Konto Santander Bank Polska – opłaty, warunki i opinie

Szczegóły konta

Sprawdź ofertę
Szczegóły konta
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Promocja
Tak
Wymagane konto bankowe
Tak
Bezpłatna karta
Tak
? 0 zł za prowadzenie konta i kartę do konta Jeśli zapłacisz minimum 300 zł w miesiącu kartą lub BLIKIEM
Darmowe konto
Tak
? 0 zł za prowadzenie konta i kartę do konta Jeśli zapłacisz minimum 300 zł w miesiącu kartą lub BLIKIEM
Czas Promocji
do 30.04.2024 r.
Nagrody w promocji
400 zł + 6%
? 300 zł z Kontem Santander, 100 zł w Programem Poleceń, 6% na koncie oszczędnościowym
Konto
0/6 zł
? 0 zł za prowadzenie konta i kartę do konta (jeśli co miesiąc zapłacisz łącznie min. 300 zł kartą lub BLIKIEM, w przeciwnym wypadku 6 zł za konto i 9 zł za kartę)
Karta
0/9 zł
? 0 zł za prowadzenie konta i kartę do konta (jeśli co miesiąc zapłacisz łącznie min. 300 zł kartą lub BLIKIEM, w przeciwnym wypadku 6 zł za konto i 9 zł za kartę)
Bankomaty
0 zł
? 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów BLIKIEM 0 zł za wypłaty i wpłaty z bankomatów Santander Bank Polska
Przelew online
0 zł
? 0 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty 0 zł za przelewy natychmiastowe i zwykłe w internecie
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Zalety
Darmowe przelewy natychmiastowe
Czytelna i intuicyjna aplikacja
Szeroka oferta rachunków osobistych
Bogaty wybór dodatkowych usług.
Wady
Opłaty za konto i kartę, w przypadku niespełnienia warunków
Płatne wypłaty z „obcych” bankomatów

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

2.1/5

Siedziba firmy

Santander Bank Polska S.A
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 020 883 050
KRS: 0000008723
NIP: 896-000-56-73
REGON: 930041341

Santander Bank Polska jako jeden z czołowych graczy na rynku bankowym ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów finansowych dla klientów indywidualnych. Jednym z kluczowych elementów jest konto osobiste, które stanowi podstawę dla większości operacji finansowych. To właśnie na nim skupię dzisiaj swoją uwagę i sprawdzę, czy warto prowadzić w Santanderze swój rachunek osobisty. Wybór odpowiedniego rachunku to wbrew pozorom ważna decyzja, która wpływa nawet na nasz domowy budżet. 

kobieta z komputerem

Kluczowe informacje

 • Konto osobiste w Santanderze można prowadzić niemal bez opłat, pod warunkiem realizacji transakcji kartą lub BLIKIEM na kwotę minimum 300 zł miesięcznie. 
 • Bank oferuje nieograniczoną liczbę darmowych przelewów natychmiastowych, co stanowi znaczący atut w porównaniu z innymi bankami, szczególnie doceniany przez klientów potrzebujących szybkiego transferu środków.
 • Santander wzbogaca ofertę konta o możliwość zwrotu za rachunki domowe, dostęp do darmowych szkoleń oraz stypendiów naukowych, co dodatkowo podnosi atrakcyjność konta dla aktywnych użytkowników.

Konto osobiste w Santander Bank Polska – nasza opinia

Santander Bank Polska przeszedł w ostatnim czasie dużą metamorfozę, którą mogli zauważyć zwłaszcza posiadacze konta osobistego w tym banku, którzy mogą się pochwalić dłuższym stażem. Zmiany dotyczyły przede wszystkim aplikacji mobilnej, która stała się nieco bardziej dopasowana do potrzeb klienta. Dodatkowo instytucja zwróciła jeszcze większą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. 

Zlecenia w aplikacji i bankowości internetowej, zamiast SMS kodem należy teraz potwierdzać PIN-em lub biometrią, a korzystając z apki w miejscach publicznych, można używać trybu dyskretnego, który ukrywa stan konta.

Bez wątpienia zmiany te pozytywnie wpłynęły na doświadczenia związane z korzystaniem z rachunku. Jednak co możemy powiedzieć o samej ofercie? Konto bankowe w Santanderze można mieć niemal za darmo.

Bank nie pobiera opłat ani za prowadzenie rachunku, ani za korzystanie z karty, pod warunkiem że co miesiąc zapłacisz kartą lub BLIKIEM łącznie przynajmniej 300 zł. Nie jest to warunek trudny do przeskoczenia, ponieważ można zsumować wartość kilku mniejszych transakcji.

Co ciekawe, darmowe są również przelewy natychmiastowe. Klienci Santander nie mają nałożonego żadnego limitu, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy przelew internetowy został zlecony w ramach transakcji ekspresowej. Jest to ogromny atut i duży wyróżnik na tle konkurencji.

cytat-Daria Rek, ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Jestem klientką banku Santander jeszcze od czasów, gdy marka funkcjonowała pod nazwą BZ WBK. Od kilku lat mam więc okazję obserwować jak instytucja ta się zmienia, otwierając się na potrzeby klienta. To, co stanowi dla mnie największą zaletę to opcja bezpłatnych przelewów natychmiastowych. Korzystam z tego rozwiązania zawsze wtedy, gdy chcę przenieść środki na moje konto w innym banku i zależy mi na czasie.

Daria Rek, ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Santander konto – oferta

Konto osobiste Santander na pierwszy rzut okna nie wyróżnia się niczym szczególnym. Podobnie jak w innych instytucjach, prowadzenie rachunku jest darmowe po spełnieniu jednego, prostego warunku. Nikogo nie dziwi już opcja założenia konta online, bez wychodzenia z domu czy szansa na otrzymanie limitu kredytowego. 

To, co jednak może przyciągać klientów aktywnie korzystających z rachunku to możliwość skorzystania z opcji dodatkowych. Jedną z nich jest zwrot za domowe rachunki. Wystarczy, że zgłosisz wcześniej do banku swoje faktury, a następnie opłacisz je ze swojego konta. Santander „odda” Ci do 25 zł miesięcznie za takie opłaty jak: prąd, gaz, internet, telefon komórkowy i stacjonarny czy telewizję. 

Dodatkowo każdy użytkownik może korzystać z bezpłatnych szkoleń prowadzonych na platformie Santander Open Academy oraz ubiegać się o stypendia naukowe. W chwili powstawania tego tekstu trwały nabory, aż do 4 programów: 

 • Angielski i IELTS z British Council 2024 – kurs skierowany do wszystkich pełnoletnich klientów banku, którzy chcą podszkolić swoje zdolności językowe i zdobyć certyfikat IELTS;
 • Stypendium Santander dla Erasmusa 2024 – opcja dla studentów – możliwość uzyskania nawet 2 500 zł na pokrycie kosztów wyjazdu;
 • Szkolenie Santander USA Summer Experience – UPENN – oferta dla wszystkich, pełnoletnich klientów. Grupa Santander we współpracy z Uniwersytetem Pensylwanii oferuje 90 miejsc do nauki języka angielskiego, poprzez zanurzenie się w języku i kulturze. Przelot, zakwaterowanie i wyżywienie wliczone jest w cenę.
 • Szkolenie Santander SW50 Leadership Programme 2024 – LSE – kurs skierowany do kobiet zajmujących najwyższe stanowiska kierownicze, które chcą dalej rozwijać własny styl przywództwa.

Ile kosztuje konto w banku Santander?

Samo prowadzenie konta może być darmowe, podobnie jak korzystanie z karty. Wystarczy wykonać w ciągu każdego miesiąca jedną lub kilka transakcji o łącznej wartości 300 zł. W przeciwnym razie za rachunek zapłacisz 6 zł, a za kartę 9. A jak wyglądają pozostałe opłaty?

 • Przelew natychmiastowy – 0 zł
 • Polecenie zapłaty – 0 zł
  • Polecenie przelewu zlecone w placówce banku – 5 zł
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Wypłata gotówki z bankomatów Santander Bank Polska – 0 zł
 • Wypłata gotówki BLIKIEM z bankomatów innych sieci – 0 zł
 • Wypłata gotówki w placówce banku – 10 zł
 • Wypłata gotówki z pozostałych bankomatów i terminali w kraju, poza pakietem – 3 zł
  • Klienci, którzy chcą korzystać z bankomatów innych sieci w Polsce i za granicą bez ograniczeń, mogą włączyć pakiet wypłat gotówki z bankomatów za 5 zł miesięcznie.
 • Wyciąg z rachunku
  • wysyłany elektronicznie – 0 zł
  • wysyłany pocztą, listem zwykłym – 5 zł.

Jak założyć konto Santander?

Otwarcie konta osobistego w Santander jest proste i nie wymaga osobistej wizyty w placówce. Wystarczy wejść na stronę santander.pl lub, jeśli korzystasz już z produktów banku, złożyć dyspozycję w bankowości internetowej.

Jak wygląda proces dla nowych klientów?

 1. Wejdź na stronę banku.
 2. Wypełnij formularz i zweryfikuj swoją tożsamość. Możesz to zrobić na dwa sposoby:
  • u kuriera (najbardziej czasochłonna opcja),
  • metodą na selfie – wtedy umowę otrzymasz mailem.
 3. Poczekaj na otwarcie konta. Bank zrobi to po zweryfikowaniu Twoich danych.
 4. Korzystaj z rachunku. Jeśli zamówiłeś kartę debetową, Santander prześle Ci ją pocztą.

Co jest potrzebne do założenia konta w banku Santander? Tylko dowód osobisty. Zostaniesz poproszony o podanie zawartych w nim danych.

Jakie konta osobiste ma w ofercie Santander Bank Polska?

Konto Santander, które znalazło się w tej recenzji jest podstawowym, „uniwersalnym” rachunkiem. Bank ma jednak w swojej ofercie również inne propozycje, dopasowane do potrzeb klientów w różnym wieku. Co można jeszcze znaleźć wśród propozycji Santandera?

 • Konto Santander Max – płatne 15 zł co miesiąc. W ramach konta nie płacisz prowizji za przewalutowanie i nieograniczoną liczbę przelewów zagranicznych.
 • Konto Select – darmowe lub płatne 45 zł co miesiąc. Z opcji bezpłatnego konta mogą skorzystać tylko osoby, które zapewnią wpływy na rachunek w wysokości min. 10 000 zł.
 • Konto Santander dla młodych 18-25 lat – rachunek ułatwia aplikowanie na darmowe kursy i stypendia z Santander Uniersidades.
 • Konto Santander dla młodych 13-17 lat – oferta przeznaczona dla młodych osób, które chcą oszczędzać i wydawać środki zgromadzone w ramach kieszonkowego.
 • Konto Santander dla dzieci 0-12 lat – rachunek dla najmłodszych.
 • Konto podstawowe – podstawowy rachunek płatniczy – oferta dla osób, które nie mają rachunku osobistego w żadnym banku.

Prowadzenie konta w banku Santander – zalety i wady

ZaletyWady
– Darmowe przelewy natychmiastowe;
– Czytelna i intuicyjna aplikacja;
– Szeroka oferta rachunków osobistych
(rachunek można założyć nawet dziecku od 1 dnia życia);
– Bogaty wybór dodatkowych usług.
– Opłaty za konto i kartę, w przypadku niespełnienia warunków;
– Płatne wypłaty z „obcych” bankomatów.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Czy zamknięcie konta w Santander jest płatne?

Nie. Złożenie dyspozycji o zamknięcie rachunku jest bezpłatne. 

Czy Santander ma za darmo bankomaty?

Darmowe jest korzystanie z bankomatów sieci Santander. W przypadku innych bankomatów należy zapłacić 3 zł prowizji. 

Ile trwa założenie konta w banku Santander?

20 minut, pod warunkiem, że zdecydujesz się na weryfikację swojej tożsamości za pomocą tzw. selfie. Wybierając opcję z kurierem, musisz poczekać nawet do 4 dni. 

Ile Santander pobiera za kartę debetową?

Karta debetowa jest darmowa, pod warunkiem że w ciągu miesiąca wykonasz transakcje na łączną kwotę minim 300 zł. W przeciwnym razie bank pobierze od Ciebie 9 zł. 
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
2.1/5 - (57 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  Krzysztof

  18.06.2022, 21:52

  Wyróżniający się komentarz

  To jest jeden wielki przekręt i łamanie prawa co do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bo jak się okazuje to bank na wszystkie sposoby utrudnia wykonanie tego.

  Po pierwsze nie można zrobić tego przez infolinię a droga pocztową każą sobie potwierdzać przez notariusza mój podpis. Byłem w placówce banku i też odmówiono mi tej opcji odsyłając mnie do infolinii .Jakoś przy zakładaniu nie był potrzebny notariusz do weryfikacji podpisu bo wystarczył kurier.Po drugie lokata 4% to następna ściema bo trwa tylko 3 miesiące i jest jednorazowa dla nowych środków .Nie polecam tego banku bo naprawdę niczym się nie wyróżnia od innych banków w dodatku jest zacofany technologicznie zarówno jako strona oraz aplikacja na tel. Tak czy inaczej zamknę to konto i nigdy w życiu do tego banku nie wrócę.

 • P
  P

  Piotr

  10.02.2024, 14:51

  Wyróżniający się komentarz

  Do wad zaliczyłbym notorycznie opóźnione przelewy przychodzące prawie o trzy godziny bałagan i nieułożeni alfabetycznie odbiorcy blika w systemie iOS brak ciemnego tła, brak zleceń stałych w aplikacji tym bardziej własnych …..

 • E
  E

  Ewa

  28.09.2023, 08:50

  Wyróżniający się komentarz

  Niestety Bank prócz dobrej reklamy i płacenia za otwarcie konta nie oferuje nic więcej niż inne banki a w wielu kwestiach niestety mniej. W Santanderze co chwile są awarie techniczne lub problemy z aplikacjami, bankomatami, wpłatomatami, które nie są naprawiane przez wiele tygodni. Korzystam z tych opcji dość często i niestety zauważam, ze jest to notoryczny problem. Reklamacje nic nie dają. Odpowiedź Santander „To nie ich wina, usuwamy jak szybko się da”. Płatność Apple Pay działa tylko na telefonie i to z problemami żeby dodać kartę, na zegarku nie ma takiej opcji (pomimo hucznej reklamy) i Bank nie planuje takiej opcji w najbliższym czasie wprowadzić. Konto dla dziecko, owszem można założyć i nawet wydadzą kartę płatniczą, ale już aplikacji na telefon dla dziecka nie ma, żeby mogło sprawdzić np. stan konta. Jedyna opcja udostępnić własny dostęp do aplikacji dla dorosłych, co umówmy się, mija się z celem zakładania konta dla dziecka. Do niedawna nie było też z poziomu aplikacji podglądu do konta dziecka, teraz już jest.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Santander Bank Polska - Konto Santander
Sprawdź ofertę