Ślimak pożyczki – opinie klientów i recenzja

Usługi pożyczkowe cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością, co przekłada się na bardzo duże zagęszczenie różnego rodzaju firm pozabankowych. W istocie, pomaga temu rozwój pożyczek internetowych, którym przyglądają się zarówno firmy zagraniczne, jak i polskie. Do tego drugiego grona należy opisywany dziś – Ślimak pożyczki. Sprawdźmy, czy warto skorzystać z usług bydgoskiego pożyczkodawcy specjalizującego się w pożyczkach ratalnych.

Ślimak pożyczki — nasza opinia

Marka Ślimak pożyczki to niszowa firma, która koncentruje swoją uwagę na usługach pożyczek ratalnych. Należy do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o sympatycznej nazwie – Ślimak Finance zarejestrowaną w Bydgoszczy, w czerwcu 2012 roku. Trzeba też przyznać, że pożyczkodawca wyróżnia się sporym doświadczeniem, jak na branżę pożyczkową.

Dość przygnębiający jest zatem fakt podejścia, jaki firma wykazała w stosunku do projektu, wyglądu i funkcjonowania strony internetowej. Pomimo swojego 7-letniego doświadczenia w branży, sama przejrzystość witryny pozostawia wiele do życzenia. Strona Ślimak pożyczki budzi mieszane odczucia już samym projektem graficznym, który oparty jest na ekscentrycznej i złej rozdzielczości tytułowego logo „Ślimak”. Zresztą sama nazwa stanowi oksymoron do reklamowanych „szybkich pożyczek”.

Wrażenia równoważy przyzwoicie rozplanowany kalkulator pożyczkowy, który pozwala szybko namierzyć niezbędne informacje na temat dostępnych środków, a także kosztów pożyczki, prowizji czy oprocentowania. Niestety, wystarczy otworzyć inne podstrony, jak np. „Pytania i odpowiedzi”, by zauważyć „goły” kod i braki wybiórcze. Klikając na konkretną zakładkę pokazuje się bowiem komunikat z przeglądarki, że „ta strona nie działa”. Dopiero ponowne wpisanie adresu witryny (slimak-pozyczki.pl) skutecznie trafimy na stronę. Jednak pierwsze wrażenie jest najistotniejsze i gdybamy, że użytkownik już po pierwszej próbie skorzystania z pożyczki firmy Ślimak, zrezygnuje z dalszych prób.

Jakie warunki należy spełnić w Ślimak pożyczki?

Przyjrzyjmy się teraz bliżej temu, co ma do zaoferowania Ślimak pożyczki. Aby znaleźć informacje o wymaganiach wobec osób ubiegających się o środki, należy przekierować się do zakładki „Pytania i odpowiedzi”. Możemy tam przeczytać krótkie i zwięźle przedstawione wymogi. Nie są one przesadnie restrykcyjne i otwierają drogę do chwilówki dla szerokiego grona konsumentów. Oto najważniejsze kryteria:

 • Minimalna granica wieku wynosi co najmniej 20 lat
 • Niezbędne jest posiadanie polskiego obywatelstwa
 • Z powyższym punktem wiąże się też wymóg legitymowania się ważnym, polskim dowodem osobistym
 • Na koniec firma określa wymóg legitymowania się stałym i co ważne – udokumentowanym dochodem

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Pora przejść do kwestii baz, jakie firma weryfikuje zanim udzieli zobowiązania. Otóż, Ślimak pożyczki sprawdza wpisy w trzech popularnych bazach, co jest stosunkowo niewielką liczbą. Jednakowo, konsument nie może widnieć w poniższych bazach jako bieżący lub dotychczasowy dłużnik – firma nie akceptuje żadnych negatywnych wpisów pogarszających zdolność kredytową.

 • ERIF (jeden z rejestrów Biur Informacji Gospodarczej)
 • BIG InfoMonitor
 • KRD (Krajowy Rejestr Długów)

Co ciekawe, Ślimak pożyczki nie weryfikuje klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Jeżeli mowa o ofercie dostępnych pożyczek, to również można mówić o zaskoczeniu. Parametry zarówno maksymalnej, jak i minimalnej kwoty nie dość, że są nieregularne to nie stanowią zaokrąglenia pełnych sum. W ten sposób, minimalna wartość pożyczki wynosi 1830 zł, kolejne rosną co… 305 zł, a maksymalna suma zobowiązania ratalnego wynosi nie więcej niż 7320 zł. Niestety, jeżeli mowa o terminie spłaty, to dostępne jest tylko jedno rozwiązanie – 12 miesięcy (rok), bez możliwości wyboru innego terminu.

Każda oferta pożyczki w Ślimaku oparta jest na jednakowej taryfie. Oznacza to, że nie ma znaczenia, czy konsument ubiega się o środki po raz pierwszy czy też robi to wielokrotnie. Pożyczka ratalna zawsze jest płatna i dostępna w takich samych, wyżej przedstawionych zakresach. Jeśli mowa o kosztach, to najwyższy czas przyjrzeć się bliżej ich wysokości. I pod tym kątem Ślimak pożyczki znów nie wyróżnia się na tle konkurencji – środki obłożone są dość wysokimi opłatami dodatkowymi.

Zakres kosztu całkowitego przykładowej pożyczki przedstawiamy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

 • Pożyczając 3965 złotych na 12 miesięcy, konsument jest obciążony prowizją w wysokości 55% oraz oprocentowaniem pożyczki równym 10%. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi przy tym 175,70%, a rata miesięczna jest równa 545,19 złotym. W ten sposób, po zakończeniu okresu spłaty pożyczki konsument musi zwrócić łącznie 6542,25 złotych.

Pożyczka w Ślimak pożyczki krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w firmie Ślimak pożyczki można rozpisać w kilku prostych etapach:

 1. Za pomocą uproszczonego do minimum kalkulatora wybierz interesujące parametry pożyczki. W przeciwieństwie do innych firm, aplikowanie jest o wiele prostsze. Wystarczy tylko, że wybierzesz wartość kwoty pożyczki, bez ustalania terminu spłaty, który – jest stały i niezmienny. Polecamy również „rzucić okiem” na wysokość kosztów pożyczki i sumy, jaką należy zwrócić po upływie terminu spłaty. Są one podane na dole strony, pod formularzem.
 2. Po wybraniu interesującej kwoty pożyczki wypełnij gotowy i krótki formularz rejestracyjny, tuż pod kalkulatorem kwoty pożyczki. Ślimak pożyczki wymaga podania imienia, nazwiska, numeru telefonu, kodu pocztowego oraz adresu poczty e-mail.
 3. Po zaznaczeniu wszystkich potrzebnych zgód, kliknij w przycisk „wyślij”, który jest równoważny z wysłaniem wniosku o uzyskanie pożyczki.
 4. Na weryfikację wniosku i przyznania pożyczki, jak deklaruje pożyczkodawca, poczekasz maksymalnie 24 godziny.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (64 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • D
  D

  Daniel

  08.04.2022, 14:14

  Wyróżniający się komentarz

  Naciagacze oszuszci mimo zaswiadczenia o prace pod zastaw pozyczki bierzecie rzeczy ruchome o czym wczesniej nikt nie informuje nie dzialacie jako pozyczkodawcy tylko jak lombard troche finezji

 • K
  K

  Kriss

  21.07.2022, 14:29

  Wyróżniający się komentarz

  Nie brałem ani z wami się nie kontaktowałem a dostaje smsy ze mam spłacić jakąś ratę. Nie kupujcie bazy kontaktowej i nie myślcie ze ktoś wam coś spłaci nie biorąc u was pozyczki oszuści!!!!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie