TF Bank – opinie i recenzja

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

1.9/5

Siedziba firmy

TF Bank AB
Al. Grunwaldzka 103A
80-244 Gdańsk

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000533349
NIP: 2040004608
REGON: 360401941

Sektor usług bankowych sprawia niekiedy wrażenie przewidywalnego i tworzonego przez instytucje, które w gruncie rzeczy są do siebie bardzo podobne. Przyglądając się jednak bliżej przekrojowi działających w Polsce banków, nie brakuje i takich instytucji, które skutecznie przełamują ten utarty w świadomości wielu osób schemat. Dobrym przykładem jest TF Bank – niewielki bank o kredytowym profilu, który chce stanowić alternatywę dla gigantów. Przyglądamy mu się bliżej.

Nie powinno być zaskoczeniem, że to duże instytucje bankowe najczęściej dają o sobie przypomnieć masowemu gronu odbiorców. Na każdym kroku, głównie za pomocą głośnych reklam telewizyjnych i kampanii billboardowych, korzystają one z wypracowanej, silnej pozycji. Bankowość to jednak nie tylko giganci obsługujący miliony klientów i operujący niebotycznymi kwotami, ale instytucje znacznie mniejsze o bardziej kameralnym charakterze. Dobrym przykładem jest tutaj TF Bank, jeden z nielicznych w Polsce o profilu stricte kredytowym. Przyjrzyjmy się ofercie tego bankowego outsidera.

TF Bank – historia i podstawowe informacje

Pod tajemniczą nazwą TF Bank kryje się szwedzka instytucja finansowa TF Bank AB, która została założona w 1987 roku w mieście Borås w południowo-zachodnim regionie tego skandynawskiego kraju. Od pierwszych lat działalności, inicjatywa ta skupia się na oferowaniu lokat oszczędnościowych, a także kredytów konsumenckich o charakterze gotówkowym. W pierwszych latach działalności szwedzki bank skupił się na krajach nordyckich, rozbudowując sieć usług w rodzimej Szwecji, a także sąsiedniej Norwegii i Finlandii.

Pierwszym państwem spoza regionu północnej Europy, gdzie TF Bank rozpoczął działalność, była Estonia – jeden z najbardziej obiecujących regionów pod kątem rozwoju nowoczesnych i nieszablonowych usług bankowych. Z kolei do Europy Centralnej, rozpoczynając ekspansję od Polski, opisywany bank zawitał w 2014 roku, otwierając swój tutejszy oddział z siedzibą w Gdańsku. Od tego czasu, bank działa w Polsce za pomocą współpracy z pośrednikami finansowymi, którzy stacjonarnie przekazują do TF Banku wnioski kredytowe. Polscy konsumenci mają możliwość skorzystania z takiej usługi w ponad 5 tysiącach placówek stacjonarnych.

W naszym kraju jest on zarejestrowany pod nazwą TF Bank AB, funkcjonując w KRS jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Podlega on szwedzkiemu nadzorowi finansowemu, mając wszystkie uprawnienia do działalności transgranicznej. Podobnie do konkurencyjnego In Banku z Estonii, TF Bank działa jako Oddział i posiada zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności bankowej na obszarze Polski. W tym celu wpisano go od zestawienia notyfikacji UKNF.

Włącznie z klientami w pozostałych krajach Europy, TF Bank obsługuje obecnie ok. 60 000 klientów, opierając swoją działalność na udzielaniu kredytów gotówkowych. W Polsce jest to obecnie jedyny produkt i usługa, jaka oferowana jest przez tę instytucję, co czyni ją dość specyficznym przypadkiem. Jest to bank komercyjny o profilu kredytowym, stawiając precyzyjnie na tych konsumentów, którzy rozglądają się za bezpiecznym i godnym zaufania źródłem finansowania. Warto sprawdzić szczegóły tej oferty.

TF Bank opinie

Zaspokajanie swojej ciekawości na temat oferty określonego banku, która zwróciła naszą uwagę, jest w dobie internetu bardzo proste. Bez potrzeby poświęcania zbyt wiele cennego czasu, wystarczy tylko wziąć do ręki urządzenie z dostępem do sieci jak smartfon czy laptop, a następnie w kilka minut wyszukać konieczne informacje, jak np. szczegóły oferowanych produktów czy to, jak prezentują się one w porównaniu do konkurencji. Takie usługi oferuje choćby nasz portal, Czerwona Skarbonka.

Duży wpływ na podjęcie decyzji w sprawie skorzystania z usług określonego banku ma także zapoznanie się ze zdaniem dotychczasowych klientów. W tym przypadku pomocne okazuje się hasło „TF Bank opinie„. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, że klienci cenią ten niszowy bank za elastyczną ofertę kredytów gotówkowych, które uzyskać można w niezwykle szerokiej sieci placówek stacjonarnych w różnych regionach Polski.

Z czego składa się oferta tego banku?

Jak już wspominaliśmy wcześniej, TF Bank to klasyczny przykład rzadko spotykanej instytucji o kredytowym profilu działalności. W efekcie, jego oferta oparta jest na pojedynczym, dużym i solidnym filarze w postaci pojedynczego produktu. Są nimi kredyty gotówkowe dostępne na dowolne potrzeby konsumenckie, oferowane za pomocą stacjonarnych punktów partnerskich pośredników finansowych na obszarze całej Polski.

TF Bank

Przegląd świadczonych usług – klienci indywidualni

Inaczej niż w przypadku dotychczas recenzowanych banków na łamach portalu Czerwona Skarbonka, tym razem w sekcji „przegląd świadczonych usług” nie będziemy w stanie zawrzeć zbyt obszernej analizy dostępnych produktów finansowych na podstawie strony internetowej banku. Wynika to ze wspominanego już faktu, że TF Bank jako bank kredytowy oferuje obecnie tylko jedną formę usługi – udzielanie kredytów gotówkowych na dowolne, konsumpcyjne potrzeby.

Wnioskować o nie można wyłącznie stacjonarnie, wcześniej obliczając przykładową wartość raty za pomocą dostępnego na stronie internetowej kalkulatora. Za pomocą dwóch suwaków można oszacować zarówno kwotę kredytu, jak i jego wysokość, by następnie automatycznie wygenerowała się wysokość miesięcznej raty za spłatę zaciągniętego zobowiązania. Ponadto, kalkulator kredytowy pokazuje informacje o RRSO, a także oprocentowaniu, czyli podstawowych wskaźnikach przedstawiających koszty zobowiązania.

Warto dodać, że w zakładce „o nas”, która dostępna jest na stronie internetowej TF Banku, przeczytać możemy, że w pierwotnie usługi tego banku opierano także na udzielaniu lokat oszczędnościowych. Tworzyły one np. ofertę w krajach skandynawskich. Niestety, obecnie takie rozwiązanie nie jest dostępne dla klientów w Polsce. Sprawdź nasz ranking lokat, aby porównać inne oferty bankowe.

TF Bank – reprezentatywny przykład kredytu

Jako że opisujemy specyficzną odmianę banku pod postacią banku kredytowego, warto teraz szczegółowo opisać sztandarowy produkt finansowy, na którym oparta jest jego oferta. Jest to oczywiście kredyt gotówkowy, który TF Bank oferuje po prostu pod tytułową nazwą – bez wymyślnych nazw własnych, jako po prostu kredyt gotówkowy. Niżej przedstawione parametry mają na celu obszernie scharakteryzować przykładową, reprezentatywną wysokość kosztów kredytu.

Niestety, TF Bank nie zdecydował się zawrzeć obszernych informacji o wszystkich kosztach kredytu, dlatego dane te musieliśmy zasięgnąć od jednego ze współpracujących z nim pośredników. Poniższa kalkulacja pochodzi ze strony internetowej współpracującego z TF Bank Fines i przedstawiamy ją w celach informacyjnych.

 • Produkt bankowy: Kredyt gotówkowy.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 24,05%.
 • Oprocentowanie zmienne: 10%.
 • Całkowita kwota kredytu: 25 180,08 zł.
 • Prowizja: 0 zł.
 • Odsetki: 14 832,76 zł.
 • Opłata przygotowawcza: 10 555,93 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 25 388,70 zł.
 • Całkowita kwota do zapłaty: 50 568,77 zł.
 • Liczba rat: 88.
 • Wysokość raty: 574,65 zł.

Jak otrzymać kredyt przez internet w TF Bank?

TF Bank to instytucja dość nietypowa, co przekłada się także na procedurę wnioskowania o uzyskanie kredytu gotówkowego. Jeżeli chcemy skorzystać z tej oferty bezpośrednio po zapoznaniu się z stroną internetową, jak wspominaliśmy już akapit wcześniej, procedura ta odbywa się w dwóch etapach. Najpierw należy za pomocą wyeksponowanego na stronie głównej kalkulatora dobrać parametry oczekiwanego kredytu i zobaczyć podaną orientacyjną wysokość miesięcznej raty oraz RRSO.

Drugim etapem będzie skorzystanie z usług jednego z pośredników TF Banku, którzy pomogą dokończyć procedurę wnioskowania o kredyt po udaniu się do placówki stacjonarnej punktów finansowych, które należą do poniższych sieci.

 • Fines.
 • Dom Finansowy QS.
 • Unilink Cash.
 • Helikon.
 • GTF.

Do uzyskania kredytu przez Internet konieczne będzie przedstawienie dokumentu tożsamości, a także poddanie się weryfikacji historii kredytowej. W zależności od indywidualnego źródła dochodu, niezbędne będzie również przedstawienie dodatkowych zaświadczeń potwierdzających wysokość uzyskiwanych dochodów. Pozostałe, szczegółowe informacje przedstawiane są na miejscu przez określony punkt pośrednictwa finansowego. Pieniądze powinny pojawić się na koncie w ciągu 24 godzin od wydania pozytywnej decyzji kredytowej.

TF Bank w liczbach

 • 60 000 – tyle klientów w krajach nordyckich, Estonii i Polsce posiada opisywany bank.
 • 5000 – ponad tyle punktów partnerskich pośrednictwa finansowego współpracuje w Polsce z TF Bankiem.
 • 2014 – od tego roku TF Bank z siedzibą w Gdańsku oficjalnie działa w Polsce.
 • 1987 – w tym roku w Szwecji został założony TF Bank AB.
 • 24 – w ciągu tyle godzin przyznane środki kredytowe powinny znaleźć się na koncie konsumenta.
 • 5 – tyle różnych firm pośrednictwa finansowego stale współpracuje z TF Bankiem.

TF Bank – czym się wyróżnia?

O tym, że mamy w tym tekście do czynienia z bankiem innym niż wszystkie – wspominaliśmy już wielokrotnie. Warto przedstawić teraz szczegółowo wszystkie aspekty, pod których względem TF Bank może wyróżniać się nie tylko na tle konkurencji, ale i w ogóle jako instytucja o profilu finansowym. Przyjrzyjmy się bliżej faktom i ciekawostkom dotyczącym tej instytucji.

 • TF Bank jest jednym z nielicznych działających w Polsce banków, które opierają swoje usługi na tylko na jednym produkcie – kredytach gotówkowych.
 • Polski oddział TF Banku za swoją siedzibę obrał nie popularną w tej materii Warszawę, lecz stolicę Pomorza – Gdańsk.
 • Polska jest pierwszym krajem z Europy Środkowej, w którym TF Bank otworzył swoje usługi.
 • Kredyt w TF Banku uzyskać można tylko za pomocą jednego z pośredników finansowych współpracujących z firmą.
 • Spośród 8 przedstawicieli polskiego oddziału TF Banku widniejących w Krajowym Rejestrze Sądowym, wszyscy to Szwedzi.
TF Bank strona kontaktu z bankiem

TF Bank – nasza opinia

Opisywany bank trudno porównać do jakichkolwiek innych instytucji działających w tym sektorze rynku finansowego. Ani nie jest to bank internetowy, jak In Bank, ani nie jest to też instytucja prawnie regulowana jako podmiot inny niż bank – jak np. Kasa Stefczyka. Do czynienia mamy z niszowym, by nie powiedzieć kameralnym przedsięwzięciem, które chce przyciągnąć klientów stroną internetową zaprojektowaną w duchu skandynawskiego minimalizmu i atrakcyjną ofertą kredytu gotówkowego dostępnego na dowolne potrzeby.

Mało zróżnicowana i stosunkowo uboga oferta TF Banku może odrzucać, podobnie jak dość ekscentryczna jak na bank forma realizowania wniosków kredytowych – przy pomocy pośredników finansowych. Możliwość uzyskania jednak atrakcyjnego finansowania do 80 000 złotych nawet na 108 miesięcy w sieci kilku tysięcy placówek rozsianych po całej Polsce może zwrócić uwagę obszernego grona konsumentów. Być może znajdą się tacy, których ta niszowa oferta ostatecznie przekona do siebie.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów indywidualnych:

 • 58 881 31 01

Informacje na temat spółki

TF Bank

 

TF Bank AB

Sp. z o.o.

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank kredytowy
Utworzony:
2014
Numer REGON:
360401941
Numer KRS:
0000533349
Numer NIP:
2040004608
Adres siedziby:
al. Grunwaldzka 103A, 80-244 Gdańsk

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 23 kwietnia 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
1.9/5 - (123 votes)
Komentarze (25)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • D
  D

  DobraInformacja

  06.10.2022, 10:42

  Wyróżniający się komentarz

  Oszuści i tyle
  Jeśli to byłby normalny bank
  To by odebrał telefon

 • A
  A

  As

  08.09.2022, 10:21

  Wyróżniający się komentarz

  Zero kontaktu z bankiem.

 • e
  e

  ewa_wroc

  12.01.2022, 21:24

  Wyróżniający się komentarz

  A ja mam odmienną opinię. Spłacałam raty za drzwi i poleciałam za daleko, z czego powstała moja nadpłata. Bank milczał. Nie informował mnie o mojej nadpłacie. Jak się zorientowałam i wysłałam maila aby mi zwrócili nadpłatę, to zaczęły się „schody”. W innym banku jak miałam nadpłatę to co miesiąc mi wpłatę odsyłali

 • A
  A

  Ann

  27.09.2023, 15:51

  Wyróżniający się komentarz

  jakie sa kryteria starania sie p pozyczke???warunki prosze

 • P
  P

  Przemyslaw

  20.12.2022, 13:18

  Wyróżniający się komentarz

  Uwaga oszuści nie przestrzegają obowiązujących procedur i przepisów zero kontaktu nikt nie odbiera telefonów ogólnie omijać z daleka

 • 2
  2

  24seven

  29.09.2022, 14:19

  Wyróżniający się komentarz

  Ten bank kredytuje oszukanych emerytów Infolinia noe działa adres w Gdańsku istnieje na piśmie siedziby brak na Grunwaldzkiej 103A Nie polecam

 • S
  S

  Szymon

  16.06.2021, 10:19

  Wyróżniający się komentarz

  Mam kłopot z tym pseudo bankiem, na poczatku rokku dobralem kredycik na kwote 8 tys.ZŁ, wszystko okej, raty splacane regularnie. A teraz chcialem wziac kredyt na firme w innym banku i co sie okzuje, TF Bank wpisal mnie do BIKU, ze od kwietnia mam zadluzenie na 200 zl. Zadzwonilem do nich, Pani w sluchawce powiedziala ze zadnego zadluzenia nie ma, wyslalem do nich pismo z prosba o wykreslenie mnie z biku. Jest czerwiec i do dnia dzisiejszego zadluzenie wisi w biku a ja mam zwiazane rece, bo nie moge wziac kredytu. za kazdym razem gdy do nich dzwoni, Pani mi mowi ze zadluzenie zostanie usuniete i tak w kolko. Czy moge to gdzies zglosic, bo jestem juz bezradny.

 • M
  M

  Maciej

  02.06.2021, 15:58

  Wyróżniający się komentarz

  Oferta standardowa, żeby nie powiedzieć bardzo przecietna. naliczaja sobie horrendalnie wysokie odsetki i w efekcie oddajesz drugie tyle kwoty, ktora pozyczyles..

 • O
  O

  Olek

  01.06.2021, 16:46

  Wyróżniający się komentarz

  Ja zawnioskowalem tutaj o kredyt poprzez bancovo na kwote 5 tys .zł. Wszystko poszlo bez wiekszych problemow, jedynym moim zastrzezniem sa jak juz nizej wspominaliscie odsetki, przy mojej kwocie wynoszą 2005,83 zl to sporo ale rozgladajac sie po innych pozyczkodawcach wygldalo to podobnie.

 • G
  G

  Grzegorz

  20.05.2021, 10:13

  Wyróżniający się komentarz

  Witam, odwiedzilem już kilka bankow i w kazdym sa spore roznice w RRSO, oprocentowaniu i kwocie kredytu. Mam konto w Alior Banku i PKO BP, jednak dla mnie jako że jestem ich stałym klientem proponowane warunki kredytów gotówkowych są ładnie mówiąc mało korzystne. Może mi ktoś naświetlić, jak to wygląda w TF Banku, czy sa jakies promocje, jaki jest czas wyplaty gotowki, ile wynoszą odsetki w przybliżeniu? Pozdrawiam Grzesiek.

  • K
   K

   Krystian

   01.06.2021, 07:27

   Wyróżniający się komentarz

   Z tego co wiem, TF Bank ustala wysokosc prowizji indywidualnie w zaleznosci od sytuacji finansowej klienta. Ja wyplate kwoty kredytu na konto mialem standardowo, na nastepny dzien roboczy. Stałe oprocentowanie wynosi 7,2% czyli też standardowo jak na oferty pozabankowe, za to RRSO 18,43% jest wysokie ale ja nie mialem wyjscia, bo zaden bank nie udzieliłby mi kredytu, wiec przystalem na ich warunki i na razie jakos leci, zostaly mi jeszcze 3 raty do spłaty.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie