Santander Bank Polska konto osobiste – opinie i szczegóły oferty

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
3.2
Zobacz opinie użytkowników
Nagrody w promocji300+100zł
? 300 zł premii z kontem w promocji Otwórz konto i podaj nam swoje aktualne dane do kontaktu a otrzymasz 50 zł premii w pierwszej turze. Korzystaj aktywnie z konta a zyskasz dodatkowo 250 zł w drugiej turze. 100 zł na zakupy w Biedronce w promocji Otwórz konto, zarejestruj się w promocji i odkładaj na wyznaczony przez siebie cel końcówkami transakcji a otrzymasz kartę podarunkową o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka.
PromocjaTak
Czas Promocjido 31 sierpnia 2022 r.
Darmowe kontoTak
? 0 zł za prowadzenie konta i kartę do konta Jeśli zasilisz konto kwotą co najmniej 500 zł i zapłacisz co najmniej 1 raz w miesiącu kartą lub BLIKiem.
Bezplatna-kartaTak
? Jeśli zasilisz konto kwotą co najmniej 500 zł i zapłacisz co najmniej 1 raz w miesiącu kartą lub BLIKiem.
W jakim czasie otrzymasz bonusdo 31 grudnia 2022 r.
Darmowe bankomaty - PolskaTak
Darmowe bankomaty - za granicąTak
Inne produkty Santander Bank Polska

Nasza współpraca z bankiem to najczęściej korzystanie z konta osobistego, które powinno być wygodne i dostępne z poziomu także telefonu komórkowego. Santander Bank Polska ze swoimi rachunkami to jeden z popularniejszych wyborów wśród krajowych klientów. Aktualnie ten bank proponuje Konto Jakie Chcę, które jest dostępne w wersji dla młodych oraz dorosłych. Sprawdźmy, czy warto skorzystać z tego rachunku i czy jest on darmowy.

Rachunek osobisty to dla wielu klientów pierwsze spotkanie z bankowością. I nie muszą oni wcale być pełnoletni, ponieważ instytucje finansowe mają w ofercie konta dla młodych przeznaczone już dla 13-latków. Banki bardzo przykładają się do kampanii reklamujących konta osobiste i co rusz proponują nowe akcje promocyjne. Dlaczego tak się dzieje? Prywatny rachunek to wstęp do kolejnych produktów bankowych (takich jak kredyty gotówkowe), na których instytucje finansowe mogą zdecydowanie więcej zarobić.

Omówmy dzisiaj propozycję konta osobistego od Santander Bank Polska, który może poszczycić się ponad 5 milionami klientów 1 oraz otrzymaniem wielu nagród, np. tytułem Instytucji Roku 2020, przyznawanej przez portal mojebankowanie.pl

Konta osobiste w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska w swojej ofercie ma kilka kont osobistych. Jednak niektóre z nich to specjalistyczne rozwiązania, np. konto Select i Private Banking (150 złotych za prowadzenie konta miesięcznie). Z kolei konto podstawowe jest okrojone z niektórych opcji (np. niemożliwy jest debet na koncie oraz nie dodamy naszej karty do portfeli cyfrowych).

Stąd kluczową ofertą ROR’u (rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego) w SBP jest Konto Jakie Chcę, szeroko reklamowane, m.in. z udziałem znanego polskiego aktora Marcina Dorocińskiego. Jakie są podstawowe cechy tego rachunku?

 • Zawsze darmowe są przelewy zwykłe i natychmiastowe w wersji online. Nie zapłacimy także za wypłaty z bankomatów SBP (oraz wpłaty).
 • Prowadzenie rachunku i karta do konta są darmowe, gdy zapewnimy miesięczną wpłatę na konto w wysokości przynajmniej 500 złotych oraz co najmniej raz zapłacimy kartą lub BLIKiem w danym miesiącu. Gdy tak się nie stanie, prowadzenie konta będzie kosztowało nas 6 złotych, a karta 8 zł. Łatwo jednak spełnić określone przez bank warunki przy najzwyklejszym korzystaniu z rachunku. Wystarczy, aby na nasze konto wpływała pensja. Miesięcznie wykonujemy z kolei kilkadziesiąt płatności kartą, więc ten punkt do spełnienia nie powinien stanowić żadnego problemu.
 • Santander Bank Polska daje nam możliwość wybrania karty do konta. Może być to Visa lub Mastercard. Kartę łatwo połączyć z kartą wielowalutową lub cyfrowymi portfelami, co pozwoli na płatności telefonem czy nawet zegarkiem.
 • Konto Jakie Chcę można łatwo obsługiwać z poziomu aplikacji mobilnej. Santander Mobile to jedna z najlepszych na rynku aplikacji bankowych. Z łatwością sprawdzimy stan swojego konta czy wykonamy przelewy, będąc nawet daleko od domu.
 • Santander Bank Polska proponuje 50 złotych za polecenie Konta Jakie Chcę oraz do 300 złotych rocznie zwrotu za rachunki.

konto jakie chcę santander
santander.pl

Opłaty i prowizje

Przyjrzyjmy się teraz poszczególnym opłatom i prowizjom, na jakie możemy się natknąć podczas korzystania z Konta Jakie Chcę.

Konto Jakie Chcę
Opłata za otwarcie konta osobistego0 zł
Miesięczna opłata za rachunek0 zł
(pod warunkiem wpłaty co najmniej 500 zł miesięcznie na konto i wykonania minimum 1 transakcji kartą lub BLIK-iem),
LUB
6 zł
Opłata za wydanie karty debetowej0 zł
Miesięczna opłata za kartę0 zł
(pod warunkiem wpłaty co najmniej 500 zł miesięcznie na konto i wykonania minimum 1 transakcji kartą lub BLIK-iem),
LUB
8 zł
Płatność kartą za garnicą0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce0 zł – ze wszystkich bankomatów Santander Bank Polska.
5 zł – pozostałe bankomaty. Możliwy do wykupienia jest pakiet miesięczny bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów za 7 zł.
Wypłata z bankomatów za granicą5 zł + prowizja 2,8% za przewalutowanie
Wpłaty gotówki we wpłatomatach banku0 zł
Zlecenia stałe0 zł
Polecenia zapłaty0 zł
Płatności mobilneBlik, HCE, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay

Osoby poniżej 26 roku życia są zwolnione z większości opłat, muszą jednak dokonać chociaż jednej płatności kartą lub BLIKiem w miesiącu.

Szukasz innego rachunku? Sprawdź nasz ranking kont osobistych.

Jak otworzyć konto osobiste w Santander Bank Polska?

Konto Jakie Chcę można otworzyć na trzy sposoby.

 • Online poprzez aplikację. Jest to najszybsza metoda na tzw. selfie. Wypełnienie wniosku i potwierdzenie tożsamości nie trwa dłużej niż 15 minut.
 • Online poprzez przeglądarkę internetową. W ten sposób także szybko otworzymy rachunek. Potwierdzenie tożsamości może się odbyć poprzez wideorozmowę.
 • Stacjonarnie w oddziale banku. Jest to dobre rozwiązanie dla tradycjonalistów i osób, które lubią załatwiać sprawy twarzą w twarz. Pracownik banku sprawnie przeprowadzi nas przez proces zakładania konta.

W najnowszej promocji Konta Jakie Chcę możesz zyskać do 600 zł premii w kumulacji nagród!

Zalety i wady

Zalety:

 • konto można założyć bez wychodzenia z domu,
 • darmowe płatności natychmiastowe,
 • praktycznie darmowe konto dla osób poniżej 26 lat (wystarczy jedna płatność kartą lub BLIKiem miesięcznie)
 • wygodna i profesjonalna aplikacja mobilna,
 • połączenie ze wszystkimi portfelami cyfrowymi,
 • częste promocje i system poleceń.

Wady:

 • 5 złotych za wypłatę środków z obcych bankomatów,
 • kilka warunków do spełnienia, aby konto było w pełni darmowe. Jest to jednak rynkowy standard, a warunki są względnie proste do spłenienia.
 • droga wypłata z zagranicznych bankomatów.

Korzystasz z Konta Jakie Chcę? Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!

Źródła:

1. https://prnews.pl/raport-prnews-pl-liczba-klientow-w-bankach-iii-kw-2020-455068


Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • K
  K
  Krzysztof
  18.06.2022, 21:52

  To jest jeden wielki przekręt i łamanie prawa co do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bo jak się okazuje to bank na wszystkie sposoby utrudnia wykonanie tego.

  Po pierwsze nie można zrobić tego przez infolinię a droga pocztową każą sobie potwierdzać przez notariusza mój podpis. Byłem w placówce banku i też odmówiono mi tej opcji odsyłając mnie do infolinii .Jakoś przy zakładaniu nie był potrzebny notariusz do weryfikacji podpisu bo wystarczył kurier.Po drugie lokata 4% to następna ściema bo trwa tylko 3 miesiące i jest jednorazowa dla nowych środków .Nie polecam tego banku bo naprawdę niczym się nie wyróżnia od innych banków w dodatku jest zacofany technologicznie zarówno jako strona oraz aplikacja na tel. Tak czy inaczej zamknę to konto i nigdy w życiu do tego banku nie wrócę.

Podobne artykuły