Transfery walutowe – ranking i porównanie ofert

Świat finansów to organizm, który tętni życiem. Pieniądz pozostaje nie tylko w stałym obrocie na giełdach i w bankach, ale i w drobnych transferach środków między konsumentami. Zdarzają się sytuacje, w których dokonujemy przelewów w różnych walutach. Transfery walutowe niosą ze sobą dodatkowe koszty, dlatego warto sprawdzić w naszym rankingu, gdzie zapłacisz najmniej.

Ostatnia aktualizacja: 13 Września 2023
Tak
Pierwszy transfer za darmo?
EUR, GBP, USD, +
? +19 innych walut
Dostępne waluty
Tak
Aplikacja mobilna
natychmiast
Czas przelewu
Tak
? Zarejestruj się w Internbonus na wymianę 1000 EUR, USD, GBP lub CHF bez spreadu
Promocja
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Nie
Pierwszy transfer za darmo?
EUR, GBP, USD, 40+
Dostępne waluty
Tak
Aplikacja mobilna
30 minut
Czas przelewu
Tak
? 10£ w bonusie
Promocja
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
50% rabatu na prowizję przy pierwszej wymianie
Nie
Pierwszy transfer za darmo?
EUR, GBP, USD, CHF
Dostępne waluty
Tak
Aplikacja mobilna
do 48 godzin
Czas przelewu
Tak
? bon do Allegro na 30 zł
Promocja
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Tak
Pierwszy transfer za darmo?
EUR, GBP, USD, 40+
Dostępne waluty
Tak
Aplikacja mobilna
do 4 dni
Czas przelewu
Nie
? przy poleceniach: darmowa płatność do kwoty 15 GBP
Promocja
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Revolut
Tak
Pierwszy transfer za darmo?
EUR, GBP, EUR, +137
? EUR, GBP, DKK, EUR, GBP, DKK, NOK, SEK, USD, AUD, MXN, BRL, CHF, TRY, INR, HKD i 137 innych walut
Dostępne waluty
Tak
Aplikacja mobilna
natychmiast
Czas przelewu
Nie
Promocja
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Nie
Pierwszy transfer za darmo?
EUR, GBP, USD,+
? EUR, GBP, USD, CHF, inne
Dostępne waluty
Tak
Aplikacja mobilna
do 4 dni
Czas przelewu
Tak
? 2 x darmowy przelew
Promocja
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Tak
Pierwszy transfer za darmo?
EUR, GBP, USD, +
? EUR, GBP, USD, CHF, inne
Dostępne waluty
Nie
Aplikacja mobilna
od 15 minut
Czas przelewu
Tak
? Pierwszy przelew za 0 PLN
Promocja
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Globalizacja otwiera przed konsumentami i przedsiębiorcami horyzonty w skali, z jaką dotychczas mało kto miał do czynienia. Dokonując zakupów w internetowych sklepach, kupując towary w stacjonarnych salonach, a także szukając kontrahentów do prowadzenia biznesu nie musimy przyjmować lokalnej perspektywy. Możliwości sięgają już daleko poza granicę naszego regionu, kraju, a nawet kontynentu.

Życie w Polsce w XXI wieku to jednak nie tylko szereg możliwości z punktu widzenia konsumenta i prowadzącego firmę. Perspektywy wobec otaczającego świata skutecznie poszerza powszechne zjawisko migracji, pracy dla zagranicznych firm czy też rodzin rozsianych po dalekich krańcach świata. Wszystkie te zjawiska opierają się na jednym mianowniku – wiążą się z nimi transfery walutowe.

Gdzie znaleźć najlepsze transfery walut online?

Rynek firm z branży fintech, które oferują obsługę transferów walutowych, dynamicznie się rozwija. Co za tym idzie, znalezienie najlepszej oferty może wymagać od konsumenta coraz większych nakładów czasu. Podobnie jak w przypadku kredytów bankowych czy pożyczek, tak i w kwestii transferów walutowych online pomocnym rozwiązaniem może okazać się ranking.

W tym narzędziu pod przejrzystą i estetyczną szatą graficzną zestawiliśmy ze sobą najlepsze oferty transferów online, uwzględniając kluczowe parametry wpływające na koszty danej oferty. Mowa tutaj o takich elementach, jak prowizja za dokonanie przelewu zagranicznego, jak i czas, w którym środki dotrą do odbiorcy.

Powyższy ranking powinien pomóc w dokonaniu wyboru. To godne polecenia narzędzie nie tylko dla osób, które szukają alternatywnych rozwiązań, ale i dobry sposób na poznanie świata transferów walutowych i np. zapoznanie się z realiami tej odnogi branży fintech.

Co warto wiedzieć o transferach walutowych?

Choć w ostatnich latach w Europie coraz szersze kręgi zaczęło zataczać euro, to Polacy – razem z milionami innych konsumentów na całym świecie – należą do tego grona osób, którzy przy dowolnych przelewach zagranicznych są zmuszoni do tzw. transferów walutowych. Złotówka nie jest używana w żadnym innym kraju, dlatego każda zagraniczna transakcja pieniężna wymaga specjalnych operacji.

Czym, ogółem rzecz ujmując, są transfery walutowe? Nazywa się tak przelewy bankowe, które kierowane są do odbiorcy, dysponującego inną walutą z powodu zagranicznego kraju zamieszkania, innego kraju jego pracodawcy lub innego obszaru funkcjonowania kontrahenta. Transfery walutowe są niezwykle popularne w zglobalizowanym świecie. Finanse dawno nabrały dzięki niemu międzynarodowej rangi.

Transfery walutowe – kto ma z nimi do czynienia?

Transfery walutowe są rozwiązaniem, z którym na co dzień spotyka się niezwykle obszerne grono konsumentów. Warto tutaj szczególnie wyodrębnić trzy grupy osób, które potencjalnie najczęściej mogą korzystać z transferów walutowych i co za tym idzie – chętnie dowiedzą się, gdzie mogą dokonać transakcji na preferencyjnych warunkach. O tym jednak powiemy później.

 • Osoby pracujące za granicą.
  Zjawisko emigracji zarobkowej jest jednym z najpowszechniejszych zjawisk w polskim społeczeństwie. Często ci, którzy aktualnie przebywają w innym kraju, posiadają tam pracę i uzyskują wynagrodzenie w lokalnie obowiązującej walucie, widzą przed sobą perspektywę powrotu. Inni chcą zwyczajnie zgromadzić oszczędności w ojczystej walucie. W obu sytuacjach przydadzą się transfery walutowe, pozwalające przeobrazić zarobioną za granicą gotówkę w złotówki na polskim koncie.
 • Osoby wysyłające pieniądze do rodziny w innym kraju.
  Ze zjawiskiem emigracji zarobkowej wiążą się też liczne sytuacje, w których dany krewny samotnie kieruje się do pracy za granicą i część swoich zarobków w obcej walucie przekazuje do pozostałej w Polsce rodziny. Środki ostatecznie mają stać się złotówkami, do czego również potrzebne mogą okazać się transfery walutowe obsługujące przelewy zagraniczne.
 • Osoby pracujące w zagranicznej firmie w Polsce.
  W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się praca na miejscu, w Polsce, lecz w zatrudnieniu u zagranicznej firmy, która współpracuje ze swoimi podwładnymi zdalnie. Wiąże się to z niebagatelnymi korzyściami – pozostaje się w ojczyźnie wśród bliskich, zarabiając jednocześnie w zagranicznej walucie, co wiąże się niekiedy z bardzo atrakcyjnymi zarobkami. Przekazanie środków, które zarabiamy w obcej walucie, na nasze konto, również może wykorzystywać transfery walutowe. Alternatywą mogą być konta walutowe.
 • Osoby posiadające zagranicznych kontrahentów.
  Ostatnim często spotykanym gronem osób, dla których pomocne mogą okazać się transfery walutowe, są przedsiębiorcy działający na międzynarodowej arenie. Uzyskując zapłatę od zagranicznego kontrahenta lub płacąc za wykonaną usługę, dochodzi do przekazania środków w obcej walucie dla przynajmniej jednej strony transakcji. Dokonując często takich przelewów, transfery walutowe mogą pozwolić dużo zaoszczędzić.
Transfery walutowe - kto z nich korzysta?

Jak działają walutowe transfery i co warto o nich wiedzieć?

Jak wspomniano już wyżej, istnieje niezwykle szerokie grono konsumentów, którym może zależeć na transferach walutowych na jak najlepszych warunkach. Można o tym mówić szczególnie wtedy, gdy przelewów opartych na różnych walutach dokonuje się często lub tym bardziej – regularnie, np. co miesiąc lub kilka razy w miesiącu.

Jak szukać najlepszych transferów walutowych i jak wysłać transfer za granicę? Jak wiadomo ile ludzi, tyle różnych metod na skuteczne wykonywanie tych czynności. Przedstawmy najpopularniejsze z nich, pokrótce ja charakteryzując.

 • Złotówkowy przelew bankowy.
  Ta tradycyjna metoda polega na przelaniu środków w obcej walucie na rachunek odbiorcy, który operuje inną walutą. Środki zostaną w trakcie poddane procedurze tzw. przewalutowania. Niestety, wiążą się z tym też dodatkowe prowizje nakładane przez bank, które mogą być szczególnie wysokie, gdy dochodzi do podwójnego przewalutowania. Dotyczy to transakcji w walutach innych niż np. euro, takich jak korona duńska, ruble rosyjskie czy kuny chorwackie.
 • Przelew walutowy.
  Coraz popularniejszym w ostatnich latach rozwiązaniem, które cieszy się powodzeniem szczególnie w dobie powodzenia takich platform, jak Revolut, są konta walutowe. Pozwalają one przechowywać na wydzielonych podrachunkach lub na oddzielnych rachunkach środki w innej walucie. To rozwiązanie, z którego korzystają osoby często wykonujące transfery walutowe w określonej walucie z np. stałym kontrahentem lub rodziną w innym kraju. Konta walutowe są tańsze od tradycyjnych przelewów, ale wymagają opłat za np. założenie rachunku lub wyrobienie karty walutowej.
 • Przekaz gotówkowy.
  Choć może to brzmieć jak rozwiązanie archaiczne i czasochłonne, to osoby z różnych względów stroniące od bankowości elektronicznej mogą skorzystać z przekazów gotówkowych wykonywanych przy pomocy poczty.

Transfery walutowe online – na czym polegają?

Jak widać na wyżej przytoczonych przykładach dokonywania transferów walutowych, popularnie stosowane metody zazwyczaj zmuszają do przygotowania się na rozbudowane koszty lub poświęcenie większej ilości czasu. Szczególnie nieprzyjemne mogą być koszty, które wiążą się z tradycyjnymi przelewami, gdyż przy wielokrotnych transakcjach możemy wydać krocie na bankowe prowizje.

Alternatywnym rozwiązaniem mogą okazać się transfery walutowe online, które cieszą się rosnącą popularnością w dobie prężnie rozwijającej dziedziny e-finansów. Bez wychodzenia z domu, przy użyciu swojego komputera, laptopa, smartfona lub tabletu można w szybki i minimalnie angażujący sposób sprawdzić najlepsze oferty dedykowanych usług do realizacji międzynarodowych transakcji.

Oprócz usług bankowych, które proponują wspomniane już konta walutowe, ciekawą alternatywą mogą okazać się platformy dedykowane do transferów walutowych. Polegają one na przekazaniu środków wybranej platformie, do czego konsument dołącza informacje o numerze bankowym i danych konsumenta. Platforma transferowa zajmuje się następnie zleceniem przelewu. Przykładem takiej platformy jest np. WorldRemit, Revolut i wiele innych.

Transfery walutowe online – o czym warto pamiętać?

Spotykając się z usługami transferów walutowych online, naturalne będzie pojawienie się szeregu pytań ze strony konsumentów, aby jak najlepiej wybrać ewentualną firmę do zlecenia zagranicznego przelewu. Przedstawiamy odpowiedzi na najważniejsze kwestie potencjalnie nurtujące czytelników tego poradnika.

 • Ile to kosztuje?
  Firmy oferujące usługi transferów walutowych zazwyczaj chwalą się, że ich usługi są korzystne cenowo i oferują konkurencyjne prowizje w porównaniu do tradycyjnych przelewów dokonywanych przy pomocy usług bankowych. Faktycznie, niektóre firmy przewidują dość atrakcyjne opłaty – np. od 0 do 0,99 funtów za przelew przy konwersji waluty od 0 do 0,22% w przypadku firmy TransferGo.
 • Kiedy odbiorca otrzyma swoje pieniądze?
  Firmy oferujące transfery walutowe zazwyczaj przewidują dwa sposoby dostarczenia powierzonych im pieniędzy. Pierwszy, tańszy zakłada nadanie przelewu w ciągu np. najbliższych 1-3 roboczych dni od razu, gdy środki trafią na rachunek firmy transferowej. Druga metoda zakłada przekazanie środków jeszcze tego samego dnia, co wymaga rzecz jasna dodatkowej opłaty.
 • Jakie waluty mogą obejmować transfery walutowe?
  Firmy oferujące transfery walutowe funkcjonują zazwyczaj w oparciu o oferowanie transferów najpopularniejszych europejskich walut, takich jak euro i funty. Popularne są też dolary amerykańskie czy franki szwajcarskie – stosunkowo najczęściej spotykane waluty spoza kręgu strefy euro i brytyjskiego funta. Wraz z rozwojem rynku przelewów międzynarodowych, coraz częściej można spotkać się z obsługą także innych, mniej popularnych walut. Warto w tym celu zawsze dokładnie sprawdzić ofertę danej firmy – TransferGo oferuje np. obsługę 22 walut.
 • Czy to bezpieczne?
  Nie można zapominać o kwestiach bezpieczeństwa – szczególnie, gdy mowa o podmiotach operujących naszymi finansami. Najpopularniejsze firmy obsługujące transfery walutowe, nawet jeżeli chwalą się rzekomo dużym zaufaniem klientów, zawsze powinny posiadać jasne informacje o rejestracji jako licencjonowana instytucja płatnicza, siedzibie i kraju zarejestrowania. Wówczas można mówić o godnej zaufania firmie.
4.7/5 - (86 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane