TransferWise – opinie. Wszystko, co musisz wiedzieć o przelewach zagranicznych

Wiele osób pracujących poza granicami kraju – bezpośrednio lub pośrednio – szuka najlepszej opcji do otrzymywania wypłaty albo wysyłania otrzymanych pieniędzy bliskim. Stąd też coraz większa popularność kantorów internetowych oraz innych instytucji dających możliwość taniego przewalutowania oraz transferów walutowych. Jednym z najpopularniejszych wyborów jest TransferWise. Jak działa ta firma, czy jest bezpieczna, jakie prowizje pobiera? Wszystkiego dowiesz się z poniższego tekstu.

Przelewy zagraniczne nie należą do najtańszych. Zwłaszcza kiedy chcemy je zrobić banku – tym bardziej że te instytucje sukcesywnie podwyższają koszty takich transakcji. W takim przypadku, jeśli będziemy często korzystać z przelewów walutowych, dobrze jest poszukać tańszych rozwiązań. Jednym z nich jest właśnie TransferWise. W wolnym tłumaczeniu nazwa firmy oznacza „przelewaj mądrze”. I trzeba przyznać, że działalność marki właśnie to oferuje.

To tańsza i szybsza alternatywa dla banków. Coraz więcej osób po nią sięga, zwłaszcza że wszystko, co związane z TransferWise, jest uproszczone do granic możliwości. Tak, aby klient zawsze był w stanie zrobić interesującą go operację w najkrótszym możliwym czasie.

Sprawdźmy zatem, co to jest TransferWise, czy korzystanie z niego jest bezpieczne, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc z niego korzystać i w końcu jakimi opiniami cieszy się wśród użytkowników.

TransferWise – poznajemy firmę

Historia powstania TransferWise jest bardzo klasyczna. Dwóch Estończyków pracowało w Londynie i co miesiąc wysyłało pieniądze do swoich bliskich w tradycyjny sposób. Denerwowało ich to, że trwa to zbyt długo i kosztuje zbyt drogo. Dlatego wpadli na pomysł, że założą firmę, która to wszystko uprości. I tak, w 2011 roku, powstała marka, z której dziś korzystają miliony klientów na całym świecie. Podobna historia dotyczy firmy TransferGo.

Stworzyli firmę, której głównym zadaniem było oferowanie tańszego sposobu wysyłania pieniędzy za granicę. Udało im się to dzięki zrezygnowaniu z fizycznych biur obsługi klienta. Oszczędzając na tym, mogli uatrakcyjnić swoją ofertę, która pozwala na przelewy zagraniczne tańsze nawet do ośmiu razy od tych dostępnych w banku.

Co musisz wiedzieć o TransferWise?

 • Istnieje od 2011 roku.
 • Obsługuje ponad siedem milionów klientów.
 • Miesięcznie przysyła pięć miliardów Euro.
 • Półtora miliarda – tyle wynoszą roczne oszczędności na przelewach wszystkich klientów.
 • Obsługuje ponad 1300 zestawień walutowych.
 • Ma czternaście oddziałów na świecie (Bruksela, Budapeszt, Czerkasy, Dubaj, Kuala Lumpur, Hongkong, Londyn, Melbourne, Nowy Jork, Singapur, Sao Paulo, Tallin, Tampa i Tokio).
 • Z usług firmy mogą korzystać osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy.

Poznaj korzyści użytkowania TransferWise

Szukając najlepszego rozwiązania do wykonywania przelewów międzynarodowych, najpierw na pewno sprawdzasz wszystkie korzyści, które oferuje dana instytucja. Dopiero później zakładasz tam konto. Jeśli więc twoją uwagę przykuło TransferWise, poniżej znajdziesz listę, która pomoże Ci podjąć decyzję, czy oferowane przez nich usługi są wystarczające.

 • Jest tanio. Koszty są bardzo niskie, jednak o szczegółach przeczytaj w dalszej części tekstu.
 • Szybkie przelewy. Pieniądze na koncie odbiorcy pojawią się nawet tego samego dnia (dodatkowo nawet 25% przelewów w GBP i EUR jest natychmiastowych). Wyjątkiem mogą być przelewy do Stanów Zjednoczonych, których realizacja może potrwać do czterech dni roboczych.
 • Brak ukrytych kosztów. Przejrzystość opłat jest jedną z największych zalet TransferWise – wszystkie są podane z góry, dzięki czemu doskonale wiemy, ile i za co zapłacimy.
 • Bezpieczeństwo. Gwarantuje je fakt, że TransferWise działa na podstawie takich samych regulacji, co banki.
 • Wygoda użytkowania. Zarówno korzystanie z wersji desktopowej, jak i aplikacji mobilnej jest dziecinne proste. Intuicyjny interfejs sprawia, że wykonywanie wszelkich operacji jest szybkie i wygodne.

Jak to działa? Dowiedz się, jak założyć konto i przelewać pieniądze

Założeniem pomysłodawców TransferWise była przede wszystkim prostota. I tak jest od samego początku, czyli od założenia konta na tym portalu. Do jego otwarcia potrzebujemy adresu e-mail albo możemy to zrobić przy pomocy już istniejących kont Apple, Google czy Facebook. I to w sumie tyle. Możemy już tworzyć przelewy:

 • Podajemy kwotę oraz walutę. Kurs jest gwarantowany, a opłaty widoczne.
 • Wprowadzamy dane odbiorcy.
 • Wysyłamy przelew (bezpośrednio na konto, co oznacza, że odbiorca nie musi posiadać konta w TransferWise).
Załóż konto w TransferWise

Natomiast jeśli chcemy korzystać z innych udogodnień, które daje portal, musimy zweryfikować swoje dane. Wysyłamy skan dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport) i czekamy na potwierdzenie oraz pełen dostęp do TransferWise. Trwa to kilka dni roboczych.

Co nam to daje? Przede wszystkim dostęp do wirtualnego portfela. Dzięki temu możemy mieć konto do otrzymywania, przechowywania i przewalutowywania ponad 50 walut. To naprawdę sporo. Co więcej, w przypadku PLN, USD, EUR, GBP oraz dolarów australijskich, nowozelandzkich i singapurskich otrzymujemy rachunki z danymi lokalnego konta bankowego. Założenie nowego portfela walutowego trwa dosłownie kilka sekund.

Wirtualny portfel można doładować w każdej chwili, jednak trzeba pamiętać, że można to zrobić tylko z konta, które posiada te same dane, które podaliśmy przy rejestracji w TransferWise. Nawet jeśli będziemy chcieli wpłacić kwotę od najbliższej rodziny, będzie to niemożliwe. Jedyną opcją w takim przypadku jest przelew na jedno z kont w portfelu. Właściciel konta może natomiast zrobić sobie listę odbiorców, dzięki czemu wygodnie, z poziomu portfela, wyśle pieniądze na dowolne konto w kilka sekund.

Możemy również skorzystać z bezpłatnej karty debetowej MasterCard® sygnowanej znamiennym hasłem „Hello World”. Oto kilka jej atutów: 

 • płatności w obcych walutach w portfelu bez dodatkowych kosztów.
 • darmowe wypłaty z bankomatów do £200 miesięcznie.
 • automatycznego przewalutowania po uśrednionym kursie wymiany walut.
 • niewielka opłata za przewalutowanie – pomiędzy 0.35% a 2%.

Warto też pobrać aplikację mobilną (dostępną na iOS i Android), która daje te same możliwości, co witryna internetowa (m.in. wysyłanie pieniędzy, zmiana limitów, blokada karty). Dodatkowo też staje się zabezpieczeniem przed ewentualnym włamaniem. Często przy logowaniu na stronę, pojawia się informacja z aplikacji, która prosi o potwierdzenie, że to właściciel chce uzyskać dostęp.

TransferWise – opinie o bezpieczeństwie

W TransferWise masz to jak w banku. Twoje pieniądze są bezpieczne. A to z tego względu, że instytucja podlega dokładnie tym samym regulacjom, co banki. W przypadku TransferWise są to zasady ustalone na podstawie ścisłych regulacji, stosowanych w Wielkiej Brytanii. Nie musisz się o nic martwić – bezpieczeństwo jest bankowe, podobnie jak niskie opłaty przy transakcjach.

O tym, że nie ma się czego obawiać, świadczy fakt, że firmie zaufało już ponad siedem milionów klientów na całym świecie. Wiarygodność podnosi również wiedza, że TransferWise zatrudnia prawie półtora tysiąca osób w kilkunastu wcześniej wymienionych biurach w najróżniejszych zakątkach globu.

Ile zapłacę za korzystanie z TransferWise?

Niewiele – tak można powiedzieć w skrócie. Na pewno mniej niż w bankach, a nawet w konkurencyjnych firmach (np. PayPal). W TransferWise chodzi o to, aby było najtaniej i najuczciwiej. Dzięki temu z góry wiemy, ile zapłacimy i mamy pewność, że kurs przewalutowania jest najkorzystniejszy (instytucja korzysta z kursów uśrednionych). Bez ukrytych opłat i prowizji.

Opłaty za przelewy zagraniczne są różne. Wszystko zależy od zestawienia walut, a jak wiemy, jest ich ponad 1300. Trudno zatem wymieniać wszystkie – można je znaleźć na stronie tego kantoru internetowego.

Jednak, aby pokazać, o jakich kwotach mówimy, sprawdźmy koszt przewalutowania 5000 zł na Euro (dane na 21/05/2020). Są dwie opcje:

Fast and easy transfer. Wykonujemy go przy pomocy karty debetowej lub kredytowej. W tym przypadku odbiorca dostanie 1096,57 EUR, a cały koszt operacji wyniesie 45,38 zł

Low cost transfer. Tutaj wysyłamy pieniądze z konta. Odbiorca otrzyma 1099,74 EUR, a koszt operacji wyniesie 30,50 zł

Warto też pamiętać, że jeśli wysyłamy pieniądze bez przewalutowania (czyli np. PLN-PLN albo EUR-EUR), wtedy koszty są mniejsze, ponieważ płacimy tylko niewielką opłatę za sam transfer. Dla przykładu – przelewając 1000 zł, zapłacimy za to między ok. 3 a 6 zł.

TransferWise opinie – plusy i minusy

Zacznijmy od minusów, bo tych jest mniej.

 • Brak możliwości wysłania gotówki. TransferWise to firma działająca wyłącznie online.
 • Brak placówek. Niestety, nie wybierzemy się do oddziału. Istnieją jedynie siedziby w kilkunastu krajach, ale nie mają one w swoich zadaniach obsługi klienta – ta odbywa się zdalnie.

Plusów natomiast jest dużo więcej.

 • Bezpieczeństwo. Możemy być pewni, że nasze pieniądze są w dobrych rękach.
 • Mnogość przelewów. Ponad 1300 zestawień walut, dzięki czemu TransferWise jest jedną z najbardziej uniwersalnych platform płatniczych.
 • Wirtualny portfel. Możemy wygodnie operować naszymi pieniędzmi, dostajemy kartę debetową (ze wsparciem Apple Pay i Google Pay).
 • Obsługa klienta. Mimo że zdalna, stoi na najwyższym poziomie. Możemy skontaktować się mailowo lub telefonicznie. Co ważne, również w języku polskim.
 • Wygoda. Witryna, jak i aplikacja mobilna są intuicyjne, dzięki czemu w każdej chwili i z każdego miejsca na świecie możemy szybko wykonać żądaną operację.
 • Jest tanio. To jest najważniejsza kwestia. Przy przelewach międzynarodowych istotne są opłaty, które ponosimy. W przypadku TransferWise są one bardzo atrakcyjne, nawet do 8% niższe niż w innych tego typu firmach.

TransferWise – naszym zdaniem warto

Siedem milionów klientów nie może się mylić. W tym niemal 90 tysięcy zrecenzowało portal na ocenę 4,6/5 w witrynie TrustPilot. Przychylamy się do ich opinii, ponieważ TransferWise jest nie tylko wygodnym i prostym narzędziem do dokonywania międzynarodowych przelewów, ale przede wszystkim jest transparenty i bezpieczny. Klient z góry wie, ile zapłaci za transfer środków.

Co ważne, wszystko odbywa się szybko i sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Dodatkowo można uzyskać dostęp do wirtualne portfela, który de facto staje się wielowalutowym kontem z nieograniczonymi możliwościami.

TransferWise jest świetnym wyborem dla tych wszystkich, którzy chcą w wygodny sposób korzystać ze swoich finansów online. Szczególną uwagę na firmę powinny zwrócić osoby pracujące poza granicami kraju albo współpracujące z zagranicznymi pracodawcami, którzy przesyłają wypłaty w obcej walucie.

Załóż konto w TransferWise
Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Józef
  Józef
  11.09.2020, 19:06

  wielka ściema, wyłudzanie danych osobowych i tyle, obsługa pod psem, oczekiwanie na weryfikację kilka dni.

  1
Podobne artykuły