SpeedCash – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.2
Zobacz opinie użytkowników

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Chwilówki
Pożyczki ratalne
Ostatnia aktualizacja: 9 Czerwca 2023
Darmowa pierwsza pożyczka!
30 - 61 dni
? Pierwsza pożyczka udzielana jest na 61 dni.
Okres spłaty
100 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? Bez względu na kwotę pożyczki!
Pierwsza pożyczka gratis
od 15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Cashtero
61 - 90 dni
Okres spłaty
100 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 - 48 miesięcy
Okres spłaty
100 - 50 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Pożyczka z Przewagą! Szybka decyzja, elastyczne raty, bezpieczne finansowanie.
Provident Samoobsługowa
12 - 36 miesięcy
Okres spłaty
500 - 20 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Siedziba firmy

Adres:

SPEED CASH POLSKA SP. Z O.O.

Mazowiecka 9 (piętro 4)

00-052 Warszawa

Dane firmy

KRS: 0000476807
NIP: 5252568139
REGON: 146919158
Maks. pierwsza pożyczka 10 000 - 20 000 zł
Okres spłaty 6 - 12 miesięcy

Na rynku usług pozabankowych pełno jest firm, które w swojej działalności koncentrują się na tradycyjnych pożyczkach. W zamian za ocenę zdolności, pożyczana jest określona suma. Nie brakuje jednak i tych działających nietypowo. Polskie SpeedCash koncentruje się na pożyczkach dla konsumentów i przedsiębiorców pod zastaw mienia. Jak prezentuje się oferta tej firmy z bliska i co warto wiedzieć?

SpeedCash nasza opinia

SpeedCash reprezentuje grupę prężnie rozwijających się firm pożyczkowych z polskim kapitałem.  Za tą marką stoi spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o takiej samej nazwie, którą zarejestrowano we wrześniu 2013 roku. Od początku swojej działalności, po dziś dzień, SpeedCash specjalizuje się w pożyczkach długoterminowych dla różnicowanego profilu klienta.

O pomoc finansową u tego pożyczkodawcy mogą się bowiem ubiegać zarówno osoby prywatne potrzebujące zastrzyku gotówki na osobiste cele, jak i przedsiębiorcy. Warto tutaj dodać, że i różnego rodzaju osoby z działalnością gospodarczą mogą spróbować wnioskować o pożyczkę w SpeedCash. Firma oferuje usługi zarówno dla drobnych właścicieli firm, jak i tych większych podmiotów.

To, co wyróżnia SpeedCash to sposób, w jaki udzielane są pożyczki. Firma bowiem zapewnia, że dopuszcza swoje usługi także wobec tych, którzy utracili płynność finansową i posiadają negatywną historie kredytową w BIK. Oznacza to, że pożyczki udzielane są pod zastaw mienia. To ono pełni funkcję zabezpieczenia spłaty i ma neutralizować ryzyko związane z udzielaniem zobowiązania danemu konsumentowi.

Jakie warunki należy spełnić w SpeedCash?

SpeedCash to dość niestandardowa firma pożyczkowa. Poza procesem weryfikacji, o którym przeczytać można w następnym akapicie, nietypowe są też warunki, jakie należy spełnić jako klient tego pożyczkodawcy.

 • Niezbędne jest ukończenie 18. roku życia.
 • Należy wybrać rodzaj mienia, za którego pomocą chce się zabezpieczyć spłatę zaciągniętej pożyczki.
 • Konieczne jest też przedstawienie wymaganych dokumentów dla konkretnego rodzaju mienia, których stan prawny nie będzie budził wątpliwości.
 • W przypadku niektórych taryf, spełniony musi zostać warunek minimalnej wartości mienia. W przypadku samochodu 90% jego wartości musi wynosić nie mniej niż 20 tysięcy złotych.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Z racji specyficznego profilu swoich usług, które polegają na udzielaniu pożyczek pod zastaw mienia, firma nie przeprowadza klasycznego modelu weryfikacji konsumenta, jaki spotkać można u konkurencji. W ten sposób, w SpeedCash nie ma weryfikacji historii kredytowej, gdyż nie ma ona wpływu na wydanie decyzji co do przydzielenia pożyczki.

SpeedCash deklaruje, że pod uwagę nie są brane także i te osoby, które mają negatywną historię kredytową lub utraciły płynność finansową poprzez długi. Otwartą drogę do pożyczki mają także osoby obciążone postępowaniem komorniczym lub takie, którym bank odmówiły udzielenia kredytu.

Do weryfikacji wymagane są jedynie dokumenty związane z danym rodzajem mienia, które konsument chce zastawić w zamian za pożyczkę.

 • Dom, lokal komercyjny lub inna nieruchomość – SpeedCash będzie wymagało numeru wpisu do księgi wieczystej i dokumentacji fotograficznej.
 • Samochód – w tym przypadku, konieczne będzie przygotowanie dowodu rejestracyjnego, spisanego numeru VIN oraz dokumentacji fotograficznej.
 • Działka – pożyczkobiorca będzie musiał przygotować numer wpisu do księgi wieczystej i zaświadczenie od gminy co do warunków zabudowy. Niezbędna będzie też dokumentacja fotograficzna.
 • Firma – w tym przypadku, formalności są najbardziej rozbudowane. SpeedCash będzie wymagać nie tylko przedstawienia numeru wpisu do KRS, ale i bilans finansowy za kwartał bieżącego roku oraz rok poprzedni. Ponadto, niezbędne będzie też zestawienie aktywów trwałych, zestawienie należności i zobowiązań, a także inspekcja siedziby. Tym ostatnim zajmują się rzeczoznawcy zatrudnieni przez SpeedCash.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Jako że SpeedCash specjalizuje się w pożyczkach udzielanych pod zastaw określonego rodzaju mienia, to i dostępne kwoty pożyczek bardzo zróżnicowane. To, jakie „widełki” pożyczkowe są dostępne wramach pomocy finansowej od tej firmy zależy bezpośrednio od rodzaju i wartości mienia, jakie konsument decyduje się zastawić.

 • W przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości lub lokalu, SpeedCash oferuje pożyczki w kwocie od 30 tysięcy złotych do 5 milionów złotych. Termin spłaty można ustalić minimalnie na 3 miesiące, a maksymalnie – na 10 lat.
 • Jeżeli mowa o pożyczkach pod zastaw samochodu, to SpeedCash oferuje zobowiązania o wartości równej maksymalnie 90% wartości pojazdu. Musi to być jednocześnie nie mniej niż 20 tysięcy złotych. Górna wartość nie została określona – wszystko zależy od tego, jakiej wartości pojazd chce się zastawić. Termin spłaty można przy tym ustalić na minimalnie 6 miesięcy (pół roku), a maksymalnie – 12 miesięcy (rok).
 • W kwestii pożyczek pod zastaw działki, SpeedCash jest w stanie zaoferować klientom zobowiązania o wartości minimalnie 30 tysięcy złotych i maksymalnie 5 milionów złotych. Czas na spłatę zobowiązania jest w tym przypadku ustalany indywidualnie – firma nie podaje przykładowego zakresu na stronie internetowej.
 • Dla pożyczek pod zastaw firmy lub przedsiębiorstwa SpeedCash również oferuje pożyczki ściśle uzależnione od wartości podmiotu i wyników przeprowadzonych przez pożyczkodawcę oględzin.

Pożyczka w SpeedCash krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w SpeedCash można przedstawić w kilku prostych krokach. Wyglądają one następująco.

 1. Należy złożyć wniosek o udzielenie pożyczki. Aby tego dokonać, należy wypełnić formularz, który dostępny jest za pośrednictwem strony internetowej pożyczkodawcy. Wypełniając go swoimi danymi osobowymi (lub nazwą firmy), a także informacjami o numerze telefonicznym i adresie e-mail.
 2. Aby skontaktować się z doradcą, należy połączyć się z firmą za pośrednictwem wskazanego numeru telefonicznego. Drugą możliwością, mniej wygodną i bardziej czasochłonną, jest udanie się do pobliskiej stacjonarnej placówki SpeedCash.
 3. Następnie, konsument lub przedsiębiorca będzie musiał dostarczyć wymagane dokumenty. To, jakie z nich będzie trzeba skompletować zależy oczywiście od tego, jakie mienie będzie podlegać zastawowi w zamian za udzielenie pożyczki.
 4. Jak deklaruje pożyczkodawca, w ciągu 24 godzin dokumenty zostaną zweryfikowane. Po tym zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie przyznania lub odmowy udzielenia pożyczki.
 5. Po tym, pozostaje już tylko umówienie się na podpisanie umowy pożyczki w kancelarii notarialnej. Gotówka przekazywana jest, jak deklaruje SpeedCash, niezwłocznie po zakończeniu tego etapu. To wszystko.
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Mikołaj

  18.06.2019, 10:19

  Wyróżniający się komentarz

  Niskie oprocentowanie jak na parabank. Miałem u nich pożyczke pod zastaw. Polecam

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!