Santander Bank Polska – opinie i recenzja

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

2.4/5

Dostępne produkty

Siedziba firmy

Santander Bank Polska S.A
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa

Dane firmy

KRS: 0000008723
NIP: 896-000-56-73
REGON: 930041341

Co do zaoferowania ma Santander Bank Polska S.A., czyli największy w Polsce bank z kapitałem prywatnym? Jakie są jego zalety oraz wady i czym wyróżnia się na tle konkurencji? Oto recenzja.

santander bp - opinie i recenzja

Kluczowe informacje

 • Santander BP powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Zachodnim w 2001 r. Od 2018 r. funkcjonuje pod nazwą Santander Bank Polska;
 • Może poszczycić się jedną z największych w Polsce liczbą placówek i oddziałów;
 • Dużym atutem banku jest dostęp do bogatej oferty kredytów i produktów inwestycyjnych dla klientów detalicznych;
 • Z kolei dla przedsiębiorców o różnym typie działalności (jednoosobowe biznesy, spółki, stowarzyszenia, spółdzielnie, fundacje) oferuje bogaty wachlarz produktów i usług, w tym dostęp do faktoringu, leasingu, a nawet usługi Work Cafe;
 • Ze swojej strony polecamy Santander Bank Polska ze względu na duży wybór ofert kredytowych i funduszy inwestycyjnych. W tym dostęp do Rodzinnego Kredytu Mieszkaniowego. Na minus uznajemy słabe oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych oraz częste przerwy w dostępie do aplikacji mobilnej.

W niniejszym artykule przedstawiam najważniejsze informacje dotyczące tego banku, analizuję jego ofertę oraz uwypuklam to, co wyróżnia go na tle konkurencji. Przedstawiam oczywiście także swoje zdanie na temat Santander Bank Polska S.A., patrząc przy tym na opinie innych jego użytkowników. Zapraszam do lektury.

Santander Bank Polska S.A. – najważniejsze informacje

Santander Bank Polska S.A. to bank założony w 2001 r., który do 2018 r. polskim klientom znany był jako Bank Zachodni WBK. Od 2011 roku należy do hiszpańskiej, międzynarodowej grupy Santander, czego od 2018 r. daje wyraz także bezpośrednio w swojej nazwie.

Jest to przy tym największy w Polsce bank z kapitałem prywatnym. Równocześnie jest trzecim co do wielkości bankiem w naszym kraju pod względem liczby placówek (ma ich ponad 650) oraz wartości aktywów. Posiada także aż 1700 bankomatów i wpłatomatów oraz zatrudnia ponad 10 000 pracowników. Notowany jest na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Swoje usługi instytucja oferuje nie tylko do klientów indywidualnych, ale także mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, w tym do polskich oraz międzynarodowych korporacji i jednostek samorządu terytorialnego.

Nasza opinia o Santander Bank Polska

Na plus zaliczam możliwość wzięcia, przez aktywnie korzystających z konta w Santander BP, kredytu gotówkowego na indywidualnych warunkach oraz korzystny sposób konsolidacji kredytów z innych banków (*w przypadku której Santander BP nie bierze dodatkowej prowizji). Cieszy mnie również duży wybór funduszy inwestycyjnych czy możliwość skorzystania z wakacji kredytowych.

Zadowoleni z tego banku powinni być klienci indywidualni o większych wymaganiach. Bankowość osobista Santander Select i Private Banking wydaje się bowiem na takie zwiększone wymagania i oczekiwania w dobry sposób odpowiadać. Gdy do tego dorzucimy jeszcze inne usługi dla przedsiębiorców, np. Portal SantanderTrade.com, kantor dla firm oraz liczne ubezpieczenia – bank Santander BP jawi nam się jako lider bankowości firmowej.

Ja z tych wszystkich rozwiązań chciałbym wystawić przed nawias ideę Work Café – gdyż zupełnie szczerze wydaje mi się idealnie odpowiadać moim prywatnym potrzebom i żałuję, że tego typu oddziałów bank nie stworzył jeszcze w moim mieście. Jest to na pewno pomysł godny aprobaty i oby był powielany przez inne instytucje działające na polskim rynku.

Żeby nie było jednak zbyt słodko, muszę wskazać na parę minusów. Z mojego punktu widzenia blado wypadają przede wszystkim oferowane przez bank lokaty – i to zarówno te dla klientów instytucjonalnych, jak i klientów nieprowadzących działalności gospodarczej. Otwarcie konta oszczędnościowego również nie jest zbyt opłacalne.

Ich usługi szczególnie polecam mikro, małym oraz średnim przedsiębiorcom, a także wymagającym klientom indywidualnym, którzy szukają naprawdę fachowej obsługi. Otworzyć konto więc warto, ale lokatę, ze względu na przeciętne oprocentowanie, osobiście założę gdzieś indziej.

cytat-Marek Przybylski, ekspert Czerwonej Skarbonki

Możliwe do znalezienia w internecie o Santander BP opinie często powtarzają narzekania, związane ze słabo działającą najnowszą wersją aplikacji mobilnej. Ciągłe przerwy w dostępie oraz zupełna zmiana funkcjonalności względem starej wersji to coś, co w komentarzach przewija się najczęściej. Być może problemy są tylko czasowe i wynikają też z niechęci części wieloletnich klientów do gwałtownych zmian, które narzuciła im instytucja.

Marek Przybylski, ekspert Czerwonej Skarbonki

To jednak tylko nasze zdanie o Santander Bank Polska S.A. Co sądzą o tym banku użytkownicy naszego portalu? Zapraszamy do lektury sekcji komentarzy na końcu strony.

Co oferuje Santander Bank Polska?

Konta bankowe dla klientów indywidualnych

 • Konto Santander – czyli podstawowe konto, które po spełnieniu podstawowych warunków (dotyczących płatności na minimalną kwotę) jest całkowicie darmowe;
 • Konto Santander Max – czyli konto, które za drobną, stałą miesięczną opłatą pozwala m.in.: dokonywać natychmiastowych przelewów, nie płacić za przewalutowania oraz wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie;
 • Konto Santander dla studenta;
 • Konto Santander dla dzieci (0-12 lat);

Kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu

Wielokrotnie nagradzany kredyt gotówkowy od Santander Bank Polska to kredyt na konkurencyjnych warunkach, który można wziąć bez wychodzenia z domu (a więc poprzez bankowość internetową). Wyróżnia go indywidualne podejście do klientów, którzy aktywnie korzystają z konta. Mogą oni bowiem starać się tu o spersonalizowaną ofertę.

Kredyt konsolidacyjny

Santander BP ma też ofertę kredytu konsolidacyjnego dla osób, które mają już zaciągnięte kredyty gotówkowe w tym banku oraz zobowiązania finansowe w innych instytucjach.

Od tego typu zobowiązań, bank z czerwonym logiem nie bierze prowizji. Za to instytucja zdobywa u mnie mocny punkt.

Kredyt gotówkowy z EKO promocją

Jest to czasowa promocja banku, która pozwala wziąć kredyt na korzystniejszych warunkach. Jego celem jest inwestycja w EKO-transport (np. samochód elektryczny) lub odnawialne źródła energii.

Kredyt w rachunku płatniczym

Kredyt w rachunku bieżącym to nic innego jak limit kredytowy w koncie osobistym. Jest to standardowy produkt dostępny w praktycznie każdym banku.

Tutaj mała uwaga, bo, gdy zaciągniesz go w oddziale, placówce lub na infolinii (a nie poprzez bankowość elektroniczną) to zapłacisz dodatkową prowizję. Dlatego, jeśli chcesz sięgnąć po taki limit, warto zrobić to online.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny w Santander BP pozwala na sfinansowanie nawet 90% wartości nieruchomości. Do wyboru masz tu oprocentowanie zmienne oraz stałe (przez pierwsze 5 lat spłacania kredytu). Okres kredytowania wynieść może maksymalnie 30 lat, a spłata może się odbywać w ratach równych lub malejących. Ogólnie rzecz biorąc, jest to typowy kredyt hipoteczny, którego atrakcyjność zależy od indywidualnej sytuacji każdego zainteresowanego.

W zakresie hipotecznym masz też możliwość uzyskania pożyczki hipotecznej na dowolny cel. W Santanderze otrzymasz ją do 60% wartości posiadanej nieruchomości, a okres kredytowania wynosi do 20 lat.

Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy

Oferta skierowana jest m.in. do osób, które:

 • nie są właścicielami mieszkania ani domu jednorodzinnego oraz nie posiadają spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu lub
 • są właścicielami takiej nieruchomości (albo takiego prawa), ale jej powierzchnia użytkowa nie jest większa niż:
  • 50m2 – jeśli wychowują dwójkę dzieci,
  • 75m2– jeśli wychowują trójkę dzieci,
  • 90m2– jeśli wychowują czwórkę dzieci lub
 • posiadają co najmniej piątkę dzieci.

Taki kredyt na specjalnych warunkach bez wkładu własnego możliwy jest do uzyskania przez singli, małżeństwa oraz pary, które mają co najmniej jedno wspólne dziecko.

Karty kredytowe

Limit kredytowy bez odsetek możesz wykorzystać tu aż do 54 dni – co na pewno należy zaznaczyć jako duży plus (*nie dotyczy to jedynie wypłat gotówki z bankomatów oraz przelewów z karty kredytowej).

Masz też dość spory wybór kart kredytowych, które różnią się warunkami spłaty, dodatkowymi profitami oraz sposobem użycia. Poza kartą standardową dostępna jest także m.in.: karta pozwalająca na wspieranie Polskiej Akcji Humanitarnej, karta do podróży, a także karta z pakietem profesjonalnych usług Assistance i serwisem Concierge.

Sprawdź, jakie oferty kredytówek proponuje konkurencja:

Lokaty

 • Lokata dla Ciebie – ze stałym oprocentowaniem w trakcie roku i krótkim 3-miesięcznym okresem trwania;
 • Lokata terminowa na 3, 6 lub 12 miesięcy ze stałym, choć niższym niż w przypadku Lokaty dla Ciebie oprocentowaniem w skali roku;
 • Lokata mobilna na 4 miesiące, ale tylko na maksymalnie 20 000 zł;
 • Lokata z funduszem na 3 miesiące, z najwyższym z rozpatrywanych lokat, oprocentowaniem w skali roku.

Trzeba jednak sobie szczerze powiedzieć, że powyższe oprocentowania nie powalają. Widać to już było w ostatnim rankingu lokat bankowych, który opublikowany był w porównywarce Czerwona Skarbonka i który pokazał, że depozyty oszczędnościowe od tego banku są po prostu średnie (ulokowały się mniej więcej w połowie przeanalizowanej stawki).

Konta oszczędnościowe

Podobnie jak lokaty, tak również oferowane przez bank Konto Multi oszczędnościowe oraz Konto oszczędnościowe Select nie zaskakują przesadnie wysokim oprocentowaniem.

Zobacz, jakie rachunki oszczędnościowe oferują pozostałe banki

Fundusze inwestycyjne

Lepiej w Santanderze wyglądają natomiast fundusze inwestycyjne. Spory wybór, duża swoboda inwestycji oraz możliwość bieżącego podglądu, zasługują na pochwałę. Na stronie banku odnajdziemy także sporo ogólnych, ale przydatnych informacji, dotyczących inwestowania.

Dawny Bank Zachodni WBK w swojej ofercie posiada także Indywidualne Konta Emerytalne. IKE może tu przybrać klasyczną formę lub być połączone z inwestycjami z Biurem Maklerskim (IKE Santander Biuro Maklerskie).

Biuro Maklerskie

Wspomniane Biuro Maklerskie to kolejny plus analizowanego banku, który wcale nie znajduje się w ofercie każdego działającego w Polsce banku. Oprócz rachunku maklerskiego standard, dla bardziej zaawansowanych inwestorów (dla których minimalny obrót kwartalny wynosi kolejno 150 000 zł oraz 600 000 zł) czekają dodatkowo rachunki: Trader i TopTrader, pozwalające uzyskać niższe prowizje i szersze wsparcie ekspertów.

Moje cele

Moje cele oferowane przez bank Santander to motywator do oszczędzania na konkretną rzecz lub wydarzenie. Osobiście nie jestem fanem tego typu produktów (wolę sięgać po produkty z wyższym oprocentowaniem), ale jeśli ta metoda kogoś motywuje do oszczędzania bardziej niż inne, to jej istnienie w ofercie banku również odnotowuję.

Ubezpieczenia

Oprócz licznych produktów bankowych odnajdziesz tutaj ubezpieczenia. W analizowanym banku ubezpieczymy:

 • siebie oraz naszych bliskich;
 • samochód;
 • dom;
 • majątek;
 • produkty bankowe.

Kantor

W dobie takich produktów jak Revolut, Zen, czy Wise osobiście bankowy kantor oceniam jako raczej zbędny. Ale być może kogoś i taka propozycja zainteresuje.

Bankowość osobista, czyli Select oraz Private Banking

Santander Bank Polska wie, że wśród swoich klientów posiada klientów o większych wymaganiach, którzy potrzebują ofert dopasowanych do swoich indywidualnych potrzeb. Do wyboru mają oni usługę;

 • Select – profesjonalne wsparcie osobistego doradcy i specjalistyczna obsługa inwestycyjna dla tych, którzy posiadają w banku minimum 200 000 zł oszczędności;
 • Private Banking – indywidualna opieka prywatnego bankiera i skrojona pod potrzeby strategia portfela finansowego.

Konta firmowe oraz rachunki powiernicze

Dawny Bank Zachodni WBK oferuje liczne konta firmowe oraz rachunki powiernicze, w tym:

 • Konto Firmowe Godne Polecenia;
 • Konto Firmowe Godne Polecenia Premium – czyli konto Santander, dzięki któremu bank wygrał w rankingu Forbesa miano „Banku Przyjaznego Firmie”;
 • Konto firmowe dla Agrobiznesu;
 • Rachunek powierniczy;
 • Rachunek powierniczy dla obrotu nieruchomościami.

Kredyty firmowe

 • Kredyt firmowy bez prowizji – czyli oferta limitowana, z której skorzystać można zarówno w bankowości internetowej, mobilnej, jak i w oddziale oraz na infolinii. Jest to 0% prowizji dla kredytów firmowych ze zmiennym oprocentowaniem;
 • Kredyt w rachunku bieżącym – na bieżące zobowiązania firmowe oraz niespodziewane wydatki;
 • Biznes Ekspres – na długotrwałe inwestycje w rozwój firmy oraz na bieżące wydatki firmowe, na które nie starczyło przedsiębiorcy pieniędzy;
 • Kredyt inwestycyjny – na spłatę innego kredytu inwestycyjnego, odtworzenie czy zwiększenie aktywów trwałych lub długoterminowych aktywów finansowych, a także na zakup, rozbudowę i modernizację lokalu lub budynku użytkowego;
 • Biznes Ekspres Hipoteka – czyli kredyt długoterminowy dla przedsiębiorców posiadających nieruchomość, na cel związany z prowadzeniem działalności gospodarczej (możliwość uzyskania nawet do 75% wartości nieruchomości);
 • Kredyt obrotowy – a więc kredyt będący dodatkową pomocą w finansowaniu bieżących kosztów firmy.

Santander BP proponuje dodatkowo przedsiębiorcom możliwość przeniesienia już zaciągniętego kredytu firmowego z innego banku.

Leasing

W banku z czerwonym logo na klientów instytucjonalnych czeka także możliwość wzięcia leasingu na:

 • samochody osobowe i dostawcze;
 • samochody ciężarowe;
 • maszyny i urządzenia;
 • instalacje fotowoltaiczne.

Terminale płatnicze

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego biznesu możliwość płacenia kartą, to pierwszym rozwiązaniem jest klasyczny terminal stacjonarny i terminal przenośny. Drugim jest natomiast SoftPOS, czyli terminal w telefonie lub tablecie. Na uwagę zasługuje tu szczególnie drugie rozwiązanie, które nie jest jeszcze szeroko oferowane przez konkurencję.

Usługi dla firm, czyli eFaktoring i nie tylko…

Santander Bank Polska S.A. dla przedsiębiorców przygotował ofertę dodatkową.

 1. Faktoring – czyli znane, ale bardzo przydatne rozwiązanie pozwalające zamienić wystawioną fakturę na żywą gotówkę (usługa świadczona przez Santander Factoring sp z o.o.);
 2. eKsięgowość – nowoczesna księgowość, dzięki której jednoosobowe działalności gospodarcze mogą prowadzić księgowość samodzielnie przy użyciu udostępnionej przez bank infrastruktury lub z pomocą dedykowanego księgowego;
 3. eUmowy – aplikacja do przygotowywania umów, bezpiecznego ich udostępniania kontrahentom oraz przechowywania;
 4. eWadium – poręczenie wadialne dla podmiotów biorących udział w postępowaniach przetargowych;
 5. Elektroniczne potwierdzenie poleceń wypłaty;
 6. Polecenie wypłaty w obrocie za granicą;
 7. Inkaso dokumentowe i finansowe;
 8. Akredytywa bankowa;
 9. Gwarancje bankowe;
 10. Forfaiting;
 11. Portal SantanderTrade.com;
 12. Kantor dla firm;
 13. Ubezpieczenia dla firm.
cytat-Marek Przybylski, ekspert Czerwonej Skarbonki

W Santander BP odnajdziesz dość nietypowy produkt o nazwie „Work Café”. To coworkingowa przestrzeń, którą bank udostępnia dla wszystkich przedsiębiorców, którzy korzystają z jego usług oraz zapisali się do specjalnej społeczności Work Café. Przestrzeń ta to w praktyce 7 bardzo dobrze przygotowanych lokali w centrach największych polskich miast (a dokładniej w: Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Lublinie i Łodzi), w których należący do klubu mogą pracować, rezerwować salki na spotkania biznesowe, a także spotkać się z bankowym doradcą oraz napić pysznej kawy. Nie ukrywam, że mnie idea Work Café zachwyciła i żałuję, że nie zawitała jeszcze do mojego miasta.

Marek Przybylski, ekspert Czerwonej Skarbonki

Lokaty i inwestycje dla firm

 • Lokata24 Biznes Impet – a więc miesięczna lokata możliwa do założenia w bankowości internetowej i mobilnej;
 • Lokata Biznes Impet – a więc lokata na 3, 6 lub 12 miesięcy;
 • Lokata negocjowana dla firm – czyli lokata na indywidualnie wynegocjowanych warunkach;
 • Fundusze inwestycyjne.

Oferta Santander Bank Polska dla dużych firm, korporacji i jednostek samorządu terytorialnego

Santander BP przygotowaną ma również specjalną ofertę dla dużych firm, międzynarodowych korporacji oraz jednostek samorządu terytorialnego. Tu warunki uzgadniane są indywidualnie, biorąc pod uwagę specyfikę działalności każdego klienta i jego oczekiwania.

Czym wyróżnia się Santander BP, czyli dawny Bank Zachodni WBK?

Santander BP na tle swojej konkurencji wyróżnia się przede wszystkim swoją wielkością. Wrażenie robi tu na pewno liczba placówek, ale także posiadanych bankomatów i zatrudnionej kadry. Jak już na wstępie wspomniałem – jest po prostu największym w Polsce bankiem z kapitałem prywatnym.

To, co mi osobiście rzuciło się jeszcze w oczy przy analizie całej oferty to produkt o nazwie: Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy (przy jednoczesnym braku Bezpiecznego Kredytu 2%) oraz Work Café. A więc rozwiązanie, z którym nie spotkałem się nigdy wcześniej i które powinno w mojej opinii trafić także do oferty innych działających w kraju banków.

Zalety i wady Santander Bank Polska

Zalety:

 • Możliwość wzięcia kredytu gotówkowego na indywidualnie dostosowanych warunkach (oferta dla aktywnie korzystających z konta);
 • Brak prowizji przy konsolidacji kredytów z innych banków;
 • Atrakcyjna oferta Rodzinnego Kredytu Mieszkaniowego;
 • Intuicyjna bankowość internetowa;
 • Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych;
 • Limit kredytowy na karcie kredytowej bez odsetek aż do 54 dni;
 • Biuro Maklerskie;
 • Duży wybór funduszy inwestycyjnych;
 • Bankowość osobista Santander Select oraz Private Banking;
 • Bezpłatna pomoc w założeniu firmy – we współpracy z inFakt;
 • Rewelacyjna idea Work Café (choć ogromna szkoda, że brak jej w większej liczbie miast);
 • Zdumiewająco szeroka oferta dla firm (w tym również: eFaktoring, eKsięgowość, eWadia, a szczególnie eUmowy);
 • Terminale płatnicze – w tym także na telefonie lub tablecie.

Wady:

 • Dużo negatywnych opinii na temat najnowszej wersji aplikacji mobilnej banku (na pierwszy plan wychodzą tu częste przerwy w dostępie do bankowości elektronicznej oraz zmiany w funkcjonalności niekoniecznie oceniane na plus);
 • Mało pozabankowych profitów dla aktywnych klientów (takich jak np. zniżki w sklepach partnerskich);
 • Dodatkowa prowizja przy kredycie w rachunku płatniczym, gdy udzielony zostanie w oddziale, placówce lub na infolinii (a nie bez wychodzenia z domu, czyli za pośrednictwem bankowości elektronicznej);
 • Niezbyt wysoko oprocentowane lokaty oraz konta oszczędnościowe;
 • Brak rządowego Programu Pierwsze Mieszkanie (czyli Bezpiecznego Kredytu 2% oraz Konta Mieszkaniowego).

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Do kogo należy Santander BP?

Santander Bank Polska S.A. od 2011 r. należy do hiszpańskiej grupy Santander.

Jaka jest różnica między Santander Bank Polska a Santander Consumer Bank?

Santander Bank Polska i Santander Consumer Bank to dwa inne banki posiadające odrębne licencje bankowe. Oznacza to, że banki te nie oferują i nie obsługują nawzajem swoich klientów (nawet jeżeli dana osoba jest klientem w obydwu tych bankach). Obie instytucje łączy natomiast przynależność do wspólnej grupy kapitałowej.

Czy Santander Bank Polska jest wiarygodny?

Tak, Santander Bank Polska to bank z wieloletnią tradycją, który jest bankiem o wysokim stopniu wiarygodności.

Ile zarabia doradca Santander BP?

Mediana zarobków doradców klientów indywidualnych w Polsce, według danych pochodzących z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, wynosi 5000 zł brutto.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
2.4/5 - (104 votes)
Komentarze (33)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Michał M

  01.07.2021, 13:12

  Wyróżniający się komentarz

  Na chwilę obecną najgorszy bank działający w Polsce. Pracownicy banku, którzy podważają swobodę obrotu gospodarczego. Klient płaci za wykonaną usługę przelewem po czym kwestionuje dokonaną zapłatę a bank blokuje Pańswu dostęp do bankowości elektronicznej oraz karty do konta.

 • N
  N

  Niezadowolony klient

  26.05.2021, 12:38

  Wyróżniający się komentarz

  W ciagu ostatnich miesiecy 2x Santander naliczył mi niesłusznie opłatę. Po złożeniu reklamacji nie było przeprosin tylko informacja: jednorazowo zwróciliśmy opłatę mimo że pobraliśmy ją prawidłowo. Uważam że jest to skandaliczne i celowe.

 • P
  P

  Piotr

  08.04.2021, 07:53

  Wyróżniający się komentarz

  Tragiczne podejscie do klienta. Zastraszanie przez konsultantow, zmuszanie do pożyczki od innych osob. Z takim podejściem moze w XX wieku mozna było cos wskurać. Konsultanci wyklepane regułki do zastraszania, splacam ten kredyt i chce zapomniec o istnieniu takiej firmy. Masakra nie polecam!

 • A
  A

  Ann

  31.01.2024, 20:50

  Wyróżniający się komentarz

  liczą sobie koszty o czym nie informują
  NIE POLECAM !!! brak zapisów w umowie o karach, kolosalne odsetki. Omijać z daleka

 • k
  k

  koliber

  28.07.2023, 17:50

  Wyróżniający się komentarz

  omijac szerokim łukiem to cos zwane bankiem…

 • M
  M

  MADANG

  12.04.2023, 22:16

  Wyróżniający się komentarz

  to Bank , który nie spełnia swoich obietnic . kompromitacja ! ludzie unikajcie

 • j
  j

  ja

  18.02.2023, 11:25

  Wyróżniający się komentarz

  Spłata kredytu w tym psudo banku to jest po prostu koszmar. Przelew w terminie a automat wydzwania przez nastepnych pięć dni z tysiąca różnych numerów, bo rzekomo nie zapłaciłeś. Jeśli zapomnisz się o jeden dwa dni, to dopiero się zaczyna. Nie dość że wydzwaniają kilka dni automaty to do tego jakieś buiro egzekucyjne. Dramat, nawet kredytu na 5zł nie wieznę więcej w tym czymś.

 • L
  L

  Leon

  04.02.2023, 16:23

  Wyróżniający się komentarz

  Pierwszy raz spotkalem sie z sytuacja w ktorej limit na przelewy internetowe ustalony w umowie nie obowiazuje na przelewy wykonywane aplikacja na smartfonie … W umowie nie ma zadnej informacji ze jest jakis specjalny limit .. Po zapytaniu w banku okazalo sie ze niezaleznie od limitow w umowie limit na przelewy internetowe aplikacja mobilna to .. uwaga .. cale 1000 PLN. Po wyrazeniu mojego niedowierzania i konsultacji fronmenki z banku z 'hierarhia/backofficem’ okazalo sie ze da sie ten limit podwyzszyc na .. uwaga … 3000 PLN.
  (pomimo ze w umowie jest limit na kilkadziesiat tys PLN ..)

 • K
  K

  Klient któremu zmarnowano czas

  01.02.2023, 02:27

  Wyróżniający się komentarz

  Po 40 minutach czekania w w oddziale zdecydowałem się skorzystać z oferty innego banku.

 • Ż
  Ż

  Życzliwy

  29.08.2022, 20:21

  Wyróżniający się komentarz

  Ja nie wiem kto pisze te komentarze, ale każdy bank jest „najgorszy” i „NIE POLECAM” , te opinie to można o kant rozbić, bo tu jedni na drugich piszą :) Przykładowo, mam konto i w mBanku i w Santander i nie narzekam, a i na jeden i drugi bank są niepochlebne opinie, a przynajmniej w większości… ahhh i weź tu się coś dowidź o danym banku…

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Santander Bank Polska
Sprawdź ofertę