Simplex – co to za firma i czym się zajmuje?

Czym jest Simplex?

Simplex zajmuje się egzekwowaniem trudnych do odzyskania należności. Firma mieści się w Słupsku, a działa na terenie Polski i wybranych krajów europejskich. Prowadzone przez przedsiębiorstwo Simplex działania windykacyjne wspierane są przez usługi prawne, wywiad gospodarczy, Biuro Detektywistyczne i Kancelarię Doradcy Podatkowego. Oferta firmy skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, osób fizycznych, jak i do banków i innych podmiotów gospodarczych. Usługi świadczone przez Simplex obejmują pełen zakres czynności zmierzających do odzyskania zaległej należności.

Firma prowadzi windykację wierzytelności na każdym etapie ich powstania, deklarując, że wierzytelności beznadziejne tj. takie, których odzyskać nie sposób, dla nich nie istnieją. Wspomniana spółka prowadzi postępowania windykacyjne w sprawach dotąd nieskutecznie windykowanych czy umorzonych, wspiera i aktywnie monitoruje postępowania egzekucyjne prowadzone przez komorników.

Simplex – podejście do klienta

Simplex deklaruje indywidualne podejście do każdego klienta, wysoką efektywność prowadzonych działań, a także postępowanie zgodne z zasadami obowiązującego prawa i współżycia społecznego. Dlatego też potencjalnych klientów (osoby chcące odzyskać należność) uczciwie informuje o stanie sprawy i rzeczywistych możliwościach wyegzekwowania długu.

Jeśli rozważamy zwrócenie się z prośbą o pomoc do firmy windykacyjnej, powinniśmy liczyć się z tym, że… windykacja kosztuje. Głównym czekającym nas wydatkiem jest w takiej sytuacji prowizja, którą będziemy musieli zapłacić windykatorowi za to, że odzyska nasz dług od nierzetelnego płatnika. Podobnie postępuje Firma Simplex, która nie pobiera żadnych zaliczek ani opłat wstępnych, jej jedyne wynagrodzenie stanowi właśnie wspomniana już prowizja.

Dane firmy Simplex

Adres: ul. Wiśniowa 28, 76-200 Słupsk
KRS: 0000140144
NIP: 8392801821
Nazwa spółki: „Simplex” Sp. z o.o.

Dane kontaktowe

Adres mailowy: biuro@biznes-simplex.pl
Strona www: www.biznes-simplex.pl
Telefon: 59 845 66 73
Kontakt dla dłużników: www.biznes-simplex.pl/Home/Dluznicy

Simplex – dlaczego się ze mną kontaktują?

Simplex zajmuje się egzekwowaniem trudnych do spłaty należności, dlatego kontakt ze strony tej firmy windykacyjnej oznacza, że w wyniku braku polubownej spłaty długu przed dłużnika pierwotnemu wierzycielowi, zaległa płatność została sprzedana np. przez bank czy operatora telefonii komórkowej, wyspecjalizowanej firmie.

Ponadto, warto wiedzieć, że zgodnie z art. 509 Kodeksu Cywilnego1 wierzyciel ma prawo bez wiedzy i zgody dłużnika dokonać przeniesienia wierzytelności (cesja wierzytelności) na inny podmiot (w omawianym przykładzie jest nim firma windykacyjna).

Dostałeś pismo z Simplex? Sprawdź, jak postąpić w takiej sytuacji!

Jeśli chcesz uregulować swoją sytuację finansową i uwolnić się od długów, odbierz list lub telefon od firmy Simplex. Poza tym miej na uwadze to, że unikanie kontaktu i udawanie, że to nie z nami próbuje skontaktować się wierzyciel, to droga donikąd! Równie złym pomysłem jest odmowa przyjęcia korespondencji, gdyż dwukrotnie awizowany list, uznaje się za doręczony.

Gdy już odbierzesz wezwanie do zapłaty, uważnie przeczytaj otrzymaną korespondencję, dlatego, że to właśnie w niej znajdują się wszystkie ważne informacje dotyczące Twojego zadłużenia.

Co musi zawierać list od firmy windykacyjnej?

W wezwaniu do zapłaty powinny znajdować się następujące dane:

 • informacje o aktualnym zobowiązaniu,
 • dokładne dane pierwszego wierzyciela – jeśli firma odkupiła nasz dług,
 • informacja o tym, dlaczego to Simplex zarządza teraz Twoją wierzytelnością,
 • całkowita kwota do spłaty wraz z uzasadnieniem tego, jak została wyliczona.

Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne lub budzi Twoje wątpliwości – skontaktuj się z firmą windykacyjną. Z pewnością jej przedstawiciele chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Pamiętaj, że na kwotę, którą musisz zapłacić, składa się nie tylko należność główna (np. niespłacony kredyt czy pożyczka), lecz również odsetki i ewentualnie noty i kary umowne, w zależności od tego, czego dotyczy nieuregulowana dotąd zaległość.

Czy mogę zignorować dług?

A co jeśli zdecydujesz się nie płacić? W przypadku braku dobrej woli ze strony dłużnika, firma windykacyjna sprawę spłaty zadłużenia skieruje na drogę postępowania sądowego. To zaś może przełożyć się na bardzo wysokie koszty, które poza kwotą samego zadłużenia, również obciążą nasz budżet.

Jeśli sąd wyda nakaz zapłaty, a należność nie zostanie uiszczona w przewidzianym terminie, to dalszą egzekucją długu zajmie się komornik. W takiej sytuacji dłużnik poza kosztami postępowania sądowego, będzie musiał również uregulować koszty egzekucji komorniczej wraz z odsetkami za zwłokę. Odsetki zaś będą nam naliczane do momentu całkowitej spłaty zadłużenia.

Źródło:

1. https://www.arslege.pl/definicja-przelewu/k9/a5047/

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3/5 - (2 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • N
  N

  Nickolaus

  19.12.2023, 22:53

  Wyróżniający się komentarz

  Buhaha – wierzytelnosci trudne :) Nawet prostych nie sa w stanie sciągac – jedynie kasa dla komornika a komornik zasądza z wdziecznosci dla nich koszty procesowe. Uciekać od nich na kilometr.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie