Santander Bank Polska konto osobiste – opinie i szczegóły oferty

Szczegóły konta

Szczegóły konta
Wymagane konto bankowe
Tak
Oprocentowanie
8 %
Nagrody w promocji
400 zł + 8%
? 300 zł premii przelewem na konto i evoucher Sodexo na 100 zł, dodatkowo 8% na koncie oszczędnościowym
Promocja
Tak
Czas Promocji
do 31.05.2023 r.
Darmowe konto
Tak
? 0 zł za prowadzenie konta i kartę do konta Jeśli zasilisz konto kwotą co najmniej 500 zł i zapłacisz co najmniej 1 raz w miesiącu kartą lub BLIKiem.
Bezpłatna karta
Tak
? Jeśli zasilisz konto kwotą co najmniej 500 zł i zapłacisz co najmniej 1 raz w miesiącu kartą lub BLIKiem.
W jakim czasie otrzymasz bonus
do listopada 2023 r.
? przelewy 100 zł po spełnieniu warunków w kolejnym miesiącu kalendarzowym
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Siedziba firmy

Santander Bank Polska S.A
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 020 883 050
KRS: 0000008723
NIP: 896-000-56-73
REGON: 930041341

Nasza współpraca z bankiem to najczęściej korzystanie z konta osobistego, które powinno być wygodne i dostępne z poziomu także telefonu komórkowego. Santander Bank Polska ze swoimi rachunkami to jeden z popularniejszych wyborów wśród krajowych klientów. Aktualnie bank ma w swojej ofercie Konto Santander, które jest dostępne w wersji dla młodych oraz dorosłych. Sprawdźmy, czy warto skorzystać z tego rachunku i czy jest on darmowy.

Rachunek osobisty to dla wielu klientów pierwsze spotkanie z bankowością. I nie muszą oni wcale być pełnoletni, ponieważ instytucje finansowe mają w ofercie konta dla młodych przeznaczone już dla 13-latków. Banki bardzo przykładają się do kampanii reklamujących konta osobiste i co rusz proponują nowe akcje promocyjne. Dlaczego tak się dzieje? Prywatny rachunek to wstęp do kolejnych produktów bankowych (takich jak kredyty gotówkowe), na których instytucje finansowe mogą zdecydowanie więcej zarobić.

Omówmy dzisiaj propozycję konta osobistego od Santander Bank Polska, który od 1 lipca 2023 roku zmienił nazwę z „Konto Jakie Chcę” na „Konto Santander”.

Konta osobiste w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska w swojej ofercie ma kilka rodzajów kont osobistych. Jednak niektóre z nich to specjalistyczne rozwiązania, np. Konto Walutowe czy Konto Santander Max, które za opłatę w wysokości 15 zł miesięcznie, oferuje dostęp do szerokiej palety korzyści.

Stąd kluczową ofertą ROR’u (rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego) w SBP jest tradycyjne Konto Santander, reklamowane jako konto idealnie dopasowane do potrzeb użytkownika. Z oferty mogą skorzystać nie tylko osoby dorosłe, ale również młodzież (13-17 lat), czy nawet… dzieci. Instytucja przygotowała bowiem ofertę również dla najmłodszych, którzy nie ukończyli jeszcze 12. roku życia.

Jakie są podstawowe cechy tradycyjnego rachunku dla dorosłych?

 • Zawsze darmowe są przelewy zwykłe i natychmiastowe w wersji online. Nie zapłacimy także za wypłaty z bankomatów SBP (oraz wpłaty).
 • Santander Bank Polska daje nam możliwość wybrania karty do konta. Może być to Visa lub Mastercard. Kartę łatwo połączyć z kartą wielowalutową lub cyfrowymi portfelami, co pozwoli na płatności telefonem czy nawet zegarkiem.
 • Konto Santander można łatwo obsługiwać z poziomu aplikacji mobilnej. Santander Mobile to jedna z najlepszych na rynku aplikacji bankowych. Z jego pomocą z łatwością sprawdzimy stan konta czy wykonamy przelewy, będąc nawet daleko od domu.
 • Darmowe przelewy zagraniczne z konta w złotych albo konta walutowego na rachunki do banków z Grupy Santander w:
  • Hiszpanii – Banco Santander, Open Bank
  • Portugalii – Banco Santander Totta 
  • Wielkiej Brytanii – Santander UK
 • Dodatkowo bank oferuje 1% zwrotów za rachunki w ciągu roku do 300 zł.
Konto Santander – zrzut ze strony [dostęp 03.07.2023]

Opłaty i prowizje

Przyjrzyjmy się teraz poszczególnym opłatom i prowizjom, na jakie możemy się natknąć podczas korzystania z Konta Santander.

Konto Santander
Opłata za otwarcie konta osobistego0 zł
Miesięczna opłata za rachunek0 zł
(pod warunkiem wykonania transakcji przelewem i BLIKiem na łączną kwotą 300 zł),
LUB
6 zł
Opłata za wydanie karty debetowej0 zł
Miesięczna opłata za kartę0 zł
(pod warunkiem wykonania transakcji przelewem i BLIKiem na łączną kwotą 300 zł),
LUB
9 zł
Płatność kartą za granicą0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce0 zł – ze wszystkich bankomatów Santander Bank Polska,
0 zł – za wypłaty z pozostałych bankomatów BLIKiem
5 zł – pozostałe bankomaty. Możliwy do wykupienia jest pakiet miesięczny bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów za 7 zł.
Wpłaty gotówki we wpłatomatach banku0 zł
Zlecenia stałe0 zł
Polecenia zapłaty0 zł
Płatności mobilneBlik, HCE, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay

Osoby poniżej 26 roku życia są zwolnione z większości opłat, muszą jednak dokonać chociaż jednej płatności kartą lub BLIKiem w miesiącu.

Szukasz innego rachunku? Sprawdź nasz ranking kont osobistych!

Jak otworzyć konto osobiste w Santander Bank Polska?

Konto Santander można otworzyć na trzy sposoby.

 • Online poprzez aplikację. Jest to najszybsza metoda na tzw. selfie. Wypełnienie wniosku i potwierdzenie tożsamości nie trwa dłużej niż 15 minut.
 • Online poprzez przeglądarkę internetową. W ten sposób także szybko otworzymy rachunek. Potwierdzenie tożsamości może się odbyć poprzez wideorozmowę.
 • Stacjonarnie w oddziale banku. Jest to dobre rozwiązanie dla tradycjonalistów i osób, które lubią załatwiać sprawy twarzą w twarz. Pracownik banku sprawnie przeprowadzi nas przez proces zakładania konta.

Zalety i wady konta Santander Bank

Zalety:

 • konto można założyć bez wychodzenia z domu,
 • darmowe płatności natychmiastowe,
 • praktycznie darmowe konto dla osób poniżej 26 lat (wystarczy jedna płatność kartą lub BLIKiem miesięcznie, aby uniknąć opłat)
 • wygodna i profesjonalna aplikacja mobilna,
 • połączenie ze wszystkimi portfelami cyfrowymi,
 • częste promocje i system poleceń.

Wady:

 • kilka warunków do spełnienia, aby konto było w pełni darmowe. Jest to jednak rynkowy standard, a warunki są względnie proste do spełnienia.

Korzystasz z Konta Santander? Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
1.9/5 - (53 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  Krzysztof

  18.06.2022, 21:52

  Wyróżniający się komentarz

  To jest jeden wielki przekręt i łamanie prawa co do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bo jak się okazuje to bank na wszystkie sposoby utrudnia wykonanie tego.

  Po pierwsze nie można zrobić tego przez infolinię a droga pocztową każą sobie potwierdzać przez notariusza mój podpis. Byłem w placówce banku i też odmówiono mi tej opcji odsyłając mnie do infolinii .Jakoś przy zakładaniu nie był potrzebny notariusz do weryfikacji podpisu bo wystarczył kurier.Po drugie lokata 4% to następna ściema bo trwa tylko 3 miesiące i jest jednorazowa dla nowych środków .Nie polecam tego banku bo naprawdę niczym się nie wyróżnia od innych banków w dodatku jest zacofany technologicznie zarówno jako strona oraz aplikacja na tel. Tak czy inaczej zamknę to konto i nigdy w życiu do tego banku nie wrócę.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie