Smartney – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Promocja
Nie
Wiek firmy
12 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG
Wymagane konto bankowe
Tak
Metoda wypłaty
Przelew na konto
Sposób weryfikacji
wiele możliwości
Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Oprocentowanie
16,00 %
? zmienne
RRSO
24,78 %
Kwota
2 000 - 60 000 zł
Maks. kolejna pożyczka
60000 zł
Wiek pożyczkobiorcy
23 - 70 lat
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Maks. pierwsza pożyczka
2 000 - 60 000 zł
Czas wypłaty
30 minut

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,78%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 28 010,48 zł, całkowita kwota do zapłaty 52 984,30 zł, oprocentowanie zmienne 16,00%, całkowity koszt kredytu 24 973,82 zł (w tym: prowizja 4 969,02 zł, odsetki 20 004,80 zł), 76 miesięcznych równych rat po 687,76 zł, ostatnia rata wyrównująca 714,54 zł. Kalkulacja na dzień 07.09.2023 r.

Zalety
Wysoka kwota pożyczki i stosunkowo długi okres spłaty
Zobowiązanie bez zaświadczeń o dochodach
Proces w 100 % przez Internet
Szybka weryfikacja klienta
Akceptowane świadczenia socjalne oraz 500+
Wady
Weryfikacja klienta w bazach dłużników

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.1/5

Siedziba firmy

Smartney Sp. z o.o.
Krakowiaków 46
02-255 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 20000000
KRS: 0000747738
NIP: 5272859012
REGON: 380793670

Smartney to kolejny powiew świeżości na polskim rynku pożyczkowym. Ta innowacyjna instytucja finansowa łączy w sobie tradycyjną bankowość z technologicznym trendem w przyznawaniu szybkich pożyczek online. Co warto o niej wiedzieć? Oto krótka recenzja i opinie klientów na temat tego pożyczkodawcy.

Kluczowe informacje

 • Smartney to firma pozabankowa, która zapoczątkowała swoją działalność w Polsce we wrześniu 2018 roku;
 • Oferuje finansowanie do 60 tys. zł z terminem spłaty do 8 lat;
 • Z usług pożyczkodawcy mogą skorzystać osoby w przedziale 23-70 lat, które posiadają konto bankowe;
 • To w pełni legalna firma zarejestrowana w Polsce, wpisana do rejestru instytucji pożyczkowych KNF i podlegająca kontroli UOKiK.

Smartney oferuje pożyczki online, które jak sam nazywa, łączą w sobie najlepsze cechy kredytu gotówkowego. W związku z tym, że niewiedza może sporo kosztować, dowiedzmy się co nieco o samej firmie i usługach, jakie proponuje swoim klientom.

Smartney – co warto o nim wiedzieć?

Pożyczkodawca jest częścią francuskiej grupy bankowej Oney Bank działającej na rynku od ponad 35 lat. Działalność w Polsce rozpoczął stosunkowo niedawno, bo od września 2018 roku. Smartney może pochwalić się ekspansją w 11 krajach na świecie, w których obsłużył ponad 7,6 mln klientów.

U nas możemy znać firmę ze współpracy, chociażby z: Leroy Merlin, Auchan, Credit Agricole czy Alior Bankiem. Warto dodać, że system, jaki funkcjonuje w Smartney oferuje klientom indywidualne dopasowanie pożyczki – szybko, prosto i bez zbędnych formalności.

smartney - opinie

Opinie klientów na temat Smartney są w dużej mierze pozytywne. Chwalony jest za wyższe kwoty pożyczek i dłuższy okres kredytowania niż ma to miejsce u jego konkurentów.

Czym Smartney wyróżnia się na rynku finansowym?

Z pomocą technologicznych rozwiązań jest to z całą pewnością aspirujący start-up, który wypełnia lukę na rynku pożyczkowym. Na co konkretnie możesz liczyć w tej firmie?

Smartney oferuje pożyczki do 60 tys. zł z terminem spłaty sięgającym do 5 lat. I jak podkreśla, to wszystko dzieje się na korzystnych warunkach cenowych. Możemy więc przypuszczać, że sprawdzi się dla osób, które potrzebują dużego zastrzyku gotówki rozłożonego na dłuższy okres, niż ma to miejsce przy chwilówkach.

Kwota pożyczkiod 3 000 do 60 000 zł
Okres kredytowaniaod 6 do 96 miesięcy
Formalnościdokumentem niezbędnym do złożenia wniosku jest dowód osobisty
* w niektórych przypadkach firma może poprosić o dodatkowe dokumenty
Czy jest to pożyczka 100% online?TAK
Czy jest to pożyczka bez zaświadczeń o dochodach?TAK
Akceptowalne źródła dochodów:umowa o pracę, dzieło, zlecenie, świadczenia socjalne, renta, emerytura, świadczenie Rodzina “500+

Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej.

Kto może skorzystać ze Smartney?

Oferta pożyczkodawcy to propozycja zarówno dla starszych, jak i młodszych. Dla osób od 23 do 70 lat, które mają konto osobiste w polskim banku.

Smartney weryfikuje wnioskujących na podstawie informacji z rachunku bankowego, sprawdzając wybrane bazy danych. Jak sami podkreślają: skraca to zdecydowanie czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania, nawet do 1 minuty.

Jak dostać pożyczkę w Smartney? Krok po kroku

Opinie klientów, jak i sama recenzja wielokrotnie podkreślają prosty proces wnioskowania o dodatkową gotówkę. Wszystko odbywa się w 100% zdalnie, bez wychodzenia z domu i kompletowania szeregu dokumentów.

Oprocentowanie niższe niż w innych firmach pożyczkowych, minimum formalności i najwyższe standardy bezpieczeństwa to główne kryteria, jakimi kieruje się Smartney. Źródło: smartney.pl

Do uzyskania pożyczki wystarczy:

Przejdź na stronę Smartney

1. Wybierz konkretną kwotę pożyczki i okres spłaty.

2. Wypełnij wniosek o pożyczkę (* składa się z trzech prostych stron z pomocną walidacją pól).

3. Potwierdź online swoje dane osobowe i adresowe poprzez wybranie jednej z 3 form weryfikacji:

 • przelew tradycyjny,
 • szybki przelew Blue Media,
 • aplikację Kontomatik (* dzięki połączeniu online z kontem bankowym klienta pozwala ona na natychmiastową weryfikację dochodów i otrzymanie pożyczki).

4. Poczekaj na przelew gotówki. Firma współpracuje z szybkim systemem DotPay, który gwarantuje wypłatę środków i zaksięgowanie przelewu w kilka minut na rachunku odbiorcy (najpóźniej do 30 minut).  

Szybki przelew Blue Media oraz przelew tradycyjny to metody, które umożliwiają wzięcie pożyczki maksymalnie do 15 tys. zł.

Dodam jeszcze, że gotówka w całości przelewana jest na konto podane we wniosku pożyczkowym. Smartney od kwietnia 2019 roku oferuje swoje produkty w stacjonarnych placówkach w Polsce, m.in. w punktach Oney Polska, w oddziałach ulokowanych w sieci sklepów Auchan oraz Leroy Merlin, a także w Unilink Cash.

Czy Smartney sprawdza BIK?

Tak, Smartney weryfikuje wpisy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Poza tym zagląda do wszystkich najważniejszych rejestrów, typu KRD, ERIF czy BIG Infomonitor.

Czy banki konsolidują Smartney?

Tak. Musisz tylko znaleźć bank, który w swojej ofercie posiada kredyt konsolidacyjny, obejmujący nie tylko zobowiązania z banków, ale i instytucji pozabankowych. Taką opcję oferuje np. Alior Bank.

*Również za pomocą pożyczki w Smartney możesz skonsolidować swoje zaległe zobowiązania.

Ile trwa weryfikacja w Smartney?

Do kilku minut. Smartney opiera proces weryfikacji klientów o najnowsze technologie, wykorzystując, m.in. proces zautomatyzowanej weryfikacji na podstawie rachunku bankowego.

Logowanie w Smartney

Jeśli chcesz się zalogować na swoje konto klienta, to dokonasz tego na stronie pożyczkodawcy, klikając w prawym górnym rogu w zakładkę oznaczoną jako Strefa Klienta. Ujrzysz wówczas panel logowania, w którym musisz podać albo swój adres e-mail, albo numer klienta z umowy oraz hasło. Następnie wybierz przycisk Dalej i przejdź do swojego panelu.

Na profilu klienta w Smartney masz dostęp do wszystkich informacji dotyczących zaciągniętej pożyczki. Możesz także za jego pomocą złożyć kolejny wniosek o finansowanie. Gdy zapomnisz hasła, istnieje opcja jego przypomnienia, która przyjdzie na Twój adres e-mail podany w umowie pożyczki.

Pay Smartney – jak to działa?

To nowa usługa, z jaką wyszła firma. Działa na zasadzie płatności odroczonych, coś na wzór Allegro Zapłać Później, PayPo czy Twisto Kup Teraz. Czyli, np. robiąc zakupy online w sklepie internetowym, wystarczy, że wybierzesz z dostępnych opcji usługę paySmartney, a za produkt zapłacisz 30 dni później.

Możesz również rozłożyć spłatę na 3, 6, 9 lub 12 rat. Dostępny limit w ramach zakupów online wynosi 2,5 tys. zł.

Czy Smartney się opłaca?

Na pewno tak, jeśli jesteś terminowy, zależy Ci na szybkiej gotówce i nie masz czasu na kompletowanie całej dokumentacji do banku. Kwota finansowania, jaką proponuje pożyczkodawca, jest jak na standardy pozabankowe bardzo wysoka.

Mankamentem oferty może być natomiast fakt, że firma dużą część wniosków zwyczajnie odrzuca. Dlatego nie jest ona dostępna dla każdego, i nie w każdej sytuacji finansowej można po nią sięgnąć. Smartney dość srogo ocenia klientów pod kątem ich zdolności kredytowej. Zagląda do Biura Informacji Kredytowej, w tym do najważniejszych rejestrów dłużników.

W praktyce oznacza to, że na takie finansowanie mogą liczyć osoby o stałych i regularnych dochodach i bez zaległości w spłacie zobowiązań. Jeśli więc masz na koncie jakieś zadłużenie i Twoje dochody nie są na wysokim poziomie, to moim zdaniem – lepiej udaj się do swojego banku (* którego już od dłuższego czasu jesteś lojalnym klientem) i zobacz, czy nie zaproponuje Ci przystępnego kredytu gotówkowego.

Zalety i wady Smartney

Zalety:

 • wysoka kwota finansowania;
 • długi okres kredytowania;
 • uproszczony proces pożyczkowy;
 • przejrzysty panel klienta, na którym kontrolujesz spłatę zadłużenia;
 • przystępne koszty.

Wady:

 • sprawdzanie w rejestrach dłużników, w tym weryfikacja w BIK;
 • ograniczona dostępność (* duża liczba wniosków zostaje odrzucona).

Zostawiając opinię, pomagasz innym! Podziel się swoimi doświadczeniami z firmą Smartney w komentarzu.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.1/5 - (331 votes)
Opinie o Smartney (106)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  Kaizer

  17.08.2021, 14:06

  Wyróżniający się komentarz

  Ta firma jest beznadziejna.2 razy aplikowalem i 2razy dostalem odmowe .Nie mam nikogo na utrzymaniu i dochody na poziomie 8 tysiecy złotych netto.Kredyty zawsze splacane na czas i odmowa.Nawet dostalem odmowe na konsolidacje.WYudzaja tylko dane i robia zapytania do BIKu.Uciekac od nich jak najdalej.

 • R
  R

  Rozalia

  16.08.2021, 15:28

  Wyróżniający się komentarz

  bardzo upierdliwi – rata kredytu na zakup w allegro jest do płacenia w niedzielę, zgodnie z umową, można zapłacić w 1szy dzień roboczy po terminie – ale jest mail i sms przypominający w niedzielę (po sms przypominającym w czwartek), do tego w poniedziałek rano sms, w poniedziałek o 12.05 mail, że o 12.03 jeszcze rata nie zapłacona, a to JUŻ POŁUDNIE MINĘŁO, dodatkowo o 12.25 mail, że zapłacono w terminie.
  Nie wiem, czy nie trzeba przyblokować matołków.

 • Z
  Z

  Zakup na raty

  28.07.2021, 21:01

  Wyróżniający się komentarz

  Na początku podchodziłem dość sceptycznie jeśli chodzi o sfinansowanie mojego zakupu na raty. Jednak niepotrzebnie się obawiałem. Bardzo łatwy formularz , wszytko online. Podczas weryfikacji danych nie trzeba logować się na konto , można zrobić przelew błyskawiczny. Decyzja bardzo szybka (nigdy nie miałem żadnego zadłużenia nawet jeden dzień). Umowa klarowna. Po zawarciu umowy bardzo przydatny panel klienta, z którego szybko można opłacić ratę. Polecam osobą które się zastanawiają. A co do oprocentowania każdy indywidualnie wie na co go stać. Niektórzy może przeceniają swoje możliwości a później mają problem podczas kolejnych prób składania wniosku

  • A
   A

   Anna

   25.11.2021, 23:18

   Wyróżniający się komentarz

   Witam. Czy płaci Pan raty takie jak w umowie czy są dużo wyższe jak inni piszą?

 • M
  M

  Marta

  16.06.2021, 10:14

  Wyróżniający się komentarz

  Czytałam komentarze i gdybym im uwierzyła to nie wzięłabym pożyczki 60 tys w 15 min! Teraz juz wiem, ze negatywne opinie wystawiły te osoby, które po prostu nie otrzymały pożyczki w Smartney. Ja jestem zachwycona i szczerze polecam wszystkim, którzy szukają uczciwej ceny i szybkiej kasy na koncie!

  • J
   J

   Justyna

   03.11.2021, 15:42

   Wyróżniający się komentarz

   Pani otrzymała pożyczkę 60 tysięcy? To gratuluję. U mnie non stop odmowa.

  • A
   A

   Anna

   25.11.2021, 23:33

   Wyróżniający się komentarz

   Czy raty są podwyższane jak piszą inni? Jak Pani ocenia?

 • D
  D

  Danuta

  15.06.2021, 16:37

  Wyróżniający się komentarz

  Szybka wypłata i duże kwoty! polecam!

  • k
   k

   k

   12.07.2021, 12:55

   Wyróżniający się komentarz

   wypłata jest na Twoje konto bankowe?

 • P
  P

  Paweł

  14.06.2021, 21:36

  Wyróżniający się komentarz

  Za pośrednictwem Allegro wziąłem dwa produkty na kredyt – telefon za 3000zł i lodówkę za 700zł – z żadną z pożyczek / rat nie mam żadnych problemów, więc jestem zadowolony.

 • C
  C

  Cała prawda

  17.05.2021, 12:13

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam. Maja takie wymogi i restrykcyjne analizy że dużo szybciej dostaniesz kredyt w zwykłym banku, chociażby mbanku czy Santander consumer niż u nich. Jedyne co to kolejne zapytanie do BIKu zyskasz co obniży scoring.

  • P
   P

   PAWEŁ

   15.09.2021, 22:46

   Wyróżniający się komentarz

   Jeśli nie skorzystałeś z kredytu możesz wystąpić do banku o wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w BIK w postaci zapytania kredytowego. Nie łączą Cię z bankiem żadne umowy i zobowiązania kredytowe a zatem dalsze przetwarzanie danych jest bezzasadne. Sęk w tym, iż mało kto o tym wie a banki same z siebie tego nie robią, widocznie mają nie pisaną umowę między sobą. Ja w ciągu dwóch tygodni usunąłem w ten sposób dobrych kilka zapytań.

 • a
  a

  adm

  27.11.2020, 21:40

  Wyróżniający się komentarz

  Witam, ja mogę polecić . W każdej chwilówce odmowa, ze względu na bazy .Bik w miarę dobry , tylko lekkie opóźnienia w spłatach i otrzymałem pożyczkę w smartney. Sam się lekko zdziwiłem , pozdrawiam

 • M
  M

  Monia

  29.09.2020, 15:13

  Wyróżniający się komentarz

  Trafiłam na Smartney z polecenia znajomej i jestem zadowolona. Szybki wniosek, bez formalności – całkowite minimum. Pieniądze dostałam na konto w kilka minut, a to była duża kwota. Jak najbadziej na plus!

 • N
  N

  Nie polecam

  25.09.2020, 13:34

  Wyróżniający się komentarz

  Nie wiem komu oni daja pozyczki. Mam wzorowy bik a nawet najnizsza kwote 3000 zl nie chca udzielic, nie polecam.

  • S
   S

   Sonia

   30.09.2020, 15:08

   Wyróżniający się komentarz

   Co to znaczy wzorowy bik? Nie tylko Bik jest brany pod uwagę, ale również status zatrudnienia, wiek itd.
   Ja dostałam pożyczkę, ale dzwonili do mnie żeby kilka rzeczy zweryfikować.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie