Super Rata – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

super ratasuper rata opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota i czas pożyczki:6000 zł na 30 miesięcy
 • Online, w 15 minut, bez formalności?Tak, Super Rata oferuje wygodne pożyczki w 15 minut.

Choć chwilówki i pożyczki krótkoterminowe to ogromna część rynku pożyczkowego, to nie należy zapominać o zobowiązaniach długoterminowych. Klientów poszukujących tego rodzaju zobowiązań może zainteresować oferta firmy Super Rata, która udziela pożyczek nawet na 2 i pół roku. Przyjrzyjmy się jej ofercie bliżej.

Super Rata nasza opinia

Super Rata nie jest samodzielną firmą pożyczkową – należy ona do spółki Super Grosz, która działa od 2015 roku i jest zarejestrowana w Warszawie. Najbardziej znana jest ona oczywiście z funkcjonowania na rynku pożyczkowym pod własną nazwą – po prostu Super Grosz. Podobnie jak bratnia marka, także i Super Rata specjalizuje się w pożyczkach ratalnych, udzielanych na wielomiesięczny, a nawet wieloletni okres.

Witryna internetowa została dopracowana w godny pochwały sposób. Jest dopasowana do szerokości monitora, przez co konsument wydaje się być otulonym informacjami się na niej zamieszczonymi. Jednocześnie, nie są one przytłaczające – dobrano tylko to, co najbardziej istotne.

Strona główna dzieli się na trzy sekcje – kalkulator pożyczkowy z suwakami kwot, terminu i informacjami o kosztach pożyczki. Następnie, w przejrzysty sposób przedstawia etapy, jakie należy przejść, aby z powodzeniem uzyskać pożyczkę. Na końcu firma chwali się, dlaczego to z jej usług należy skorzystać i załącza dane kontaktowe.

Jakie warunki należy spełnić w Super Rata?

Standardowo dla większości firm pożyczkowych, aby znaleźć potrzebne informacje na temat wstępnych wymagań wobec nowych klientów, należy przejść do zakładki „pytania i odpowiedzi”. Tam już na samym początku można dostrzec informacje o warunkach, jakie należy spełnić, aby ubiegać się o pożyczkę ratalną w Super Rata.

 • Należy mieć ukończone 21 lat.
 • Konieczne jest posiadanie stałego źródła dochodu.
 • Niezbędne jest też bycie polskim obywatelem i posiadanie stałego miejsca zamieszkania na terenie kraju.
 • Firma nie dopuszcza negatywnej historii kredytowej w jakimkolwiek rejestrze finansowym.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Podstawowym etapem weryfikacji pożyczkobiorcy jest sprawdzenie jego danych osobowych w rejestrach finansowych i bazach dłużników. Super Rata współpracuje ze wszystkimi największymi i najczęściej stosowanymi do weryfikacji rejestrami. Jest to zarówno Biuro Informacji Kredytowej (BIK), jak i Biura Informacji Gospodarczej (BIG), czyli BIG Infomonitor, ERiF oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Dodatkowo, Super Rata zastrzega, że nie udziela pożyczek osobom, które posiadają „negatywną historię kredytową” w jakimkolwiek ze wspomnianych wyżej rejestrów.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa została skrojona pod klasyczną pożyczkę ratalną, dlatego próżno szukać jej promocji np. pierwszego darmowego zobowiązania, jaka pojawia się często w sektorze chwilówek. Oferta jest, ogółem mówiąc, jednolita i zawiera takie same parametry dla każdego klienta – zarówno tego nowego, jak i tego korzystającego z usług firmy po raz kolejny.

Minimalna kwota pożyczki wynosi już 1000 złotych, a kolejne wartości można zwiększać suwakiem o kolejne 100 złotych. Maksymalna wartość pożyczki wynosi 6000 złotych. Termin spłaty z kolei zaczyna się na 12 miesiącach (roku). Kolejne warianty rosną co miesiąc, aby zakończyć się na maksymalnym terminie spłaty wynoszącym 30 miesięcy, czyli 2 i pół roku.

Koszty to stały element każdej pożyczki. Składają się na nie prowizja i odsetki, przy wyrażonym zarazem RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Przykładowo, pożyczka na 5000 złotych i 18 miesięcy spłaty (półtora roku), kosztuje 2750 złotych prowizji i 1155,14 złotych odsetek (RRSO – 123,58%).  Przy racie 494,73 złotego, łącznie należy oddać 8905,14 złotych.

Pożyczka w Super Rata krok po kroku

Podobnie jak każdą inną pożyczkę, proces ubiegania się o zobowiązanie w firmie Super Rata można przejrzyście rozpisać w kolejnych etapach, jakie należy przejść, aby z powodzeniem cieszyć się uzyskaną pożyczką.

 1. Pierwszym krokiem będzie dobranie odpowiedniej kwoty pożyczki oraz terminu spłaty. Warto patrzeć na pasek kosztów, który przedstawia już na wstępie wszystkie koszty pożyczki oraz wysokość miesięcznej raty. Gdy jesteśmy pewni, można kliknąć przycisk „weź pożyczkę”.
 2. Kolejnym etapem jest formularz, który należy wypełnić szeregiem danych. Na początku należy założyć konto użytkownika, poprzez podanie adresu e-mail i ustalenie hasła osobistego. Następnie podaje się imię, nazwisko, numer PESEL, numer i serię dowodu osobistego, kraj urodzenia i numer telefonu komórkowego. Trzeci etap to podanie danych adresowych, czyli ulica, numer domu, numer mieszkania, kod pocztowy i miejscowość. Czwarty  i ostatni etap – sytuacja życiowa. Super Rata wymaga podania stanu cywilnego, liczby osób na utrzymaniu, statusu zawodowego i dochodu miesięcznego w wymiarze netto, czyli „na rękę”.
 3. Po zatwierdzeniu wszystkich potrzebnych zgód, należy kliknąć już tylko „przejdź dalej”.
 4. Kolejnym etapem jest podanie numeru do SMS-a.
 5. Teraz czas na weryfikację, która odbywa się na dwa sposoby – zalogowanie się do konta bankowego poprzez stronę internetową pożyczkodawcy lub wybranie czeku GIRO, którego koszt to 17 złotych.
 6. Ostatnim etapem jest podsumowanie – w przypadku wydania pozytywnej decyzji, pożyczka trafia na konto w ciągu do 15 minut od zakończenia wnioskowania o pożyczkę.

Super Rata — co, jeśli nie spłacimy na czas?

Niestety, w przypadku problemów ze spłatą zobowiązania, Super Rata nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty. Z tego względu zaległość z dowolną z rat oznacza rozpoczęcie naliczania karnych odsetek. Następnie firma pożyczkowa może wysyłać płatne monity i ponaglenia za pomocą połączeń telefonicznych lub wiadomości SMS. Jeśli nie przyniesie to rezultatu, sprawa może zostać oddana zewnętrznej firmie windykacyjnej. Te uznaje się za dość skuteczne, jednak w przypadku braku efektów – sprawa trafia do sądu. Sądy zarządzają zazwyczaj egzekucję komorniczą. W efekcie konsument traci nie tylko cenny majątek, ale i trafia końcowo do rejestrów dłużników.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Nowoczesny projekt strony internetowej.
 • Przejrzyście rozpisane wszelkie koszty pożyczek – prowizja i odsetki.
 • Możliwość rozłożenia pożyczki nawet na 30 rat.
 • Minimalna kwota pożyczki już 1000 złotych.
 • Krótki okres oczekiwania na przyznaną kwotę pożyczki.

Wady

 • Wysokie koszty pożyczek.
 • Wymagane posiadanie dochodów.

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz