SpeedCash – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

speedcash logo
wonga opinie

Szczegóły oferty:

 • Kto może ubiegać się o pożyczkę? Osoby fizyczne i przedsiębiorcy.
 • Maksymalna kwota i czas pożyczki: W zależności od profilu klienta (osoba fizyczna, przedsiębiorca), w SpeedCash można ubiegać się o pożyczkę w wysokości od 30 tysięcy złotych do 5 milionów złotych na okres od 3 miesięcy do 10 lat.
 • Online, w 15 minut, bez formalności? Nie, SpeedCash wydaje decyzję i udziela pożyczki do 24 godzin.

Na rynku usług pozabankowych jest wiele firm, które w swojej działalności koncentrują się na tradycyjnych pożyczkach. Po sprawdzeniu zdolności kredytowej , pożyczają określoną kwotę. Nie brakuje jednak pożyczkodawców działających nietypowo. Polski SpeedCash koncentruje się na udzielaniu pożyczek pod zastaw mienia dla konsumentów i przedsiębiorców. Jak prezentuje się oferta tej firmy z bliska i co warto wiedzieć?

SpeedCash nasza opinia

SpeedCash reprezentuje grupę prężnie rozwijających się firm pożyczkowych z polskim kapitałem.  Za tą marką stoi spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o takiej samej nazwie, którą zarejestrowano we wrześniu 2013 roku. Od początku swojej działalności, po dziś dzień, SpeedCash specjalizuje się w pożyczkach długoterminowych dla różnych klientów.

O pomoc finansową u tego pożyczkodawcy mogą się bowiem ubiegać zarówno osoby fizyczne potrzebujące zastrzyku gotówki na osobiste cele, jak i przedsiębiorcy. o udzielenie pożyczki mogą ubiegać się zarówno właściciele małych firm, jak i większych podmiotów.

SpeedCash wyróżnia sposób, w jaki udzielane są pożyczki. Firma bowiem zapewnia, że z jej oferty możesz skorzystać także kiedy utraciłeś płynność finansową i masz negatywną historię kredytową w BIK. Pożyczki udzielane są pod zastaw mienia. Jest ono zabezpieczeniem spłaty i ma neutralizować ryzyko związane z udzieleniem pożyczki danemu konsumentowi.

Jakie warunki należy spełnić w SpeedCash?

SpeedCash to dość niestandardowa firma pożyczkowa. Poza procesem weryfikacji, o którym przeczytasz w następnym akapicie, nietypowe są też warunki, jakie powinieneś spełnić żeby zostać klientem tego pożyczkodawcy.

 • Powinieneś mieć nie mniej niż 18 lat.
 • Powinieneś wybrać rodzaj mienia, które będzie zabezpieczeniem spłaty zaciągniętej pożyczki oraz przedstawić dokumenty potwierdzające, że mienie, które proponujesz jako zabezpieczenie pożyczki należy do Ciebie.
 • W niektórych przypadkach musi zostać spełniony warunek minimalnej wartości mienia. W przypadku samochodu 90% jego wartości musi wynosić nie mniej niż 20 tysięcy złotych.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Z racji specyficznego profilu swoich usług, czyli udzielania pożyczek pod zastaw mienia, firma nie weryfikuje klienta w sposób taki, jaki spotkać można u konkurencji. W SpeedCash nie jest weryfikowana historia kredytowa wnioskodawca, gdyż nie ma ona wpływu na wydanie decyzji o udzieleniu pożyczki.

SpeedCash deklaruje, że o przeszkodą w uzyskaniu pożyczki nie jest też negatywna historia kredytowa lub utrata płynności finansowej przez długi. Otwartą drogę do pożyczki mają także osoby, wobec których prowadzone jest postępowanie komornicze oraz takie, którym bank odmówił udzielenia kredytu.

Do weryfikacji wymagane są jedynie dokumenty dotyczące mienia, które ma być zabezpieczeniem pożyczki. I tak, w przypadku:

 • domu, mieszkania lokalu użytkowego lub innej nieruchomości będziesz zobowiązany do przedstawienia numeru księgi wieczystej i dokumentacji fotograficznej,
 • samochodu konieczne będzie przygotowanie dowodu rejestracyjnego, numeru VIN oraz dokumentacji fotograficznej,
 • działki będziesz zobowiązany do przedstawienia numer księgi wieczystej i zaświadczenie z gminy o warunkach zabudowy. Niezbędna będzie też dokumentacja fotograficzna,
 • firmy SpeedCash będzie wymagać nie tylko przedstawienia numeru wpisu do KRS, ale też bilansu finansowego i rachunku wyników za ostatni kwartał bieżącego roku oraz za rok poprzedni. Niezbędne będzie też przedstawienie zestawienia aktywów trwałych, należności i zobowiązań. Rzeczoznawcy zatrudnieni przez SpeedCash dokonają też inspekcji siedziby firmy.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

SpeedCash specjalizuje się w pożyczkach udzielanych pod zastaw określonego rodzaju mienia. Dlatego też bardzo zróżnicowane są kwoty pożyczek, jakie mogą być udzielone. To, na jaką kwotę pożyczki możesz liczyć, zależy od rodzaju i wartości mienia, jakie zdecydujesz się zastawić:

 • pożyczka pod zastaw nieruchomości może być udzielona w kwocie od 30 tysięcy złotych do 5 milionów złotych. Minimalny termin spłaty zobowiązania wynosi 3 miesiące, a maksymalny 3 lat (w przypadku pożyczki udzielanej pod zastaw działki, firma nie podaje okresu, przez jaki może być spłacane zadłużenie),
 • pożyczka pod zastaw samochodu może zostać udzielona w wysokości do 90% wartości pojazdu, nie mniej niż 20 tysięcy złotych. Górna wartość nie została określona – wszystko zależy od od wartości pojazdu, jaki ma być przedmiotem zabezpieczenia. Termin spłaty można przy tym ustalić na minimalnie 6 miesięcy, a maksymalnie – 12 miesięcy.

Warunki, na jakich udzielona zostanie pożyczka pod zastaw firmy lub przedsiębiorstwa ustalane są indywidualnie i uzależnione są od wartości podmiotu i wyników oględzin przeprowadzonych przez pożyczkodawcę.

Pożyczka w SpeedCash krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w SpeedCash można przedstawić w kilku prostych krokach”:

 1. Złożenie wniosku o udzielenie pożyczki – wypełniasz formularz na stronie internetowej pożyczkodawcy. Podajesz w nim swoje dane osobowe (lub nazwę firmy), numer telefonu i adres e-mail. Wniosek możesz złożyć przez internet, telefonicznie lub osobiście – w stacjonarnej placówce SpeedCash.
 2. Dostarczenie wymaganych dokumentów. To, jakie dokumenty będziesz zobowiązany dostarczyć, zależy od tego, jakie mienie będzie zabezpieczeniem pożyczki. Weryfikacja dokumentów nie powinna – zgodnie z deklaracją pożyczkodawcy – nie powinna zająć więcej niż 24 godziny. Następnie SpeedCash podejmie ostateczną decyzjw w sprawie przyznania lub odmowy udzielenia pożyczki.
 3. W przypadku pozytywnej decyzji pozostaje już tylko umówienie się na podpisanie umowy pożyczki w kancelarii notarialnej. Gotówka przekazywana jest, jak deklaruje SpeedCash, niezwłocznie po zakończeniu tego etapu. To wszystko.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • O pożyczkę mogą ubiegać się osoby nawet z kłopotami finansowymi i negatywną historią w BIK.
 • Można ubiegać się o pożyczki w kwocie od 30 tysięcy złotych do nawet 5 milionów złotych.
 • Oferta zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.
 • Pożyczka może zostać udzielona nawet w 24 godziny.
 • Firma posiada zarówno placówki stacjonarne, jak i obsługę internetową.

Wady

 • Zaciągnięcie pożyczki wiąże się z dużym ryzykiem. Jeżeli masz np. negatywną historię kredytową lub utraciłeś płynność finansową, to kolejne zobowiązanie może być dużym obciążeniem dla budżetu domowego.
 • W razie kłopotów finansowych, możesz stracić mienie, będące zabezpieczeniem pożyczki.

Kontakt – Infolinia Speed Cash

Tel: 22 313 19 62

Godziny pracy infolinii:

Poniedziałek – piątek: 9.00 – 18.00

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Mikołaj 18 czerwca 2019 at 10:19 - Odpowiedz

  Niskie oprocentowanie jak na parabank. Miałem u nich pożyczke pod zastaw. Polecam