Santander Bank Polska kredyt hipoteczny – opinie i szczegóły

Kredyt hipoteczny Santander Bank Polska

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
3.6
Zobacz opinie użytkowników
Okres spłaty12 - 240 miesięcy
Kwota20 000 - 2 000 000 zł
? Dostępne są kwoty kredytu aż do 10 mln zł
RRSO5,99 %
Marża3,29 %
Prowizja2,12 %

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu mieszkaniowego, w Santander Bank Polska S.A., zabezpieczonego hipoteką wynosi 2,93%, przy następujących założeniach: okres kredytowania 300 miesięcy (jednorazowa wypłata kredytu), całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 280 547 zł, całkowita kwota do zapłaty 393 775,37 zł, oprocentowanie zmienne 3,45% w tym: stopa referencyjna WIBOR 3M: 0,21% na dzień 25.01.2021r. oraz marża 3,24 p.p. (wskazana marża jest podwyższona o 1,00 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki umownej przy założeniu, że nastąpi to w terminie 1 miesiąca od zawarcia umowy kredytu), całkowity koszt kredytu 113228,37 zł (w tym: prowizja 4 797,35 zł, odsetki 96 720,77 zł, ubezpieczenie nieruchomości Locum Comfort (przy założeniu, że klient skorzysta z oferty przedstawionej u nas) 10 762,25 zł za cały okres kredytowania - suma ubezpieczenia nieruchomości 478 318 zł, minimalny zakres ubezpieczenia obejmuje ryzyko pożaru i zalania, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19 zł, opłata sądowa za ustanowienie hipoteki 200 zł - przy zabezpieczeniu na jednej nieruchomości, opłata za zlecenie wyceny nieruchomości za naszym pośrednictwem 369 zł (dotyczy mieszkania), usługi dodatkowe: opłata za prowadzenie konta osobistego/rachunku płatniczego: 360 zł, 298 miesięcznych rat równych (bez okresu karencji w spłacie) w wysokości 1 273,34 zł, ostatnia rata 1 188,94 zł, (wysokość raty w okresie stosowania podwyższonego oprocentowania 1 420,86 zł). Zmienne oprocentowanie niesie ze sobą ryzyko zmiany wysokości rat przewidzianych do spłaty, a tym samym wysokości kwoty zadłużenia. Kalkulacja na dzień 25.01.2021 na reprezentatywnym przykładzie. Decyzję kredytową oraz warunki kredytowania uzależniamy od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego. Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu znajdziesz w placówkach banku oraz na www.santander.pl. Stan na 25.01.2021 r. Ochrona ubezpieczeniowa w ramach Umowy ubezpieczenia Locum Comfort świadczona jest przez Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. („Santander Aviva TU”). Szczegółowe informacje, w tym Ogólne Warunki Ubezpieczenia Locum Comfort określające m.in. zakres ubezpieczenia, zasady odstąpienia oraz wypowiedzenia umowy ubezpieczenia, wyłączenia lub ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym i Informacje dodatkowe, stanowiące łącznie kartę produktu, Regulamin Gwarancji Szybkiej Wypłaty, dostępne są w oddziałach Santander Bank Polska S.A. („bank”) oraz na santander.aviva.pl. Informacja o wysokości składki ubezpieczeniowej dostępna jest w oddziałach banku. Bank jest agentem ubezpieczeniowym Santander Aviva TU wpisanym do prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestru agentów ubezpieczeniowych pod nr. 11135943/A. Stan na 12.08.2020 r.

Inne produkty Santander Bank Polska

Zanim kupisz nieruchomość z pomocą banku, warto wiedzieć, która instytucja oferuje obecnie najtańszy kredyt hipoteczny. Santander Bank Polska to jeden z liderów rynku w zakresie udzielania kredytowania oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych. Oto szczegóły kredytu mieszkaniowego dostępnego w ich ofercie.

Kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska – opinie

Pod koniec 2019 roku, boom mieszkaniowy trwał w najlepsze, a banki przyznawały rekordowe kwoty kredytów hipotecznych. Od 2020 roku nie jest już tak łatwo o dofinansowanie, a jego głównym powodem jest epidemia COVID-19. Sprawdźmy, ile wynosi oprocentowanie oraz koszty kredytu hipotecznego zaciągniętego w Santander Bank Polska.

Santander Bank Polska w konkursie firmy Mojebankowanie.pl 2019 otrzymał 6 nagród, m.in.: “Najlepsza obsługa hipoteczna”, “Najlepsza obsługa w kanałach zdalnych”, “Najlepsza obsługa w placówce” oraz “Osobowość roku”. Z kolei w magazynie Forbes, w rankingu Bankowiec Roku 2019 został wybrany 2. najlepszym bankiem na polskim rynku. SBP miało najwyższe wskaźniki efektywności i bezpieczeństwa ze wszystkich banków ujętych w rankingu!

Na co możesz przeznaczyć kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska?

Bank reklamuje swoją ofertę hasłem: “Mieszkaj na swoim – dopasuj kredyt hipoteczny do swoich potrzeb”. Tym sposobem, przyznane środki możesz spożytkować na różne cele mieszkaniowe:

 • zakup nieruchomości, domu bądź działki,
 • budowa domu,
 • remont albo modernizacja nieruchomości,
 • spłata kredytu mieszkaniowego w innym banku,
 • inny dowolnie wybrany cel (przeznaczysz do 30 proc. kredytu hipotecznego).

Pamiętaj, że Santander Bank Polska i Santander Consumer Bank to dwa odrębne banki, które są częścią grupy Santander. Pierwszy z nich jest instytucją uniwersalną – z kolei drugi koncentruje się na swojej podstawowej działalności – czyli consumer finance. Oferuje więc kredyty gotówkowe, karty kredytowe oraz kredyty samochodowe. Od 2009 roku Santander Consumer Bank wycofał się również z oferty kredytów hipotecznych. Jako główny powód uznał relatywną niską rentowność tego produktu.

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego w Santander Bank Polska

W trakcie procesu udzielania kredytu mieszkaniowego bank dokładnie przyjrzy się Twojej sytuacji finansowej. Sama decyzja kredytowa uzależniona jest więc od indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego dokonanego przez instytucję. Oto najważniejsze kryteria, jakie weźmie pod uwagę Santander Bank Polska:

 • zdolność kredytowa,
 • dobra historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej (BIK),
 • wkład własny. Na poziomie 10 proc. wartości nieruchomości dla klientów wewnętrznych (którzy od co najmniej 4 miesięcy posiadają konto osobiste w PLN w SBP i w każdym z 3 ostatnich miesięcy dokonali minimum 1 wpłaty gotówkowej/przelewu). Na poziomie 20 proc. wartości nieruchomości dla klientów zewnętrznych,
 • obowiązkowe ubezpieczenie kredytu: hipoteka na nieruchomości mieszkaniowej,
 • dodatkowe zabezpieczenia kredytu: weksel własny in blanco, przelew wierzytelności do spółdzielni mieszkaniowej lub dewelopera, ubezpieczenie na życie (którego uposażonym będzie SBP),
 • wymagane dokumenty, w tym: dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport), zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu od pracodawcy, wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego, cesja praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych,
 • inne dokumenty w zależności od celu kredytowania. Mogą to być, np. kosztorys i harmonogram budowy, oświadczenie inwestora lub całkowity koszt i harmonogram remontu (modernizacji).

W ofercie Santander Bank Polska obok kredytu mieszkaniowego jako osobny produkt dostępna jest także pożyczka hipoteczna na dowolny cel (o ile nie jest związany z prowadzeniem działalności gospodarczej czy spekulacją). Jednak w odróżnieniu od kredytu, instytucja wymaga wniesienie wkładu własnego w wysokości 40 proc.

Koszty kredytu i najważniejsze informacje

Spójrzmy, jak prezentują się najważniejsze koszty oraz ile wynosi czas oczekiwania na dodatkowe środki z kredytu. Oto przykład reprezentatywny, którego kalkulacja została dokonana do 22.06.2020 r.

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 2,94%, przy założeniach:
 • okres kredytowania: 296 miesięcy (jednorazowa wypłata kredytu),
 • całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 274 779 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 384 741,65 zł,
 • oprocentowanie zmienne: 3,48% w tym: stopa referencyjna WIBOR® 3M: 0,27% oraz marża: 3,21 p.p. (podwyższona o 1,00 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki umownej przy założeniu, że nastąpi to w terminie 1 miesiąca od zawarcia umowy kredytu),
 • całkowity koszt kredytu: 109 962,65 zł (w tym prowizja: 4 616,29 zł, odsetki: 94 636,61 zł, ubezpieczenie nieruchomości (przy założeniu, że klient skorzysta z oferty przedstawionej w Banku): 10 040,75 zł za cały okres kredytowania, suma ubezpieczenia nieruchomości: 446 250 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC): 19 zł, opłata sądowa za ustanowienie hipoteki: 200 zł, opłata za weryfikację wartości nieruchomości: 450 zł,
 • usługi dodatkowe: opłata za prowadzenie konta osobistego: 0 zł, 294 miesięczne raty równe (bez okresu karencji w spłacie): 1 263,26 zł, ostatnia rata: 1 225,89 zł, (wysokość raty w okresie stosowania podwyższonego oprocentowania 1 407,57 zł).

Sprawdź nasz ranking kredytów hipotecznych, aby znaleźć najlepsze oferty dostępne na rynku kredytów hipotecznych.

Zalety i wady

Zalety:

 • Minimalna kwota kredytu: 20 000 zł (dla oprocentowania zmiennego) oraz 80 000 zł (dla oprocentowania stałego),
 • Maksymalna kwota kredytu wynosi aż 10 mln zł,
 • 0% prowizji bankowej dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny,
 • Kredyt może być wypłacany jednorazowo lub w transzach (jednak przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące od dnia wypłaty pierwszej transzy),
 • Okres karencji dopasowany do oczekiwań klienta (maksymalny okres karencji do 36 miesięcy),
 • Wkład własny na poziomie 10 proc. wartości nabywanej nieruchomości (dla klientów wewnętrznych),
 • 30 proc. kredytu można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel,
 • Wakacje kredytowe do 6 miesięcy,
 • Możliwa wcześniejsza spłata kredytu.

Wady:

 • Podwyższona marża do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły