Smartney – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.1
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Maks. pierwsza pożyczka
2 000 - 60 000 zł
Złóż wniosek w Smartney

Zalety i wady firmy Smartney

Zalety
 • Wysoka kwota pożyczki i stosunkowo długi okres spłaty
 • Zobowiązanie bez zaświadczeń o dochodach
 • Proces w 100 % przez Internet
 • Szybka weryfikacja klienta
 • Akceptowane świadczenia socjalne oraz 500+
Wady
 • Weryfikacja klienta w bazach dłużników

Siedziba firmy

Adres:

Smartney Sp. z o.o.

Krakowiaków 46

02-255 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 20000000 PLN
KRS: 0000747738
NIP: 5272859012
REGON: 380793670
Promocja Nie
Wiek firmy 12 miesięcy
Forma prawna firmy JDG
Wymagane konto bankowe Tak
Metoda wypłaty Przelew na konto
Sposób weryfikacji wiele możliwości
Okres spłaty 6 - 96 miesięcy
Oprocentowanie 16,75 %
? zmienne
RRSO 24,70 %
Kwota 2 000 - 60 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 60000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 23 - 70 lat
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Maks. pierwsza pożyczka 2 000 - 60 000 zł
Czas wypłaty 30 minut

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,70%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 316,38 zł, całkowita kwota do zapłaty 45 981,08 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 21 664,70 zł (w tym: prowizja 3 708,25 zł, odsetki 17 956,45 zł), 77 miesięcznych równych rat po 596,23 zł, ostatnia rata wyrównująca 667,60 zł. Kalkulacja na dzień 16.03.2023 r.

Smartney to kolejny powiew świeżości na polskim rynku pożyczkowym. Ta innowacyjna instytucja finansowa łączy w sobie tradycyjną bankowość z technologicznym trendem w przyznawaniu szybkich pożyczek online. Co warto wiedzieć? Oto krótka recenzja i opinie klientów na temat nowego pożyczkodawcy.

Smartney – nowość technologiczna na polskim rynku

Nie trzeba nikogo przekonywać, że popularność pozabankowych pożyczek w Polsce rośnie w siłę. W 2018 roku, według raportu półrocznego “Kredyt trendy” przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej z sektora pożyczkowego korzystają coraz młodsi klienci. Prawie 14 proc. osób zadłużonych w firmach pożyczkowych nie ma ukończonych 25 lat (w bankach jest to zaledwie 4 proc.)1. Nic dziwnego, że pojawiła się kolejna instytucja, która z innowacyjnym “przytupem” postanowiła zawalczyć o klientów. Smartney oferuje pożyczki online łączące w sobie najlepsze cechy kredytu bankowego. W związku z tym, że niewiedza może sporo kosztować, dowiedzmy się co nieco o nowym pożyczkodawcy.

Smartney – co warto o nim wiedzieć?

Opinie klientów i recenzja na temat Smartney powinny nam wiele powiedzieć o tej firmie. Jest ona częścią francuskiej grupy bankowej Oney Bank działającej na rynku od ponad 35 lat. I choć w Polsce znana jest szerzej od września 2018 roku, to może pochwalić się działalnością w 11 krajach na świecie, gdzie obsługuje ponad 7,6 mln klientów.

W kraju możemy ją znać ze współpracy, z chociażby: Leroy Merlin, Auchan, Credit Agricole czy Alior Bankiem. Warto dodać, że system. jaki stworzono w Smartney to nowa jakość, która oferuje klientom indywidualne dopasowanie pożyczki – szybko, prosto, bez zbędnych formalności i z korzystnym oprocentowaniem. To wszystko wprost ze swojego smartfona. Prawda, że taka pozabankowa opcja brzmi całkiem kusząco?

Opinie klientów i recenzja na temat Smartney z pewnością dużo powie o firmie. Jej wyjątkowości dodaje fakt, że oferuje znacznie wyższe kwoty zobowiązania i dłuższy okres kredytowania niż konkurencja. Źródło: Smartney.pl

Czym Smartney wyróżnia się na rynku finansowym?

Firma z pomocą technologicznych rozwiązań jest z całą pewnością aspirującym start-upem, który wypełnia lukę na rynku pożyczkowym. Na co konkretnie możesz liczyć w tej firmie? Smartney oferuje pożyczki do 60 tys. zł z terminem spłaty sięgającym nawet do 5 lat – i to wszystko, jak podkreśla instytucja, na korzystnych warunkach cenowych. Jest zatem dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dużego zastrzyku gotówki rozłożonego na dłuższy czas niż w przypadku ofert krótkoterminowych.

 • Kwota pożyczki – od 3 000 zł do 60 000 zł
 • Okres spłaty – od 6 do 96 miesięcy
 • Minimum formalności – jedynym dokumentem niezbędnym do złożenia wniosku jest dowód osobisty.
 • Pożyczka 100% online
 • Bez zaświadczeń o dochodach
 • Akceptowalne źródła dochodów – m.in. umowa o pracę, dzieło, zlecenie, świadczenia socjalne, renta, emerytura, świadczenie Rodzina “500+”.

Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej!


Pożycz łatwo i mądrze w Smartney!

Oferta pożyczkodawcy to propozycja nie tylko dla starszych klientów. Równie dobrze z usług Smartney mogą skorzystać młode osoby odnajdujące się w nowoczesnych technologiach. Firma celuje głównie do konsumentów, którzy:

 • Mają od 25 do 70 lat,
 • mają rachunek w banku działającym w Polsce.

Smartney weryfikuje wnioskujących na podstawie informacji z rachunku bankowego, sprawdzając wybrane bazy danych. Jak sami podkreślają – “skraca to zdecydowanie czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania, nawet do 1 minuty”.

Jak pożyczyć w Smartney?

Opinie klientów, jak i sama recenzja wielokrotnie podkreślają prosty proces wnioskowania o dodatkową gotówkę. Wszystko odbywa się całkowicie przez Internet, bez wychodzenia z domu i kompletowania szeregu dokumentów.

Oprocentowanie niższe niż w innych firmach pożyczkowych, minimum formalności i najwyższe standardy bezpieczeństwa to główne kryteria, jakimi kieruje się Smartney. Źródło: smartney.pl

Do uzyskania pożyczki wystarczy:

Przejdź na stronę Smartney

1. wybranie konkretnej kwoty pożyczki i okresu spłaty,

2. wypełnienie wniosku o pożyczkę (składa się z trzech prostych stron z pomocną walidacją pól),

3. potwierdzenie online swoich danych poprzez wybranie jednej z 3 form weryfikacji:

 • przelew tradycyjny,
 • szybki przelew Blue Media,
 • aplikację Kontomatik – dzięki połączeniu online z kontem bankowym klienta pozwala ona na natychmiastową weryfikację dochodów i otrzymanie pożyczki do 60 tys.

Następnie trzeba tylko czekać na przelew gotówki – firma współpracuje z szybkim systemem DotPay, który gwarantuje wypłatę środków i zaksięgowanie przelewu w kilka minut na rachunku odbiorcy (najpóźniej do 30 minut).  


Szybki przelew Blue Media oraz przelew tradycyjny to metody, które umożliwiają wzięcie pożyczki maksymalnie do 15 tys. zł.


  Warto dodać, że gotówka w całości przelewana jest na konto podane we wniosku pożyczkowym. Smartney od kwietnia 2019 roku oferuje swoje produkty w stacjonarnych placówkach w Polsce, m.in. w punktach Oney Polska, w oddziałach ulokowanych w sieci sklepów Auchan oraz Leroy Merlin, a także w Unilink Cash.

Logowanie w Smartney

Jeśli chcesz się zalogować do Smartney, dokonasz tego na stronie pożyczkodawcy, klikając w prawym górnym rogu w zakładkę oznaczoną jako „Strefa Klienta”. Kiedy w nią wejdziesz, pojawi się panel logowania, w którym musisz podać albo adres e-mail, albo numer klienta z umowy oraz hasło. Następnie wybierz przycisk „Dalej”, po czym zostaniesz przeniesiony do swojego panelu.

Na swoim profilu masz dostęp do wszystkich informacji dotyczących zaciągniętej pożyczki. Możesz także za jego pomocą złożyć kolejny wniosek o finansowanie. Gdy zapomnisz hasła, istnieje opcja jego przypomnienia, która przyjdzie na Twój adres e-mail podany w umowie pożyczki.

Smartney – rozwiązanie szyte na miarę!

Warto wiedzieć, że firma jest zarejestrowana w Polsce i wpisana do rejestru przedsiębiorców. Smartney posiada kapitał zakładowy o wartości 20 000 000 zł. Formalnie zarejestrowana jest także w Komisji Nadzoru Finansowego, działając na podstawie Umowy o kredycie konsumenckim 2 oraz jak każda firma pożyczkowa podlega nadzorowi UOKiK.

Źródła:

1. Raport półroczny Biura Informacji Kredytowej „Kredyt Trendy”, Rok 2018.

2. Ustawa o kredycie konsumenckim z dnia 12.05.2011 roku, http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20111260715

3. https://www.smartney.pl/

Zostawiając opinię, pomagasz innym! Podziel się swoimi doświadczeniami z firmą Smartney w komentarzu.

Opinie o Smartney (102)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  Aaaaa

  30.07.2022, 18:52

  Wyróżniający się komentarz

  Dostałem bez problemu jeśli tylko trzeba w terminie płacić pilnować tego w innych bankach głupie pytania gdzie pracujesz i ciagle odmowy mimo że place wszystko w terminie.

 • S
  S

  Szzzzz

  27.06.2022, 10:52

  Wyróżniający się komentarz

  Kompletnie nie polecam. Jak wszyscy, chętnie udzielają pożyczki. W przypadku prośbę o opóźnienie spłaty półtorej tygodnia zasłaniają się kowidem. Lepiej gdzie indziej. Nie polecam

 • D
  D

  Dorota

  06.05.2022, 15:00

  Wyróżniający się komentarz

  Od roku z narzeczonym spłacamy pożyczkę w tej firmie mieliśmy do spłaty Przy podpisywaniu umowy 12000 oczywiście raty co miesiąc średnio o kilka złotych wzrastają z raty 220ok zrobiło nam się 300 dziś dzwonimy dowiedzieć się ile zostało do spłaty pani nas informuję że jeżeli spłacimy teraz na przykład w przeciągu kilku tam dni kwota będzie około 8000 Natomiast jeżeli będziemy płacili zgodnie z harmonogramem to mamy do spłaty jeszcze 14000 zł czyli tak jakby raty w ogóle nie schodziły nie ruszały się A z tego co pamiętam z umowy kwota Przy podpisywaniu umowy do spłaty była około 14 właśnie 15 000 a co miesiąc są raty płacone także nie polecam nikomu tej firmy więc paranoja

 • A
  A

  Asia

  30.04.2022, 14:04

  Wyróżniający się komentarz

  Raty co chwilę podnoszą rata początkowa ok 230zl obecnie 300, do tego przelew robiony na ratę w terminie a ciągle smsy żeby nie unikać kontaktu
  Najgorszy szajs tą firma pożyczka załatwiana przez biuro kredytowe

 • P
  P

  Paweł

  26.04.2022, 18:44

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam! Wczoraj zostałem pozytywnie zweryfikowany,przydzielono mi pożyczkę w wysokości 5000 zł, zarobiłem wymagany przelew na 1 grosz ,a dziś o 12.00 otrzymałem email,że udzielenie pożyczki zostało anulowane z powodu wewnetrznej polityki firmy.
  Najpierw się zasmucilem,ale po przeczytaniu wielu natywnych opinii o tej firmie cieszę się,że nie wpakowalem się w problemy ze Smrtney,chyba ktoś czuwa nade mną. :)

 • M
  M

  Monia

  24.04.2022, 13:07

  Wyróżniający się komentarz

  Witam. Czy ktoś odstąpił od umowy przed upływem 14dni od podpisania? Czy poniósł za to jakieś koszty?

 • N
  N

  Nejna

  18.04.2022, 23:44

  Wyróżniający się komentarz

  Pierwsza pozyczka w Polsce jaka wzielam i bez problemu dostalam. W innych firmach niestety odmowa. Czy polecać czy nie nie wiem czytając negatywne komentarze nie mogę się wypowiedzieć kogo na co stać. Fakt stopa oprocentowania rośnie ale tak jak ktoś napisał trzeba przeczytać uważnie umowę i przemyśleć kogo na co stac😊
  Dziekuje Smartney za udzielenie pożyczki 😊

 • M
  M

  Massa

  18.04.2022, 23:16

  Wyróżniający się komentarz

  Dają bez problemu tylko wziolem 10 tys miałem spłacić 13.700, spłaciłem już 2500tys i dalej mam jeszcze zapłacić 13.400 i to jest ciekawe bo stopy rosną Ok czyli rata wzrasta ale czemu kwota niemaleje hmm zobaczymy co będzie dalej …

 • K
  K

  Kasia

  18.03.2022, 18:43

  Wyróżniający się komentarz

  Infolinia beznadziejna, wniosek zawieszony na stronie , nikt nie potrafi pomóc, na email też nie odpowiadają. Nie polecam

 • M
  M

  Marcin

  16.03.2022, 21:39

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam. Ja dostałem 10 miesięcy temu i miałem do spłaty 21 180 teraz już 23 720 a jeszcze 50 rat masakra

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!