Rkantor – opinie klientów i recenzja

Rynek wymian walutowych to tętniący życiem organizm, który podobnie jak inne branże wchodzące w skład sektora finansowego, przechodzi nieustanne zmiany. Dobrym przykładem na takie zjawiska jest sytuacja młodego i godnego uwagi kantoru o nazwie Rkantor, który trafił na rynek za zasługą popularnego, dużego banku. Choć oferuje konkurencyjne kursy za pomocą atrakcyjnej strony, niebawem… zniknie z rynku. Sprawdźmy, co oferuje, póki jeszcze działa.

Wzrost popularności internetowych usług finansowych można zauważyć w ostatnich latach w podobnych proporcjach niezależnie od branży. Coraz więcej konsumentów interesują pożyczki online, a także usługi kart wielowalutowych, faktoringu dla firm czy choćby kredytów konsolidacyjnych. Nie inaczej jest też z kantorami walutowymi, gdzie konkurencja coraz zacieklej zabiega o klienta – nawet mając przed sobą perspektywę kapitulacji. Taki przypadek to internetowy Rkantor.

Informacje o firmie

Marka Rkantor powstała w 2014 roku z inicjatywy banku BNP Paribas, jako podległy mu produkt dedykowany dla klientów chcących skorzystać z usług wymiany walut bez konieczności wychodzenia z domu. Zdecydowano się tym samym wkroczyć do branży, która zdominowana jest głównie przez firmy pozabankowe, specjalizujące się stricte w rynku wymiany walut – jak chociażby Cinkciarz.pl czy Amronet. BNP Paribas pokazało, że tradycyjne banki również mają ambicje zabiegania o klienta w branży fintech.

Rkantor specjalizuje się kompleksowych usługach związanych z wymianą oraz transferem walut, umożliwiając elastyczne sposoby na odbiór wymienionych środków w obcej walucie. Wyróżniać na tle konkurencji ma możliwość wypłacenia pieniędzy szybkim przelewem lub przelewem błyskawicznym na e-mail. Ponadto, Rkantor oferuje również odbiór środków w bankomacie, a nawet możliwość realizowania – jak obiecuje operator – tanich przelewów zagranicznych

Projekt strony pod kątem wizualnym i praktycznym to zdecydowanie czołówka, o ile nie lider w branży kantorów online. Jest wzorowo pod kątem użyteczności i czytelności, a potencjalny klient w ciągu mniej niż kilku minut może dowiedzieć się, czym zajmuje się Rkantor oraz jakie funkcjonalności stanowią jego silne strony. Brawo! Aż szkoda, że niebawem klienci nie będą już mogli wybierać z tej oferty na rynku.

Uwaga! W momencie tworzenia recenzji mamy do czynienia ze wciąż działającą i pełnoprawną platformą pozwalającą na wymianę walut online. Niestety, niebawem się to zmieni – jak czytamy na komunikacie widocznym na stronie głównej, Rkantor kończy swoją działalność po 30 listopada 2020 roku. Po tym dniu, nie będzie on już przyjmować nowych zleceń wymiany walut.

Rkantor strona główna

Jak działa Rkantor?

Zasady działania platformy Rkantor dobrze odzwierciedlają schemat, który można uznać za standard w tej branży – czyli trzy proste kroki, aby wygodnie korzystać z funkcjonalności internetowego kantoru. Przyjrzyjmy się im.

 1. Użytkownik musi założyć bezpłatne konto użytkownika, a następnie podać w nim niezbędne dane osobowe wraz z numerem konta bankowego. Będzie to rachunek wykorzystywany do transferów walutowych.
 2. Założenie konta na platformie Rkantor jest równoznaczne z utworzeniem tzw. portfela walutowego, które z połączonego właśnie konta bankowego należy zasilić określoną sumą środków.
 3. Po sprawdzeniu aktualnego kursu waluty, którą chcemy wymienić, pozostaje już tylko dokonać wymiany środków.
 4. Wymienione środki możemy wypłacić na dwa różne sposoby – jednym jest przelanie ich na dowolny, wskazany rachunek bankowy, a drugim jest dokonanie przelewu w innej walucie.
 5. Po uzupełnieniu danych, środki są gotowe do naszej dyspozycji najwyżej po 15 minutach dzięki szybko realizowanym przelewom – o ile przekazujemy pieniądze na polskie konto w banku.

Warunki korzystania z platformy Rkantor

Usługi internetowych kantorów mają w zwyczaju być wyjątkowo inkluzywne, a zatem warunki korzystania z takich platform nie są surowe i ograniczają się do jedynie kilku aspektów. Nie inaczej jest w przypadku Rkantoru, co potwierdzają niżej zebrane informacje, jakie znaleźliśmy w regulaminie.

 • Klientem Rkantoru może zostać zarówno osoba fizyczna, czyli konsument, jak i przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą.
 • Do utworzenia konta na platformie niezbędne jest zaakceptowanie regulaminu korzystania z usług.
 • Ukończenie rejestracji będzie możliwe tylko z aktywnym adresem poczty e-mail oraz kontem bankowym z dostępem do bankowości elektronicznej.

Jak przelać pieniądze do Rkantor?

Portfel walutowy, podobnie jak w innych konkurencyjnych kantorach, także i w przypadku Rkantoru jest punktem wyjściowym do dokonywania jakichkolwiek transakcji. Co za tym idzie, przelanie pieniędzy do tej platformy jest bardzo proste.

 1. Przelej ze swojego rachunku bankowego kwotę środków, jaką chcesz później poddać wymianie na obcą walutę.
 2. Sprawdź, czy środki zaindeksowały się w portfelu – powinno to zająć mniej niż 5 minut dzięki współpracy Rkantoru z większością dużych banków w Polsce.
 3. Środki, które znajdują się już w portfelu, możesz swobodnie wymienić na dowolną obcą walutę po bieżącym kursie.

Opłaty w Rkantor

Kantory internetowe z reguły nie są kosztowną formą usług i nie inaczej jest także w przypadku Rkantoru. Takie procedury, jak założenie konta użytkownika czy zasilenie portfela walutowego odpowiednią sumą są całkowicie darmowe.

Za co zatem użytkownik płaci, chcąc skorzystać z funkcjonalności Rkantoru? Podobnie jak u konkurencji, z opłatami wiążą się przelewy walutowe do wszystkich innych banków spoza grona współpracujących z Rkantorem, czyli w praktyce banków zagranicznych. Ponadto, zgodnie z tabelą opłat dostępną na stronie internetowej, z kosztami wiąże się także transakcja wypłaty środków z bankomatu, a także transakcje giełdowe.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Odebranie waluty, która została wymieniona za pośrednictwem opisywanej platformy, jest wyjątkowo proste. Wystarczy wybrać sposób wypłaty środków w nowej walucie, mając w przypadku Rkantoru wyjątkowo szerokie pole do manewru.

 • Darmowy przelew na konto bankowe klienta lub na każde inne konto.
 • Płaty przelew w obcej walucie na inne, zagraniczne konto bankowe.
 • Wypłata środków w bankomacie za opłatą 5 złotych.
 • Błyskawiczny przelew na e-mail realizowany 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Rkantor cechy

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Rkantor to kantor internetowy, który już od ponad 6 lat działa w branży coraz bardziej konkurencyjnej. Nic zatem dziwnego, że na swojej stronie głównej eksponowane są liczne cechy tej platformy, które mogą stanowić jako jej atuty w porównaniu do konkurencji. Sprawdźmy, czym ten konkretny kantor chce się wyróżnić.

 • Rkantor to marka, za którą w przeciwieństwie do wielu konkurentów stoi nie stosunkowo niewielka, branżowa spółka, lecz duży, dobrze znany bank BNP Paribas.
 • Rkantor współpracuje ze wszystkimi dużymi bankami obsługującymi klientów w Polsce, co gwarantuje szybkie rozliczenia i indeksowania przelewów zarówno do portfela walutowego, jak i wymienionej waluty na konto.
 • Opisywana platforma jako jedna z nielicznych oferuje wypłatę waluty w bankomacie, o ile jest to urządzenie sieci Euronet.

Rkantor opinie i nasza recenzja

Wybierając platformę Rkantor do recenzji, trafiliśmy praktycznie na ostatnią chwilę – niespełna dwa miesiące po powstaniu tekstu z funkcjonalności tego serwisu będą korzystać ostatni klienci. Szkoda, że 30 listopada 2020 roku rynek polskich kantorów walutowych online się skurczy o tak ciekawego gracza, gdyż oferta Rkantoru bez wątpienia jest konkurencyjna.

Na uznanie zasługują nie tylko przejrzyste procedury towarzyszące szybkiej, bezpłatnej rejestracji konta, ale i ogólna intuicyjność portalu i łatwość w szybkim pozyskaniu niezbędnych informacji na temat oferty. Nie bez znaczenia jest też możliwość wypłacenia wymienionych środków na różne dostępne sposoby, a także fakt, że do czynienia mamy z marką banku BNP Paribas. Umacnia to wizerunek Rkantoru jako pewna i godna zaufania platforma. Zachęcamy do przyjrzenia się bliżej temu operatorowi – póki to możliwe!

Zalety:

 • Godna uwagi i sprawdzona marka należąca do dużego banku BNP Paribas o ugruntowanej pozycji wśród polskich klientów.
 • Elastyczna możliwość wypłaty środków po przewalutowaniu – przelew na konto, przelew błyskawiczny lub wypłata w bankomacie.
 • Intuicyjna, czytelna, treściwa i po prostu estetyczna strona internetowa zawierająca wszystkie kluczowe informacje – brawo!
 • Niskie koszty korzystania z usług kantoru.
 • Darmowe przelewy do wszystkich banków działających w Polsce.
 • Dodatkowa opcja giełdy walutowej, która jest czynna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 • Usługi zarówno dla klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Wady:

 • Kantor niebawem kończy działalność, rezygnując z zawierania współpracy z nowymi klientami po dniu 30 listopada 2020. Szkoda!
 • Stosunkowo niewielka liczba dostępnych do wymiany walut – tylko najpopularniejsze, jak np. euro czy funt brytyjski.
 • Wysokie opłaty za wypłatę z bankomatu (5 złotych).

Rkantor – dane kontaktowe

Telefon.

E-mail.

 • bok@rkantor.com

Biuro obsługi klienta przedstawionego kantoru działa tradycyjnie w powszednie dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 rano do 17:00 po południu.

Sam kantor pozostaje z kolei do dyspozycji klientów między 8:00 a 22:00, od poniedziałku do piątku.

Informacje na temat spółki

Biuro prasowe

Nazwa spółki

BNP Paribas Solutions Sp. z o.o.

Charakter działalności:
Wymiana walut online
Utworzony:
2014
Numer REGON:
147328940
Numer KRS:
0000515965
Numer NIP:
1070030544
Adres siedziby:
ul. Grzybowska 78, 00-844 Warszawa 

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 24 września 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (3 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie