Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) sesje przychodzące i wychodzące

santander sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Santander Bank Polska

W Polsce przelewy realizowane są za pomocą sesji ELIXIR. ELIXIR to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Pozwala on na realizowanie przelewów bankowych na terenie Polski. W znakomitej większości banków w każdym dniu roboczym odbywają się trzy sesje. Jeśli realizujemy przelewy w weekend bądź w święta, gotówka na koncie pojawi się dopiero w kolejnym dniu roboczym. Klienci banków mogą także korzystać z opcji sesji EXPRES ELIXIR, czyli przelewu ekspresowego. Jest to usługa, dzięki której pieniądze można otrzymać w 5 minut przez 24 godziny na dobę. Sesja przychodząca to czas, w jakim przelew przychodzi na rachunek w Santander Bank Polska (dawne BZ WBK). Sesja wychodząca to z kolei czas, w którym przelew zostaje wysłany na inne konto.

Sesje wychodzące:

08:15

I Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 08:15

12:15

II Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 12:15

14:45

III Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 14:45

Sesje przychodzące:

10:30

I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 10:30

14:30

II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 14:30

17:00

III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:00

Santander Bank Polska – krótka historia

Sprawdź także:

Santander Bank Polska, czyli dawne BZ WBK, to firma należąca do hiszpańskiej grupy Santander. Istnieje ona na polskim rynku już od prawie 20 lat, bo od 2001 roku. Bank posiada w tej chwili 314 placówek na terenie Polski. Santander Bank Polska udostępnia klientom swoje kredyty ratalne w 35 tysiącach marketów oraz sklepów.

Kiedy dojdzie przelew w Santander Bank Polska (dawne BZ WBK)?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, kiedy dojdzie przelew wysłany na konto w Santander Bank Polska. Należy pamiętać o tym, że wszystko zależy od tego, jakie są godziny przelewów wychodzących oraz przychodzących w banku, z którego wysyłamy pieniądze na konto w Santander Bank Polska. Zachęcamy gorąco do tego, aby skorzystać z zamieszczonego na stronie kalkulatora – pozwala on na szybkie i łatwe sprawdzenie, kiedy dojdzie przelew na konto w Santander Bank Polska. Jest to bardzo wygodna funkcjonalność, z której korzysta wielu klientów banków.

Komentarze (187)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • M
  M
  Maria
  20.10.2020, 10:23

  Ja osobiście szczerze nie polecam banku i gdyby nie praca nie miałabym tam konta. Mam problem ze znikającymi „drobnymi”, a inteligentne panie w okienkach mówią, że moje pieniądze trafiają do próżni, a jak pytam do jakiej to tylko słyszę, że mam dzwonić na infolinię bo te mają przerwę. Kpina. O karzelkach z Santandera co chwila zaczepiających w centrach handlowych i propozycji pożyczek nie wspomnę. Jeśli chodzi o wyplacanie pieniędzy ok, czasami jest na czas ale czasami próżnia połknie całość. Santander powinien się wziąć w garść.

 • J
  J
  Jadwiga Nowek
  13.10.2020, 13:18

  Córka przelała mi pieniądze z Anglia 09.10.2020. Dzisiaj około godziny 10 naszego czasu dostała potwierdzenie że pieniążki są na moim koncie a ja ich jeszcze nie mam a jest godzina 13.15 więc pytam gdzie są księgowane? Myślę że bank przetrzymuje moje pieniądze.

 • E
  E
  Ewelina
  09.10.2020, 15:32

  Zenada…. ciagle przerwy, ciagle problem z logowaniem bo cos z aplikacja mobilna robia a to z bankiem robia a to wplatomaty nie dzialaja non stop cos!!!!!!!! Zmieniam bank i nikomu nie polece

 • H
  H
  Hhh
  09.10.2020, 14:43

  Co wy za glupoty piszecie , kazdy placi za uslugi to wymaga jak kazdy ma 10tego na k0ncie a santandet przelewa np 11 to lipa nie bank , prosze sobie wyobrazic ze np ktos ma z tego tytułu odsetki. Policzcie, ile tego sie robi w skali roku.

 • M
  M
  Mario
  18.09.2020, 18:52

  Przelewy zawsze późno przychodzą, faktycznie w innych bankach pensja była zawsze dużo wcześniej. Kolejny błąd, to brak możliwości samemu sprawdzenia zdolności i złożenia wnioski o pożyczkę, gdzie w innych bankach to standard . Tu trzeba dzwonić do konsultanta. Poza tym drogi bank. Osobiście nie polecam .

  • K
   K
   Karakuliambro
   21.11.2020, 14:22

   Przelew na konto wyslany wczoraj ok. 11 nie wplynal na moje konto do dziisiaj do 14.20. Ile mozna czekac gdy potrzebuje. Zaluje ze tu otworzylam, zmienie wkrotce.

 • K
  K
  Kubasa
  14.09.2020, 17:06

  Jedyne przelewy jakie naprawde praktycznie od razu ida to te blyskawiczne. Z banku do banku tego samego lub z mbank zwykle i neobank do santander.

 • N
  N
  Nazir
  31.08.2020, 12:39

  To jest dramat z księgowaniem pieniędzy przez ten bank!!! Mam jeszcze konto w Nest Banku i Alior Banku i diabeł mnie podkusił, żeby jako główne zrobić w Santanderze. To jest dramat ile tam trwa księgowanie!!! Wcześniej w Nest Banku i Alior Banku przelew wypuszczony dzień wcześniej popołudniu już o 10:30 był zaksięgowany. Tutaj sesja przychodząca jest niby o 11:00, aktualnie jest 12:38 i nic nie przyszło. Kiedy dzwonię na infolinię to słyszę ciągle ten sam bzdet, że przelewy księgują się w kolejności. To co od pół roku ciągle jestem na końcu??? To był błąd z przejściem tutaj. Wracam do Nest.

 • o
  o
  on33
  10.08.2020, 13:19

  To trzeba byc niepowaznym zeby nie robic sesji od 12-14

 • p
  p
  pietrek
  10.08.2020, 11:10

  Bardzo długo czeka się na przelewy pensji i to nie zależnie od firmy z której przychodzą. Większość znajomych ma dwa, nawet trzy dni wcześniej pensję ode mnie. Porażka.

 • M
  M
  MG
  07.08.2020, 11:26

  założyłam konto, bo chciałam skorzystać z promocji i przy okazji rozejrzeć się za bankiem, z którym zostanę na dłużej. Jak dotychczas nie jestem w stanie znaleźć ani jednego pozytywu w Santanderze. Przy zakładaniu konta przez internet nie ma procedur bezpieczeństwa (żadnego potwierdzenia tożsamości oprócz ksero (!!!!!!) dowodu, co bardzo sprzyja wyciekowi danych, kurierzy mało kompetentni przy podpisywaniu umowy, brak kontaktu poza automatycznymi wiadomościami. Potem kilka dni od podpisania umowy na otwarcie konta. Ogólnie – poczułam niesmak. Jednak dalej – pierwsze przelewy – kilka dni opóźnienia (co nie zdarzyło mi się w żadnym innym banku). Teraz znowu czekam na przelew wysłany w czwartek rano. Już nawet nie spodziewam się, że dojdzie przed weekendem. Jest to szalenie irytujące!!!

Podobne artykuły