SMEO pożyczka ratalna dla firm – opinie i recenzja

Szczegóły

Sprawdź ofertę
Szczegóły
Forma prawna firmy
JDG
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Kwota
5 000 - 200 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
5 000 - 200 000 zł
Czas wypłaty
od 5 minut
? od 5 minut do 24h
Cel
Dowolny
Okres spłaty
3 - 12 miesięcy
? 3-12 miesięcy (3/6/9/12)
Wiek firmy
6 miesięcy
Zabezpieczenie
Nie
Oprocentowanie
1,58 %
? od 1,58% miesięcznie
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Zalety
Wysoka kwota finansowania
Niewielka lista warunków do spełnienia;
Szybki proces wnioskowania online;
Możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel, związany z prowadzoną działalnością.
Wady
Oferta nie jest dostępna dla spółek czy dużych firm;
Minimalny wiek firmy

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

4.4/5

Siedziba firmy

SMEO S.A.
EMILII PLATER 53/XIV P
00-113 WARSZAWA

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 13 621 950,00 zł
KRS: 0000679116
NIP: 5252712429
REGON: 367336046

Czas to pieniądz, o czym wiedzą zwłaszcza przedsiębiorcy. A co zrobić, jeśli tych środków brakuje? W awaryjnych sytuacjach warto sięgnąć po pożyczkę dla firm. Szczególnie gdy, jak w przypadku SMEO, cały proces można przejść online bez potrzeby rozmowy z konsultantem.

SMEO pożyczki

Kluczowe informacje

 • Pożyczka ratalna dla firm SMEO udzielana jest jednoosobowym działalnościom gospodarczym, które istnieję na rynku dłużej niż 6 miesięcy.
 • SMEO oferuje swoim klientom możliwość wnioskowania online. Cały proces, od podpisania umowy po wypłatę środków, odbywa się bez potrzeby wychodzenia z domu.
 • Pożyczka może zostać wykorzystana na dowolny cel. Potrzebujesz środków na zapłatę wynagrodzeń? A może marzysz o zakupie nowego urządzenia? Weź pożyczkę w SMEO i zrealizuj swoje plany.

SMEO pożyczka – opinia Czerwonej Skarbonki

Pod marką SMEO kryje się dynamicznie rozwijający się polski startup z sektora fintech, który oficjalnie rozpoczął działalność w lutym 2018. Założony przez doświadczonych menedżerów z branży finansowej, początkowo oferował swoim klientom tylko usługi faktoringowe. Z czasem oferta firmy rozszerzyła się o dodatkowy produkt, czyli o ratalne pożyczki jednoosobowe dla firm. To, co z całą pewnością wyróżnia instytucję na rynku, to możliwość załatwienia całego procesu online, bez wychodzenia z domu czy z biura. Inni pożyczkodawcy najczęściej umożliwiają złożenie wniosku zdalnie, jednak dalszy proces wymaga kontaktu z pracownikiem biura obsługi klienta.

Wchodząc na stronę pożyczkodawcy, nie sposób nie zauważyć pozytywnych opinii klientów. Ci chwalą przede wszystkim szybką wypłatę środków oraz doskonały kontakt z opiekunem klienta. Opinie te w szerokim zakresie pokrywają się z recenzjami, które można znaleźć w internecie. A jakie jest nasze zdanie o pożyczkach w SMEO?

To na co zwróciłam szczególną uwagę, to kwota finansowania. Nie jest to najwyższa dostępna opcja na rynku, ponieważ konkurencja nierzadko proponuje nieco większe wartości, jednak zdecydowanie nie jest też najmniejsza. Biorąc pod uwagę fakt, że pożyczka może w całości zostać wykorzystana na dowolny cel firmowy (zakup narzędzi, oprogramowania, opłacenie rachunków czy wypłata wynagrodzeń), wysokość ta wydaje się optymalna, zwłaszcza dla nowych firm.

Dodatkową zaletą, która mnie przekonuje, to szybki proces online. Decyzja o wzięciu pożyczki nierzadko podyktowana jest potrzebą chwili, a żmudny i długi proces, może być dużą przeszkodą w szybkim otrzymaniu środków.

Pożyczka ratalna SMEO – co muszę o niej wiedzieć?

SMEO udziela pożyczek swoim klientom w wysokości od 5 000 do 200 000 zł. Spłatę zobowiązania możesz rozłożyć na 3, 6, 9 lub 12 rat. Nie wiesz jaką kwotę spłaty udźwignie Twój firmowy budżet? Na stronie pożyczkodawcy znajdziesz wygodny kalkulator, który ułatwi Ci samodzielne obliczenia. Dla przykładu – pożyczając 20 000 zł i rozkładając spłatę na 12 miesięcy, Twoja rata wyniesie 2 155 zł.

Pożyczone środki możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością firmy. Musisz zapłacić za towar? A może potrzebujesz środków na reklamę? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pieniądze te wydał na rozwój działalności lub na bieżące potrzeby, które pomogą Ci ustabilizować sytuację.

Jakie warunki muszę spełnić, aby otrzymać pożyczkę w SMEO?

Oferta przeznaczona jest dla jednoosobowych działalności gospodarczych, które istnieją na rynku co najmniej od 6 miesięcy. Pożyczkodawca przed wydaniem decyzji dokona analizy zdolności finansowych wnioskującego i zweryfikuje historię w wybranych rejestrach, takich jak:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • BIG InfoMonitor.
 • ERIF.

Wniosek o pożyczkę złożysz online, bez wychodzenia z biura, a umowę podpiszesz jednym klikiem. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej środki trafią na Twoje konto w ciągu 24 godzin.

Zalety pożyczki w SMEO

Pożyczki dla firm działają w podobny sposób, jak te udzielane klientom, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. To znaczy, że wyróżniają się krótkim procesem wnioskowania, szybkością wypłaty środków i dowolnym celem. Pożyczkodawca nie sprawdza, na co zostały wydane otrzymane środki, nie weryfikuje faktur, czy innych rachunków, które mogłyby potwierdzić ich wykorzystanie.

Jakie jeszcze zalety ma pożyczka w SMEO?

 • Wysoka kwota finansowania (do 200 000 zł);
 • Niewielka lista warunków do spełnienia;
 • Szybki proces wnioskowania online – bez potrzeby odbywania rozmowy z konsultantem;
 • Możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel, związany z prowadzoną działalnością.

Pożyczka czy faktoring w SMEO? Najważniejsze różnice

KryteriumPożyczka w SMEOFaktoring w SMEO
Podstawowa charakterystykaTradycyjna forma finansowania, gdzie instytucja finansowa udziela pożyczkobiorcy określonej kwoty, którą ten zobowiązuje się zwrócić wraz z odsetkami.Finansowanie faktur sprzedażowych z odroczonym terminem płatności, zamiana należności na gotówkę niemal natychmiast.
CelZapewnienie elastycznego finansowania na określony cel lub okres, niezależnie od faktur sprzedażowych.Ułatwienie zarządzania płynnością finansową poprzez przyspieszenie płatności za sprzedane towary/usługi.
ElastycznośćMożliwość dostosowania wysokości kwoty i okresu spłaty do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy.Oparte na wartości wystawionych faktur; nie wymaga długoterminowych zobowiązań finansowych.
ZarządzanieBrak ingerencji pożyczkodawcy w zarządzanie firmą i strategie biznesowe.Oprócz finansowania możliwość oferowania usług dodatkowych takich jak windykacja i zarządzanie należnościami.
ProcesSzybki i prosty, minimalne formalności, odpowiedź i przekazanie środków mogą nastąpić tego samego dnia.Szybkie uzyskanie finansowania, proces oparty na wartości i wiarygodności faktur, a nie historii kredytowej przedsiębiorcy.
ZadłużeniePowoduje powstanie zadłużenia, które musi być spłacone wraz z odsetkami.Nie powoduje powstania zadłużenia, gdyż pieniądze są już zarobione, a faktoring jedynie przyspiesza ich płatność.
Kwota finansowaniaMaksymalnie 200 tysięcy złotych dla jednoosobowych działalności gospodarczych.Do 2 mln złotych w ramach wygodnego faktoringu online.

Pożyczka SMEO jest odpowiednia dla przedsiębiorców, którzy potrzebują fizycznych środków na określony cel. Faktoring to natomiast idealna opcja dla firm, które regularnie wystawiają faktury z długim terminem płatności i chcą przyspieszyć otrzymanie środków, zabezpieczając się jednocześnie przed ryzykiem niewypłacalności kontrahentów. Faktoring w SMEO nie tylko poprawia płynność finansową, ale też nie obciąża firmy dodatkowym zadłużeniem.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.4/5 - (5 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Pożyczka Ratalna dla firm SMEO
Sprawdź ofertę