Szymański & Krajewski pożyczki prywatne – opinie i recenzja

Szymański & Krajewski to firma oferująca prywatne pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej. Czy jednak jest to wiarygodna instytucja, w której można starać się o finansowanie? Sprawdziłem, co ma do zaoferowania, na jakich warunkach i czy warto ubiegać się tam o wsparcie.

szymański & krajewwski - recenzja

Kluczowe informacje:

 • Szymański & Krajewski pożyczki prywatne nie mają swojej strony internetowej. Jedynym miejscem, gdzie odnajdziesz o nich informacje, jest konto na Facebooku i Instagramie;
 • Brakuje tam jednak podstawowych danych o samym inwestorze: adresu siedziby firmy, numeru telefonu czy adresu e-mail. Jedyną formą kontaktu jest wiadomość prywatna, jaką możemy wysłać do pożyczkodawcy ze swojego prywatnego konta;
 • Szymański & Krajewski nie są kontrolowani przez KNF. Nie są ponadto zarejestrowani w KRD oraz CEiDG;
 • Na forach internetowych widnieje wiele niepochlebnych opinii, które przeważnie podważają wiarygodność inwestora;
 • Ze swojej strony odradzamy wnioskowanie o pożyczkę u Szymański & Krajewski. Działalność firmy nie jest zarejestrowana, nie kontrolują ją żadne organy prawne, do wglądu nie otrzymujemy również podstawowych informacji, jak chociażby adres firmy i numer telefonu, nie wspominając o kosztach udzielanego zobowiązania;
 • Jeśli potrzebujesz finansowania polecamy oferty firm pozabankowych. Koszty pożyczki mogą być wyższe niż w bankach, ale na pewno nie będą one wyższe niż u prywatnych inwestorów.

Szymański & Krajewski pożyczki prywatne bez BIK, KRD, ERIF, dla zadłużonych – co to jest?

Szymański & Krajewski to mała firma pozabankowa, specjalizująca się w pożyczkach prywatnych. Nie ma swojej strony internetowej ani placówek stacjonarnych, co niestety nie wzbudza zaufania. To jednak dopiero początek, bo kwestii budzących wątpliwości jest o wiele więcej.

Zacznę od tego, że jeśli chcemy uzyskać pożyczkę z Szymański & Krajewski, to musimy skontaktować się z tą firmą za pośrednictwem mediów społecznościowych. Do wyboru mamy konto na Facebooku lub Instagramie. Oba nie są jednak aktualizowane od dłuższego czasu, mimo braku wiadomości o zakończeniu działalności. Nie mamy zatem pewności, czy na ewentualny wniosek o pożyczkę ktoś nam w ogóle odpowie.

Istotną kwestią jest to, że firmy Szymański & Krajewski, nie ma w rejestrach KNF oraz KRS. Nigdzie nie znalazłem też informacji, kto jest jej właścicielem. A co za tym idzie, nie wiemy, kim są osoby prowadzące działalność i pożyczające pieniądze.

Niepokojący jest fakt, że mimo propozycji kredytu prywatnego, nie odnajdziemy nigdzie jego szczegółów. Pożyczkodawca nie informuje o wysokości RRSO, odsetek czy oprocentowania pożyczek, co jest standardem w każdym banku i rzetelnych firmach pozabankowych. Mogę jedynie zakładać, że takie dane podawane są indywidualnie po kontakcie z przedstawicielem firmy. Mimo wszystko, nieujawnianie tak istotnych kwestii, nie sprzyja jej pozytywnemu wizerunkowi.

cytat-Patryk Korzec, ekspert Czerwonej Skarbonki

Brak adresu e-mail, formularzy kontaktowych czy numeru telefonu sprawia, że użytkownicy korzystający z oferty Szymański & Krajewski mogą mieć w przyszłości problem z nawiązaniem kontaktu z firmą. To podaje w wątpliwość bezpieczeństwo ich danych, a także jakość komunikacji i pozyskiwanie niezbędnych informacji podczas spłaty zobowiązania.

Patryk Korzec, ekspert Czerwonej Skarbonki

Co wiemy o Szymański & Krajewski?

Z profili w mediach społecznościowych wynika, że Szymański & Krajewski działa na terenie Polski. Współpracuje z osobami fizycznymi i posługuje się standardowymi pożyczkami prywatnymi. Nie wspomina nic o finansowaniu np. pod zastaw nieruchomości czy innych formach.

Ze wpisów na Facebooku wynika, że możemy liczyć na wypłatę gotówki w krótkim czasie. Kwota pożyczki może wynosić od 100 do nawet 50 tys. zł. Przypuszczam, że tak duża suma nie jest przyznawana bez żadnych kryteriów. Nigdzie nie zostały one jednak sprecyzowane. Okres spłaty to 1-48 miesięcy.

Pożyczkodawca promuje swoją ofertę tym, że nie sprawdza żadnych baz dłużników, takich jak:

 • BIG,
 • BIK,
 • KRD,
 • KRD,
 • ERIF.

W ostatnim z opublikowanych postów pojawiła się informacja o „uzyskaniu bezpłatnej akcji giełdowej o wartości do €100″. Nie ma na ten temat jednak żadnych szczegółów. Aby je poznać, konieczne jest skontaktowanie się bezpośrednio z firmą.

szymanski i krajewski zrzut ekranu z facebooka
To ostatni dodany post na Facebooku przez Szymański & Krajewski. Mało z niego wynika, ale i tak stanowi dodatkową zachętą, by komentarze pod nim zostawiały fejkowe konta z propozycjami innych prywatnych pożyczek, źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=100067943742498
szymanski i krajewski oferta pozyczki
A tak prezentuje się jedna z ostatnio dodanych ofert przez pożyczkodawcę. Pomimo że wpis został opublikowany kilka lat temu, to nadal pojawiają się pod nim świeże wpisy zainteresowanych użytkowników. Zalecamy dużą ostrożność!
Jak odzyskać pieniądze od brokera? Dostępne metody Zobacz

Nasza opinia o Szymański & Krajewski pożyczki prywatne

W mojej opinii konta Szymański & Krajewski w mediach społecznościowych nie wyglądają wiarygodnie. Brak w nich podstawowych informacji o prowadzonej działalności. Nie widnieje ona w KNF czy KRS i sama też nie podaje żadnych szczegółowych danych. Nie ma możliwości ustalenia, kto dokładnie oferuje nam pieniądze (* być może informacja ta podana jest dopiero na umowie). W komentarzach widzimy w dodatku wiele ofert pożyczkowych publikowanych przez podejrzane, zagraniczne konta. W odpowiedzi na zapytania użytkowników administratorzy zachęcają do kontaktu prywatnego.

Facebook i Instagram tej firmy nie jest aktualizowany od dawna, nie wiadomo więc, czy Szymański & Krajewski nadal funkcjonuje. Ale jeśli nawet działa, zalecałbym daleko idącą ostrożność. Brak informacji o RRSO czy oprocentowaniu może świadczyć o niezbyt korzystnych warunkach zobowiązania. Brak strony internetowej w dzisiejszych czasach także wzbudza moją podejrzliwość.

Jeśli masz przejściowe problemy finansowe, polecam Ci oferty instytucji, które kontrolowane są przez KNF. Zaglądają do baz dłużników, ale mają bardziej elastyczne podejście do negatywnych wpisów.
Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
6 - 36 miesięcy
? 6,11, 18, 24, 30, 36 rat
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 20 000 zł
Czas wypłaty
od 10 minut

1204 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
4 - 50 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 30 000 zł
Czas wypłaty
15 minut

1697 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,9/5
Okres spłaty
61 - 90 dni
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 10 000 zł
Czas wypłaty
15 minut

1721 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 120 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 150 000 zł
Czas wypłaty
30 minut

2192 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Opinie klientów o Szymański & Krajewski w internecie

Szymański & Krajewski nie cieszą się zbyt dobrymi opiniami użytkowników. Na forach związanych z sektorem pożyczkowym pojawia się wiele głosów sugerujących, że firma ta nie jest godna zaufania. Część osób wskazuje, że do otrzymania pieniędzy konieczne jest założenie konta w banku BGŻ. Zarówno banki, jak i wiarygodne instytucje pozabankowe, zwykle nie stawiają tak rygorystycznych wymagań wobec swoich klientów. Przez brak oficjalnych informacji trudno natomiast stwierdzić, czy jest to prawda.

Na jednym z forów finansowych odnalazłem jedną pozytywną opinię, chwalącą usługi tej instytucji. Pozostali użytkownicy szybko jednak zauważyli, że konto powstało zaraz po utworzeniu wątku i nie zawiera żadnych wiarygodnych informacji. W jego wiarygodność wątpi także moderator, co może wskazywać na opłacony marketing szeptany lub działanie osoby związanej z firmą Szymański & Krajewski. Ten głos nie działa więc ostatecznie na jej korzyść.

Udzielę pożyczki prywatnej szybko i bez sprawdzania. Ostrożnie! Zobacz

Czy pożyczka prywatna w Szymański & Krajewski jest bezpieczna?

Nie mogę stwierdzić, że korzystanie z usług firmy Szymański & Krajewski jest bezpieczne. Co prawda zapytanie o ofertę nie powinno w żaden sposób narażać nas na niebezpieczeństwo. Lepiej natomiast zabezpieczyć swoje dane, podając je dopiero po poznaniu szczegółowej oferty. Polecam też wcześniej upewnić się, ile dokładnie będzie kosztowało zaciągnięcie pożyczki. W przypadku takich ofert kluczowe są koszty finansowania, które bywają wielokrotnie wyższe od samej pożyczanej kwoty.

Duże wątpliwości budzi u mnie brak możliwości skontaktowania się z firmą. Nie widnieje ona w największych rejestrach, nie znamy adresu jej siedziby. Na próżno szukać numeru telefonu czy adresu e-mail. Natomiast sam fanpage w mediach społecznościowych bardzo łatwo usunąć. Wyobraź sobie teraz taką sytuację: podałeś swoje dane osobowe, zapłaciłeś za ubezpieczenie, firma przestaje się do Ciebie odzywać, a chwilę później jej konto na Facebooku znika. Ty z kolei nie znasz danych osób (* lub są one fikcyjne), które należy oskarżyć o działania niezgodne z prawem. Jednym słowem: zostajesz z niczym, a zgłoszenie kradzieży na policji może na niewiele się zdać.

Pożyczki od osób prywatnych – na co uważać?

Pożyczki od osób prywatnych zawsze wiążą się z bardzo dużym ryzykiem. Przede wszystkim tacy inwestorzy nie widnieją w rejestrach firm. W przypadku oszustwa trudno zatem ich odnaleźć. Działają poza regulacją i kontrolą ze strony UOKiK czy KNF. Często wzbraniają się przed podawaniem swoich danych lub nie są one pełne. Część klientów w praktyce nie potrafi lub nie zastanawia się nad tym, aby je zweryfikować przed podpisaniem umowy.

Dlatego warto uważać na prywatnych pożyczkodawców, którzy unikają podawania szczegółów swojej oferty. Niejednokrotnie przyczyną takiego zachowania jest to, że warunki są bardzo niekorzystne w porównaniu do np. wiarygodnych firm pozabankowych.

Osoby oferujące pożyczki prywatne często skupiają się na przekonywaniu do siebie osób w skrajnie złej sytuacji finansowej. Celują w klientów zadłużonych, bez regularnych dochodów i takich, którzy nie mogą liczyć na wsparcie tradycyjnych instytucji, co równie chętnie podkreślają. Oczywiście nie wszystkie z nich mają złe intencje. Jednak przy zawieraniu umowy z prywatnym inwestorem polecam ZAWSZE zwrócić uwagę na:
koszt zobowiązania i koszty dodatkowe;
zachowanie korespondencji;
wiarygodność danych pożyczkodawcy;
unikanie przesyłania pieniędzy, np. w celu weryfikacji.

Gdzie szukać pożyczki bez BIKu i KRD przez internet?

Na polskim rynku nie brak zaufanych i sprawdzonych pożyczkodawców, oferujących swoje usługi nawet osobom zadłużonym. Wymienię tu kilka z nich m.in.:

 • KredytOK;
 • Super Grosz;
 • Cashtero;
 • Smartney;
 • Funeda.
Oferty pożyczek chwilówek bez BIK Zobacz

Ich zaletą jest to, że są zarejestrowane, działają legalnie i kontrolują je organy finansowe. Oferują wsparcie finansowe na jasnych warunkach, jednocześnie gwarantując wypłatę środków w kilka lub kilkanaście minut. Wszystkie mają swoje strony internetowe, można więc zaciągnąć zobowiązanie online i kontaktować się z nimi w łatwy sposób. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż pożyczka prywatna od podejrzanie wyglądającej firmy, niepublikującej żadnych szczegółów na swój temat.

Nie jesteś pewien, czy masz do czynienia z legalnym podmiotem? Sprawdzaj na bieżąco naszą Listę Ostrzeżeń. W razie wątpliwości napisz do nas na: zgloszenia@czerwona-skarbonka.pl.

Polecamy:

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
2.6/5 - (5 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • P
  P

  Paul

  29.03.2024, 00:00

  Wyróżniający się komentarz

  To oszustwo… firma niezarejestrowana, brak żadnych danych kontaktowych lub chociaż regulaminu.
  Po co ktoś prywatnie miałby pożyczać ludziom którzy nie mogą dostać chwilówki w normalnej i prawie na pewno jej nie spłacą?Nikt o zdrowych zmysłach nie prowadziłby takiego biznesu i prawie zawsze polega to na wyłudzaniu pieniędzy na ubezpieczenie / paliwo / prawnika / cokolwiek… szok że ludzie dalej się na to łapią.

 • E
  E

  Ewa

  16.03.2024, 00:24

  Wyróżniający się komentarz

  Wszystko pięknie, ładnie ale firmy na ogół dostępne i wspomniane przez was nie pożycza niczego wszystkim!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()