Kredyt w Revolut — jak go wziąć? Opinie i porady

Jak dostać kredyt w Revolut? Ile kosztuje? Czy Revolut kredyt gotówkowy jest opłacalny? Sprawdziłam, czy kredyt w Revolut się opłaca. Zapraszam do przeczytania mojej opinii na jego temat.

Kredyt w Revolut - poradnik

Kluczowe informacje

 • Kredyt gotówkowy w Revolut to kolejny produkt obok karty kredytowej i płatności odroczonych, które odnajdziesz w usługach tego walutowego giganta;
 • Możesz pożyczyć od 500 zł do 150 tys. zł z okresem kredytowania od 3 miesięcy do 120 miesięcy (12 lat);
 • Głównymi atutami kredytu w Revolut są: brak prowizji za rozpatrzenie wniosku, stałe oprocentowanie przez cały okres spłaty, brak dodatkowych opłat za jego wcześniejszą spłatę czy bezkosztowa zmiana daty regulowania miesięcznej raty;
 • Proces wnioskowania o finansowanie odbywa się online poprzez aplikację Revolut;
 • Fintech dopuszcza możliwość łączenia ze sobą produktów kredytowych. Jeden użytkownik może mieć jedną kredytówkę i do trzech kredytów jednocześnie w Revolut.
Revolut: opinie klientów i szczegóły oferty Zobacz

Nasza opinia o kredycie w Revolut

W teorii wszystko wygląda bardzo obiecująco: niskie, bardzo konkurencyjne oprocentowanie, brak dodatkowych opłat, cały proces jest wyjątkowo prosty. Wniosek składasz w aplikacji Revolut Bank, a decyzja kredytowa może zostać podjęta nawet w kilka minut, i w takim czasie możesz też otrzymać pieniądze na konto bankowe.

A więc od tej strony nie mam się do czego doczepić. Jeśli jest taniej niż w polskich bankach, a na dodatek wszystko można załatwić on-line, to taka oferta w moich oczach jest godna rozważenia.

Jednak nie byłabym sobą, gdybym nie sprawdziła oferty kredytu Revolut z każdej perspektywy. Szperając po różnych forach, natrafiłam na pewną ciekawą opinię o kredycie Revolut (a dokładniej dwie bardzo podobne).

I cyk, masz zablokowane konto – czy tak można?

Od lat bardzo dobrze jest mi znany problem blokowania kont Revolut różnym osobom. Często systemy zabezpieczające banku wyłapują jakieś transakcje jako podejrzane i bum — całe konto jest blokowane. Nie masz dostępu do swoich pieniędzy, nie możesz nic przesłać ani z konta, ani na konto, nie ma możliwości używania karty. Po prostu totalna blokada. Czy Revolut słusznie wprowadza takie obostrzenia, nie mi to oceniać. Dodam tylko, że w polskich bankach przez kilka lat pracy nie spotkałam się z taką sytuacją.

Co dalej? Zazwyczaj trzeba przejść proces weryfikacji, udowodnić, że środki pochodzą z legalnego źródła i tego typu atrakcje. Oczywiście wszystko trwa (i to długo), a taka osoba nie ma w tym czasie możliwości skorzystania z własnych pieniędzy. Znam wiele przypadków, gdy dostępu do konta w ogóle nie udało się odzyskać.

I tu dochodzimy do sedna: co w takim przypadku z kredytem? Nie masz dostępu do konta, nie możesz przelewać pieniędzy na spłatę rat. W jednym z omawianych przypadków Revolut wypowiedział klientowi umowę kredytową. Wypowiedzenie przez bank oznacza, że z dnia na dzień musisz zwrócić do banku całą kwotę, jaka pozostała do spłaty. Wyobraź sobie, dziś pożyczasz 100 tys. zł, wydajesz je, a za kilka miesięcy ni z tego, ni z owego bank blokuje Ci konta, wypowiada kredyt i musisz nagle znaleźć pieniądze na natychmiastową spłatę. Ogólnie bardzo nieprzyjemna sytuacja. W jednym z przypadków sprawa skończyła się w sądzie, który uznał racje klienta. Jednak kosztowało to go kilka miesięcy stresu, w czasie których Revolut dokonał wpisu do BIK i tym samym automatycznie zablokował tej osobie możliwość kredytowania w innych instytucjach.

Jak sprawdzić BIK za darmo? Poradnik Zobacz

Masz zarobki w obcej walucie – a to ci klops

Kilka kolejnych opinii o kredycie Revolut, które znalazłam, dotyczyły odmowy jego udzielenia ze względu na dochody w obcych walutach. Pytałam o to na czacie w aplikacji. Wg pracowników (zadałam pytanie dwa razy), jeśli polski klient Revolut ma rezydencję podatkową poza Polską, to najprawdopodobniej system negatywnie zweryfikuje taki wniosek o kredyt gotówkowy. Natomiast nie powinno być problemu (przynajmniej teoretycznie), jeśli z podatków rozliczasz się w Polsce, ale uzyskujesz dochód w obcej walucie.

Ostatni zgrzyt w ofercie: końcowy koszt znany jest dopiero po analizie kredytowej. W aplikacji wyświetla się „Oprocentowanie już od 7,99%”. Super, tylko pewnie mało kto takie warunki faktycznie otrzyma.

Jaka jest moja całościowa opinia o kredycie Revolut? Jeśli jest taniej, niż w polskim banku to bierz. Tylko uważaj, co robisz na swoim koncie, aby go nie zablokowali. I nie mówię tu o praniu brudnych pieniędzy, ale np. o przelewach środków na giełdy kryptowalut itp. Revolut tego nie lubi, mimo że, o ironio, sam kryptowaluty oferuje.

Magda Kopiczko – ekspertka porównywarki Czerwona Skarbonka

Sprawdź ranking kredytów gotówkowych (* zestawienie aktualizowane na bieżąco):

Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
10,85 %
? zmienne
Kwota
500 - 200 000 zł
RRSO
11,40 %
?

799 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
10 - 84 miesięcy
Oprocentowanie
7,20 %
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
12,40 %

1481 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
15,75 %
? zmienne
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
15,75 %

2933 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
84 miesiące
Oprocentowanie
15,99 %
Kwota
5 000 - 15 000 zł
RRSO
17,22 %

681 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Kto udziela kredytu w Revolut?

Kredytu gotówkowego udziela Revolut Bank. Od pewnego czasu Revolut nie jest już tylko fintechem, ale stał się bankiem, zatem może proponować swoim klientom kredyty (tylko bank może udzielać kredytów, inne instytucje mogą oferować jedynie pożyczki). To nie wszystkie produkty kredytowe, które znajdziesz w aplikacji: oprócz tego można skorzystać z karty kredytowej czy płatności odroczonych.

Kredyt gotówkowy w Revolut: warunki

Revolut reklamuje się tym, że oferuje kredyt gotówkowy do 150 tys. zł. Sprawdzę, jak wyglądają jego szczegóły.

 • Kwota minimalna 500 zł, maksymalna całkowita kwota kredytu 150 tys. zł.
 • Okres kredytowania od 3 do 120 miesięcy.
 • Na dowolny cel.
 • Brak prowizji za rozpatrzenie wniosku i przyznanie kredytu.
 • Stałe oprocentowanie przez cały okres spłaty.
 • Spersonalizowana oferta Revolut: każdy klient może otrzymać propozycję z innym oprocentowaniem, które zależy od profilu finansowego klienta i jego historii kredytowej.
 • Revolut Bank nie pobiera opłaty za dokonanie wcześniejszej spłaty kredytu.
 • Proces w 100% on-line, w aplikacji mobilnej Revolut.
 • Można mieć do trzech kredytów jednocześnie. Ich całkowita kwota nie może przekroczyć 150 tys. zł i oczywiście zależy od Twojej zdolności kredytowej.
 • Raty automatycznie są pobierane z konta Revolut w PLN. Domyślnym dniem spłaty jest dzień, w którym zostało zaciągnięte zobowiązanie.
 • Masz możliwość bezpłatnej zmiany daty spłaty raty.
kredyt w revolut wniosek

W przypadku przejściowych problemów z płynnością finansową możesz skorzystać z usługi Revolut, jaką jest zawieszenie spłaty rat na kilka miesięcy. Wg supportu, w takim przypadku musisz skontaktować się z działem obsługi klienta i przedstawić dokumenty potwierdzające zmianę sytuacji finansowej.

Jak wziąć kredyt w Revolut?

Sam proces wnioskowania o kredyt w Revolut Bank jest wyjątkowo prosty i nie zajmie więcej, niż kilka minut. Muszę przyznać, że jestem zachwycona: to najprostszy i najszybszy wniosek kredytowy, jaki do tej pory widziałam. A uwierz mi, trochę ich było.

Przechodzimy do sedna, czyli jak złożyć wniosek o Revolut kredyt gotówkowy?

 1. Zaloguj się do swojej aplikacji Revolut i wejdź w zakładkę Kredyt gotówkowy.
 2. Ustal, jaką kwotę chcesz pożyczyć i na jak długo.
 3. Uzupełnij dane do wniosku kredytowego. Revolut Bank pyta tylko o liczbę osób na Twoim utrzymaniu, wysokość zarobków „na rękę”, miesięczne wydatki.
 4. W kolejnym kroku musisz zaakceptować: Politykę Prywatności (która opisuje również zasady weryfikacji w bazach BIK i BIG-ach) oraz zgody na przetwarzanie danych do celów kredytowych, oraz na sprawdzenie Twojego numeru PESEL w bazach.
 5. Revolut sprawdza Twoją historię kredytową w bazach. Jeśli uzna, że jesteś wiarygodny finansowo (czyli masz dobrą historię spłat poprzednich zobowiązań, bez opóźnień i nie figurujesz w bazach dłużników) możesz zostać poproszony o udzielenie dostępu do historii transakcji na rachunku bankowym, na które wpływa Twoje wynagrodzenie. Odbywa się to na podstawie dyrektywy PSD2.

Muszę przyznać, że Revolut Bank wprowadził dyrektywę PSD2 w życie po mistrzowsku. Wystarczy, że za pośrednictwem Revolut zalogujesz się na swoje konto w banku, na które wpływa pensja. Dzięki temu system otrzymuje jednorazowy wgląd w Twoje wpływy na rachunek. Prawda, że proste? Bez konieczności dostarczania wyciągów, zaświadczeń od pracodawcy czy ZUS-u. Pod tym względem nasze rodzime banki pozostają w większości daleko w tyle. A co, jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zalogować się na swój rachunek w banku poprzez Revolut? W takim wypadku masz możliwość dołączenia tradycyjnych wyciągów z konta.

6. Po chwili otrzymujesz decyzję kredytową. Ostateczna propozycja finansowania może się różnić od tej, która wyświetlała się na początku wniosku. Jeśli oferta Ci odpowiada, masz 3 dni na zaakceptowanie umowy.

7. Aby podpisać umowę, musisz wprowadzić otrzymany 6-cyfrowy kod weryfikacyjny, a następnie ją zaakceptować, podając hasło/używając Touch ID/Face ID.

8. Gdybyś się rozmyślił, masz standardowe 14 dni na odstąpienie od umowy — tak samo, jak w każdym innym banku.

Widzisz, jakie to proste? Pod tym względem Revolut Bank naprawdę się postarał.

Czy Revolut sprawdza BIK?

Tak, Revolut sprawdza BIK i nie tylko. Jeśli masz niespłacone zadłużenia i opóźnienia, lub figurujesz na liście dłużników, raczej nie uzyskasz kredytu od Revolut.

Nie ma w tym nic dziwnego: każdy bank dokonuje takiej analizy, chcąc zabezpieczyć się przed niewypłacalnymi dłużnikami. Regularna spłata kredytu przez kredytobiorcę jest dla banku dużo bardziej opłacalna, niż jego egzekwowanie czy przekazanie do windykacji.

Jakie bazy sprawdza Revolut przy udzielaniu kredytu?

 • BIK
 • Podmioty współpracujące w ramach CRIF
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • BIG Info Monitor S.A.
 • KRD BIG S.A.

Koszt kredytu w aplikacji Revolut

Jedyny koszt kredytu Revolut Bank to jego oprocentowanie, które, jak pamiętasz, jest stałe. Płacisz tylko odsetki od kwoty pozostałej do spłaty. Bank nie pobiera dodatkowych prowizji, nie jest wymagane żadne ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Dlatego też w tym przypadku rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO powinna być taka sama, jak oprocentowanie nominalne zobowiązania.

Pamiętaj, że im dłuższy czas spłaty, tym odsetki będą większe.

Kredyt ze stałym oprocentowaniem: mocne i słabe strony Zobacz

Jak spłacić kredyt w Revolut?

Kolejna rzecz, która bardzo mi się w Revolucie podoba to sposób spłaty kredytu.

Po pierwsze, dostaniesz wcześniej powiadomienie w aplikacji mobilnej z przypomnieniem o nadchodzącej spłacie.

Po drugie, rata sama się pobierze z rachunku w złotówkach w wyznaczonym dniu. Akurat to nie jest niczym nowym, każdy bank tak działa.

Po trzecie, i tu już widać różnicę pomiędzy Revolutem a standardowymi bankami, możesz w dowolnej chwili zarządzać datą spłaty w aplikacji. Masz możliwość jej bezkosztowej zmiany na inną, która bardziej Ci odpowiada.

Przykład.
Do tej pory kredyt spłacałeś 1. dnia miesiąca, ponieważ wynagrodzenie otrzymywałeś do końca miesiąca. Zmieniasz pracę i nowy pracodawca płaci do 10. kolejnego miesiąca. Wchodzisz w aplikację mobilną, zmieniasz sobie datę spłaty na 10 czy 11 i niczym się nie martwisz.

Który bank da kredyt bez BIK?

Jeśli mówiąc: kredyt bez BIK masz na myśli to, że nigdy nie miałeś żadnego zobowiązania finansowego i po prostu nie masz historii kredytowej, to nie musisz się aż tak bardzo martwić. Obecnie większość banków zmieniła podejście i nie jest trudno otrzymać kredyt gotówkowy na niewielką kwotę bez figurowania w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli natomiast planujesz w najbliższym czasie pożyczyć wyższą kwotę lub zaciągnąć kredyt hipoteczny, warto sobie taką historię zbudować, np. biorąc coś na raty. Największe szanse na pożyczkę bez historii spłat masz w banku, w którym od dłuższego czasu posiadasz konto, na które wpływa wynagrodzenie.

Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku osób, które mają złą historię kredytową. Obecnie wszystkie banki weryfikują nie tylko BIK, ale również inne bazy, tak zwane biura informacji gospodarczych. Jeśli w nich figurujesz jako nierzetelny dłużnik, szanse na uzyskanie kredytu w banku są bliskie zeru.

Sprzęt na raty dla zadłużonych: jakie są możliwości? Zobacz

Gdzie dostanę pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Osoby, które mają złą historię kredytową oraz/lub nie mają wystarczającej zdolności kredytowej, mogą starać się o pożyczkę w jednej z wielu pozabankowych firm pożyczkowych. Udzielają one zarówno niewielkich, krótkoterminowych zobowiązań, czyli chwilówek, jak również większych pożyczek na dłuższe okresy.

Najlepsze oferty znajdziesz w rankingu pożyczek bez BIK oraz w rankingu pożyczek bez zaświadczeń o zarobkach.

Zalety i wady kredytu w Revolucie

Zalety kredytu Revolut

 • Wysoka kwota maksymalna.
 • Długi okres kredytowania.
 • Bardzo prosty wniosek, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań.
 • Cały proces przeprowadzony online z poziomu aplikacji mobilnej.
 • Decyzja kredytowa w przeciągu kilku minut.
 • Jedynym kosztem są odsetki.
 • Oprocentowanie w całym okresie jest stałe, nie martwisz się tym, że w przyszłości stopy procentowe wzrosną i zmieni się wysokość Twojej raty.
 • Możesz bez opłat zmienić dzień spłaty, nadpłacić czy też całkowicie spłacić kredyt gotówkowy.

Wady kredytu w Revolut Bank

 • Ostateczne oprocentowanie znane jest dopiero po złożeniu wniosku i zbadaniu zdolności kredytowej.
 • Kredyt nie będzie dostępny dla nierezydentów podatkowych Polski.
 • W przypadku blokady konta Revolut nie masz jak spłacać zobowiązania: bank może Ci wypowiedzieć kredyt, co oznacza konieczność natychmiastowej spłaty całości zadłużenia.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Czy Revolut ma licencję banku?

Revolut Bank posiada licencję Europejskiego Banku Centralnego. Ponieważ siedziba znajduje się na Litwie, to jego działalność podlega regulacjom Banku Litwy. Tak więc jest to pełnoprawny bank, działający na takich samych zasadach, jak każdy inny w UE.

Dlaczego Revolut odrzuca pożyczkę?

Najczęściej powodem odrzucenia wniosku kredytowego jest zła historia kredytowa (opóźnienia lub brak spłaty kredytu, figurowanie w bazach dłużników) lub brak zdolności finansowej, czyli zbyt niskie zarobki w stosunku do zobowiązań. Revolut Bank odmówi Ci kredytu także w sytuacji, gdy pracujesz za granicą i za granicą, a nie w Polsce, rozliczasz się z podatków (nie jesteś polskim rezydentem podatkowym).

Jak sprawdzić, czy mam zdolność kredytową?

Niestety, Revolut Bank nie oferuje żadnego kalkulatora, w którym mógłbyś wyliczyć swoją zdolność kredytową. Jedynym sposobem, by przekonać się, czy bank udzieli Ci kredytu oraz w jakiej kwocie, jest złożenie wniosku kredytowego w aplikacji mobilnej. Jeśli wcześniej chcesz sprawdzić swoją ogólną zdolność, możesz skorzystać z darmowego kalkulatora zdolności kredytowej.

Polecamy:

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (4 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()