Trejdoo – opinie klientów i recenzja

Wymiana walut jest ostatnio znacznie prostsza i wygodniejsza niż jeszcze kilka lat temu. Często wiąże się ona jednak i ze znacznie bardziej zróżnicowanymi potrzebami, aniżeli tylko np. szybki wyjazd zagraniczny, na co dobrym rozwiązaniem są platformy walutowe oferujące rozbudowane, kompleksowe usługi online. Jednym z większych i popularniejszych graczy w tej branży jest Trejdoo, którego ofertę bierzemy dzisiaj pod lupę.

Kantory wymiany walut z reguły kojarzą się z dość ogólnie pojmowaną, pojedynczą usługą – kupnem lub sprzedażą określonych walut. Tymczasem w dobie globalizacji, wielu konsumentów szuka na tym polu ściślej określonych instrumentów, pozwalających np. szybko dokonać zakupów w zagranicznym sklepie lub bezzwłocznie wysłać gotówkę dla rodziny w innym państwie. W odpowiedzi na takie potrzeby, w siłę urosła platforma Trejdoo, która umożliwia liczne funkcjonalności z zakresu wymiany walut.

Informacje o firmie

Marka Trejdoo powstała z inicjatywy spółki akcyjnej Igoria Trade z Warszawy, której początki sięgają 2011 roku. Jak pisze ona na swojej stronie internetowej, koncentruje się na oferowaniu innowacyjnych produktów finansowych, poza Trejdoo, działając na rynku jeszcze pod dwiema innymi markami specjalizującymi się w szeroko pojętych internetowych finansach. W czasie gdy IgoriaCard oferuje karty wielowalutowe, a Klasomat pozwala ewidencjować składki pieniężne, Trejdoo oddelegowano do walki o klienta na coraz ciaśniej obsadzonym rynku wymiany walut online.

Trejdoo stawia na bogatą ofertę usług, poza możliwością kupna i sprzedaży kilkudziesięciu walut z Europy i reszty świata, umożliwiając także założenie rachunku walutowego IBAN do transakcji zagranicznych, międzynarodowe przekazy pieniężne za pomocą dedykowanego narzędzia, rachunek rozliczeniowy „escrow”, a także wyrobienie karty walutowej prepaid. To ostatnie narzędzie to wartościowe udogodnienie mogące ułatwić nie tylko zakupy, ale i wyjazdy zagraniczne, będące zarazem odpowiedzią na podobne produkty sektora bankowego i pozabankowego.

Od strony wizualnej, Trejdoo robi dobre pierwsze wrażenie na kliencie. Strona internetowa nie przytłacza zbyt dużym zagęszczeniem informacji, przekazując zarazem wszystkie niezbędne informacje o dostępnych funkcjonalnościach. Nie zabrakło oczywiście aktualnego kursu najpopularniejszych walut, podobnie jak informacji o pełnym zakresie oferty i zakładki dla klientów biznesowych.

Trejdoo

Jak działa Trejdoo?

Trejdoo to platforma multifunkcyjna, jednak w pierwszej kolejności – internetowy kantor walutowy. Co za tym idzie, to tę funkcjonalność rozrysujemy w czterech wyjątkowo prostych, niżej scharakteryzowanych etapach.

  1. Zarejestruj konto użytkownika, podając niezbędne do tego dane osobowe, a także informacje o rachunku bankowym, które będzie pośredniczyć w transferach walutowych. Założenie konta jest w pełni darmowe i według Trejdoo – zajmuje co najwyżej 5 minut,
  2. Potwierdź swoją tożsamość, dokonując zdjęcie dowodu osobistego z Twoim zdjęciem, tzw. selfie. Następnie wykonaj przelew weryfikacyjny, dla potwierdzenia, że to my łączymy nasz rachunek bankowy z kontem.
  3. Utworzenie konta w Trejdoo wiąże się z jednocześnie z powstaniem tzw. portfela walutowego, który należy zasilić taką kwotą środków, jaką chcemy zamienić na inną walutę.
  4. Po zasileniu portfela walutowego, pozostaje już tyle zlecenie dokonania wymiany środków na obcą walutę.
  5. Wymienione środki pozostaje klientowi już tylko wypłacić – to wszystko!

Warunki korzystania z platformy Trejdoo

W przypadku warunków korzystania z platformy Trejdoo, nie odbiega ona w żadnym stopniu od konkurencji, zachowując wyjątkowo ogólnikowy i mało restrykcyjny zakres.

  • Klient chcący wymienić walutę powinien pamiętać o konieczności posiadania konta bankowego z dostępem do tzw. e-bankowości, która pozwoli na szybkie zasilenie portfela walutowego, a potem wymianę przeliczonych środków.
  • Aby z powodzeniem ukończyć rejestrację konta, należy też pamiętać o posiadaniu numeru telefonu, adresu poczty e-mail oraz potwierdzenia regulaminu Trejdoo.
  • Należy dokonać skanu dowodu tożsamości do potwierdzenia danych wskazanych w formularzu rejestracyjnym wraz ze zdjęciem swojej twarzy obok niego, wraz z „selfie”.
  • Ostatnim elementem weryfikacji jest dokonanie symbolicznego przelewu weryfikacyjnego.

Jak przelać pieniądze do Trejdoo?

Trejdoo przyjmuje środki, a następnie pozwala klientowi dysponowanie nimi za pomocą tzw. portfela walutowego. Narzędzie to jest najpopularniejszym narzędziem stosowanym przez kantory internetowe online, które działa na prostych zasadach.

  1. Po wpisaniu numeru konta bankowego przy rejestracji, przelej na portfel walutowy z tamtego rachunku określoną sumę środków.
  2. Poczekaj na dotarcie przelewu do portfela (trwa to mniej niż minutę dzięki współpracy Trejdoo z wieloma bankami w Polsce).
  3. Sprawdź, czy przelane środki zostały poprawnie zaindeksowane.

Opłaty w Trejdoo

Korzystanie z platformy Trejdoo nie generuje zbyt wielkich opłat – darmowe jest zarówno założenie konta, jak i przelew środków do portfela walutowego. Usługą, która niesie ze sobą koszty, to zgodnie z dostępną na stronie internetowej tabelą opłat i prowizji, to m.in. przelanie środków do banków, w których Trejdoo nie posiada rachunków, na czele z bankami zagranicznymi. Szczegóły na ten temat można sprawdzić tutaj.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Odebranie waluty, która została wymieniona za pośrednictwem platformy Trejdoo, odbywa się podobnie do transakcji zasilenia portfela walutowego – tyle że teraz to nie z, ale na konto bankowe trafiają pieniądze. Czas realizacji przelewu uzależniony jest od tego, czy operator posiada w nim konto i czy jest to bank w Polsce, czy też za granicą.

W przypadku rachunków w bankach współpracujących z Trejdoo, środki trafią w mniej niż 5 minut i całkowicie bezpłatnie. Jeżeli mowa o rachunkach zagranicznych lub w pozostałych bankach w Polsce, tak jak wspomnieliśmy w nagłówku o opłatach, wymieniona waluta dotrze zgodnie z godziną indeksowania środków i za opłatą wskazaną przez operatora w tabeli.

Trejdoo

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Trejdoo, jak przystało na nowoczesną platformę oferującą szybką wymianę walut w internecie, szuka różnych sposobów na wyróżnienie się na tle konkurencji lub umocnienie swojego wizerunku jako partnera bezpiecznego, sprawdzonego i godnego zaufania u klientów. Sprawdźmy, jakich sposobów szuka przedstawiony operator.

  • Trejdoo oferuje nie tylko usługę wymiany walut, ale także rachunek walutowy IBAN, narzędzie do przekazów walutowych czy kartę wielowalutową.
  • Opisywana platforma posiada zezwolenie na świadczenie usług płatniczych w 31 krajach, głównie z regionu europejskiego.
  • Igoria Trade, właściciel Trejdoo, pozostaje pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego.
  • Igoria Trade jest także notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
  • Właściciel operatora Trejdoo nie tylko posiada swoje biuro w Warszawie, ale także w Wielkiej Brytanii (Londynie) i Stanach Zjednoczonych (Wilmington).
  • Klient może negocjować kurs w kantorze internetowym.
  • Wśród dostępnych do wymiany walut znaleźć można zarówno te popularniejsze, jak np. dolary amerykańskie, funty brytyjskie, euro czy korony norweskie, jak i bardziej niszowe, pokroju forintów węgierskich czy lejów rumuńskich.

Zalety i wady Trejdoo

Przedstawiona dziś platforma Trejdoo to kolejny duży kantor internetowy do wymiany walut online, za którym stoi duża, stabilna firma o ugruntowanej pozycji na rynku. Co za tym idzie, klienci prywatni oraz biznesowi chcący szybko dokonać wymiany środków na obcą walutę, mogą korzystać nie tylko z godnych uwagi kursów, ale i innych funkcjonalności. Tylko nieliczni konkurenci różnicują swoje usługi także do kart wielowalutowych, jak i dedykowanych narzędzi do wymiany środków, czyniąc Trejdoo pełnowartościowym portalem, na który wielu z pewnością będzie często zaglądać.

Dla niektórych zaskakujące mogą być dość rozbudowane wymagania dotyczące weryfikacji tożsamości, które łudząco przypominają procedury towarzyszące wnioskowaniu o pożyczki online czy karty kredytowe. Z drugiej jednak strony wykonanie zdjęcia dowodu osobistego i zrobienie tzw. sejfie, a także wykonanie przelewu weryfikacyjnego, to zrozumiałe środki bezpieczeństwa – mające chronić przed nadużyciami i oszustami. Co więcej, według Trejdoo zajmuje to co najwyżej 5 minut, nie wydłużając drogi do korzystania z funkcjonalności serwisu.

Zalety:

  • Przedstawiona platforma to sprawdzony produkt spółki o dużym, niemal 10-letnim doświadczeniu rynkowym.
  • Trejdoo oferuje nie tylko wymianę walut online, ale i inne udogodnienia jak rachunek wielowalutowy IBAN czy wielowalutowa karta zakupowa.
  • Kantor internetowy funkcjonuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Szeroka gama dostępnych do wymiany walut zagranicznych, zarówno z krajów europejskich, jak i z odleglejszych zakątków świata.
  • Darmowa rejestracja konta i otwarcie portfela walutowego.

Wady:

  • Pod kątem wizualnym strona internetowa jest już bardzo przestarzała.
  • Mało przejrzyście opisane opłaty za korzystanie z usług Trejdoo – można by to zrobić bardziej intuicyjnie i klarownie.
  • Bardzo szczegółowa, pod kątem prywatności klienta, procedura weryfikacji tożsamości klienta, na czele ze skanem dowodu osobistego i koniecznością załączenia fotografii użytkownika.

Trejdoo – dane kontaktowe

Telefon.

  • +48 22 101 58 80

E-mail.

  • pomoc@trejdoo.com

Jak podaje Trejdoo na swojej stronie internetowej w zakładce kontaktowej, negocjacje kursów wymiany walut odbywają się się każdy dzień roboczy, od poniedziałku do piątku, między godziną 8:00 a 18:00.

Trejdoo – dane firmy

Biuro prasowe

Nazwa spółki

Igoria Trade S.A.

Charakter działalności:
Wymiana walut online
Utworzony:
2011
Numer REGON:
142942858
Numer KRS:
0000385303
Numer NIP:
5252507681
Adres siedziby:
ul. Puławska 111A/109, 02-707 Warszawa

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 22 września 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.6/5 - (9 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

  • K
    K

    Kris

    10.05.2021, 15:21

    Wyróżniający się komentarz

    Omijać złodziei szerokim łukiem !!! szczególnie niejaka [usunięto]. Wciska płatne konta

    • T
      T

      Trejdoo

      12.07.2022, 09:46

      Wyróżniający się komentarz

      Szanowny Panie,
      Zgodnie z regulaminem platformy Trejdoo, bezpłatne rachunki służą do zasilania ich wyłącznie z własnych rachunków bankowych. Do przyjmowania środków od osób trzecich wymagany jest wirtualny IBAN, który jest usługą płatną. W zaistniałej sytuacji miał Pan zatem wybór: środki mogły zostać odesłane do nadawcy, lub zaksięgowane na rachunku docelowym, pod warunkiem aktywacji usługi. Ostatecznie dokonał Pan wyboru i żadne środki nie zaginęły.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie