SKOK Chmielewskiego – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

4.3/5

Siedziba firmy

SKOK im. Z. Chmielewskiego
ul. Wallenroda 2E
20-607 Lublin

Dane firmy

NIP: 7120170636

SKOK-i, czyli spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe to marka, która doskonale osadziła się w świadomości polskich konsumentów na przestrzeni ostatnich 30 lat. Poza najpopularniejszym SKOK-iem Stefczyka, w Polsce działa sporo innych tego rodzaju instytucji – w tym SKOK Chmielewskiego z Lublina. Co o nim wiemy? Czy warto skorzystać z jego oferty? Odpowiadamy w naszej recenzji.

Kluczowe informacje

 • SKOK Chmielewskiego istnieje od 1994 roku i posiada szeroką sieć placówek stacjonarnych w 11 województwach. 
 • SKOK Chmielewskiego oferuje tradycyjne produkty bankowe, w tym: pożyczki, rachunki czy lokaty, podobne do tych dostępnych w komercyjnych bankach.
 • Aby skorzystać z oferty SKOK należy być członkiem kasy. Od listopada 2023 roku można zapisać się do kasy zdalnie, bez konieczności odwiedzania placówki stacjonarnej.

O SKOK-u Chmielewskiego

Historia SKOK Chmielewskiego jest całkiem pokaźna, bo jej początki sięgają 1994 roku. Przez ten czas marka rozwinęła obszerną sieć kilkudziesięciu placówek stacjonarnych aż w 11 polskich województwach. Pomimo tego, że główna siedziba znajduje się w Lublinie, z usług kasy mogą korzystać również mieszkańcy innych regionów, w tym: Pomorza, Warmii i Mazur czy Podkarpacia.

Jaka jest nasza opinia o SKOK Chmielewskiego?

SKOK Chmielewskiego ma w swojej ofercie produkty, które bez problemu możemy znaleźć w ofercie tradycyjnych banków. To, co może jednak przyciągać do tej instytucji, to fakt, że członkowie kasy mają dostęp do często lepszych warunków pożyczkowych czy kredytowych, w porównaniu do ofert przedstawianych przez banki czy firmy. Na uwagę zasługuje również długa historia SKOK Chmielewskiego oraz opieranie swojej działalności na wartościach związanych z realizacją celów społecznościowych. W celach Kasy zostały zapisane, chociażby takie misje, jak: działania kulturalne i oświatowe na rzecz lokalnych środowisk, wspierające inicjatywy związane z edukacją, zdrowiem, kulturą i sportem.

Naszej uwadze nie może również umknąć, że SKOK Chmielewskiego stara się dopasować do aktualnych trendów, aktualizując swoją ofertę czy poszerzając listę usług dostępnych online. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że od listopada 2023 roku, aby zostać członkiem kasy, nie trzeba odwiedzać stacjonarnej placówki. 

cytat-Daria Rek - ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Oferta Skoku Chmielewskiego wydaje się atrakcyjną opcją dla klientów poszukujących stabilnych i bezpiecznych rozwiązań finansowych. Instytucja oferuje szeroki zakres tradycyjnych produktów bankowych, co może przyciągnąć zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucje finansowe. Jednakże, aby wybrać tę ofertę, zawsze warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby finansowe i porównać ją z innymi dostępnymi opcjami na rynku. Moim zdaniem nie do końca może to być dobra oferta dla osób młodych, którym zależy na automatyzacji bankowości i które cenią sobie możliwość zarządzania swoimi finansami np. z poziomu aplikacji mobilnej. 

Daria Rek – ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Jakie produkty znajdziemy w ofercie SKOK-u Chmielewskiego?

SKOK Chmielewskiego oferuje swoim klientom wiele produktów i usług finansowych, które stanowią również ofertę komercyjnych banków. Z tą jednak różnicą, że w przypadku SKOK-u produkty te są dostępne tylko i wyłącznie dla członków kasy.

oferta dla klientów indywidualnych SKOK Chmielewskiego

Co to oznacza? Dokładnie to, że aby zawnioskować o kredyt, czy założyć lokatę należy zapisać się do SKOK-u. Bez obaw – nie jest to jednak skomplikowane, a cały proces czytelnie przedstawiono na stronie internetowej w zakładce „jak się zapisać?”.

Co jest potrzebne?

 • Dowód osobisty.
 • Wpłacenie wpisowego w wysokości 15 złotych.
 • Wykupienie co najmniej jednego udziału w kasie w wysokości 128 złotych.
 • Wpłacenie wkładu własnego w wysokości 2 złotych.

Co dalej? Zostając członkiem spółdzielczej kasy, uruchomione zostaje tzw. Indywidualne Konto spółdzielcze. Pozwala ono tym samym od samego początku korzystać z podstawowej funkcji SKOK-u Chmielewskiego, czyli gromadzenia środków oszczędnościowych na oprocentowanym koncie.

Pożyczki

SKOK Chmielewskiego ma w swojej ofercie pożyczki gotówkowe, które można otrzymać na realizację dowolnego celu. Finansowanie przyznane jest na kwotę od 1 000 zł do 12 000 zł, a okres spłaty może wynosić od 6 do 36 miesięcy. Pożyczki gotówkowe w SKOK Chmielewskiego dostępne są zarówno dla nowych, jak i stałych członków kasy. Od stażu członkostwa będzie zależeć długość procesu podejmowania decyzji pożyczkowej. Klienci, którzy korzystają z usług SKOK od dłuższego czasu, mają dobrą historię i na pierwsze spotkanie w oddziale przyniosą wszystkie niezbędne dokumenty – otrzymają środki w ciągu 15 minut. W przeciwnym razie proces ten potrwa nieco dłużej, jednak pieniądze – według zapewnień instytucji, zostaną wypłacone jeszcze tego samego dnia kiedy nastąpiło złożenie wniosku.

SKOK Chmielewskiego stara się dopasować swoją ofertę kredytową do potrzeb możliwie największej rzeszy potencjalnych klientów. Dowodem tego są pożyczki hipoteczne, otwarte linie pożyczkowe czy pożyczki konsolidacyjne.

Lokaty

SKOK Chmielewskiego umożliwia założenie lokaty terminowej z oprocentowaniem stałym i zmiennym, w ramach których zdeponujemy nawet 200 000 zł. Klient może zawnioskować o otwarcie lokaty przez bankowość elektroniczną eSKOK lub przez aplikację mobilną. W przypadku zerwania umowy przed czasem instytucja zwraca wpłacony kapitał, ale bez wypracowanych odsetek.

Sprawdź aktualny ranking lokat bankowych:

Karty

Co ciekawe, klienci SKOK Chmielewskiego mogą złożyć wniosek o wielowalutową kartę płatniczą, która sprawdza się przede wszystkim w czasie podróży za granicę czy podczas dokonywania płatności w sklepie internetowym, ale może być używana również w kraju. To, na co warto zwrócić uwagę to fakt, że instytucja nie pobiera żadnych opłat za przewalutowanie, a wydanie pierwszej karty zawsze jest darmowe. Opłaty naliczane są jednak w przypadku wypłaty gotówki z bankomatów na terenie Polski, w obcym terminalu czy zmiany PIN-u w bankomacie.

Wybierz najlepsze konto walutowe:

Rachunki płatnicze

Spółdzielcza kasa oszczędnościowo kredytowa oferuje swoim klientom możliwość założenia rachunków płatniczych.

 • Konto Ponadczasowe ROR Med z kartą wielowalutową VISA i pakietem medycznym, który pozostaje aktywny w przypadku zapewnienia wpływu na rachunek w wysokości minimum 1 000 zł miesięcznie.
 • Konto dla Młodzieży w wieku od 13 do 17 lat. Prowadzenie rachunku jest darmowe.
 • Konto ROR Student – rachunek dla żaków w wieku od 18 do 26 lat. Prowadzenie konta jest bezpłatne pod warunkiem, że użytkownik wykona 5 operacji bezgotówkowych kartą płatniczą.
 • Podstawowy rachunek płatniczy przeznaczony dla osób fizycznych, które nie posiadają konta w żadnym banku ani SKOK-u.
 • eSKOK ROR – usługa, która umożliwia wygodną obsługę konta za pośrednictwem Internetu przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Jest to połączenie standardowej funkcjonalności konta ROR z dostępem do Internetu – z konta można korzystać zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i bezpośrednio w oddziale SKOK Chmielewskiego.
 • Rachunek oszczędnościowy a’vista „Sakiewka” – posiadaczem rachunku może być każda osoba fizyczna będąca członkiem Kasy. Oprocentowanie rachunku wynosi 0,1%.

Ubezpieczenia

Klienci SKOK Chmielewskiego mogą skorzystać również z kilku ofert ubezpieczeniowych i wykupić polisę na dom, od następstw nieszczęśliwych wypadków czy ubezpieczenie podróżne. To, co wyróżnia instytucje na tle innych placówek bankowych to fakt, że oferuje również ubezpieczenie zdrowotne. W ramach opieki klient, może korzystać z wizyt u lekarza specjalisty. Ubezpieczenie „włącza się” również w przypadku, gdy osoba objęta ochroną trafi do szpitala z powodu:

 • nieszczęśliwego wypadku,
 • nowotworu złośliwego,
 • udaru mózgu,
 • zawału serca.

SKOK Chmielewskiego dla firm i organizacji

Mogłoby się wydawać, że oferta SKOK-u przeznaczona jest tylko dla prywatnych klientów. Okazuje się jednak, że przedsiębiorcy mogą również korzystać z różnych produktów, w tym z linii kredytowej, kredytu obrotowego czy inwestycyjnego. Organizacje pozarządowe, które nabyły członkostwo w SKOK Chmielewskiego, mogą również założyć rachunek bieżący lub skorzystać z lokaty terminowej.

Zajrzyj na ranking kredytów obrotowych dla firm:

Czym wyróżnia się SKOK Chmielewskiego?

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Z. Chmielewskiego z siedzibą w Lublinie działa od 1994 roku. Podobnie jak inne instytucje tego typu, udziela swoim klientom pożyczek i kredytów, a także umożliwia założenie konta czy zdeponowanie środków. W odróżnieniu jednak od banków czy instytucji pożyczkowych, aby zostać klientem SKOK-u Chmielewskiego, należy zostać członkiem kasy, co może skutecznie zniechęcić niektórych klientów. Udzielenie pożyczki podobnie jak w innych przypadkach wiąże się również z koniecznością przejścia przez proces kredytowy, w czasie którego sprawdzana jest zdolność do spłaty nowego zobowiązania.

To, czym jeszcze wyróżnia się SKOK Chmielewskiego to fakt, że instytucja prowadzi działalność społeczną i oświatowo-kulturalną na rzecz swoich członków i ich środowiska oraz współdziała w tym celu z organizacjami społecznymi i związkami zawodowymi. Misją SKOK-u jest bowiem rozwój oferty w takim stopniu, aby mogła ona spełniać wszystkie potrzeby jej członków. 

Wady i zalety SKOK Chmielewskiego

Zalety: 

 • Możliwa zmiana warunków umowy w czasie jej trwania. 
 • SKOK pod koniec listopada 2023 roku wprowadził opcję zdalnego nabywania członkostwa, dzięki czemu cały proces można przejść bez wychodzenia z domu. 
 • Liczne promocje i kampanie, które umożliwiają otrzymanie pożyczki bez prowizji i opłaty przygotowawczej. 
 • Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Aby ubiegać się o wakacje kredytowe, należy złożyć odpowiedni wniosek. Możesz to zrobić na trzy sposoby:
  • elektronicznie, wysyłając na adres mailowy: porozumienia@skokchmielewskiego.pl
  • listem na adres:
   SKOK im. Z. Chmielewskiego
   Dział Restrukturyzacji i Ugód
   ul. Wallenroda 2E
   20-607 Lublin
  • w oddziale SKOK im. Z. Chmielewskiego. 

Wady:

 • Warunki dotyczące uzyskania pożyczki są różne dla klientów SKOK-u. Osoby, które posiadają określoną liczbę udziałów lub wykupią dodatkowe udziały w dniu wypłaty pożyczki, mogą liczyć na wyjątkowo korzystne oprocentowanie finansowania, dzięki czemu całkowity koszt pożyczki będzie niższy. 
 • Aby skorzystać z produktów SKOK-u Chmielewskiego należy być członkiem kasy. 

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Jakie bazy sprawdza SKOK Chmielewskiego?

SKOK Chmielewskiego przed wydaniem decyzji kredytowej sprawdza bazy Biura Informacji Kredytowej oraz Biura Informacji Gospodarczej. 

Czy SKOK Chmielewskiego jest bezpieczny?

Tak, to bezpieczna instytucja. Pieniądze klientów są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. 

Czy komornik może zająć konto w SKOK Chmielewskiego?

Tak, ponieważ SKOK-i, tak samo, jak banki należą do systemu OGNIVO prowadzonego przez Krajową Izbę Rozliczeniową. 

Kto jest właścicielem SKOK-u Chmielewskiego?

SKOK Chmielewskiego jest zrzeszony w Krajowej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej, która pełni wobec niego funkcję kontrolną. Zarząd Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Zygmunta Chmielewskiego składa się z pięciu członków, a jego prezesem jest Bogumił Wiktor Krzyszczak. 

Co daje członkostwo w SKOK Chmielewskiego?

Członkowie mają dostęp do pożyczek i kredytów oraz mogą korzystać z lokat i innych produktów będących w ofercie.

Czy mogę wziąć kredyt hipoteczny w SKOK Chmielewskiego?

Nie. W ofercie SKOK Chmielewskiego, w odróżnieniu od np. Kasy Stefczyka, nie znajdziesz kredytu hipotecznego. 
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.3/5 - (37 votes)
Komentarze (5)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • Z
  Z

  Zofia Kędzierawska

  17.09.2022, 20:23

  Wyróżniający się komentarz

  Najbardziej kompetentna pracownica pani Monika która pracowała w oddziale w Chełmie została zwolniona bo zachorowała na guza mózgu, podobno pracowała 20 lat , piękne podziękowanie za tyle lat pracy.

  • K
   K

   Krzysztof

   20.09.2022, 11:12

   Wyróżniający się komentarz

   Dla nich pracownik się nie liczy tylko sprzedaż kredytów jest ważna.

  • M
   M

   Monika

   25.10.2022, 09:26

   Wyróżniający się komentarz

   A jest Pani pewna tego co pisze?

 • M
  M

  Mala

  06.03.2024, 11:24

  Wyróżniający się komentarz

  W SKOK Chmielewskiego mozna skorzystac z pozyczki w wyzszej kwocie niz 12 tys. i okresy splaty sa dluzsze, np. 5 lat. Autorka tekstu niezbyt zorientowana w ofercie pozyczkowej SKOK Chmielewskiego. Zapomniala Pani tez wspomniec o pozyczkach konsolidacyjnych. A oferta indywidualnie dopasowywana do potrzeb i mozliwosci klienta jest raczej zaleta a nie wada, swiadczy o indywidualnym traktowaniu klienta. Indywidualna oferta dla klienta jest w kazdym banku od lat. Jako wade uznala tez Pani sprawdzanie Klienta w bazach BIK i weryfikacje zdolnosci kredytowej, co jest obowiazkiem narzuconym przez KNF na wszystkie instytucje finansowe. Ponadto jako wade wymienia Pani mozliwosc uzyskania nizszego oprocentowania po spelnieniu okreslonych warunkow, jednoczesnie uznajac ten fakt za zalete. Prosze zdecydowac, czy wg Pani to wada, czy jednak zaleta. Zaleta niewatpliwie jest mozliwosc nadplaty rat kredytu, ktora to nadplaca kredyt z gory a nie od dolu jak w innych bankach. Ten rodzaj nadplaty daje mozliwosc nieplacenia kredytu przez okres o jaki pozyczka zostala nadplacona. Przykladowo majac wolne srodki w wysokosci np. 5 rat, kolejna rate mamy obowiazek zaplacic po 5 miesiacach lub jesli bedziemy nadal splacac bez przerwy nadplata skroci nam okres splaty o 5 miesiecy, powodujac, ze kredyt stanie sie tanszy o wysokosc odsetek za te 5 nadplaconych miesiecy. Takiej mozliwosci w bankach niestety nie ma. Nadplata kredytu nalicza sie od dolu a biezace raty trzeba placic, pomimo nadplaty. Nadplata z gory daje klientowi wiekszy komfort, w przypadku np. wyjazdu czy niespodziewanych innych wydatkow lub przejsciowych problemow finansowych. Ewidentnie jest to zaleta, co zreszta wyroznia SKOK Chmielewskiego sposrod innych bankow i instytucji finansowych na rynku o czym Pani niestety nie wspomniala…

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   07.03.2024, 11:50

   Wyróżniający się komentarz

   Dziękujemy za komentarz. Staramy się na bieżąco aktualizować nasze teksty, tak aby odpowiadały aktualnym ofertom, jednak nie zawsze jest to możliwe. Zweryfikujemy ofertę SKOK Chmielewskiego i w razie pojawienia się rozbieżności — naniesiemy stosowne poprawki.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie