Toyota bank konto oszczędnościowe — opinie klientów i recenzja

Szukasz sposobu na pomnażanie swoich oszczędności? A może chcesz chronić pieniądze przed inflacją? Pomyśl w takim razie o koncie oszczędnościowym. W Toyota Banku znajdziesz ofertę Indeksowanego Konta Oszczędnościowego, którego oprocentowanie oparte jest na stawce WIBOR®. Czy jednak warto z niej skorzystać? Sprawdźmy.

Konto oszczędnościowe to rachunek bankowy, który ma w sobie wiele cech lokaty. Umożliwia gromadzenie i pomnażanie środków, a jednocześnie gwarantuje możliwość wypłaty zgromadzonego kapitału bez utraty odsetek. Standardowe konto oszczędnościowe pozwala na swobodną wpłatę pieniędzy w dowolnym momencie i w dowolnej wysokości. Dodatkowo jest bardzo bezpieczne, ponieważ zdeponowane środki podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który w przypadku upadłości banku, zwraca klientom zgromadzony kapitał do kwoty 100 tys. euro w przeliczeniu na polską walutę.

Toyota Bank co to za bank?

Toyota to japońska marka motoryzacyjna, która cieszy się w Polsce dużą popularnością. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że prowadzi ona również działalność finansową pod nazwą Toyota Financial Services Corporation. Bank funkcjonuje w ponad 40 krajach na całym świecie w tym również w Polsce. Naszą filię od 2000 roku obsługuje Toyota Bank Polska S.A., oferując klientom wsparcie finansowe podczas zakupu samochodów. W ofercie instytucji znajdują się również inne produkty finansowe dla klientów indywidualnych i firmowych, w tym: konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, pożyczki oraz karty płatnicze.

Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Bank oferta

Szeroka oferta produktów oszczędnościowych w Toyota Banku może zaskoczyć niejednego klienta. Wśród propozycji znajduje się spory wybór lokat (Lokata Sprint, Plus czy Mix), ale również tradycyjne konta oszczędnościowe. Wśród wielu propozycji, mocno wyróżnia się Indeksowane Konto Oszczędnościowe (IKO), które można założyć bez otwierania konta osobistego. Co wiemy o tej ofercie?

Indeksowane Konto Oszczędnościowe umożliwia klientom korzystanie ze zgromadzonych środków w trakcie oszczędzenia. Co ciekawe, do rachunku, na życzenie klienta, wydawana jest również karta debetowa, dzięki której z łatwością możesz pobrać gotówkę w bankomacie.

Niestety Toyota Bank nie obsługuje wpłatomatów, dlatego użycie karty do wpłacenia środków nie będzie możliwe. Swoje oszczędności możesz przekazać wyłącznie zdalnie, zlecając przelew przez bankowość internetową lub korzystając z infolinii. Bank nie nałożył limitu kwot oraz nie wymaga od swoich klientów zapewnienia comiesięcznych wpływów na rachunek oszczędnościowy, czy też utrzymania minimalnego salda.

Oprocentowanie konta zależy od stawki WIBOR 3M z przedostatniego dnia roboczego poprzedniego kwartału. Obliczone według stawki z dnia 29.09.2022 roku wynosiło 7,18% dla środków do 100 tys. złotych oraz 4,18% dla środków powyżej 100 tys. złotych. Stawki te będą obowiązywać aż do 31.12.2022 roku.

toyota bank portal
https://www.toyotabank.pl/indeksowane-konto-oszczednosciowe

Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Bank opłaty za prowadzenie rachunku

Prowadzenie konta kosztuje 30 zł miesięcznie, jednak opłata to będzie zwracana klientowi w przypadku, gdy w danym miesiącu nie dokona on przelewu czy wypłaty środków z rachunku. To jednak nie koniec kosztów, na które trzeba się przygotować. Bank dodatkowo pobiera co miesiąc 30 zł za posiadanie karty (jej wyrobienie nie jest obowiązkowe) i tyle samo za wyrobienie duplikatu, w przypadku jej zagubienia.

Przelewy wewnętrzne i zewnętrze są darmowe (niezależnie czy skorzystasz z bankowości elektronicznej, czy zlecisz transfer przez infolinię), oprócz przelewu SORBNET, który kosztuje 25 zł. Dodatkowe opłaty pobierane są przy wpłacaniu i wypłacaniu gotówki.

Wpłata środków w oddziale kosztuje 1% (minimum 10 zł), a wypłata:

 • 0,4% + 100 zł — dla kwoty do 50 tys. złotych,
 • 0,4% + 519 zł — dla kwoty powyżej 50 tys. złotych.

Pobranie środków z bankomatu w kraju, w innej walucie niż polski złoty wiąże się z naliczeniem opłaty w wysokości 3%, jednak nie mniej niż 10 zł.

Toyota Bank Polska pobiera od swoich klientów również dodatkowe opłaty, takie jak:

 • 5 zł za wysłanie papierowego wyciągu miesięcznego,
 • 10 zł za wystawienie duplikatu papierowego wyciągu miesięcznego,
 • 5 zł za wystawienie duplikatu elektronicznego wyciągu miesięcznego,
 • 5 zł za przygotowanie i wysłanie potwierdzenia transakcji,
 • 60 zł za odzyskanie środków, które zostały błędnie przesłane na rzecz niezamierzonego odbiorcy.

Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Bank ile możesz zarobić?

Wiesz już, ile zapłacisz za ulokowanie swoich pieniędzy na koncie oszczędnościowym w Toyota Banku. Warto jednak sprawdzić też, ile możesz na nim zarobić. Oprocentowanie kont wynosi 4,18% lub 7,18%. Przeanalizowaliśmy wysokość zysków kapitałowych w zależności od wartości zdeponowanych środków.

 • dla kwoty 2. tys. zł — zysk miesięczny wynosi 11,97 zł,
 • dla kwoty 5 tys. zł — zysk miesięczny wynosi 29,92 zł,
 • dla kwoty 10 tys. zł — zysk miesięczny wynosi 59,83 zł,
 • dla kwoty 20 tys. zł — zysk miesięczny wynosi 119,67 zł,
 • dla kwoty 50 tys. zł — zysk miesięczny wynosi 299,17 zł,
 • dla kwoty 100 tys. zł — zysk miesięczny wynosi 598,33 zł.

Jak widać, przy maksymalnej wysokości zdeponowanych środków, która została objęta wyższą stawką (7,18%), możesz zyskać niemal 600 zł co miesiąc. W ujęciu kwartalnym daje to zysk w wysokości 1794,99 zł. Od tej kwoty musisz jednak odjąć opłatę za prowadzenie rachunku oraz oczywiście podatek od zysków kapitałowych, wynoszący 19%.

Jak założyć Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Bank?

Internetowe Konto Oszczędnościowe możesz założyć na dwa sposoby: on-line lub tradycyjnie. Druga forma nie wiąże się jednak z koniecznością odbycia fizycznej wyprawy do stacjonarnej placówki banku. Wniosek możesz złożyć przez internet, a następnie musisz odbyć telefoniczną rozmowę z doradcą i podpisać umowę, którą przywiezie kurier. Po spełnieniu tych warunków, Twoje IKO zostanie otwarte.

A jak otworzyć konto on-line? Bardzo prosto! W tym wypadku również powinieneś złożyć wniosek przez internet. Następnie musisz potwierdzić swoją tożsamość przez kamerę internetową i podpisać umowę kodem SMS. Do otwarcia konta online będziesz potrzebował jedynie:

 • dostępu do internetu,
 • dowodu osobistego
 • komputera,
 • urządzenia mobilnego wyposażonego w kamerkę (np. smartfona).

Rachunek oszczędnościowy może założyć każdy dorosły obywatel Polski, który posiada numer telefonu komórkowego polskiego operatora i ma miejsce zamieszkania i adres korespondencji na terenie naszego kraju.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w Toyota Banku?

Na szczególne zainteresowanie zasługuje fakt, że IKO może otworzyć każda, zainteresowana osoba, bez względu na to, czy była wcześniej związana z Toyota Bank i posiada w instytucji konto osobiste, czy też nie. Dodatkową zaletą jest bezterminowość oferty oraz brak konieczności utrzymywania minimalnego salda na rachunku.

Wadą może być z kolei długa lista opłat, które bank pobiera od swoich klientów. Na szczęście korzystanie z płatnej karty debetowej czy pobieranie papierowych wyciągów miesięcznych nie jest konieczne. Zamiast tego, można wybrać elektroniczną dokumentację, która jest darmowa.

Na rynku ofert finansowych można znaleźć propozycje nieco lepiej oprocentowane, gwarantujące wyższy zysk. Zanim jednak złożysz wniosek o uruchomienie rachunku, dokładnie przejrzyj całą ofertę. W niektórych bankach, konta oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem mogą założyć jedynie stali klienci lub ci, którzy spełnią dodatkowe warunki. Nie zapomnij również spojrzeć na tabelę opłat i prowizji, która ukazuje wszystkie koszty, wynikające z prowadzenia rachunku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (3 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie