Smartney – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Promocja
Nie
Wiek firmy
12 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG
Wymagane konto bankowe
Tak
Metoda wypłaty
Przelew na konto
Sposób weryfikacji
wiele możliwości
Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Oprocentowanie
15,75 %
? zmienne
RRSO
24,48 %
Kwota
2 000 - 60 000 zł
Maks. kolejna pożyczka
60000 zł
Wiek pożyczkobiorcy
23 - 70 lat
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Maks. pierwsza pożyczka
2 000 - 60 000 zł
Czas wypłaty
30 minut

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,48%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 819,21 zł, całkowita kwota do zapłaty 52 328,11 zł, oprocentowanie zmienne 15,75%, całkowity koszt kredytu 24 508,90 zł (w tym: prowizja 4 960,89 zł, odsetki 19 548,01 zł), 76 miesięcznych równych rat po 679,03 zł, ostatnia rata wyrównująca 721,83 zł. Kalkulacja na dzień 05.10.2023 r. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 41,45%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7 414,74 zł, całkowita kwota do zapłaty 12 259,74 zł, oprocentowanie zmienne 15,75%, całkowity koszt kredytu 4 845,00 zł (w tym: prowizja 2 243,18 zł, odsetki 2 601,82 zł), 36 miesięcznych równych rat po 331,19 zł, ostatnia rata wyrównująca 336,90 zł. Kalkulacja na dzień 05.10.2023 r.

Zalety
Wysoka kwota pożyczki i stosunkowo długi okres spłaty
Zobowiązanie bez zaświadczeń o dochodach
Proces w 100 % przez Internet
Szybka weryfikacja klienta
Akceptowane świadczenia socjalne oraz 500+
Wady
Weryfikacja klienta w bazach dłużników

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.0/5

Siedziba firmy

Smartney Grupa Oney S.A.
ul. Krakowiaków 44
02-255 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 4 383 360,00 ZŁ
KRS: 0000747738
NIP: 5272429317
REGON: 015707452

Smartney to kolejny powiew świeżości na polskim rynku pożyczkowym. Ta innowacyjna instytucja finansowa łączy w sobie tradycyjną bankowość z technologicznym trendem w przyznawaniu szybkich pożyczek online. Co warto o niej wiedzieć? Oto krótka recenzja i opinie klientów na temat tego pożyczkodawcy.

Kluczowe informacje

 • Smartney to firma pozabankowa, która zapoczątkowała swoją działalność w Polsce we wrześniu 2018 roku;
 • Oferuje finansowanie do 60 tys. zł z terminem spłaty do 8 lat;
 • Z usług pożyczkodawcy mogą skorzystać osoby w przedziale 23-70 lat, które posiadają konto bankowe;
 • To w pełni legalna firma zarejestrowana w Polsce, wpisana do rejestru instytucji pożyczkowych KNF i podlegająca kontroli UOKiK.

Smartney oferuje pożyczki online, które jak sam nazywa, łączą w sobie najlepsze cechy kredytu gotówkowego. W związku z tym, że niewiedza może sporo kosztować, dowiedzmy się co nieco o samej firmie i usługach, jakie proponuje swoim klientom.

Smartney – co warto o nim wiedzieć?

Pożyczkodawca jest częścią francuskiej grupy bankowej Oney Bank działającej na rynku od ponad 35 lat. Działalność w Polsce rozpoczął stosunkowo niedawno, bo od września 2018 roku. Smartney może pochwalić się ekspansją w 11 krajach na świecie, w których obsłużył ponad 7,6 mln klientów.

U nas możemy znać firmę ze współpracy, chociażby z: Leroy Merlin, Auchan, Credit Agricole czy Alior Bankiem. Warto dodać, że system, jaki funkcjonuje w Smartney oferuje klientom indywidualne dopasowanie pożyczki – szybko, prosto i bez zbędnych formalności.

Opinie klientów na temat Smartney są w dużej mierze pozytywne. Chwalony jest za wyższe kwoty pożyczek i dłuższy okres kredytowania niż ma to miejsce u jego konkurentów.

Czym Smartney wyróżnia się na rynku finansowym?

Z pomocą technologicznych rozwiązań jest to z całą pewnością aspirujący start-up, który wypełnia lukę na rynku pożyczkowym. Na co konkretnie możesz liczyć w tej firmie?

Smartney oferuje pożyczki do 60 tys. zł z terminem spłaty sięgającym do 8 lat. I jak podkreśla, to wszystko dzieje się na korzystnych warunkach cenowych. Możemy więc przypuszczać, że sprawdzi się dla osób, które potrzebują dużego zastrzyku gotówki rozłożonego na dłuższy okres, niż ma to miejsce przy chwilówkach.

Smartney zbudował swoją rynkową pozycję, wykorzystując nowoczesne technologie i łącząc je z doskonałym customer experience. Dzięki rozwiązaniom open bankingu całkowicie zrezygnowaliśmy z procesowania tradycyjnych dokumentów. Proces pożyczkowy realizowany jest 100% online. Bazujące na sztucznej inteligencji rozwiązania wspierają nasze procesy oceny ryzyka kredytowego, dzięki czemu jesteśmy jedyną w Polsce instytucją pożyczkową, która proponuje swoim klientom pożyczki na tak wysokie kwoty, ze spłatą możliwą do rozłożenia na tak długi okres. A za sprawą współpracy z wieloma partnerami, zrozumieniu rynku i możliwościom, jakie dają dzisiaj technologie finansowe, nasza oferta dostępna jest praktycznie wszędzie: online jako płatność odroczona, na największych platformach e-commerce, w sklepach stacjonarnych czy stacjonarnych punktach brokerskich. Pokazujemy, że da się tworzyć na rynku nową jakość.

Maciej Kikta – manager ds. Public Relations Smartney
Kwota pożyczkiod 3 000 do 60 000 zł
Okres kredytowaniaod 6 do 96 miesięcy
Formalnościdokumentem niezbędnym do złożenia wniosku jest dowód osobisty
* w niektórych przypadkach firma może poprosić o dodatkowe dokumenty
Czy jest to pożyczka 100% online?TAK
Czy jest to pożyczka bez zaświadczeń o dochodach?TAK
Akceptowalne źródła dochodów:umowa o pracę, dzieło, zlecenie, świadczenia socjalne, renta, emerytura, świadczenie Rodzina “500+

Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej.

Kto może skorzystać ze Smartney?

Oferta pożyczkodawcy to propozycja zarówno dla starszych, jak i młodszych. Dla osób od 23 do 70 lat, które mają konto osobiste w polskim banku.

Smartney weryfikuje wnioskujących na podstawie informacji z rachunku bankowego, sprawdzając wybrane bazy danych. Jak sami podkreślają: skraca to zdecydowanie czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania, nawet do 1 minuty.

Jak dostać pożyczkę w Smartney? Krok po kroku

Opinie klientów, jak i sama recenzja wielokrotnie podkreślają prosty proces wnioskowania o dodatkową gotówkę. Wszystko odbywa się w 100% zdalnie, bez wychodzenia z domu i kompletowania szeregu dokumentów.

Do uzyskania pożyczki wystarczy:

Przejdź na stronę Smartney

1. Wybierz konkretną kwotę pożyczki i okres spłaty.

2. Wypełnij wniosek o pożyczkę (* składa się z trzech prostych stron z pomocną walidacją pól).

3. Potwierdź online swoje dane osobowe i adresowe poprzez wybranie jednej z 3 form weryfikacji:

 • przelew tradycyjny,
 • szybki przelew Blue Media,
 • aplikację Kontomatik (* dzięki połączeniu online z kontem bankowym klienta pozwala ona na natychmiastową weryfikację dochodów i otrzymanie pożyczki).

4. Poczekaj na przelew gotówki. Firma współpracuje z szybkim systemem DotPay, który gwarantuje wypłatę środków i zaksięgowanie przelewu w kilka minut na rachunku odbiorcy (najpóźniej do 30 minut).  

Szybki przelew Blue Media oraz przelew tradycyjny to metody, które umożliwiają wzięcie pożyczki maksymalnie do 15 tys. zł.

Dodam jeszcze, że gotówka w całości przelewana jest na konto podane we wniosku pożyczkowym. Smartney od kwietnia 2019 roku oferuje swoje produkty w stacjonarnych placówkach w Polsce, m.in. w punktach Oney Polska, w oddziałach ulokowanych w sieci sklepów Auchan oraz Leroy Merlin, a także w Unilink Cash.

Czy Smartney sprawdza BIK?

Tak, Smartney weryfikuje wpisy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Poza tym zagląda do wszystkich najważniejszych rejestrów, typu KRD, ERIF czy BIG Infomonitor.

Czy banki konsolidują Smartney?

Tak. Musisz tylko znaleźć bank, który w swojej ofercie posiada kredyt konsolidacyjny, obejmujący nie tylko zobowiązania z banków, ale i instytucji pozabankowych. Taką opcję oferuje np. Alior Bank.

*Również za pomocą pożyczki w Smartney możesz skonsolidować swoje zaległe zobowiązania.

Ile trwa weryfikacja w Smartney?

Do kilku minut. Smartney opiera proces weryfikacji klientów o najnowsze technologie, wykorzystując, m.in. proces zautomatyzowanej weryfikacji na podstawie rachunku bankowego.

Logowanie w Smartney

Jeśli chcesz się zalogować na swoje konto klienta, to dokonasz tego na stronie pożyczkodawcy, klikając w prawym górnym rogu w zakładkę oznaczoną jako Strefa Klienta. Ujrzysz wówczas panel logowania, w którym musisz podać albo swój adres e-mail, albo numer klienta z umowy oraz hasło. Następnie wybierz przycisk Dalej i przejdź do swojego panelu.

Na profilu klienta w Smartney masz dostęp do wszystkich informacji dotyczących zaciągniętej pożyczki. Możesz także za jego pomocą złożyć kolejny wniosek o finansowanie. Gdy zapomnisz hasła, istnieje opcja jego przypomnienia, która przyjdzie na Twój adres e-mail podany w umowie pożyczki.

Pay Smartney – jak to działa?

To nowa usługa, z jaką wyszła firma. Działa na zasadzie płatności odroczonych, coś na wzór Allegro Zapłać Później, PayPo czy Twisto Kup Teraz. Czyli, np. robiąc zakupy online w sklepie internetowym, wystarczy, że wybierzesz z dostępnych opcji usługę paySmartney, a za produkt zapłacisz 30 dni później.

Możesz również rozłożyć spłatę na 3, 6, 9 lub 12 rat. Dostępny limit w ramach zakupów online wynosi 2,5 tys. zł.

Czy Smartney się opłaca?

Na pewno tak, jeśli jesteś terminowy, zależy Ci na szybkiej gotówce i nie masz czasu na kompletowanie całej dokumentacji do banku. Kwota finansowania, jaką proponuje pożyczkodawca, jest jak na standardy pozabankowe bardzo wysoka.

Mankamentem oferty może być natomiast fakt, że firma dużą część wniosków zwyczajnie odrzuca. Dlatego nie jest ona dostępna dla każdego, i nie w każdej sytuacji finansowej można po nią sięgnąć. Smartney dość srogo ocenia klientów pod kątem ich zdolności kredytowej. Zagląda do Biura Informacji Kredytowej, w tym do najważniejszych rejestrów dłużników.

W praktyce oznacza to, że na takie finansowanie mogą liczyć osoby o stałych i regularnych dochodach i bez zaległości w spłacie zobowiązań. Jeśli więc masz na koncie jakieś zadłużenie i Twoje dochody nie są na wysokim poziomie, to moim zdaniem – lepiej udaj się do swojego banku (* którego już od dłuższego czasu jesteś lojalnym klientem) i zobacz, czy nie zaproponuje Ci przystępnego kredytu gotówkowego.

Zalety i wady Smartney

Zalety:

 • wysoka kwota finansowania;
 • długi okres kredytowania;
 • uproszczony proces pożyczkowy;
 • przejrzysty panel klienta, na którym kontrolujesz spłatę zadłużenia;
 • przystępne koszty.

Wady:

 • sprawdzanie w rejestrach dłużników, w tym weryfikacja w BIK;
 • ograniczona dostępność (* duża liczba wniosków zostaje odrzucona).

Zostawiając opinię, pomagasz innym! Podziel się swoimi doświadczeniami z firmą Smartney w komentarzu.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (347 votes)
Opinie o Smartney (106)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • R
  R

  Robert

  02.01.2023, 12:48

  Wyróżniający się komentarz

  Oszukańce zero pomocy dla klienta naciągacze, najgorsza firma w Polsce

 • A
  A

  Andrzej L

  14.11.2022, 11:09

  Wyróżniający się komentarz

  Ja zawiodłem się na firmie smartney bo 503zł miałem płacić a płacę ponat 600zł i jak spuzinisz się o kilka dni to sprzedają twoje dane innym a jest ochrona danych tak że pierwszy i ostatni raz brałem pożyczke i nie polecam.

 • P
  P

  Patka

  20.08.2022, 13:24

  Wyróżniający się komentarz

  Konsolidacja kredyt na spłatę zadłużenia itp ściema taka jak wszędzie tak chwała że pomagają a tak naprawdę wysyłają tylko zapytania do biku i przez nich wszystkich i te ściemy mimo że człowiek jest wypłacalny to blokują zapytaniami BIK i nie ma szans człowiek jest wypłacalny ma dobrą zdolność ale nie dostaniesz nic bo zapytania w biku znikają dopiero po roku ŚCIEMA!!!!

 • R
  R

  RADO

  04.08.2022, 17:26

  Wyróżniający się komentarz

  NIE BRAC POD ZADNYM POZOREM.

 • A
  A

  Aaaaa

  30.07.2022, 18:52

  Wyróżniający się komentarz

  Dostałem bez problemu jeśli tylko trzeba w terminie płacić pilnować tego w innych bankach głupie pytania gdzie pracujesz i ciagle odmowy mimo że place wszystko w terminie.

 • S
  S

  Szzzzz

  27.06.2022, 10:52

  Wyróżniający się komentarz

  Kompletnie nie polecam. Jak wszyscy, chętnie udzielają pożyczki. W przypadku prośbę o opóźnienie spłaty półtorej tygodnia zasłaniają się kowidem. Lepiej gdzie indziej. Nie polecam

 • D
  D

  Dorota

  06.05.2022, 15:00

  Wyróżniający się komentarz

  Od roku z narzeczonym spłacamy pożyczkę w tej firmie mieliśmy do spłaty Przy podpisywaniu umowy 12000 oczywiście raty co miesiąc średnio o kilka złotych wzrastają z raty 220ok zrobiło nam się 300 dziś dzwonimy dowiedzieć się ile zostało do spłaty pani nas informuję że jeżeli spłacimy teraz na przykład w przeciągu kilku tam dni kwota będzie około 8000 Natomiast jeżeli będziemy płacili zgodnie z harmonogramem to mamy do spłaty jeszcze 14000 zł czyli tak jakby raty w ogóle nie schodziły nie ruszały się A z tego co pamiętam z umowy kwota Przy podpisywaniu umowy do spłaty była około 14 właśnie 15 000 a co miesiąc są raty płacone także nie polecam nikomu tej firmy więc paranoja

 • A
  A

  Asia

  30.04.2022, 14:04

  Wyróżniający się komentarz

  Raty co chwilę podnoszą rata początkowa ok 230zl obecnie 300, do tego przelew robiony na ratę w terminie a ciągle smsy żeby nie unikać kontaktu
  Najgorszy szajs tą firma pożyczka załatwiana przez biuro kredytowe

 • P
  P

  Paweł

  26.04.2022, 18:44

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam! Wczoraj zostałem pozytywnie zweryfikowany,przydzielono mi pożyczkę w wysokości 5000 zł, zarobiłem wymagany przelew na 1 grosz ,a dziś o 12.00 otrzymałem email,że udzielenie pożyczki zostało anulowane z powodu wewnetrznej polityki firmy.
  Najpierw się zasmucilem,ale po przeczytaniu wielu natywnych opinii o tej firmie cieszę się,że nie wpakowalem się w problemy ze Smrtney,chyba ktoś czuwa nade mną. :)

 • M
  M

  Monia

  24.04.2022, 13:07

  Wyróżniający się komentarz

  Witam. Czy ktoś odstąpił od umowy przed upływem 14dni od podpisania? Czy poniósł za to jakieś koszty?

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie