Sponto – opinie klientów i szczegóły oferty

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
5.0
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Zameldowanie
Telefon komórkowy
Konto w banku
Adres e-mail
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 15 000 zł
Złóż wniosek w Sponto

Zalety i wady firmy Sponto

Zalety
 • Możliwość zmiany terminu spłaty po pierwszej zapłaconej racie
 • Nie są wymagane dokumenty dochodowe
Wady
 • Brak przelewów natychmiastowych - trzy sesje wychodzące w ciągu dnia
 • Wymagany Minimalny miesięczny dochód - 1000 zł

Siedziba firmy

Adres:

Paytree Sp. z o. o.

ul. Polanki 19

80-308 Gdańsk

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 200 000 zł PLN
KRS: 0000480358
NIP: 5842733734
REGON: 221973237
RRSO92,43 %
Godziny pracy w sobotę24/7
Wiek pożyczkobiorcy21 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratisNie
Metoda wypłatyprzelew na konto
Maks. kolejna pożyczka15000 zł
Kwota1 000 - 15 000 zł
Sposób weryfikacjiKontomatik
Wymagane konto bankoweTak
Czas wypłatydo 24 godzin
Oprocentowanie7,20 %
Okres spłaty30 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka1 000 - 15 000 zł

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi: 101,75%. Całkowita Kwota Pożyczki (bez kredytowanych kosztów) wynosi: 5700 zł; oprocentowanie zmienne w skali roku: 7,2 %; czas obowiązywania umowy: 30 miesięcy; wysokość miesięcznych równych rat: 417,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca w wysokości 382,11 zł; Całkowita Kwota do Zapłaty: 12 475,11 zł; Całkowity Koszt Pożyczki 6 775,11 zł (w tym: odsetki 1 075,11 zł, prowizja 5 700,00 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 07.07.2021 r

Weryfikacja w bazach dłużników
ERIF KRD BIK KBIG KBIK CRIF

Ofertę pożyczkową na polskim rynku można podzielić na różne sposoby – zwykle spotykamy platformy pożyczkowe oraz pośredników, którzy przyjmując rolę brokera, jedynie przekazują wnioski pożyczkowe do swoich partnerów. Dzisiaj omówimy zupełnie nową markę na rynku, która nie jest pośrednikiem, ale stricte firmą pożyczkową. Sponto jest pierwszym projektem online gdańskiej firmy Paytree, którą wspomogła w tym przedsięwzięciu sieć Affiliate Partners. Co ma do zaoferowania swoim potencjalnym klientom ta firma i czym się wyróżnia na tle konkurencyjnych podmiotów, udzielających pożyczek ratalnych? Sprawdźmy!

Pożyczki ratalne cieszą się dużą popularnością wśród polskich konsumentów dzięki połączeniu najlepszych cech pożyczek pozabankowych z tym, czym przyciągają konkurencyjne kredyty gotówkowe w bankach. Przy relatywnie mało restrykcyjnych warunkach dotyczących zdolności kredytowej czy zaświadczeń, otrzymać można atrakcyjne pożyczki długoterminowe na bardzo duże kwoty. Taki model działania wybrało Sponto i wszystko wskazuje na to, że dzięki temu ta marka jest skazana na sukces. Przyglądamy się z bliska szczegółom na temat tej oferty – bo ta nowa inicjatywa śmiało wkracza do bardzo konkurencyjnej branży.

Podstawowe informacje o pożyczkodawcy

Marka Sponto powstała z inicjatywy gdańskiej firmy Paytree, która w swoim portfolio miała do tej pory tylko przedsięwzięcia realizowane offline poprzez sieci brokerów pożyczkowych. Sponto jest ich debiutem online, a ten wymagający biznesowy ruch został wykonany przy współpracy z warszawską firmą Affiliate Partners. Ta powstała w 2009 roku spółka zbudowała pozycję na rynku za pomocą pośrednictwa pożyczkowego. Konsumenci, którzy nie chcieli sami zestawiać ze sobą poszczególnych ofert pożyczkowych, mogli wejść na platformę brokera i wysłać wniosek pożyczkowy, a ten zrobił już resztę za klienta – przekazując wniosek do jednego z partnerów.

Paytree za pomocą Sponto zdecydowało się zawalczyć o serca klientów preferujących klasyczne pożyczki online, dostępne szybko i wygodnie zza ekranu komputera lub smartfona. Sponto specjalizuje się w pożyczkach długoterminowych, oferując kwoty w systemie spłaty comiesięcznych rat. W zależności od potrzeb i indywidualnych możliwości, wybrać można zróżnicowany termin spłaty sięgający nawet 2 i pół roku. Pora poznać więcej szczegółów!

Sponto opinie
www.sponto.pl

Czy jesteś zadowolony/a z usług Sponto?

Zobacz wyniki

Jakie warunki trzeba spełnić?

Wnioskując o pożyczkę pozabankową w Sponto, należy pamiętać o konieczności spełnienia kilku kluczowych warunków, jakie są konieczne do posiadania jak największych szans na pozytywne rozpatrzenie złożonego wniosku pożyczkowego. Aby poznać wszystkie warunki, należy jedynie przejść do zakładki „jak to działa”, gdzie w czytelny sposób wskazano wszystkie konieczne wymagania.

 • Klient musi mieć ukończony 21. rok życia i nie być starszy niż 75 lat.
 • Każdy wnioskujący o pożyczkę musi przedstawić dowód uzyskiwania regularnych wpływów na swoje konto bankowe, które w wymiarze miesięcznym nie wynoszą mniej niż 1000 złotych.
 • Do wniosku pożyczkowego konieczny jest też aktywny adres poczty e-mail oraz numer telefonu komórkowego.
 • Konieczne jest również posiadanie konta bankowego.
 • Każdy pożyczkodawca musi mieć status osoby fizycznej posiadającej pełną zdolność do czynności prawnych, która posiada polskie obywatelstwo i zameldowanie na terenie Polski.

Jakie bazy weryfikuje Sponto?

Wnioskując o pożyczkę w Sponto, poza podstawowymi warunkami należy pamiętać też o kwestii zdolności kredytowej – wszak jest ona kluczowym parametrem, na podstawie którego firma sprawdza, czy udzielenie nam pożyczki nie jest zbyt dużym ryzykiem finansowym.

Na podstawie klauzuli informacyjnej, która została umieszczona w spisie dokumentów na stronie internetowej Sponto, dowiedzieć się możemy, że sprawdzone zostaną o nas informacje w następujących bazach.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG InfoMonitor.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • CRIF.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w Sponto?

Proces wnioskowania o pożyczkę w Sponto jest wyjątkowo prosty i oparty na kilku niezbędnych do poczynienia krokach. Przyjrzyjmy się im, aby rzetelnie przedstawić cały proces towarzyszący wnioskowaniu o pożyczkę w tej firmie.

 1. Znajdując się na stronie internetowej Sponto, należy wybrać dogodną kwotę pożyczki za pomocą suwaka, dostosowując ją do odgórnie ustalonego terminu spłaty w postaci 30 miesięcy. Warto rzucić jeszcze okiem na niżej wskazaną kalkulację z kosztami pożyczki i wysokością miesięcznej raty, aby wiedzieć „na czym stoimy”.
 2. Następnie przechodzimy do wypełnienia formularza pożyczkowego. Należy w nim wskazać m.in. nasze dane osobowe, dane kontaktowe, a także adres poczty e-mail oraz numer telefonu komórkowego.
 3. Aby zachować pełnię bezpieczeństwa naszych wrażliwych danych, Sponto wymaga od nas dokonania weryfikacji swoich danych konta bankowego za pomocą usługi Blue Media. Należy zalogować się za jej pomocą do naszego konta bankowego online i potwierdzić nasze dane.
 4. Po dokonaniu tych niezbędnych kroków, należy już tylko poczekać na weryfikację naszego wniosku kredytowego w bazach finansowych i na finalną decyzję.
 5. Sponto przedstawia nam po chwili proponowaną kwotę pożyczki oraz związaną z nią umowę, czego dokonujemy za pomocą kodu wiadomości SMS wysłanej na nasz numer telefonu komórkowego.
 6. Po dopełnieniu wspomnianych formalności, pozostaje już tylko poczekać na przelew przyznanej pożyczki na wskazany wcześniej numer konta bankowego. Gotowe!

Sponto – dostępne parametry pożyczek

Pożyczka w Sponto, jak wspominaliśmy już wcześniej, jest klasycznym przykładem zobowiązania długoterminowego – czyli pożyczki ratalnej. Za pomocą typowego dla oferujących pożyczki online kalkulatora, który umieszczono na stronie głównej Sponto, możemy szybko poznać najważniejsze informacje na temat kluczowych parametrów dostępnych pożyczek. Sprawdźmy, na co może liczyć potencjalny klient Sponto.

 • Kwota pożyczki.
  Minimalna kwota dostępnej pożyczki została określona na 1000 złotych. Kolejne wartości można powiększać co 100 złotych, z kolei maksymalna wartość dostępnej pożyczki to nawet 15 000 złotych.
 • Termin spłaty.
  Jak przystało na pożyczkę ratalną, Sponto oferuje system spłaty w comiesięcznych ratach. Co ciekawe, nie jest tutaj możliwe dostosowanie spłaty do indywidualnych oczekiwań – zawsze jest to 30 miesięcy, czyli 2 i pół roku. Zmienia się zatem tylko kwota pożyczki, a spłacamy ją zawsze w równych 30 ratach.

Windykacja Sponto

Warto pamiętać, że Sponto wyraża zrozumienie dla klientów, u których mogą pojawić się przejściowe komplikacje z regularną spłatą rat zaciągniętej pożyczki. Jeżeli pojawi się kłopot z uiszczeniem należnej raty, a zbliża się na to wskazany termin, firma zastrzega, aby jak najszybciej skontaktować się z Działem Obsługi Klienta na numer telefonu 58 768 08 08. Mówiąc o „znalezieniu optymalnego dla obu stron rozwiązania”, firma bez wątpienia jest gotowa na negocjacje i współpracę w celu np. wydłużenia terminu spłaty lub odroczenia raty pożyczki.

Warto jednak pamiętać, że w celu kontaktu z Działem Obsługi Klienta, należy zadzwonić tylko w godzinach pracy – od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 18:00. Jeżeli zatem przewidujemy kłopot ze spłatą raty pożyczki, należy skontaktować się zawczasu, aby posiadać jeszcze zapas czasowy na negocjacje z biurem obsługi klienta Sponto.

Sponto – nasza opinia

Sponto to bez wątpienia jedna z najciekawszych nowości, jakie pojawiły się w ostatnim czasie na – bądź co bądź – wyjątkowo konkurencyjnym rynku usług pożyczkowych. Dbając o atrakcyjną oprawę wizualną strony, czytelnie przedstawione warunki pożyczki, konkretnie wykazane dostępne kwoty i wszelkie niezbędne formalności, możemy szybko i wygodnie zapoznać się z charakterystyką oferty i ocenić, czy jest ona skierowana właśnie do nas.

Warto docenić usługę weryfikacji konta bankowego Blue Media, która pozwala zadbać o bezpieczeństwo tak wrażliwych danych, jak dane bankowe. Przydałoby się jedynie bardziej elastyczne ustalenie terminu spłaty, bo sztywny okres 30 miesięcy to wartość co prawda dość uniwersalna, ale konkurencja potrafi tutaj być bardziej elastyczna. Niezależnie od tego, oferta Sponto bez wątpienia zasługuje na uwagę!

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla dotychczasowych klientów:

 • 58 733 55 66

Infolinia dla informacji ogólnych:

 • 667 724 400

Mail:

 • kontakt@sponto.pl

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie pożyczkowej oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 15 lutego 2021 roku.

Opinie o Sponto (2)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • S
  S
  Sandra
  29.08.2021, 22:22

  Czy jest szansa na dostanie pozyczki przy slabej puntacjii w BIK?

 • B
  B
  Bartek
  12.03.2021, 15:55

  Skorzystałem ze względu na wysoką kwotę i jestem mile zaskoczony. Nie męczą zbędnymi reklamami i telefonami. Polecam

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x