Twisto – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
3.9
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Adres:

TWISTO PAYMENTS A.S.

ul. PUŁAWSKA 2

02-566 WARSZAWA

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000689624
NIP: 9512442875
REGON: 367977970
Zakres kwot 200 - limit ustalany indywidualnie
Oprocentowanie 0 %
RRSO 67,15 %
Prowadzenie konta darmowe
? do wyboru: plan darmowy "online" oraz plan płatny "space" - 9,99 zł/miesiąc
Pierwsza pożyczka gratis Tak
? Za darmo do 45 dni.
Bezpłatna karta Tak
Promocja Nie

Reprezentatywny przykład dla produktu kredyt konsumencki – limitu kredytowego udzielonego na podstawie Umowy Twisto Kredyt: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 67,15 %, całkowita kwota kredytu 1 500 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 254,84 zł (w tym prowizja 254,84 zł, odsetki kapitałowe 0 zł), całkowita kwota do spłaty 1 754,84 zł, okres obowiązywania Umowy Twisto Kredyt – 121 dni. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.4.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie\

Limit odnawialny, karta płatnicza z korzystnym kursem przewalutowania, a do tego forma pożyczki bez BIK? To możliwe! Wszystkie te zalety łączy w sobie karta Twisto. Co należy o niej wiedzieć? Jak ją wyrobić? Ile kosztuje karta Twisto? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Na początku warto zwrócić uwagę na to, że Karta Twisto wizualnie różni się od tradycyjnej karty płatniczej. Po pierwsze jest dość płaska, po drugie możemy umieścić na niej swój pseudonim i po trzecie – ilość wrażliwych danych znajdujących się na karcie jest minimalna. Zarówno kod zabezpieczający, zwany kodem CVC, jak i inne wrażliwe dane widoczne są dopiero po wejściu w zakładkę Karty. Informacje te są chronione kodem bezpieczeństwa lub zabezpieczeniem biometrycznym w telefonie.

Czy jesteś zadowolony/a z karty Twisto?

Zobacz wyniki

Karta Twisto – najważniejsze informacje

Karta Twisto pozwoli nam zapłacić za zakupy wszędzie tam, gdzie możliwa jest płatność „plastikiem”. Wyjątkiem są placówki, w których płacąc kartą, możemy również wypłacić gotówkę, jak np. Poczta Polska. Należy także dodać, że w przeciwieństwie do tradycyjnej karty płatniczej, kartą Twisto nie wypłacimy pieniędzy z bankomatu. W uproszczeniu kartę Twisto można przedstawić jako połączenie linii kredytowej i karty płatniczej, Karty kredytowe także różnią się nieco od opisywanej tutaj karty.

Aby otrzymać kartę Twisto, najlepiej jest zamówić ją w trakcie rejestracji konta Twisto Free. Jeśli nasz wniosek zostanie zaakceptowany, to usługodawca prześle nam kartę Twisto Pocztą Polską w terminie do 10 dni roboczych. Karta zostanie dostarczona nam za darmo we wskazanym terminie.

Jeśli posiadasz już konto Twisto Free, wniosek o wydanie karty możesz złożyć, wchodząc w zakładkę Karty. Gdy karta Twisto już do Ciebie dotrze, będziesz musiał ją aktywować. W tym celu wejdź we wspomnianą już zakładkę Karty na koncie Twisto Free. We wskazanym miejscu wpisz indywidualny kod zabezpieczający, czyli ostatnie 4 cyfry z numeru Twojej karty i ustaw PIN. Pamiętaj, by był on jednocześnie łatwy do zapamiętania dla Ciebie, a trudny do odgadnięcia dla osoby postronnej.

Przy pierwszej transakcji kartą Twisto, włóż kartę do terminala i wpisz wybrany PIN. Dopiero wówczas będziesz mógł swobodnie posługiwać się swoją kartą. Pamiętaj, by wpisać PIN nawet wówczas, gdy chcesz zapłacić zbliżeniowo. Płatności zbliżeniowe zostaną aktywowane dopiero wtedy, gdy dokonasz swojej pierwszej transakcji (właśnie tej, którą musisz pierwszy raz potwierdzić PINem).

Posługując się kartą Twisto, nie musisz pilnować limitów związanych z kwotą poszczególnej transakcji, możesz swobodnie płacić nią do momentu wyczerpania się przyznanego limitu.

karta twisto opinie

Jak wypełnić wniosek o kartę Twisto?

Wnioskowanie o kartę Twisto odbywa się w całości przez internet i jest dość proste oraz przyjemne. Wypełnienie wniosku nie powinno nam zająć dłużej niż 5 minut. Usługodawca poprosi nas o takie dane, jak:

 • imię i nazwisko;
 • adres zamieszkania;
 • numer telefonu;
 • adres mailowy;
 • dane z dowodu osobistego;
 • numer PESEL.

Zostaniemy także zapytani o to, ile zarabiamy i czy jesteśmy zatrudnieni, nie należy się jednak obawiać tego pytania. Ma ono formę krótkiej ankiety, a Twisto nie wymaga od nas zaświadczenia o zarobkach czy przedstawienia skanu umowy o pracę. Wystarczająca jest sama deklaracja dotycząca tego, że posiadamy stały i udokumentowany dochód. Twisto zweryfikuje wprawdzie naszą zdolność kredytową, nie zajrzy jednak do BIK. Jeśli nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, kartę Twisto otrzymamy Pocztą Polską w ciągu kilku dni roboczych.

Jeśli chcesz założyć kartę Twisto, poczekaj na związaną tym promocję. Twisto uruchamia je cyklicznie i wówczas za wyrobienie karty możemy zyskać od 50 do 100 złotych.

Karta Twisto – zalety

Największą zaletą karty Twisto jest to, że za korzystanie z niej nie zapłacimy nawet złotówki – o ile oczywiście wybierzemy plan Online, a nie Space. Darmowe są zarówno płatności w sklepach stacjonarnych, jak i w e-sklepach oraz płatności w zagranicznych serwisach zakupowych. Wówczas przewalutowanie odbywa się po bardzo korzystnym kursie. W przeciwieństwie do tradycyjnej karty płatniczej nawet jeśli w danym momencie nie posługujemy się aktywnie kartą Twisto, to nie zapłacimy z tego tytułu ani rocznej, ani miesięcznej opłaty.

Mówiąc o plusach karty Twisto, należy wymienić także bezpieczeństwo transakcji. Sama karta nie zawiera zbyt wielu danych o użytkowniku (większość wrażliwych informacji znajduje się w aplikacji) i nie jest połączona z naszym kontem w banku. Ponadto, nawet jeśli ktoś posłuży się naszą kartą Twisto w nieuprawniony sposób, to maksymalna odpowiedzialność finansowa prawowitego właściciela karty z tego tytułu wynosi 50 złotych. Warto także dodać, że instytucją wydającą kartę Twisto jest MasterCard, co oznacza, że bez problemu skorzystamy z takiej procedury jak chargeback. Założenie konta i zarejestrowanie go wymaga od nas jedynie wykonania przelewu weryfikacyjnego, co służy potwierdzeniu naszej tożsamości. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nikt nie założy konta na nasze dane. Wszystkie te kwestie sprawiają, że bezpieczeństwo to kolejna ważna zaleta karty Twisto.

Ponadto, ułatwia ona zarządzanie finansami. Wszystkie nasze transakcje, za które zapłaciliśmy kartą, są zebrane w jednym miejscu i możemy pogrupować je tak, by było nam wygodnie. Plusem jest także brak prowizji za przewalutowanie, co oznacza, że możemy robić zakupy na całym świecie i zapłacić za nie praktycznie dowolną, wirtualną walutą. Wspomniane już przewalutowanie odbywa się po bardzo korzystnym kursie Mastercard. Ponadto, dzięki odroczonym płatnościom za produkt lub usługę możemy zapłacić dopiero po 45 dniach. Jest to przydatne rozwiązanie dla naszego portfela zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteśmy przekonani co do tego, czy zamówiony towar będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Jakie wady ma Karta Twisto?

Jak już wspomnieliśmy, chociaż korzystanie z karty jest darmowe (w wersji wirtualnej), to może zdarzyć się, że przyjdzie nam za nią zapłacić. Będzie tak np. wtedy, gdy zechcemy przedłużyć okres kredytowania na więcej niż 45 dni. Wówczas Twisto naliczy sobie za to dość wysoką prowizję. Jeśli nie spłacimy swojego zobowiązania w terminie, zapłacimy za to 4,50 złotych za każde 100 złotych długu. Ponadto, Twisto może również naliczać odsetki od przeterminowanego zobowiązania w wysokości aż 11,2% w skali roku. Tak wysokie opłaty i prowizje, to zdecydowanie największa wada korzystania z karty Twisto. Dodajmy jednak, że jeśli tylko będziemy pamiętać o swoich długach i spłacać je zgodnie z harmonogramem, to żadne dodatkowe opłaty nas nie zaskoczą.

Ktoś posłużył się moją kartą Twisto. Co teraz?

Przede wszystkim: nie panikuj. Uważnie sprawdź to, czy na pewno doszło do nieautoryzowanego użycia karty. Może się bowiem zdarzyć, że nazwa sklepu w którym robiłeś zakupy, nie będzie zgadzać się z tą, która widnieje w historii Twojego rachunku. Jeśli jesteś przekonany, że to nie Twoja transakcja i że ktoś posłużył się Twoją kartą bez Twojej wiedzy i zgody, jak najszybciej zablokuj ją w zakładce Karty. Następnie skontaktuj się mailowo lub telefonicznie z firmą Twisto i poinformuj o całej sytuacji usługodawcę. Usługodawca skontaktuje się w Twoim imieniu ze sklepem. Punkt handlowo-usługowy w którym teoretycznie zrobiłeś zakupy, będzie musiał udowodnić to, że doszło do transakcji, nim zażąda od Ciebie zapłaty. Cała procedura może potrwać około 30 dni.

Karta Twisto – czy warto ją mieć?

To czy zdecydujemy się założyć kartę Twisto, powinno zależeć przede wszystkim od tego, jak posługujemy się kartą płatniczą. Jeśli jesteśmy zwolennikami operacji bezgotówkowych i zakupów przez internet, to karta Twisto powinna przypaść nam do gustu. Co oczywiste, kartą Twisto zapłacimy również w tradycyjnych sklepach, także tych, które nie są partnerami tej firmy. Brak opłat za korzystanie z karty, brak konieczności dokonania transakcji na określoną kwotę czy korzystne kursy przewalutowania sprawiają, że kartę Twisto zdecydowanie warto mieć w swoim portfelu.

Twisto – co nowego w ofercie?

Jedną z głównych zmian w ofercie Twisto jest pojawienie się dwóch planów taryfowych. Pierwszy z nich o nazwie Online jest wciąż darmowy, zaś opcja Space wiąże się z opłatą miesięczną wynoszącą 9,99 zł. Do 30 września 2020 roku istnieje możliwość wybrania jednego z przygotowanych rozwiązań. Jeśli klient nie dokona wyboru, Twisto automatycznie przypiszą go do płatnej wersji Space. Taki ruch na pewno nie przysporzy czeskiej firmie zbyt wielu sympatyków. Małym rozgrzeszeniem może być jednak fakt, że pierwsze trzy miesiące są darmowe. Czym różnią się plany Online i Space?

 • W darmowej wersji Online możemy używać tylko wirtualnej wersji karty – jeśli interesuje nas realny „plastik” w portfelu, musimy zdecydować się na wersję Space.
 • Opcja dzielenia rachunku „Twisto Split” będzie dostępna tylko w płatnej wersji.
 • Używając darmowego planu Online, kurs wymiany walut zostanie powiększony o 3% prowizji.

Biorąc te aspekty pod uwagę, dobrze zdecydować się na płatną wersję karty Twisto, gdy bardzo często używamy jej podczas podróży i zakupów zagranicznych.

3.9/5 - (34 votes)
Komentarze (31)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • K
  K
  Kopytek
  20.05.2022, 23:50

  W przeciągu 30 min od rejestracji otrzymałem możliwość korzystania z virtualnej karty.Wszèdzie miałem z góry odmowę ale tak jest kiedy automaty decydują za ludzi nawet wtedy kiedy człowiek nigdy nie brał pożyczek i ma czystą kartę.

 • M
  M
  Marcin
  07.05.2022, 00:51

  Karta, której za cholerę nie można otrzymać. Wypełniłem wniosek w lutym, pomyliłem się przy wpisywaniu dochodów, wniosek został odrzucony i musiałem czekać 3 miesiące na możliwość złożenia kolejnego. Złożyłem go ponownie, został odrzucony. W żadnej firmie pożyczkowej a nawet w niektórych bankach nie mam problemu z otrzymaniem pożyczki a tutaj zwyczajnie się nie da i nie przeskoczysz tego. Szkoda, bo oferta bardzo innowacyjna.

 • K
  K
  Kami
  07.04.2022, 18:54

  Bez żadnych problewmów. Wszytsko jasne od początku. Rejestracja bez problemów. Fajnie bo coraz więcej sklepów ma u siebie tą opcję płatności

 • L
  L
  Lula
  29.03.2022, 13:39

  Najlepsza oferta. Dogodne warunki i prosta aplikacja. Aby tylko pamiętać o spłacie, a na pewno będzie super!

 • E
  E
  Erika
  27.03.2022, 20:44

  Korzystam z Twisto i jak dla mnie jest super. Nigdy nie miałam żadnych problemów z płatnością. Transakcje ok. Trzeba tylko pamietać, żeby spłacać w terminie. Polecam jak ktoś się zadstanawia

 • E
  E
  Ewa
  05.02.2022, 17:37

  Korzystam od dawna. Zarejestrowałam się, mam karte płatniczą. Większość swoich zakupów robię z Twisto. Możliwość odroczenia terminu zapłaty jest bardzo wygodna. Nigddy nie miałam żadnych problemów z płatnością

 • E
  E
  Elizka
  15.01.2022, 21:46

  Wszystko działa tak jak jest to opisane. Jasne zasady, bez haczyków, bez ukrytych kosztów. Korzystam i jestem zadowolona.

 • M
  M
  Milena
  09.01.2022, 15:09

  Korzystam i jestem zadowolona bardzo. Wszystko działa sprawnie. Termin 45 dni na spłatę zobowiązania jest wystarczający. Mam w telefonie aplikację, która pomaga mieć wszystko pod kontrolą

 • M
  M
  Malwina
  30.12.2021, 15:53

  super jest to Twisto. Korzystam praktycznie codziennie. Zakupy szybkie i bezpieczne

 • M
  M
  Marcin
  30.12.2021, 08:15

  Bez zastrzeżeń. Karta po prostu się przydaje, a sam produkt jest dla ludzi, którzy do pieniędzy podchodzą z rozwagą

Podobne artykuły