Kredyt hipoteczny Santander BP – opinie i szczegóły oferty

Szczegóły kredytu

Przykład reprezentatywny

Szczegóły kredytu
RRSO
10,37 %
Kwota
100 000 - 10 mln zł
Okres spłaty
1 - 30 lat
Prowizja
maks. 3%
? Brak prowizji za udzielenie kredytu z ubezpieczeniem na życie Spokojna Hipoteka
Oprocentowanie
9,42 %
? Oprocentowanie okresowo stałe przez okres 5 lat 7,00% w skali roku dla kredytów ze stałym oprocentowaniem
Marża
3,75 %
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od indywidualnego wniosku klienta.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od indywidualnego wniosku klienta.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu mieszkaniowego ze zmiennym oprocentowaniem, w Santander Bank Polska S.A. (my), zabezpieczonego hipoteką wynosi 10,37%, przy tych założeniach: okres kredytowania 288 miesięcy (jednorazowa wypłata kredytu), całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 379 641,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 984 521,66 zł, oprocentowanie zmienne 9,42 % w skali roku, w tym: stopa referencyjna WIBOR 3M: 5,67% z dnia 13.11.2023 r. oraz marża 3,750 %. całkowity koszt kredytu 604 880,66 zł w tym: odsetki 579 129,11 zł, ubezpieczenie nieruchomości Locum Comfort (przy założeniu, że klient skorzysta z oferty przedstawionej u nas): 16 526,40 zł za cały okres kredytowania - suma ubezpieczenia nieruchomości 765 111,00 zł, minimalny zakres ubezpieczenia obejmuje ryzyko pożaru i zalania, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19 zł, opłata sądowa za ustanowienie hipoteki 200 zł - przy zabezpieczeniu na jednej nieruchomości, opłata za zlecenie wyceny nieruchomości za naszym pośrednictwem 480 zł (dotyczy mieszkania), usługi dodatkowe: opłata za prowadzenie konta osobistego dla kredytobiorcy: 360,00 zł, opłata za kartę kredytową 450,00 zł, koszt ubezpieczenia na życie Spokojna Hipoteka 7 716,15 zł, koszt ubezpieczenia nieruchomości Locum Comfort 3 443,00 zł, 288 miesięczne raty równe (bez okresu karencji w spłacie) w wysokości 3 329,70 zł, ostatnia rata 3 146,21 zł.

Siedziba firmy

Santander Bank Polska S.A
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 020 883 050
KRS: 0000008723
NIP: 896-000-56-73
REGON: 930041341

Czym charakteryzuje się kredyt hipoteczny Santander BP? Sprawdziłem, kto może się o niego ubiegać, jakie wymagania trzeba spełnić i czy rzeczywiście jest to oferta warta rozważenia.

kredyt hipoteczny santander bp

Kluczowe informacje

 • Santander Bank Polska ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny do 10 mln zł i z okresem kredytowania do 30 lat;
 • Bank wymaga minimalnego wkładu własnego na poziomie 10 proc. wartości nieruchomości;
 • 30 proc. uzyskanej kwoty, możesz przeznaczyć na dowolny cel;
 • Poza standardowym kredytem hipotecznym oferuje również pożyczkę hipoteczną, Bezpieczny kredyt 2% oraz Rodzinny kredyt mieszkaniowy;
 • Finansowanie nieruchomości w Santander BP polecamy szczególnie osobom, które są już klientami wewnętrznymi tego banku (* ze względu na preferencyjne warunki). A także tym, którzy chcą nie tylko zakupić nieruchomość, ale i przeznaczyć środki na budowę domu, remont i poprawę energooszczędności mieszkania.
Santander Bank Polska: opinie i recenzja Zobacz

Santander kredyt hipoteczny – nasza opinia i recenzja

Opinie klientów banku na jego temat są dość pochlebne i ja sam poniekąd się pod nimi podpisuje. Na korzyść kredytu hipotecznego w Santander przemawia przede wszystkim niski minimalny wkład własny oraz bardzo korzystne warunki wcześniejszej spłaty. Brak prowizji w takim scenariuszu może pozwolić zaoszczędzić naprawdę sporą sumę. Nie bez znaczenia jest wysoka kwota maksymalna (* hipoteka aż do 10 mln zł), którą możesz otrzymać, wykorzystując do tego celu różne formy zabezpieczenia (* hipotekę na nieruchomości, weksel in blanco, zakup ubezpieczenia czy cesję).

Santander BP zapewnia także dostęp do wygodnej obsługi kredytu, z poziomu aplikacji mobilnej i serwisu internetowego. Wśród zalet nadmienię dodatkowo, że aż 30 proc. otrzymanej kwoty z kredytu możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyt bez prowizji: gdzie szukać? Czy jest możliwy? Zobacz

Nie ma jednak produktów finansowych, które są bez wad. W przypadku oferty hipotecznej Santander BP, minusem jest zawiła tabela prezentująca wysokość oprocentowania i marży dla różnego typu kredytów. Sprawę komplikuje dodatkowo fakt, że zależą one nie tylko od tego, czy jesteś klientem tego banku, ale również różnią się w zależności od posiadanego typu rachunku. Ich wysokość jest natomiast dość konkurencyjna i stawia propozycję tej instytucji wśród najkorzystniejszych na rynku.

Sprawdź oferty kredytów hipotecznych (* zestawienie na bieżąco aktualizowane):

Marża
2,09 %
Kwota
50 000 - 3 mln zł
? dostępne są kwoty kredytu aż do 3 mln zł
Prowizja
1%
RRSO
8,29 %
? 8,29% oprocentowanie okresowo stałe przez pierwsze 60 miesięcy, później oprocentowanie zmienne: 8,25%

260 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Marża
2 %
Kwota
100 000 - 3 mln zł
Prowizja
0 %
? za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu
RRSO
8,12 %

180 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Marża
1,79 %
? 1,79% w ofercie eko kredyty mieszkaniowe
Kwota
10 000 - 2.52 mln zł
Prowizja
0 %
? bez prowizji
RRSO
8,43 %

243 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Kredyt hipoteczny Santander – aktualna oferta i warunki

O kredyt hipoteczny w Santander Bank ubiegać się mogą zarówno obecni klienci, jak i osoby, które do tej pory nie były związane z tą instytucją. Minimalna kwota zobowiązania to 100 tys. zł, a maksymalna nie może przekroczyć 10 mln zł.

Bank jest w stanie sfinansować do 90 proc. wartości nieruchomości, ale co szczególnie istotne, nawet 30 proc. kwoty kredytu możemy przeznaczyć na dowolny cel. Zależnie od Twoich preferencji, masz do wyboru albo raty równe, albo malejące oraz:

 • oprocentowanie stałe na 5 lat (* Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 9,36 proc.,
 • oprocentowanie zmienne (* RRSO: 10,37 proc.).

Podstawowe zabezpieczenie tego zobowiązania stanowi hipoteka na nieruchomości. Oprócz niej masz do dyspozycji dodatkowe rozwiązania, które mogą wpłynąć na udzielenie kredytu i jego warunki, np.:

 • cesję praw z polisy ubezpieczeniowej,
 • ubezpieczenia na życie z uposażeniem na bank,
 • przelew wierzytelności do dewelopera czy spółdzielni mieszkaniowej,
Zabezpieczenie kredytu: jakie ma formy? Zobacz

W Santander Bank Polska możliwa jest zarówno jednorazowa wypłata kredytu hipotecznego, jak i zlecenie tego w transzach. Cały proces nie może trwać dłużej niż 24 miesiące. Dodatkowo możesz skorzystać z karencji w spłacie kredytu (* do 6 miesięcy dla każdego zobowiązania).
Wkład własnyMinimum 10% wartości nieruchomości
MarżaOprocentowanie stałe dla klienta wewnętrznego
* stała stopa przez 5 lat
* marża po 5. roku: od 2,75% do 3,10%

Oprocentowanie zmienne dla klienta wewnętrznego
* WIBOR 3M + marża: od 4,15% do 4,50%

Oprocentowanie zmienne dla klienta zewnętrznego
* WIBOR 3M + marża: od 3,20% do 3,45%

Oprocentowanie stałe dla klienta zewnętrznego
* stała stopa przez 5 lat
* marża po 5 roku: od 2,85% do 3,20%
Prowizja– do 3%
– 0% (* w przypadku zakupu ubezpieczenia Spokojna Hipoteka)
Okres kredytowaniado 30 lat
Maksymalny wiek kredytobiorcy70 lat
* w momencie spłaty ostatniej raty
Możliwość wydłużenia okresu kredytowania poprzez zakup dodatkowego ubezpieczenia na życie
Wcześniejsza spłata kredytuBrak prowizji za wcześniejszą spłatę raty
* zarówno w przypadku częściowej, jak i całkowitej spłaty przed terminem

Jak obniżyć koszty przy kredycie hipotecznym w Santander Bank Polska?

Santander Bank Polska oferuje klientom kilka metod na zmniejszenie całkowitego kosztu zaciąganego kredytu. Możesz skorzystać z obniżki marży lub oprocentowania stałego na 5 lat:

 • o 0,20 p.p. – dla posiadaczy dowolnego konta osobistego z oferty banku Santander Bank Polska. Aby tak się stało, przez co najmniej pięć lat od chwili uruchomienia zobowiązania musisz osiągać comiesięczny wpływ wynagrodzenia na ten rachunek;
 • o 0,10 p.p. – dla posiadaczy dowolnej karty kredytowej z oferty banku. Warunkiem jest dokonywanie co miesiąc transakcji tą kartą w wysokości 500 zł przez co najmniej 5 lat od chwili zaciągnięcia kredytu;
 • o 0,10 p.p. – wymagane jest ubezpieczenie nieruchomości Locum Comfort. W tym przypadku otrzymasz zniżkę, jeśli będziesz utrzymywać oprocentowanie przez co najmniej 5 lat od chwili zawarcia pierwszej polisy.

Dodatkowo możesz postarać się o całkowite obniżenie prowizji do 0 proc. W tym celu musisz wykupić ubezpieczenie na życie Spokojna Hipoteka i utrzymać je przez minimum 5 lat od momentu uruchomienia kredytu.

Jakie dokumenty do kredytu hipotecznego w Santander Bank Polska?

 • Dowód osobisty każdego kredytobiorcy (* jeśli do finansowania przystępujesz z drugą osobą),
 • Dokumenty potwierdzające wysokość dochodów i ich źródło,
 • Dokumenty związane z nabywaną nieruchomością.
Jak kupić mieszkanie. Poradnik krok po kroku Zobacz

Będąc już klientem Santander BP i uzyskując dochody z tytułu umowy o pracę, możesz wnioskować o kredyt hipoteczny na samo oświadczenie o dochodach. Jeśli dokument ten pokrywał się będzie z wpłatami na Twój rachunek, cała procedura przebiegnie dość sprawnie.

Zdarza się jednak, że banki proszę potencjalnych kredytobiorców o dodatkowe dokumenty. Dotyczy to często sytuacji, gdy problem dotyczy przedstawionych przez klienta niepełnych informacji lub na ich podstawie bank nie jest w stanie określić zdolności kredytowej.

Symulacja kredytu hipotecznego w Santander Bank Polska

Teraz posłużę się symulacją, ile w przybliżeniu może wynieść nas takie zobowiązanie. Wykorzystam do tego kalkulator kredytu hipotecznego z Czerwonej-Skarbonki.pl. Załóżmy, że:

 • chcesz kupić nieruchomość wartą 600 tys. zł,
 • wpłacasz minimalny wkład własny 10 proc., czyli 60 tys. zł,
 • ubiegasz się o kredyt w wysokości 540 tys. zł,
 • interesuje Cię 25-letni okres spłaty,
 • wybierasz raty równe.

Nie jesteś też klientem tego banku i nie korzystasz z żadnych opcji obniżenia kosztów kredytowych. W takim przypadku otrzymasz ofertę o następujących warunkach:

 • rata miesięczna – 5037 zł,
 • oprocentowanie – 10,34 proc.,
 • RRSO – 11,31 proc.,
 • kwota odsetek – 971099,63 zł,
 • całkowity koszt kredytu – 1511099,63 zł
kredyt hipoteczny Santander BP - symulacja

Do tego wszystkiego dolicz jeszcze koszty dodatkowe:

 • opłata za zlecenie wyceny nieruchomości za pośrednictwem banku – 480 zł,
 • podatek od czynności cywilnoprawnych PCC – 19 zł,
 • opłata sądowa za ustanowienie hipoteki – 200 zł (przy zabezpieczeniu na jednej nieruchomości).

Powyższe wyliczenia są oczywiście przykładem. Szczegółową ofertę bank przedstawi Ci po sprawdzeniu zdolności kredytowej.

Zdolność kredytowa w Santander Bank Polska S.A.

Santander BP, podobnie jak każdy bank, dokonuje oceny zdolności kredytowej potencjalnych klientów. Jest to parametr, który określa, czy będziesz w stanie spłacać zaciągane zobowiązanie przez określony czas.

Odbywa się to na podstawie:

 • analizy ilościowej, w której skład wchodzi:
  • źródło dochodów,
  • wysokość dochodów,
  • staż pracy,
  • wysokość ciążących na nas zobowiązań finansowych,
  • miesięczne koszty utrzymania gospodarstwa domowego;

 • analizy jakościowej, w której analizowane są takie aspekty, jak:
  • wiek,
  • płeć,
  • wykształcenie,
  • stan cywilny,
  • liczba osób na utrzymaniu,
  • stanowisko i wykonywany zawód,
  • historia kredytowa.

Im lepsza jest zdolność kredytowa, tym większą kwotę i lepsze warunki wypłaty kredytu możesz uzyskać.

Santander kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem

Dzięki tej opcji przez 5 lat oprocentowanie nie ulegnie żadnej zmianie, a wysokość Twojej comiesięcznej raty będzie stała, niezależnie od wskaźnika WIBOR 3M. Po tym czasie bank ponownie się z Tobą skontaktuje, prezentując zaktualizowaną propozycję formuł oprocentowania. Możesz wtedy:

 • ponownie wybrać oprocentowanie stałe na następnych 5 lat – na nowych warunkach, adekwatnych do obecnej sytuacji rynkowej,
 • zmienić oprocentowanie na zmienne – będzie ono stanowiło sumę marży ustalonej w umowie kredytowej oraz aktualnego wskaźnika WIBOR 3M.

Oprocentowanie stałe nie jest rozwiązaniem idealnym. To prawda, że działa przez 5 lat i utrzymuje raty na stałym poziomie. Sprawdzi się, jeśli w tym czasie dojdzie do podwyżek stóp procentowych, bo nie będziesz musiał płacić więcej. Pozwoli też lepiej zarządzać budżetem i planować wydatki, ze względu na stałą wysokość comiesięcznego przelewu. Jeśli jednak w ciągu trwania umowy dojdzie do obniżek stóp procentowych, to Twoja rata się nie zmniejszy. Istnieje więc ryzyko, że będziesz płacić więcej niż przy oprocentowaniu zmiennym.

Raty równe czy malejące: co wybrać? Zobacz

Kredyt na dom w Santander BP

Obecnie w ofercie Santander BP znajdują się cztery produkty hipoteczne, umożliwiające zakup mieszkania, domu czy działki. Do wyboru masz:

 • pożyczkę hipoteczną,
 • Bezpieczny kredyt 2%,
 • Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy,
 • oraz standardowy kredyt hipoteczny.

Ostatni z wymienionych wariantów możesz przeznaczyć jednak nie tylko na zakup nieruchomości, ale również:

 • budowę domu,
 • spłatę kredytu hipotecznego w innym banku,
 • remont nieruchomości,
 • remont skupiony na poprawie energooszczędności,
 • i inne cele związane z sektorem nieruchomości.

Santander kredyt hipoteczny – lista wad i zalet

Zalety kredytu hipotecznego w Santander Bank Polska S. A.:

 • niski minimalny wkład własny,
 • możliwość obniżenia kosztów kredytu,
 • bezprowizyjna wcześniejsza spłata,
 • wysoka kwota maksymalna kredytu,
 • 30 proc. finansowania może zostać przeznaczone na dowolny cel,
 • konkurencyjne oprocentowanie i marża,
 • stałe i zmienne oprocentowanie do wyboru.

Wady kredytu hipotecznego w Santander Bank Polska S.A.:

 • dość skomplikowana tabela oprocentowania i prowizji,
 • warunki dla klientów banku zależne od typu posiadanego rachunku,
 • możliwość obniżenia kosztów kredytu poprzez korzystanie z innych produktów minimum przez 5 lat.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (45 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • H
  H

  Hanka

  28.03.2024, 21:30

  Wyróżniający się komentarz

  Chyba najdroższy kredyt hipoteczny jaki istnieje. Nie rozumiem dlaczego ktoś o zdrowych zmysłach miałby się decydować na hipotekę w Sandanderze. Na pewno nie za sprawą ich cennika albo nieistniejącej obsługi klienta. Santander to jeden z najdroższych banków w Polsce.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()