SuperKarta kredytowa LoanMe – opinie i recenzja

Szczegóły

Przykład reprezentatywny

Szczegóły
RRSO
173,58 %
Promocja
Nie
Bezpłatna karta
Tak
Koszt karty
10 zł
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 1 000 zł
Okres spłaty
1 - 12 miesięcy
Czas wypłaty
do 24h
? 80% środków w 1 dzień roboczy (przelew na konto), 20% po fizycznym otrzymaniu karty
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Maks. kolejna pożyczka
1000 zł
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Przykład reprezentytywny: (Oferta dla Klienta Indywidualnego): Dla limitu w kwocie 1000 zł udzielonego na 12 miesięcy, całkowita kwota do zapłaty wynosi 2735,80 zł (w tym prowizja 1735,80 zł), średnia miesięczna minimalna spłata wynosi 227,98 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 173,58%. Maksymalny okres spłaty: 12 miesięcy. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 225,72%. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.11.2020 na reprezentatywnym przykładzie.

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

4.8/5

Siedziba firmy

LOANME SP. Z O. O.
Al. Jerozolimskie 142 B
02-305 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 205000
KRS: 0000544100
NIP: 5272729611
REGON: 360839407

Posiadasz w portfelu jedną, a może nawet kilkanaście kart płatniczych? Co nieuniknione, każda z nich ma inne funkcjonalności i wiąże się z innymi opłatami. A gdyby tak zastąpić je wszystkie – jedną SuperKartą kredytową LoanMe, dzięki której w wygodny sposób wykorzystasz środki z pożyczki na dowolny cel? Jak działa i ile kosztuje SuperKarta LoanMe? Poznajmy ją.

SuperKarta kredytowa LoanMe – co to jest?

Silna konkurencja między pożyczkodawcami sprawiła, że co jakiś czas pojawiają się oferty pożyczek pozabankowych w dość nietypowej odsłonie. Na ogół przyzwyczajeni jesteśmy do standardowych pożyczek na konto bankowe, ewentualnie – z wizytą przedstawiciela firmy, który przekazuje pieniądze “do ręki”.

SuperKarta kredytowa LoanMe
loanme.pl

LoanMe wyszło z nowym pomysłem i zamiast standardowej pożyczki gotówkowej z przelewem na konto, oferuje SuperKartę kredytową z limitem od 500 do 1 000 zł. Karta wydawana jest bezpłatnie, a za realizowane nią transakcje musisz rozliczyć się maksymalnie do roku. Co więcej, o “kredytówkę” zawnioskujesz w internecie, bez wychodzenia z domu – składając klasyczny wniosek elektroniczny i podpisując umowę online. 80% przyznanych środków otrzymasz już w ciągu 1. dnia roboczego na konto, a pozostałe 20% po fizycznym otrzymaniu karty.

LoanMe to dynamicznie rozwijająca się polska firma pożyczkowa, która działa na rynku pozabankowym od 2015 roku. Jakiś czas temu pożyczkodawca posiadał w swojej ofercie pożyczki ratalne oraz chwilówki – w tym też pożyczki skierowane do przedsiębiorców. Obecnie, proponuje jedynie pożyczkę długoterminową w formie karty płatniczej – dokładniej mówiąc – SuperKarty kredytowej.

Kto może korzystać z SuperKarty LoanMe?

Zaciągnięcie pożyczki online, każdorazowo wiąże się z koniecznością poddania się procesowi weryfikacji zdolności kredytowej. W tym przypadku, wszystkie formalności załatwisz szybko, z poziomu urządzenia mającego dostęp do internetu. Oto najważniejsze warunki, jakie musisz spełnić, by otrzymać limit kredytowy na SuperKarcie.

 • Pełnoletność (wiek od 18 do 75 lat),
 • Ważny dowód osobisty,
 • Pełna zdolność do czynności prawnych,
 • Polskie obywatelstwo z miejscem zamieszkania na terenie Polski,
 • Aktualny adres e-mail,
 • Aktywny numer telefonu komórkowego oraz konto osobiste,
 • Pozytywna ocena zdolności kredytowej (czyli zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu w rachunku płatniczym wraz ze wszystkimi innymi kosztami ) oraz
 • Stałe dochody (pozwalające na spłatę zadłużenia w terminie).

W odróżnieniu od banków, LoanMe nie wymaga przedkładania różnych dokumentów finansowych (np. zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych zarobkach, zeznania rocznego PIT, decyzji o przyznaniu renty/emerytury lub wyciągu z konta bankowego). Tylko w niektórych sytuacjach, pożyczkodawca może poprosić o potwierdzenie swoich dochodów.

Wniosek o przyznanie kredytu na SuperKarcie złożysz za pośrednictwem strony: loanme.pl, klikając w przycisk “Aplikuj”.

Proces weryfikacji klientów

Tym sposobem, jeśli wykażesz, że masz odpowiednie dochody (niezależnie od ich źródła, np. 500+, zasiłek dla bezrobotnych, emerytura, stypendium), LoanMe sprawdzi jeszcze Twoją historię kredytową oraz zdolność finansową. W tym celu zajrzy do popularnych biur informacji gospodarczej:

 • BIG Infomonitor,
 • ERIF,
 • KRD (Krajowy Rejestr Długów),
 • KBIG (Krajowe Biuro Informacji Kredytowej),
 • CRIF Sp. z o. o.

Zweryfikuje także informacje widoczne w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), a także ZBP (Związek Banków Polskich).

Dokładna weryfikacja zdolności kredytowej klienta ma na celu sprawdzenie, czy jego możliwości finansowe pozwalają na terminowy zwrot pożyczki.

Przykład reprezentatywny i opłaty

Główną miarą atrakcyjności karty kredytowej są przede wszystkim niskie opłaty – a raczej ich brak. Spójrzmy, jak w tej kwestii prezentuje się SuperKarta. Na początek przedstawiamy przykład reprezentatywny, obliczony na dzień 26.11.2020 r.

 • Limit kredytowy: 1 000 zł,
 • Maksymalny okres spłaty: 12 miesięcy,
 • Całkowita kwota do zapłaty: 2735,80 zł (w tym prowizja: 1735,80 zł),
 • Średnia miesięczna minimalna spłata: 227,98 zł,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 173,58%,
 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 225,72%.

Wysokość limitu kredytowego przyznawana jest indywidualnie każdemu klientowi, tuż po weryfikacji danych podanych we wniosku oraz po przeprowadzeniu oceny zdolności kredytowej!

Tak więc jako klient zobowiązany jesteś do comiesięcznej spłaty zadłużenia, na którą składają się minimalna kwota zapłaty, a także opłaty, prowizje i odsetki naliczone w bieżącym cyklu rozliczeniowym. W przypadku, gdy nie dokonasz spłaty w umówionym terminie, LoanMe ma prawo do zastosowania limitów, ograniczeń i sankcji wskazanych w Regulacjach.

Ile kosztuje SuperKarta LoanMe?

Skoro już wiemy, jak wygląda przykład reprezentatywny, pora przejść do pozostałych opłat. Tutaj mamy dobrą i złą wiadomość – za wydanie karty nic nie zapłacisz, natomiast miesięczna opłata (w cyklu rozliczeniowym) za SuperKartę wynosi 10 zł.

SuperKarta kredytowa LoanMe
Aktywacja i zastrzeżenie karty
(za każdą operację)
0 zł
Okres spłatyod 1 miesiąca do 12 miesięcy
Wypłata gotówki w bankomacie
(w kraju i za granicą)
5%, min. 10 zł
Przelew z rachunku karty kredytowej5%, min. 10 zł
ZŁOŻENIE DYSPOZYCJI PIERWSZEGO PRZELEWU JEST BEZPŁATNE
(pod warunkiem uzyskania pozytywnej zdolności kredytowej)
Wznowienie karty i limitu kredytowego0 zł
Opłata za przekroczenie limitu kredytowego20 zł
(jednorazowo w cyklu rozliczeniowym)
Opłata za wyciąg w formie
elektronicznej
0 zł
Opłata za sprawdzenie dostępnego limitu w bankomacie5 zł
(za każdą operację)
Minimalna kwota do spłaty15% salda zadłużenia
(jednorazowo w cyklu rozliczeniowym)

Jak złożyć wniosek?

Kolejny ważny element w zakresie atrakcyjności SuperKarty dotyczy samego procesu wnioskowania. W tym przypadku, otrzymanie „kredytówki” wiąże się z kilkoma prostymi krokami, które wykonasz w 100% online.

 1. Wejdź na stronę pożyczkodawcy: loanme.pl albo skorzystaj z linku poniżej, który odsyła do oferty:

2. Na stronie głównej, wybierz kwotę limitu kredytowego (w przedziale od 500 do 1 000 zł) z okresem kredytowania na 12 miesięcy.

wniosek SuperKarta kredytowa LoanMe
loanme.pl

3. Kliknij przycisk „Aplikuj”.

4. Zostaniesz odesłany do wypełnienia formularza rejestracyjnego o podstawowe dane osobowe, kontaktowe oraz dane do logowania. Koniecznie zaznacz również wymagane zgody i oświadczenia.

5. Kliknij przycisk „Zarejestruj się”.

6. O przyznaniu wsparcia finansowego zostaniesz poinformowany przez konsultanta LoanMe.

7. SuperKarta kredytowa trafi do Ciebie, niezwłocznie na wskazany adres korespondecyjny (w czasie do ok. 7 dni roboczych). Na ten sam adres otrzymasz również indywidualny kod PIN. Do momentu otrzymania karty możesz płacić nią „wirtualnie” przez internet lub przelać środki na swoje konto.

W razie kłopotów, możesz zadzwonić na numer: 22 377 78 00 i wypełnić wniosek online wspólnie z konsultantem, który przy okazji odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Co jeszcze warto wiedzieć o SuperKarcie?

Z jednej strony, SuperKarta umożliwia szybkie płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych i internetowych – pozwala też na wypłaty z bankomatów (choć są one DROGIE: 5%, min. 10 zł za każdą operację). Natomiast, z drugiej jest odmianą pożyczki, zapewniając błyskawiczny dostęp do dodatkowej gotówki.

LoanMe jako alternatywę dla osób z niską zdolnością kredytową oferuje, tzw. Program oddłużeniowy, w ramach którego zapłacisz nawet o 600-700 zł mniej za ratę zobowiązania.

„Kredytówka” nie jest również bezpośrednio powiązana z Twoim kontem osobistym. Do jej obsługi zakładany jest specjalny rachunek płatniczy, na który wpływają środki zmniejszające zadłużenie. Naszym zdaniem to cenne „koło ratunkowe”, które warto mieć w zanadrzu na wypadek niespodziewanych wydatków.

Zestawienie zrealizowanych operacji na SuperKarcie, generowane jest w cyklach miesięcznych i udostępniane w terminie 3 dni roboczych od dnia zakończenia cyklu rozliczeniowego: pocztą elektroniczną (bezpłatnie na wskazany adres e-mail) lub listownie (na adres korespondencyjny – 10 zł za każde zestawienie).

Spłata zadłużenia

Jako że dobrych rad nigdy za wiele apelujemy, aby w razie kłopotów ze spłatą wydatków poczynionych SuperKartą, nie unikać kontaktu z LoanMe. Przede wszystkim warto spłacić minimalną wymaganą kwotę, by następnie podjąć konkretne rozmowy z firmą na temat uregulowania pozostałego zadłużenia.

Odsetki od zadłużenia przeterminowanego, czyli tzw. odsetki za opóźnienie naliczane będą według zmiennej stopy procentowej równej stopie odsetek maksymalnych za opóźnienie (zgodnie z art. 481. Kodeksu cywilnego).

Czy korzystanie z SuperKarty jest bezpieczne?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, ale… odrobina zdrowego rozsądku jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Dlatego, zanim ruszysz na swoje pierwsze zakupy, warto zdać sobie sprawę, że zrealizowanie jakiejkolwiek transakcji przy pomocy SuperKarty – powoduje zmniejszenie maksymalnej kwoty zadłużenia.

Natomiast, w kontekście bezpieczeństwa zwracamy szczególną uwagę na usługę 3D-Secure, zabezpieczającą operacje – kodem jednorazowym, wysłanym SMS-em na Twój numer telefonu. Do każdej karty kredytowej nadawany jest także indywidualny PIN, który przesyłany jest w kopercie na wskazany adres korespondencji.

Karta kredytowa to praktyczne narzędzie, które może poprawić płynność finansową Twojego budżetu – choć jest też cenną pomocą w razie nagłych wydatków. Musisz tylko pamiętać o terminowej spłacie i obowiązujących limitach! Przy okazji zerknij jeszcze na nasz najnowszy ranking kart kredytowych. My ze swojej strony staramy się dokładać wszelkich starań, by oferowane w zestawieniu „kredytówki” były atrakcyjne dla większości klientów.

Jesteśmy otwarci na sugestie i wskazówki naszych czytelników. Dlatego zachęcamy do przesyłania swoich opinii oraz dzielenia się nimi z innymi użytkownikami!

Zalety i wady

Zalety:

 • Długi okres kredytowania (12 miesięcy),
 • Środki na dowolny cel,
 • Usługa bezpieczeństwa 3D-Secure,
 • Niewielka minimalna kwota do spłaty (15% zadłużenia),
 • Alternatywa dla osób z niską zdolnością kredytową, tzw. Program oddłużeniowy,
 • Automatyczne przedłużenie okresu obowiązywania umowy o SuperKartę o kolejne 12 miesięcy.

Wady:

 • Stosunkowo niski limit kredytowy (do 1 000 zł),
 • Dość wysokie opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów,
 • Brak okresu bezodsetkowego.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.8/5 - (5 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie