Smartney – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.1
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Maks. pierwsza pożyczka
3 000 - 60 000 zł
Złóż wniosek w Smartney

Zalety i wady firmy Smartney

Zalety
 • Wysoka kwota pożyczki i stosunkowo długi okres spłaty
 • Zobowiązanie bez zaświadczeń o dochodach
 • Proces w 100 % przez Internet
 • Szybka weryfikacja klienta
 • Akceptowane świadczenia socjalne oraz 500+
Wady
 • Weryfikacja klienta w bazach dłużników

Siedziba firmy

Adres:

Smartney Sp. z o.o.

Krakowiaków 46

02-255 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 20000000 PLN
KRS: 0000747738
NIP: 5272859012
REGON: 380793670
Wiek firmy12 miesięcy
Forma prawna firmyJDG
Wymagane konto bankoweTak
Metoda wypłatyPrzelew na konto
Sposób weryfikacjiwiele możliwości
Okres spłaty6 - 96 miesięcy
Oprocentowanie16,75 %
? zmienne
RRSO24,20 %
Kwota3 000 - 60 000 zł
Maks. kolejna pożyczka60000 zł
Wiek pożyczkobiorcy23 - 70 lat
Pierwsza pożyczka gratisNie
? darmowy zwrot do 60 dni
Maks. pierwsza pożyczka3 000 - 60 000 zł
Czas wypłaty30 minut

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,20%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 771,42 zł, całkowita kwota do zapłaty 46 636,87 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 21 865,45 zł (w tym: prowizja 3 520,02 zł, odsetki 18 345,43 zł), 77 miesięcznych równych rat po 597,59 zł, ostatnia rata wyrównująca 622,44 zł. Kalkulacja na dzień 14.12.2022 r.

Smartney to kolejny powiew świeżości na polskim rynku pożyczkowym. Ta innowacyjna instytucja finansowa łączy w sobie tradycyjną bankowość z technologicznym trendem w przyznawaniu szybkich pożyczek online. Co warto wiedzieć? Oto krótka recenzja i opinie klientów na temat nowego pożyczkodawcy.

Smartney – nowość technologiczna na polskim rynku

Nie trzeba nikogo przekonywać, że popularność pozabankowych pożyczek w Polsce rośnie w siłę. W 2018 roku, według raportu półrocznego “Kredyt trendy” przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej z sektora pożyczkowego korzystają coraz młodsi klienci. Prawie 14 proc. osób zadłużonych w firmach pożyczkowych nie ma ukończonych 25 lat (w bankach jest to zaledwie 4 proc.)1.Nic dziwnego, że pojawiła się kolejna instytucja, która z innowacyjnym “przytupem” postanowiła zawalczyć o klientów. Smartney oferuje pożyczki online łączące w sobie najlepsze cechy kredytu bankowego. W związku z tym, że niewiedza może sporo kosztować, dowiedzmy się co nieco o nowym pożyczkodawcy.

[poll id=”32″]

Smartney – co warto o nim wiedzieć?

Opinie klientów i recenzja na temat Smartney powinny nam wiele powiedzieć o tej firmie. Jest ona częścią francuskiej grupy bankowej Oney Bank działającej na rynku od ponad 35 lat. I choć w Polsce znana jest szerzej od września 2018 roku, to może pochwalić się działalnością w 11 krajach na świecie, gdzie obsługuje ponad 7,6 mln klientów.

W kraju możemy ją znać ze współpracy, z chociażby: Leroy Merlin, Auchan, Credit Agricole czy Alior Bankiem. Warto dodać, że system. jaki stworzono w Smartney to nowa jakość, która oferuje klientom indywidualne dopasowanie pożyczki – szybko, prosto, bez zbędnych formalności i z korzystnym oprocentowaniem. To wszystko wprost ze swojego smartfona. Prawda, że taka pozabankowa opcja brzmi całkiem kusząco?

Opinie klientów i recenzja na temat Smartney z pewnością dużo powie o firmie. Jej wyjątkowości dodaje fakt, że oferuje znacznie wyższe kwoty zobowiązania i dłuższy okres kredytowania niż konkurencja. Źródło: Smartney.pl

Czym Smartney wyróżnia się na rynku finansowym?

Firma z pomocą technologicznych rozwiązań jest z całą pewnością aspirującym start-upem, który wypełnia lukę na rynku pożyczkowym. Na co konkretnie możesz liczyć w tej firmie?Smartney oferuje pożyczki do 60 tys. zł z terminem spłaty sięgającym nawet do 5 lat – i to wszystko, jak podkreśla instytucja, na korzystnych warunkach cenowych. Jest zatem dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dużego zastrzyku gotówki rozłożonego na dłuższy czas niż w przypadku ofert krótkoterminowych.

 • Kwota pożyczki – od 3 000 zł do 60 000 zł
 • Okres spłaty – od 6 do 96 miesięcy
 • Minimum formalności – jedynym dokumentem niezbędnym do złożenia wniosku jest dowód osobisty.
 • Pożyczka 100% online
 • Bez zaświadczeń o dochodach
 • Akceptowalne źródła dochodów – m.in. umowa o pracę, dzieło, zlecenie, świadczenia socjalne, renta, emerytura, świadczenie Rodzina “500+”.

Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej!


Pożycz łatwo i mądrze w Smartney!

Oferta pożyczkodawcy to propozycja nie tylko dla starszych klientów. Równie dobrze z usług Smartney mogą skorzystać młode osoby odnajdujące się w nowoczesnych technologiach. Firma celuje głównie do konsumentów, którzy:

 • Mają od 25 do 70 lat,
 • mają rachunek w banku działającym w Polsce.

Smartney weryfikuje wnioskujących na podstawie informacji z rachunku bankowego, sprawdzając wybrane bazy danych. Jak sami podkreślają – “skraca to zdecydowanie czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania, nawet do 1 minuty”.

Jak pożyczyć w Smartney?

Opinie klientów, jak i sama recenzja wielokrotnie podkreślają prosty proces wnioskowania o dodatkową gotówkę. Wszystko odbywa się całkowicie przez Internet, bez wychodzenia z domu i kompletowania szeregu dokumentów.

Oprocentowanie niższe niż w innych firmach pożyczkowych, minimum formalności i najwyższe standardy bezpieczeństwa to główne kryteria, jakimi kieruje się Smartney. Źródło: smartney.pl

Do uzyskania pożyczki wystarczy:

Przejdź na stronę Smartney

1. wybranie konkretnej kwoty pożyczki i okresu spłaty,

2. wypełnienie wniosku o pożyczkę (składa się z trzech prostych stron z pomocną walidacją pól),

3. potwierdzenie online swoich danych poprzez wybranie jednej z 3 form weryfikacji:

 • przelew tradycyjny,
 • szybki przelew Blue Media,
 • aplikację Kontomatik – dzięki połączeniu online z kontem bankowym klienta pozwala ona na natychmiastową weryfikację dochodów i otrzymanie pożyczki do 60 tys.

Następnie trzeba tylko czekać na przelew gotówki – firma współpracuje z szybkim systemem DotPay, który gwarantuje wypłatę środków i zaksięgowanie przelewu w kilka minut na rachunku odbiorcy (najpóźniej do 30 minut). 


Szybki przelew Blue Media oraz przelew tradycyjny to metody, które umożliwiają wzięcie pożyczki maksymalnie do 15 tys. zł.


  Warto dodać, że gotówka w całości przelewana jest na konto podane we wniosku pożyczkowym. Smartney od kwietnia 2019 roku oferuje swoje produkty w stacjonarnych placówkach w Polsce, m.in. w punktach Oney Polska, w oddziałach ulokowanych w sieci sklepów Auchan oraz Leroy Merlin, a także w Unilink Cash.

Logowanie w Smartney

Jeśli chcesz się zalogować do Smartney, dokonasz tego na stronie pożyczkodawcy, klikając w prawym górnym rogu w zakładkę oznaczoną jako „Strefa Klienta”. Kiedy w nią wejdziesz, pojawi się panel logowania, w którym musisz podać albo adres e-mail, albo numer klienta z umowy oraz hasło. Następnie wybierz przycisk „Dalej”, po czym zostaniesz przeniesiony do swojego panelu.

Na swoim profilu masz dostęp do wszystkich informacji dotyczących zaciągniętej pożyczki. Możesz także za jego pomocą złożyć kolejny wniosek o finansowanie. Gdy zapomnisz hasła, istnieje opcja jego przypomnienia, która przyjdzie na Twój adres e-mail podany w umowie pożyczki.

Smartney – rozwiązanie szyte na miarę!

Warto wiedzieć, że firma jest zarejestrowana w Polsce i wpisana do rejestru przedsiębiorców. Smartney posiada kapitał zakładowy o wartości 20 000 000 zł. Formalnie zarejestrowana jest także w Komisji Nadzoru Finansowego, działając na podstawie Umowy o kredycie konsumenckim 2 oraz jak każda firma pożyczkowa podlega nadzorowi UOKiK.

Źródła:

1. Raport półroczny Biura Informacji Kredytowej „Kredyt Trendy”, Rok 2018.

2. Ustawa o kredycie konsumenckim z dnia 12.05.2011 roku, http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20111260715

3. https://www.smartney.pl/

Zostawiając opinię, pomagasz innym! Podziel się swoimi doświadczeniami z firmą Smartney w komentarzu.

Opinie o Smartney (101)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • P
  P
  Pietrek
  30.06.2020, 19:11

  Banda oszustów i krętacze. Pozyczka spłacona w 3 m zamiast 24m, brak zwrotu odsetek i prowizji. Kontakt telefoniczny zawsze te same odpowiedzi ,nie można się skontaktować z osobą decyzyjną, mimo wielu prób i skarg. Zwrot miał być wciągu 14dni, minął miesiąc a PLN jak nie było tak nie ma. Nie polecam omijajcie ich szerokim łukiem.

  • M
   M
   Mejson
   03.07.2020, 20:23

   Ja wziąłem 6000 na 36 miesięcy, spłaciłem w 8 i też cisza.

  • L
   L
   Lobo
   01.08.2020, 21:36

   Ja spłaciłem całość przed terminem pierwszej raty, bo dostałem korzystniejszy konsolidacyjny. Zapłaciłem kwotę uzgodnioną z infolinią, było to z pełną prowizją i paroma zł procent. Prowizję prawie pełną zwrócono dzień po terminie, po przypomnieniu się przez formularz kontaktowy.
   Sam proces wnioskowania przez Bancovo oceniam pozytywnie, szybka decyzja nawet po odrzuceniu przeze mnie pierwszej propozycji.
   RRSO normalne pozapromocyjne dla 3 k było ok 31 %

 • E
  E
  Edyta
  08.06.2020, 21:34

  Raty płacone kilka dni przed terminem po czym alert BIK że opóźnienie w spłacie, dzwonię do Smartney rzeczywiście rata już dawno spłacona ale oni mają problemy techniczne i przez ich problemy techniczne mam w tym momencie niekorzystny wpis w BIK. Szczerze nie polecam, telefony nic nie dają, najpierw było kilka godzin na naprawę potem 24 godziny. Zobaczymy co dalej, szczerze odradzam, zastanawiam się co dalej, do tej pory zupełnie czysty BIK.

  • M
   M
   Mała Mi
   09.06.2020, 15:50

   Zawsze przecież są potwierdzenia wpłat daty historia w koncie bądź potwierdzenia pocztowe więc dowód na to że wpłacane są raty na czas jest:) sama się teraz stresuje .. zaczęłam dopiero spłacać..rata przypada na jutro przelalam pieniążki dziś rano

  • Z
   Z
   Zespół Smartney
   10.06.2020, 11:46

   Oświadczenie Biura Informacji Kredytowej i Smartney

   Zgodnie z zapisami Prawa Bankowego banki i inne instytucje finansowe przekazują do BIK informacje dotyczące spłaty zobowiązań i zmiany ich statusów w ciągu 7 dni od zaistniałej zmiany. W ramach takiej standardowej aktualizacji danych, Firma Smartney przekazała do BIK, dla części swoich Klientów informacje o opóźnieniach w spłacie.
   Niestety, w wyniku operacji technicznej na rachunkach kredytów wystąpił błąd, który zaskutkował automatycznie niepoprawną prezentacją statusu płatności u części klientów Smartney. Błąd został zidentyfikowany i naprawiony, a tym samym informacje dostępne zarówno u pożyczkodawcy jak i przekazane do BIK zostały zaaktualizowane.
   Przepraszamy Klientów za niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji.
   Z poważaniem,
   Biuro Prasowe BIK & Biuro Prasowe Smartney

 • E
  E
  EDI
  01.06.2020, 15:39

  Nie polecam. Oszustwo. Raty spłacone przed terminem. Każą mi teraz jeszcze zapłacić dodatkową ratę, której nie ma w umowie. Straszą BIK-em. Uważajcie na ten niby bank.

  • A
   A
   Agnes
   21.07.2022, 14:07

   Niestety mam podobną sytuację.Wpłaciłam trzy raty do przodu,według umowy i harmonogramu z niczym nie zalegam,a Smartney w bezczelny sposób każe mi uiścić dodatkową wpłatę raty,gdzie po jej wpłacie kwota całościowa mojego zobowiązania będzie wyższa od tej,którą mam faktycznie spłacić.Kontaktowałam się już z kancelarią prawną i nie odpuszczę im,tym bardziej,że straszą mnie już windykacją a ja póki co wywiązuje się z umowy.

 • A
  A
  Agnes
  05.05.2020, 21:37

  Pomimo że spłaciłam pierwszą pożyczkę z 7 miesięcznym wyprzedzeniem przy staraniu się o drugą pożyczkę mój wniosek został odrzucony .Trudno mi zrozumiec taką decyzję.

 • w
  w
  wiki4545
  04.05.2020, 13:27

  Jak dla mnie wszystko w porządku, szybko i konkretnie.

 • W
  W
  Wiktoria M
  02.05.2020, 15:37

  nie wiem skąd takie rrso u nich, ale warunki pożyczki mają lepsze niż mój bank.

 • P
  P
  Patrycja Bednarska
  29.04.2020, 14:34

  Przyznam że nie mam złotej historii kredytowej, ale pożyczkę udało uzyskać się bez problemu, bardzo prosta i szybka procedura.

 • m
  m
  manitu
  27.04.2020, 19:51

  bardzo dobry kontakt z serwisem, w razie problemu ekspresowa reakcja i pomoc

 • J
  J
  Janek em
  24.04.2020, 14:15

  Pożyczka jak każda inna ale wyróżnia się lepszymi warunkami, rrso np mają lepsze dla pożyczki 8000 niż mój bank.

 • W
  W
  Wiktoria3
  23.04.2020, 21:42

  Przy umowie o pracę nie miałam ani razu problemu z wzięciem pożyczki u nich, a dwa razy już korzystałam.

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!