Smartney – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.1
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Maks. pierwsza pożyczka
3 000 - 60 000 zł
Złóż wniosek w Smartney

Zalety i wady firmy Smartney

Zalety
 • Wysoka kwota pożyczki i stosunkowo długi okres spłaty
 • Zobowiązanie bez zaświadczeń o dochodach
 • Proces w 100 % przez Internet
 • Szybka weryfikacja klienta
 • Akceptowane świadczenia socjalne oraz 500+
Wady
 • Weryfikacja klienta w bazach dłużników

Siedziba firmy

Adres:

Smartney Sp. z o.o.

Krakowiaków 46

02-255 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 20000000 PLN
KRS: 0000747738
NIP: 5272859012
REGON: 380793670
Wiek firmy12 miesięcy
Forma prawna firmyJDG
Wymagane konto bankoweTak
Metoda wypłatyPrzelew na konto
Sposób weryfikacjiwiele możliwości
Okres spłaty6 - 96 miesięcy
Oprocentowanie16,75 %
? zmienne
RRSO24,20 %
Kwota3 000 - 60 000 zł
Maks. kolejna pożyczka60000 zł
Wiek pożyczkobiorcy23 - 70 lat
Pierwsza pożyczka gratisNie
? darmowy zwrot do 60 dni
Maks. pierwsza pożyczka3 000 - 60 000 zł
Czas wypłaty30 minut

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,20%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 771,42 zł, całkowita kwota do zapłaty 46 636,87 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 21 865,45 zł (w tym: prowizja 3 520,02 zł, odsetki 18 345,43 zł), 77 miesięcznych równych rat po 597,59 zł, ostatnia rata wyrównująca 622,44 zł. Kalkulacja na dzień 14.12.2022 r.

Smartney to kolejny powiew świeżości na polskim rynku pożyczkowym. Ta innowacyjna instytucja finansowa łączy w sobie tradycyjną bankowość z technologicznym trendem w przyznawaniu szybkich pożyczek online. Co warto wiedzieć? Oto krótka recenzja i opinie klientów na temat nowego pożyczkodawcy.

Smartney – nowość technologiczna na polskim rynku

Nie trzeba nikogo przekonywać, że popularność pozabankowych pożyczek w Polsce rośnie w siłę. W 2018 roku, według raportu półrocznego “Kredyt trendy” przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej z sektora pożyczkowego korzystają coraz młodsi klienci. Prawie 14 proc. osób zadłużonych w firmach pożyczkowych nie ma ukończonych 25 lat (w bankach jest to zaledwie 4 proc.)1.Nic dziwnego, że pojawiła się kolejna instytucja, która z innowacyjnym “przytupem” postanowiła zawalczyć o klientów. Smartney oferuje pożyczki online łączące w sobie najlepsze cechy kredytu bankowego. W związku z tym, że niewiedza może sporo kosztować, dowiedzmy się co nieco o nowym pożyczkodawcy.

[poll id=”32″]

Smartney – co warto o nim wiedzieć?

Opinie klientów i recenzja na temat Smartney powinny nam wiele powiedzieć o tej firmie. Jest ona częścią francuskiej grupy bankowej Oney Bank działającej na rynku od ponad 35 lat. I choć w Polsce znana jest szerzej od września 2018 roku, to może pochwalić się działalnością w 11 krajach na świecie, gdzie obsługuje ponad 7,6 mln klientów.

W kraju możemy ją znać ze współpracy, z chociażby: Leroy Merlin, Auchan, Credit Agricole czy Alior Bankiem. Warto dodać, że system. jaki stworzono w Smartney to nowa jakość, która oferuje klientom indywidualne dopasowanie pożyczki – szybko, prosto, bez zbędnych formalności i z korzystnym oprocentowaniem. To wszystko wprost ze swojego smartfona. Prawda, że taka pozabankowa opcja brzmi całkiem kusząco?

Opinie klientów i recenzja na temat Smartney z pewnością dużo powie o firmie. Jej wyjątkowości dodaje fakt, że oferuje znacznie wyższe kwoty zobowiązania i dłuższy okres kredytowania niż konkurencja. Źródło: Smartney.pl

Czym Smartney wyróżnia się na rynku finansowym?

Firma z pomocą technologicznych rozwiązań jest z całą pewnością aspirującym start-upem, który wypełnia lukę na rynku pożyczkowym. Na co konkretnie możesz liczyć w tej firmie?Smartney oferuje pożyczki do 60 tys. zł z terminem spłaty sięgającym nawet do 5 lat – i to wszystko, jak podkreśla instytucja, na korzystnych warunkach cenowych. Jest zatem dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dużego zastrzyku gotówki rozłożonego na dłuższy czas niż w przypadku ofert krótkoterminowych.

 • Kwota pożyczki – od 3 000 zł do 60 000 zł
 • Okres spłaty – od 6 do 96 miesięcy
 • Minimum formalności – jedynym dokumentem niezbędnym do złożenia wniosku jest dowód osobisty.
 • Pożyczka 100% online
 • Bez zaświadczeń o dochodach
 • Akceptowalne źródła dochodów – m.in. umowa o pracę, dzieło, zlecenie, świadczenia socjalne, renta, emerytura, świadczenie Rodzina “500+”.

Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej!


Pożycz łatwo i mądrze w Smartney!

Oferta pożyczkodawcy to propozycja nie tylko dla starszych klientów. Równie dobrze z usług Smartney mogą skorzystać młode osoby odnajdujące się w nowoczesnych technologiach. Firma celuje głównie do konsumentów, którzy:

 • Mają od 25 do 70 lat,
 • mają rachunek w banku działającym w Polsce.

Smartney weryfikuje wnioskujących na podstawie informacji z rachunku bankowego, sprawdzając wybrane bazy danych. Jak sami podkreślają – “skraca to zdecydowanie czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania, nawet do 1 minuty”.

Jak pożyczyć w Smartney?

Opinie klientów, jak i sama recenzja wielokrotnie podkreślają prosty proces wnioskowania o dodatkową gotówkę. Wszystko odbywa się całkowicie przez Internet, bez wychodzenia z domu i kompletowania szeregu dokumentów.

Oprocentowanie niższe niż w innych firmach pożyczkowych, minimum formalności i najwyższe standardy bezpieczeństwa to główne kryteria, jakimi kieruje się Smartney. Źródło: smartney.pl

Do uzyskania pożyczki wystarczy:

Przejdź na stronę Smartney

1. wybranie konkretnej kwoty pożyczki i okresu spłaty,

2. wypełnienie wniosku o pożyczkę (składa się z trzech prostych stron z pomocną walidacją pól),

3. potwierdzenie online swoich danych poprzez wybranie jednej z 3 form weryfikacji:

 • przelew tradycyjny,
 • szybki przelew Blue Media,
 • aplikację Kontomatik – dzięki połączeniu online z kontem bankowym klienta pozwala ona na natychmiastową weryfikację dochodów i otrzymanie pożyczki do 60 tys.

Następnie trzeba tylko czekać na przelew gotówki – firma współpracuje z szybkim systemem DotPay, który gwarantuje wypłatę środków i zaksięgowanie przelewu w kilka minut na rachunku odbiorcy (najpóźniej do 30 minut). 


Szybki przelew Blue Media oraz przelew tradycyjny to metody, które umożliwiają wzięcie pożyczki maksymalnie do 15 tys. zł.


  Warto dodać, że gotówka w całości przelewana jest na konto podane we wniosku pożyczkowym. Smartney od kwietnia 2019 roku oferuje swoje produkty w stacjonarnych placówkach w Polsce, m.in. w punktach Oney Polska, w oddziałach ulokowanych w sieci sklepów Auchan oraz Leroy Merlin, a także w Unilink Cash.

Logowanie w Smartney

Jeśli chcesz się zalogować do Smartney, dokonasz tego na stronie pożyczkodawcy, klikając w prawym górnym rogu w zakładkę oznaczoną jako „Strefa Klienta”. Kiedy w nią wejdziesz, pojawi się panel logowania, w którym musisz podać albo adres e-mail, albo numer klienta z umowy oraz hasło. Następnie wybierz przycisk „Dalej”, po czym zostaniesz przeniesiony do swojego panelu.

Na swoim profilu masz dostęp do wszystkich informacji dotyczących zaciągniętej pożyczki. Możesz także za jego pomocą złożyć kolejny wniosek o finansowanie. Gdy zapomnisz hasła, istnieje opcja jego przypomnienia, która przyjdzie na Twój adres e-mail podany w umowie pożyczki.

Smartney – rozwiązanie szyte na miarę!

Warto wiedzieć, że firma jest zarejestrowana w Polsce i wpisana do rejestru przedsiębiorców. Smartney posiada kapitał zakładowy o wartości 20 000 000 zł. Formalnie zarejestrowana jest także w Komisji Nadzoru Finansowego, działając na podstawie Umowy o kredycie konsumenckim 2 oraz jak każda firma pożyczkowa podlega nadzorowi UOKiK.

Źródła:

1. Raport półroczny Biura Informacji Kredytowej „Kredyt Trendy”, Rok 2018.

2. Ustawa o kredycie konsumenckim z dnia 12.05.2011 roku, http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20111260715

3. https://www.smartney.pl/

Zostawiając opinię, pomagasz innym! Podziel się swoimi doświadczeniami z firmą Smartney w komentarzu.

Opinie o Smartney (101)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • D
  D
  Danuta
  15.06.2021, 16:37

  Szybka wypłata i duże kwoty! polecam!

  • k
   k
   k
   12.07.2021, 12:55

   wypłata jest na Twoje konto bankowe?

 • P
  P
  Paweł
  14.06.2021, 21:36

  Za pośrednictwem Allegro wziąłem dwa produkty na kredyt – telefon za 3000zł i lodówkę za 700zł – z żadną z pożyczek / rat nie mam żadnych problemów, więc jestem zadowolony.

 • C
  C
  Cała prawda
  17.05.2021, 12:13

  Nie polecam. Maja takie wymogi i restrykcyjne analizy że dużo szybciej dostaniesz kredyt w zwykłym banku, chociażby mbanku czy Santander consumer niż u nich. Jedyne co to kolejne zapytanie do BIKu zyskasz co obniży scoring.

  • P
   P
   PAWEŁ
   15.09.2021, 22:46

   Jeśli nie skorzystałeś z kredytu możesz wystąpić do banku o wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w BIK w postaci zapytania kredytowego. Nie łączą Cię z bankiem żadne umowy i zobowiązania kredytowe a zatem dalsze przetwarzanie danych jest bezzasadne. Sęk w tym, iż mało kto o tym wie a banki same z siebie tego nie robią, widocznie mają nie pisaną umowę między sobą. Ja w ciągu dwóch tygodni usunąłem w ten sposób dobrych kilka zapytań.

 • a
  a
  adm
  27.11.2020, 21:40

  Witam, ja mogę polecić . W każdej chwilówce odmowa, ze względu na bazy .Bik w miarę dobry , tylko lekkie opóźnienia w spłatach i otrzymałem pożyczkę w smartney. Sam się lekko zdziwiłem , pozdrawiam

 • M
  M
  Monia
  29.09.2020, 15:13

  Trafiłam na Smartney z polecenia znajomej i jestem zadowolona. Szybki wniosek, bez formalności – całkowite minimum. Pieniądze dostałam na konto w kilka minut, a to była duża kwota. Jak najbadziej na plus!

 • N
  N
  Nie polecam
  25.09.2020, 13:34

  Nie wiem komu oni daja pozyczki. Mam wzorowy bik a nawet najnizsza kwote 3000 zl nie chca udzielic, nie polecam.

  • S
   S
   Sonia
   30.09.2020, 15:08

   Co to znaczy wzorowy bik? Nie tylko Bik jest brany pod uwagę, ale również status zatrudnienia, wiek itd.
   Ja dostałam pożyczkę, ale dzwonili do mnie żeby kilka rzeczy zweryfikować.

 • M
  M
  Monika
  07.09.2020, 13:36

  Wzięłam u nich pożyczkę w zeszłym roku na 24 miesiące. Spłaciłam przed terminem. Wszystko OK- zwrot prowizji otrzymałam na konto w ciągu 14 dni, bez problemów.

  • A
   A
   Ania
   17.09.2020, 11:21

   Potwierdzam. Ze zwrotem prowizji nie ma żadnych problemów. Oprócz tego łatwy i przyjazny kontakt z firmą.

  • T
   T
   Tomek
   26.08.2021, 16:36

   Niestety komentarze o zwrocie prowizji wyssane z palca . Ja pożyczkę spłaciłem 2 lata przed czasem i nikt mi do tej pory prowizji nie oddał a minęły już 4 miesiące .

  • b
   b
   bar
   17.05.2022, 17:59

   A czy musiała pani jakas werwikacje robic i przelać im 1 zł bo ja czekam już miesiąc i nic

 • N
  N
  Natka
  03.09.2020, 11:04

  Luuuuudzie, jestem przerażona opiniami. Ja mam pozyczke prawie rok i nawet nie wiedziałam, ze tyle się dzieje….myslalam o drugiej pozyczce i weszłam poczytać jak tam…ja jestem zadowolona i jak tylko się da, wezme kolejna pozyczke w smartney.

 • T
  T
  Tomek88
  03.09.2020, 10:38

  Polecam! Prosty wniosek, bez dodatkowych papierków. Pieniądze otrzymałem tego samego dnia.

 • L
  L
  Lidka
  02.09.2020, 08:59

  Trafiłam na Smarteya a reklamy. Wniosek poszedł szybko, coś im się tam nie zgadzało i miałam dodtakowa weryfikacje. Ale człowiek od nich zadzwonil tego samego dnia. Zdzwilam się ze chceli mi pozyczyc więcej niż chciałam. Nie skorzystałam ale fajnie ze pokazuja jaka mam zdolność tak w calosci. Także ja jestem zadowolona.

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!