Santander Bank Polska (dawniej BZWBK) infolinia i dane kontaktowe

Santander infolinia

Santander Bank Polska (dawniej BZWBK) Kontakt

Numery telefonów infolinii

Dla klientów indywidualnych (dostępność: 24/7):781 119 999 – z telefonów komórkowych
1 9999 z telefonów stacjonarnych
+48 61 81 1 9999 z zagranicy

godziny pracy:
24/7

Przedsiębiorstwa (dostępność: pn-pt 8:00-18:00):
godziny pracy:
pon-pt: 8:00-18:00

Bankowość VIP (dostępność: 24/7):
godziny pracy:
24/7

Bankowość prestige (dostępność: 24/7):

Opłata za wszystkie połączenia zgodna z taryfą operatora.

Sprawdź również:

Santander Bank Polska to bank specjalizujący się w przyjaznym nastawieniu do klienta, zarówno indywidualnego, jak i biznesowego. Każdy może znaleźć tutaj dla siebie dobrą opcję, jest to w całości nowoczesna bankowość elektroniczna, a sam Santander Bank Polska to pod względem wartości i aktywów oraz posiadanych placówek 3 największy bank w Polsce.

Sprawdź też: IBAN SWIFT/BIC BZ WBK

Santander Bank Polska (dawniej BZWBK) kontakt

Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK) świadczy usługi skierowane w kierunku osób indywidualnych, ale nie tylko. Z oferty mogą bowiem śmiało skorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa, a także duże korporacje.

Instytucja posiada bardzo dużo oddziałów i placówek partnerskich. Klienci mogą korzystać z rozwiniętej bankowości elektronicznej oraz mobilnej. Trzeba zaznaczyć, że osoby indywidualne mają szansę swobodnie wybrać spośród licznych kont osobistych, kart płatniczych, kredytów, ubezpieczeń, a także sektora dotyczącego oszczędności i Inwestycji. Jak to jest w przypadku przedsiębiorstw? Tutaj mamy do czynienia z kontami firmowymi, kartami i terminalami płatniczymi, kredytami gotówkowymi, lokatami, a także leasingiem czy faktoringiem. W zakresie przedsiębiorstw i korporacji BZ WBK oferuje też produkty służące finansowaniu handlu, działalności czy nieruchomości. Ponadto, Klienci także mogą skorzystać z faktoringu i leasingu. Na terenie Polski jest około 1000 placówek stacjonarnych tej instytucji.

Jaka jest historia powstania tego przedsiębiorstwa? Należy zaznaczyć, że BZ WBK powstał na skutek fuzji Banku Zachodniego z Wielkopolski Bankiem kredytowym. To wydarzenie nastąpiło w 2001 roku. Nie można nie wspomnieć, że w tym samym roku akcje instytucji zostały po raz pierwszy notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych zlokalizowanej w Warszawie. Istotną datą jest także 1 kwietnia 2011 roku. Wtedy to Bank Zachodni WBK dołączył do grupy Santander. Jest ona w tym momencie głównym udziałowcem przedsiębiorstwa, ponieważ posiada 70% akcji. W 2013 roku BZ WBK połączył się również z Kredyt Bankiem. Ciekawym faktem jest to, że bank jako pierwszy w naszym kraju wydawał karty z mikroprocesorem, a także karty do płatności bezstykowych.

Komentarze (2)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • R
  R
  Ryszard
  24.02.2020, 09:36

  Złożyłem dwa wnioski o konto. Pierwszy (z 20.02 bez skanu dowodu) został przyjęty. Drugi z 23.02 ze skanem dowodu , został odrzucony ?? Infolinia nie jest w stanie odpowiedzieć czy mam oczekiwać na kuriera ws. podpisania umowy? Infolinia wysyła mnie do oddziału – TO KOMPROMITACJA !!!!!!!!!!

 • K
  K
  Konrad
  17.11.2019, 15:33

  Ten bank to jakiś żart!!! Dzwonisz pod numer infolinia i zgłasza się pizzeria!!!

Podobne artykuły