Ślimak pożyczki – opinie klientów i recenzja

Ślimak pożyczki

Ślimak pożyczki

Szczegóły oferty:

  • Maksymalna kwota i czas pożyczki: 7 320 złotych na 12 miesięcy.
  • Pierwsza pożyczka za darmo? Nie.
  • Online, w 15 minut i bez formalności? Nie, Ślimak pożyczki zastrzega sobie ok. 24 godziny na wydanie decyzji pożyczkowej.

 

Usługi pożyczkowe cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością, co przekłada się na bardzo duże zagęszczenie różnego rodzaju firm pozabankowych. W istocie, pomaga temu rozwój pożyczek internetowych, którym przyglądają się zarówno firmy zagraniczne, jak i polskie. Do tego drugiego grona należy opisywany dziś – Ślimak pożyczki. Sprawdźmy, czy warto skorzystać z usług bydgoskiego pożyczkodawcy specjalizującego się w pożyczkach ratalnych.

Ślimak pożyczki — nasza opinia

Ślimak pożyczki to niszowa firma, która koncentruje swoją uwagę na pożyczkach ratalnych. Należy do, zarejestrowanej w Bydgoszczy, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o sympatycznej nazwie – Ślimak Finance. Trzeba też przyznać, że pożyczkodawca – jak na branżę pożyczkową – wyróżnia się sporym doświadczeniem.

Dość przygnębiający jest zatem fakt podejścia, jaki firma wykazała w stosunku do projektu, wyglądu i funkcjonowania strony internetowej. Pomimo swojego 7-letniego doświadczenia w branży, sama przejrzystość witryny pozostawia wiele do życzenia. Strona Ślimak pożyczki budzi mieszane odczucia już samym projektem graficznym, który oparty jest na ekscentrycznej i złej rozdzielczości tytułowego logo „Ślimak”. Zresztą sama nazwa stanowi oksymoron do reklamowanych „szybkich pożyczek”.

Wrażenia równoważy przyzwoicie rozplanowany kalkulator pożyczkowy, który pozwala szybko sprawdzić niezbędne informacje na temat dostępnych środków, a także kosztów pożyczki, prowizji czy oprocentowania. Niestety, wystarczy otworzyć inne podstrony, jak np. „Pytania i odpowiedzi”, by zauważyć „goły” kod i braki . Po kliknięciu na dowolną zakładkę (np. Dokumenty – wniosek o pożyczkę) zobaczysz, zamiast dokumentu, komunikat „Przepraszamy, ale strona, którą próbujesz wyświetlić nie istnieje.”

Jakie warunki należy spełnić w Ślimak pożyczki?

Przyjrzyjmy się teraz bliżej temu, co ma do zaoferowania Ślimak pożyczki. Informacje o wymaganiach wobec osób ubiegających się o pożyczkę znajdziesz w zakładce „Pytania i odpowiedzi”. Zawiera ona krótko i zwięźle przedstawione wymogi. Nie są one przesadnie restrykcyjne i otwierają drogę do chwilówki dla szerokiego grona konsumentów. Oto najważniejsze kryteria:

 • Musisz mieć co najmniej 20 lat
 • Musisz mieć polskie obywatelstwo i legitymować się ważnym polskim dowodem osobistym

Ostatnim wymogiem stawianym potencjalnemu pożyczkobiorcy jest legitymowanie się stałym i co ważne – udokumentowanym – dochodem

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Ślimak pożyczki sprawdza wnioskodawcę w:

 • ERIF (jeden z rejestrów Biur Informacji Gospodarczej)
 • BIG InfoMonitor
 • KRD (Krajowym Rejestrze Długów)

Nie możesz widnieć w żadnej z nich jako dłużnik – firma nie akceptuje żadnych negatywnych wpisów pogarszających zdolność kredytową.

Co ciekawe, Ślimak pożyczki nie weryfikuje klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

O zaskoczeniu można mówić także i w przypadku dostępnych pożyczek. Minimalna kwota pożyczki wynosi 1 830 zł i rośnie co… 305 zł. Maksymalna suma zobowiązania ratalnego wynosi nie więcej niż 7 320 zł. Pożyczkę możesz wziąć tylko na 12 miesięcy.

W Ślimaku nie ma znaczenia, czy pożyczasz po raz pierwszy czy kolejny. Z pożyczką ratalną wiążą się koszty, pod kątem których Ślimak pożyczki znów nie wyróżnia się na tle konkurencji. Pożyczane środki obłożone są dość wysokimi opłatami dodatkowymi.

Całkowity koszt pożyczki przedstawia przykład reprezentatywny.

 • Pożyczając 3 965 złotych na 12 miesięcy, konsument jest obciążony prowizją w wysokości 55% oraz oprocentowaniem pożyczki równym 10%. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi przy tym 175,70%, a rata miesięczna jest równa 545,19 złotym. W ten sposób, po zakończeniu okresu spłaty pożyczki konsument musi zwrócić łącznie 6 542,25 złotych.

Pożyczka w Ślimak pożyczki krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w firmie Ślimak pożyczki można rozpisać w kilku prostych etapach:

 1. Za pomocą uproszczonego do minimum kalkulatora wybierz interesujące parametry pożyczki. Wystarczy tylko, że wybierzesz kwotę pożyczki. Nie musisz wybierać terminu spłaty – jest stały, niezależnie od kwoty, którą chcesz pożyczyć. Pod formularzem znajdziesz podsumowanie kosztów pożyczki i sumę, jaką należy zwrócić po upływie terminu spłaty. Warto przyjrzeć się tym danym.
 2. Po wybraniu interesującej Cię kwoty pożyczki, wypełnij gotowy i krótki formularz rejestracyjny, znajdujący się tuż pod kalkulatorem kwoty pożyczki. Ślimak pożyczki wymaga podania imienia, nazwiska, numeru telefonu, kodu pocztowego oraz adresu poczty e-mail.
 3. Po zaznaczeniu wszystkich potrzebnych zgód, kliknij w przycisk „wyślij”, który jest równoważny z wysłaniem wniosku o uzyskanie pożyczki.
 4. Na weryfikację wniosku i decyzję o przyznaniu pożyczki poczekasz, jak deklaruje pożyczkodawca, maksymalnie 24 godziny.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Duża maksymalna kwota dostępnej pożyczki – 7 320 złotych
 • Ślimak pożyczki nie sprawdza bazy BIK
 • Firma z dużym rynkowym doświadczeniem – działa na rynku od 2012 roku
 • Uczciwe i kompleksowe przedstawienie kosztów pożyczek

Wady

 • Fatalne, amatorskie podejście do strony internetowej. Archaiczny projekt graficzny, zakładka „pytania i odpowiedzi” jest niedokończona i źle sformatowana.  Nie działa również odnośnik do rejestru KRS, a nawet link do Facebooka i Google+ (które notabene nie funkcjonuje dla firm od kwietnia 2019 roku)
 • Nietypowe, nieokrągłe sumy dostępnych pożyczek, np. maksymalnie 7320 złotych
 • Tylko jeden dostępny termin spłaty – 12 miesięcy
 • Wysokie koszty pożyczek
 • Na decyzję trzeba czekać nawet 24 godziny
 • Całokształt oferty wygląda zniechęcająco dla potencjalnego użytkownika
 • Firma działa tylko na terenie pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego oraz małopolskiego.

Ślimak pożyczki – dane firmy

Dane spółki

Nazwa spółki:Ślimak Finance Sp. z o.o.
REGON: 341290471
KRS:0000424026
NIP:9671354824
Adres:ul. 3 Maja 33 , 87-800 Włocławek

 

Infolinia – dane kontaktowe:

Biuro Obsługi Klienta: 600 500 404

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz