Santander Consumer Bank Kredyt samochodowy – opinie i recenzja

Kredyt samochodowy SCB - szczegóły:

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.0
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Kwota1 000 - 99 999 zł
Okres spłaty6 - 96 miesięcy
RRSO9,12 %
Oprocentowanie2,99 %
Kwota finansowaniado 100%
Wiek samochodubez ograniczeń
Okres leasingudo 8 lat
Maksymalny wykupnie dotyczy
Wkład własnyod 0%
Rodzajpożyczka
Finansowaniesamochody osobowe
Dla kogoklient indywidualny

Przykład reprezentytywny: Dla kredytu samochodowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 16.09.2020 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: cena pojazdu 58 800,00 zł, zmienna stopa oprocentowania kredytu 7,20%, całkowity koszt kredytu: 19499,00 zł obejmuje: prowizję: 3753,19 zł , odsetki: 14665,81 zł, miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku kredytowego 15 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 10,40%,całkowita kwota kredytu 58800 zł; czas obowiązywania umowy: 72 miesiące; całkowita kwota do zapłaty: 78299,00 zł ; wysokość 72 miesięcznych rat 1087,49 zł;

Dobry kredyt gotówkowy na nowe auto powinien być najtańszy i najlepszy ze wszystkich dostępnych ofert. Dodatkowo formalności powinny być do załatwienia w całości przez internet. Gdzie odnaleźć taki produkt? Ciekawe rozwiązanie dla klientów proponuje na przykład Santander Consumer Bank. Kredyt samochodowy przygotowany przez tę instytucję finansową jest ściśle stargetowany wobec klientów rozglądających się za nowym autem. Spójrzmy, jak prezentują się odsetki, opłaty oraz dodatkowe koszty zobowiązania.

Kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank – najważniejsze informacje

W ofertach promocyjnych niektórych banków odnajdziesz kredyt gotówkowy bez zakładania konta, szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, ale i tzw. kredyt celowy. Ten ostatni, zarówno we wniosku kredytowym, jak i w umowie podpisywanej z bankiem posiada ściśle określony cel. Do tej grupy należy też kredyt samochodowy, z którego pomocą nabędziesz nowe auto.

Jednym z liderów w oferowaniu kredytu na samochód jest Santander Consumer Bank. W ramach Sprzedaży Premiowej “Widzimy się na drodze” udostępnia środki na co najmniej 20 000 zł, które można uzyskać na dwa sposoby:

 • podpisując Umowę Kredytową z Santander Consumer Bank/ lub,
 • zawierając Umowę Leasingową z Santander Consumer Multirent za pośrednictwem kanału zdalnego1.

Porównywarka kredytów gotówkowych Czerwona-Skarbonka dokonała dokładnej analizy warunków oferty. Oto, co musisz wiedzieć o tym produkcie Kredytodawcy.

Jak otrzymać Kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank?

Zakup samochodu – czy to nowego, czy używanego niesie ze sobą sporo wydatków, poświęconego czasu, a także stresu związanego z dopilnowaniem wszystkich formalności. Dlatego, aby nieco odciążyć swoich klientów, Santander Consumer Bank proponuje dwa sposoby złożenia wniosku.

 • Wniosek online. Na stronie promocji Kredytu samochodowego wypełnij prosty formularz informacyjny.
 • Wniosek telefoniczny. O tani kredyt aplikuj dzwoniąc, pod numer: 71 773 29 06 lub 195 00** (opłata zgodna z taryfą Operatora).

Kredyt Samochodowy w Santander Consumer Bank – warunki udzielenia kredytu

Przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt gotówkowy, w tym kredytu samochodowego – każdy bank dokładnie weryfikuje klienta. Ocenia jego wiarygodność oraz zdolność kredytową, ale też poprawność dostarczonych dokumentów. Jeśli zdecydowałeś się na Kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, by otrzymać pozytywną decyzję kredytową.

 • Pełnoletność.
 • Pełna zdolność do czynności cywilnoprawnych.
 • Pozytywna historia kredytowa w BIK.

Ponadto, Bank wymaga przedstawienia najważniejszej dokumentacji, do której należą:

 • dokument potwierdzający tożsamość: dowód osobisty, ewentualnie paszport, karta stałego pobytu,
 • zaświadczenie potwierdzające źródło i wysokość osiąganych dochodów (o wymogu dostarczenia takiego dokumentu poinformuje Cię Doradca po złożeniu wniosku o Kredyt). Co kluczowe, Santander Consumer Bank akceptuje różne źródła dochodu, w tym również te osiągane z zagranicy,
 • dokumenty dotyczące kupowanego pojazdu, o których poinformuje Cię Doradca2.

Złóż wniosek o kredyt samochodowy w Stantander Consumer Bank

Ile kosztuje Kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank?

Pod względem kosztów, kredyt na samochód w Santander Consumer Bank prezentuje się całkiem przyzwoicie. Spójrzmy, ile wynoszą koszty Kredytu oraz jak wygląda przykład reprezentatywny zobowiązania.

 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – 9,08%,
 • całkowita kwota kredytu – 79 000 zł,
 • czas obowiązywania umowy – 72 miesiące,
 • cena pojazdu – 79 000,00 zł,
 • zmienna stopa oprocentowania kredytu – 6,24 %,
 • całkowity koszt kredytu – 22 758,69 zł obejmuje prowizję: 5 045,95 zł, odsetki:16 939,51zł, miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku kredytowego: 10 zł, miesięczną opłatę za ubezpieczenie na życie: 53,23 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty – 101 758,71 zł, w tym 71 miesięcznych rat o wysokości: 1 413,31 zł oraz ostatnia rata balonowa, która wynosi: 15 800,00 zł.

Kalkulacja została przygotowana na dzień 10.10.2019 r. przez Santander Consumer Bank.

Spójrzmy jeszcze na stałe warunki oferty:

 • oprocentowanie nominalne – od 2,99% (RRSO 10,17%),
 • okres kredytowania – od 6 do 96 miesięcy (8 lat),
 • możliwość wyboru spłaty raty w formie:

– raty balonowej (np. płatnej raz w roku),

– raty miesięcznej (równej lub malejącej),

– miesięcznej raty z ostatnią ratą balonową.

Decyzja o warunkach, jak i przyznaniu Kredytu z uwzględnieniem aktualnej sytuacji klienta, zostanie podjęta przez Santander Consumer Bank.

Dodatkowe szczegóły oferty Kredytu samochodowego

Bank przygotował atrakcyjną niespodziankę dla swoich klientów. W okresie od 18.02.2020 r. do 17.05.2020 r. zawierając Umowę o Kredyt samochodowy, za pomocą kanału zdalnego na kwotę co najmniej 20 000 zł, otrzymasz kamerę samochodową MIVue C312 z kartą pamięci w prezencie. Nagroda zostanie przekazana po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego, jednak nie później niż do 31.07.2020 r.

W temacie dodatkowych usług, jak konieczność wykupienia polisy AC, a także ubezpieczenia na życie (utrata pracy lub hospitalizacji), Santander Consumer Bank odsyła konsumentów do Doradcy, z którym rozmawiać będziesz na etapie decyzji kredytowej. Ewentualnie możesz też zadzwonić na infolinię: 71 773 29 06.

Kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank – jak wygląda procedura wnioskowania?

W przypadku wnioskowania o Kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank musisz przygotować się na kilka prostych kroków, które opisaliśmy poniżej.

1. Wypełnij formularz kontaktowy na stronie promocji bądź ewentualnie zadzwoń pod numer: 71 773 29 06, 195 00**. We wniosku uzupełnij informacje, jak: imię i nazwisko, numer telefonu, PESEL oraz e-mail. Link do oferty podsyłamy poniżej:

Pamiętaj, że wnioskując w okresie od 18.02.2020 r. do 17.05.2020 r. otrzymasz w prezencie kamerę samochodową MIVue C312 z kartą pamięci!

2. Oczekuj na telefon konsultanta, z którym omówisz szczegóły Kredytu.

3. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, podpisz Umowę z Santander Consumer Bank.

4. Ciesz się autem z wideorejestratorem w prezencie!

Kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank – opinie i recenzja

Każdy kredyt gotówkowy, w tym kredyt samochodowy wiąże się z dopełnieniem wielu kluczowych formalności. Dlatego w takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę wszystkie korzyści i potencjalne starty, które mogą się wiązać z daną decyzją. Wybierając możliwość kredytowania samochodu w tej ofercie, przyjrzyj się poniższym wyznacznikom.

Zalety:

 • długi okres kredytowania – od 6 do 96 miesięcy,
 • pieniądze na każdy pojazd osobowy i dostawczy,
 • możliwość wyboru spłaty rat w formie: raty miesięcznej lub balonowej,
 • akceptowalne różne źródła dochodu, w tym dochody z zagranicy,
 • opcja wcześniejszej spłaty Kredytu,
 • szybka decyzja kredytowa,
 • podpisanie Umowy w 100% online, bez wychodzenia z domu,
 • kredyt bez zakładania konta.

Wady:

 • brak dostępnego kalkulatora kredytowego,
 • konieczność posiadania dobrej zdolności kredytowej w BIK.

Oferta Kredytu samochodowego w Santander Consumer Bank wydaje się korzystnym rozwiązaniem. Tym bardziej że ostatnio Bank został uznany za “Super Markę 2020” pod względem jakości, zaufania i renomy pośród klientów. W podjęciu ostatecznej decyzji może pomóc Ci także nasz ranking kredytów gotówkowych. Dzięki niemu sprawdzisz, która oferta najbardziej wpisuje się w Twoje oczekiwania.

Źródło:

1. Regulamin sprzedaży premiowej „Widzimy się na drodze”

2. Strona Santander Consumer Bank, https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/kredyt-na-nowy-samochod,9.html

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x