograniczenia językowe. Firma oferuje dostępną przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu infolinię, która działa zarówno w formie czatu internetowego, jak i klasycznego połączenia telefonicznego. Obsługuje ona jednak jedynie język angielski, francuski oraz hiszpański.

Jak działa Remitly?

Zamiast tradycyjnie przesyłać pieniądze przelewem bankowym, Remitly zapewnia profesjonalne wsparcie na polu przekazów pieniężnych za granicę. Oszczędzamy w ten sposób na pojedynczym, a często i nawet podwójnym przewalutowaniu. Za pośrednictwem Remitly wygodnie wprowadzamy dane o walucie i kraju odbioru za pomocą strony internetowej lub aplikacji, a następnie wskazujemy dane odbiorcy. Przed wysłaniem pieniędzy, korzystający z Remitly zawsze otrzymuje informacje o aktualnym kursie danej waluty.

Ważną cechą szczególną usług Remitly jest swoboda wyboru formy odbioru pieniędzy. Te mogą trafić bowiem zarówno do wirtualnego portfela i później na konto bankowe, a można je też odebrać w stacjonarnej placówce banku w formie gotówki. Firma szczyci się tym, że kursy wymiany Remitly kalkulowane są po atrakcyjnych stawkach, a niski wymiar opłat zapewnia do tego pełna wirtualność usług. Remitly nie posiada fizycznych oddziałów, działając w pełni jako cyfrowa platforma usługowa.

Remitly szczyci się, że każde przekazy pieniężne realizowane za pośrednictwem tej platformy są ściśle chronione. Możliwe jest to za pomocą wieloetapowego zabezpieczenia transakcji, które realizowane jest w kilku krokach. Po pierwsze, jest to weryfikacja tożsamości rejestrującego konto i wsparcie w odpowiednim zabezpieczeniu danych logowania. Każdy przekaz objęty jest szyfrowaniem SSL, jak i szyfrowaniem 256-bitowym. W ten sposób nasze pieniądze nigdy nie trafią w niepowołane ręce. Podobnie dzieje się z kontem użytkownika, które pozwala w każdej chwili uzyskać dostęp do informacji o naszych przekazach walutowych.

remitly strona internetowa
https://www.remitly.com/pl/pl

Ile to kosztuje? Opłaty Remitly

Usługa Remitly, podobnie jak w przypadku innych platform oferujących internetowe przekazy walutowe, oparta jest na prostym systemie naliczania opłat za zrealizowaną usługę. Pojawia się ona w momencie nadania przekazu pieniężnego, którego dokładna kwota, jaką otrzyma odbiorca, zawsze podawana jest przed zleceniem transakcji. Pomniejsza się ją o prowizję, której wysokość jest proporcjonalna do kwoty przekazu. Warto pamiętać, że opłatę za zlecenie transferu pieniężnego zaswsze ponosi nadawca, a nigdy odbiorca. Za usługę płacimy po kursie wymianie waluty, który w zależności od wahań rynkowych i danego okresu w roku może się różnić.

Co jeszcze warto wiedzieć o opłatach w Remitly?

 • Jeżeli chcemy zrealizować przelew ekspresowy, który odbiorca otrzyma błyskawicznie po zleceniu transakcji, wówczas w przypadku większości państw ponosimy dodatkową opłatę. Wynosi ona 14 złotych za każdą transakcję pieniężną. W przypadku niektórych krajów Remitly nie nalicza dodatkowej opłaty – warto zawsze sprawdzić, jak wygląda tabela opłat wobec państwa, w którym znajduje się odbiorca przygotowanego zlecenia.
 • Dla nowych klientów Remitly przewidziana jest specjalna taryfa promocyjna, która zakłada pierwszy całkowicie darmowy transfer walutowy. Niezależnie od kraju oraz waluty, w której go zlecamy, nadający przelew nie ponosi żadnych dodatkowych opłat. To atrakcyjne rozwiązanie, które jest szczególnie konkurencyjne wobec banków narzucających opłaty za przewalutowanie.

Remitly deklaruje, że pieniądze zawsze docierają do odbiorcy na czas w wyznaczonym z góry terminie. Jeżeli tak się nie stanie, operator ma zwrócić prowizję. Warto też pamiętać, że status transakcji można na bieżąco śledzić, aby mieć pewność, jak przebiega jej realizacja. Taką możliwość ma zarówno nadawca, jak i odbiorca przekazu pieniężnego poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną Remitly.

Przelewy Remitly krok po kroku

Korzystanie z usługi przekazów pieniężnych za pośrednictwem serwisu Remitly jest wyjątkowo proste i nie powinno sprawiać trudności także osobom, które po raz pierwszy spotykają się z takim rodzajem usług finansowych. Przyglądamy się z bliska całemu procesowi przekazywania pieniędzy krok po kroku.

 1. Wchodząc na stronę internetową Remitly.com, przeglądarka automatycznie wykrywa po naszej lokalizacji kraj, w którym się znajdujemy. Automatycznie zostanie ustawiona wersja polska serwisu. Jeżeli znajdujemy się za granicą, ale preferujemy język ojczysty, wystarczy w górnym prawym rogu zaznaczyć chęć zmiany wersji językowej strony.
 2. Kolejny krok to wybranie kraju, do którego chcemy przekazać pieniądze. W tym celu z należy rozwinąć listę dostępnych państw, wybierając dogodną lokalizację. Warto pamiętać, że Remitly jest w trakcie ciągłego rozbudowywania zakresu swoich usług. W ten sposób niektóre lokalizacje jak m.in. Australia są jeszcze niedostępne, ale uwzględnione na liście, gdyż niebawem się to zmieni.
 3. Po wybraniu dogodnego kraju należy nacisnąć przycisk „rozpocznij”, po czym zostaniemy przekierowani do strony dedykowanej dla określonego kraju nadania. Tam poznamy aktualny kurs wymiany waluty, z czego warto pamiętać, że nowi klienci objęci są promocyjną stawką pozbawioną prowizji za transakcję.
 4. Aby rozpocząć proces nadawania przekazu, wybrać należy przycisk „prześlij teraz”. Dokonujemy szybkiej rejestracji konta użytkownika podając adres e-mail oraz hasło. To pozwoli później wygodnie śledzić status transakcji.
 5. Następnie podajemy dane odbiorcy, wpisując jego dane osobowe, adres zamieszkania oraz preferowaną formę odbioru pieniędzy. Jeżeli ma to być przelew, wówczas konieczne będzie wskazanie numeru konta bankowego.
 6. Przed dokonaniem przelewu należy podać jeszcze dokładną wysokość kwoty, jaką chcemy przekazać. Warto sprawdzić, czy jej wartość po przewalutowaniu będzie wystarczająca dla odbiorcy – być może trzeba będzie zwiększyć kwotę wyjściową.
 7. Aby zlecić wykonanie transakcji w Remitly, wybieramy przycisk „send money”, by zatwierdzić procedurę.
 8. W momencie, w którym nadana kwota pieniędzy trafi na konto bankowe odbiorcy, zostaniemy o tym poinformowani. Podobnie staje się też w sytuacji, w której odbiorca pieniędzy uzyska informacje niezbędne do udania się do najbliższej placówki bankowej i wypłaty pieniędzy w formie gotówki.

Remitly – opinie dotychczasowych klientów

Remitly to firma obecna na rynku ponad dekadę. Zdążyła przez ten czas intensywnie rozbudować portfolio swoich usług, a także liczbę krajów, w których działa. W ten sposób nietrudno trafić na opinie dotychczasowych klientów, którzy dzielą się różnymi spostrzeżeniami na temat usług przekazów walutowych online. Zwraca się uwagę na regularnie aktualizowany i konkurencyjny kursy wymiany walut.

Co więcej, Remitly oferuje elastyczny odbiór gotówki na całym świecie, czego dokonać można na wiele sposobów. W zależności od preferencji odbiorcy lub odbiorców, klienci cieszą się z tego, że ich bliscy szybko otrzymują środki. Te mogą odebrać zarówno za pośrednictwem portfela mobilnego prosto na konto bankowe, jak i poprzez wypłatę w lokalnej placówce bankowej. Wiele osób zwraca uwagę, że Remitly zawsze współpracuje z szerokim gronem banków w danym kraju. To zwiększa szanse na znalezienie pobliskiej placówki do wypłaty środków dla tych, którzy preferują odbierać pieniądze w formie gotówki.

Minusem z kolei – według opinii internautów – jest brak infolinii prowadzonej w języku polskim.

Remitly – dane o firmie

Nazwa spółki głównej: Remitly, Inc.

Europejski oddział: Remitly Europe Limited

Numer spółki w irlandzkim rejestrze: 629909

Adres: 7th Floor, Penrose Two, Penrose Dock, Cork, Irlandia

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.4/5 - (5 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  Krzysiek

  07.08.2023, 13:28

  Wyróżniający się komentarz

  Korzystałem bardzo długo lecz teraz odradzam ponieważ już drugi przelew który robię jest problem. Pieniądze zeszły z konta i nie trafiły do odbiorcy. Pisałem z konsultantem i dostałem informację że rozwiążą problem w ciągu 3 dni. Porażka proszę uważać. Szczerze nie polecam i odradzam

  • K
   K

   Kris

   03.09.2023, 16:45

   Wyróżniający się komentarz

   Witam podłącze się do tego co pan pisze do końca czerwca było ok przelewy z Niemiec do Polski trwały 5 minut na chwilę obecną pieniądze giną i nie wiadomo gdzie każą czekać do 3 dni i nie ma informacji gdzie są omijajcie ludzie remitly z daleka

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie