Santander (dawniej BZWBK) infolinia

Numery telefonów infolinii Santander (dawniej BZWBK)

santander-bzwbk-infolinia

Dla klientów indywidualnych (dostępność: 24/7):

Przedsiębiorstwa (dostępność: pn-pt 8:00-18:00):

Bankowość VIP (dostępność: 24/7):

Bankowość prestige (dostępność: 24/7):

Opłata za wszystkie połączenia zgodna z taryfą operatora.

Bank Zachodni WBK to bank specjalizujący się w przyjaznym nastawieniu dla klienta zarówno indywidualnego, jak i biznesowego. Każdy może znaleźć tutaj dla siebie dobrą opcję, jest to w całości nowoczesna bankowość elektroniczna, a sam Bank Zachodni WBK to pod względem wartości i aktywów oraz posiadanych placówek 3 największy bank w Polsce.

Sprawdź też: IBAN SWIFT/BIC BZ WBK

Santander(dawniej BZWBK) kontakt

Santander (dawniej Bank Zachodni WBK) świadczy usługi skierowane w kierunku osób indywidualnych, ale nie tylko. Z oferty mogą bowiem śmiało skorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa, a także duże korporacje.

Instytucja posiada bardzo dużo oddziałów i placówek partnerskich. Klienci mogą korzystać z rozwiniętej bankowości elektronicznej oraz mobilnej. Trzeba zaznaczyć, że osoby indywidualne mają szansę swobodnie wybrać spośród licznych kont osobistych, kart płatniczych, kredytów, ubezpieczeń, a także sektora dotyczącego oszczędności i Inwestycji. Jak to jest w przypadku przedsiębiorstw? Tutaj mamy do czynienia z kontami filmowymi, kartami i terminalami płatniczymi, kredytami, lokatami, a także leasingiem czy faktoringiem. W zakresie przedsiębiorstw i korporacji BZ WBK oferuje też produkty służące finansowaniu handlu, działalności czy nieruchomości. Ponadto, Klienci także mogą skorzystać z faktoringu i leasingu. Na terenie Polski jest około 1000 placówek stacjonarnych tej instytucji.

Jaka jest historia powstania tego przedsiębiorstwa? Należy zaznaczyć, że BZ WBK powstał na skutek fuzji Banku Zachodniego z Wielkopolski Bankiem kredytowe. To wydarzenie nastąpiło w 2001 roku. Nie można nie wspomnieć, że w tym samym roku akcje instytucji zostały po raz pierwszy notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych zlokalizowanej w Warszawie. Istotną datą jest także 1 kwietnia 2011 roku. Wtedy to Bank Zachodni WBK dołączył do grupy Santander. Jest ona w tym momencie głównym udziałowcem przedsiębiorstwa, ponieważ posiada 70% akcji. W 2013 roku BZ WBK połączył się również z Kredyt Bankiem. Ciekawym faktem jest to, że bank jako pierwszy w naszym kraju wydawał karty z mikroprocesorem, a także karty do płatności bezstykowych.

Santander (dawniej BZWBK) infolinia
5 (100%) 1 głos[ów]
2018-11-07T13:02:19+02:0021.06.2018|Aktualności z rynku|
Dodaj komentarz