VeloBank kredyt hipoteczny – opinie, kalkulator i oferta

Szczegóły kredytu

Przykład reprezentatywny

Sprawdź ofertę
Szczegóły kredytu
Okres spłaty
5 - 35 lat
Marża
2 %
Prowizja
0 %
? za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu
RRSO
8,12 %
Kwota
100 000 - 3 mln zł
Oprocentowanie
7,84 %
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od indywidualnego wniosku klienta.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od indywidualnego wniosku klienta.

RRSO wynosi 8,12% przy założeniach, że kredyt został wypłacony w całości, w jednej transzy, okres kredytowania wynosi 285 miesięcy, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) to 400 000 zł, LTV - 65%, oprocentowanie stałe w okresie pierwszych 5 lat: 7,14% w skali roku, w dalszym okresie oprocentowanie zmienne wynosi 7,58372% a WIRON 1M Stopa Składana wynosi 4,88372% (według stanu na dzień 15-12-2023 r.),

Siedziba firmy

VeloBank S.A.
Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C
00-843 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 25000000
KRS: 0000991173
NIP: 7011105189
REGON: 523075467

Zakup własnej nieruchomości to marzenie wielu osób, a kredyt hipoteczny to często jedyny sposób na jego realizację. Jednym z graczy na rynku oferujących finansowanie na zakup domu czy mieszkania jest VeloBank. Ale czy warto zaufać tej instytucji? Jak przebiega proces ubiegania się o kredyt i jak skorzystać z ich kalkulatora? Sprawdziłam opinie klientów, przyjrzałam się szczegółom oferty i przetestowałam dostępne narzędzia.

VeloBank - recenzja - kredyt hipoteczny - miniaturka domu

Kluczowe informacje

 • VeloBank oferuje swoim klientom Kredyt Hipoteczny VeloDom, w ramach której możesz pożyczyć aż 3 mln złotych.
 • Otrzymane środki możesz wykorzystać na różne cele, takie jak na przykład: zakup nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym, refinansowanie, czy konsolidacja innych zobowiązań. Możliwe jest również wykorzystanie kredytu na finalizację budowy domu lub na pokrycie kosztów jego wykończenia.
 • Bank umożliwia swoim klientom otrzymanie dodatkowego kredytu w wysokości 15% kredytowanej nieruchomości, który można przeznaczyć na dowolny cel.
 • Wymagany wkład własny przy kredycie hipotecznym wynosi minimum 10 proc.

VeloBank obsługuje zarówno klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i wybrane korporacje oraz jednostki samorządowe czy wspólnoty mieszkaniowe. Szeroka oferta sprawia, że bank bez wątpienia może określać się mianem „uniwersalnego”.

Czym w takim razie wyróżnia się na tle innych instytucji? VeloBank kładzie duży nacisk na rozbudowę nowoczesnych produktów finansowych, dopasowanych do potrzeb swoich klientów. Potwierdzeniem tych słów ma być flagowy rachunek VeloKonto, nowa odsłona Elastycznego Konta Oszczędnościowego czy pionierska usługa VeloKomfort. A co z kredytem hipotecznym? Sprawdziłam.

Kredyt hipoteczny w VeloBank – szczegóły oferty

VeloBank oferuje swoim klientom tylko jeden hipoteczny produkt finansowy, a mianowicie: Kredyt hipoteczny z RRSO 8,12%. Do końca 2023 roku, w ofercie VeloBank znajdował się również Bezpieczny Kredyt 2%. W obu przypadkach można było złożyć wniosek online, podczas wideorozmowy z ekspertem finansowym banku, czyli bez wychodzenia z domu. Od 29 grudnia 2023 r. bank wstrzymał przyjmowanie wniosków o udzielenie Bezpiecznego Kredytu.

Zwykły kredyt hipoteczny z RRSO 8,12%

VeloBank udziela tradycyjnego kredytu hipotecznego w wysokości od 100 tys. złotych do 3 mln zł. Co ciekawe, składając wniosek o finansowanie, 15% kwoty kredytu możesz spożytkować na dowolny cel, niezwiązany z nabywaną nieruchomością.

Jak wyglądają pozostałe parametry oferty?

 • Stałe oprocentowanie przez 5 lat, gwarantuje niezmienność spłacanej raty;
 • Finansowanie udzielane jest do 90% wartości nieruchomości (a to oznacza, że Twój wkład własny może wynosić jedynie 10%);
 • długi okres spłaty – aż 35 lat,
 • 0% prowizji za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu.

Bezpieczny Kredyt 2% w VeloBanku

Niestety 29.12.2023 roku, bank wstrzymał przyjmowanie wniosków o udzielenie Bezpiecznego Kredytu. Taka decyzja wynika z zakończenia programu. Warto pamiętać, że VeloBank oferował swoim klientom bardzo korzystne warunki finansowania. Program zakładał, że oprocentowanie kredytu hipotecznego przez pierwszych 10 lat spłaty, będzie wynosiło 2%, powiększone o prowizję i marżę narzuconą przez bank. VeloBank oferował w tym czasie swoim klientom okresowo stałe oprocentowanie w wysokości 5,29%.

W VeloBanku mamy najbardziej cyfrowy proces wnioskowania o kredyt na cele mieszkaniowe na polskim rynku. Stawiamy na nowoczesność i wygodę, którą daje zdalny proces wypełniania wniosku oraz spotkania online z doradcą. Tego aktualnie oczekują współcześni klienci, którzy nie chcą tracić czasu na wizyty w placówce i wolą dopełniać formalności przez internet. Tak właśnie jest u nas. Uławiamy drogę do spełniania marzeń o własnym „M”, jednocześnie dbając o najwyższy komfort naszych klientów. Ponadto, w obliczu dużego zainteresowania Bezpiecznym kredytem 2%, szybkość z jaką będzie można złożyć wniosek będzie kluczowa 1

Adrian Adamowicz, Członek Zarządu VeloBanku.
Mieszkanie bez wkładu własnego – kto skorzysta z rządowego programu? Sprawdź

Analizując stronę internetową VeloBank, można zauważyć bogactwo informacji dotyczących dopłat, które są dostępne w ramach rządowego programu Bezpieczny Kredyt. Niemniej jednak obszar, który moim zdaniem wymaga rozbudowy, to dostęp do narzędzi, takich jak: symulator spłaty rat czy kalkulator pozwalający na oszacowanie kosztów finansowania, który dostępny jest tylko dla tradycyjnego wariantu finansowania.

Biorąc pod uwagę rosnącą popularność rządowego programu, ta dodatkowa funkcjonalność mogłaby stanowić istotne wsparcie dla potencjalnych klientów w procesie decyzyjnym.

Na jakie cele można przeznaczyć kredyt hipoteczny VeloBank?

Kredyt hipoteczny to forma finansowania, która jest najczęściej przeznaczana na zakup nieruchomości, ale nie tylko. W VeloBanku, podobnie zresztą jak w innych, konkurencyjnych instytucjach, otrzymane finansowanie możesz spożytkować na:

 • budowę, czy rozbudowę domu,
 • zakup mieszkania,
 • remont, modernizację domu lub mieszkania,
 • refinansowanie kredytu mieszkaniowego.
Dofinansowanie do budowy domu – Lista dotacji Sprawdź

Wniosek kredytowy o kredyt hipoteczny VeloBank – krok po kroku

Kredytodawca na swojej stronie internetowej przedstawia 3 proste kroki, które należy wykonać, aby otrzymać finansowanie.

 1. Umów wideorozmowę lub rozmowę telefoniczną. Wystarczy, że wybierzesz termin, który Ci najbardziej odpowiada i zaplanujesz wideokonferencję ze specjalistą banku. W czasie rozmowy doradca hipoteczny przedstawi Ci ofertę i pomoże wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny. Istnieje również możliwość umówienia rozmowy telefonicznej.
 2. Złóż wniosek online podczas wideorozmowy. Możesz to zrobić na dwa sposoby: zdalnie, z własnego domu lub w wybranym oddziale banku. Następnie, analitycy po przeanalizowaniu Twojego wniosku i ocenie zdolności kredytowej, podejmą decyzję kredytową, która zostanie przesłana na podany przez Ciebie adres email.
 3. Podpisz umowę. Umowę należy podpisać osobiście w wybranej placówce.

Na stronie VeloBanku znalazły się również krótki poradnik dotyczący samej wideorozmowy. Do jej przeprowadzenia potrzebujesz tylko komputera lub telefonu z dostępem do internetu oraz miejsca, w którym możesz spokojnie porozmawiać. Musisz wiedzieć też o tym, że Twoja konsultacja z ekspertem hipotecznym zostanie nagrana.

Wymagane dokumenty do kredytu hipotecznego VeloBank

Wszystkie potrzebne dokumenty możesz przesłać online w formie załączników. Konieczne będzie dostarczenie:

 • wypełnionego wniosku o udzielenie kredytu hipotecznego,
 • karty informacyjnej wnioskodawcy (załącznik do wniosku),
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie oraz osiągany dochód.

Pracujesz na umowie B2B i chcesz skorzystać z kredytu hipotecznego w VeloBanku? Wystarczy, że do wniosku załączysz:
– aktualny kontrakt za ostatnie 6 miesięcy pracy,
– potwierdzenie wpływów z tytułu wspomnianego kontraktu na firmowy rachunek bankowy (za ostatnie 6 miesięcy),
– pełną historię rachunku firmowego za ostatni miesiąc,
– poświadczenie z ZUS o niezaleganiu lub zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu nie starsze niż 6 miesięcy wraz z potwierdzeniami zapłaty składek za okres od daty wystawienia tego zaświadczenia.

Kalkulator kredytu hipotecznego w VeloBank

Na stronie internetowej VeloBank został umieszczony kalkulator kredytu hipotecznego, który ma pomóc przyszłemu kredytobiorcy w przeprowadzeniu podstawowej kalkulacji. Dzięki niemu możesz samodzielnie sprawdzić szacowaną wysokość raty kredytu oraz poznać całkowity koszt finansowania.

Co należy zrobić? Po pierwsze – wystarczy, że wpiszesz:

 • kwotę kredytu,
 • wartość nabywanej nieruchomości,
 • okres spłaty,

po drugie określisz rodzaj rat (stałe lub zmienne), tak aby narzędzie mogło przeprowadzić dokładną kalkulację. Możesz też z poziomu kalkulatora sprawdzić, jak obniżyć oprocentowanie, wybierając:

 • konto z pakietem,
 • Zieloną Hipotekę
 • czy dodatkowe ubezpieczenie nieruchomości.
Kalkulator kredytu hipotecznego VeloBank
Kalkulator kredytu hipotecznego VeloBank

Koszty kredytu hipotecznego VeloBank

Za pomocą wcześniej opisywanego narzędzia, możesz sprawdzić koszt kredytu hipotecznego. Dla finansowania w wysokości 400 tys. złotych (wartość nieruchomości wynosi 500 tys. zł), rozłożonego na 300 miesięcy spłaty (25 lat), przy równych ratach i oprocentowaniu stałym w wysokości 7,84%, całkowity koszt kredytu wynosi 526 496,71 zł, a rata – 3044,99 zł.

Symulacja warunków kredytu hipotecznego - VeloBank

VeloBank kredyt hipoteczny – nasza recenzja

Kredyt hipoteczny w VeloBanku wyróżnia się na tle ofert konkurencyjnych banków. Na uznanie zasługują przede wszystkim: długi okres kredytowania (do 35 lat) oraz niski wkład własny (min. 10%). Dodatkowo bank wyjątkowo dobrze i szybko przygotował się na wejście w życie programu Bezpieczny Kredyt 2%, udostępniając swoim klientom osobny formularz i listę potrzebnych dokumentów. Zabrakło mi jednak narzędzia, który ułatwi porównanie kosztów czy przeprowadzenie symulacji spłaty rat.

Przeglądając ofertę VeloBanku odniosłam wrażenie, że wszystkie potrzebne informacje zostały zamieszczone na stronie instytucji w jasny, harmonijny i uporządkowany sposób. Dodatkową zaletą jest możliwość skorzystania z wideorozmowy z doradcą kredytowym, co pozwala klientowi poczuć się zaopiekowanym niemal na każdym kroku.

Czy w takim razie mogłabym polecić VeloBank znajomym, czy rodzinie? Jako posiadaczka kredytu hipotecznego w innym banku wiem, jak ważna jest opieka posprzedażowa. Zwłaszcza teraz – w dobie wielu programów (np. wakacji kredytowych), które mogą zmienić brzmienie umowy. Ciężko ocenić tę stronę VeloBanku, nie będąc jego klientką, jednak przeglądając opinie innych użytkowników, dowiedziałam się, że zdecydowaną zaletą instytucji jest pomocna infolinia. Być może jest to dobry znak, że opieka posprzedażowa klientów jest również na dobrym poziomie.

Kredyt hipoteczny w VeloBank – zalety i wady

Zalety:

 • długi okres kredytowania (do 35 lat),
 • wymagany niski wkład własny,
 • możliwość złożenia wniosku wraz z dokumentami online,
 • oprocentowanie zmienne i stałe,
 • jasne warunki oferty,
 • możliwość wykorzystania 15% wartości kredytu na dowolny cel.

Wady:

 • niewielka oferta kredytów hipotecznych,
 • sprawdzanie historii i zdolności kredytowej wnioskującego.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Ile wynosi maksymalna i minimalna kwota kredytu hipotecznego w VeloBanku?

Składając wniosek o kredyt hipoteczny w VeloBanku, możesz pożyczyć od 100 tys. złotych do 3 mln złotych.

Ile wynosi wkład własny do kredytu hipotecznego w VeloBanku?

VeloBank wymaga stosunkowo niskiego wkładu własnego, wynoszącego jedynie 10%. Warto jednak pamiętać o tym, że wpłacając tak niski wkład, zostaniesz poproszony o wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Jak obniżyć oprocentowanie kredytu w VeloBank?

Możesz skorzystać z trzech opcji. Wybrać konto z pakietem (wtedy bank zastosuje obniżenie oprocentowania lub marży aż przez 5 lat spłaty), złożyć wniosek o Zieloną Hipotekę lub wykupić ubezpieczenie. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej banku.

Ile wynosi rata kredytu 400 tys. na 30 lat?

W VeloBanku rata takiego kredytu powinna wynieść ok. 3000 zł. Wiele zależy jednak od wysokości wpłaconego wkładu własnego oraz skorzystania z dodatkowych programów.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

1 VeloBank.pl

https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-hipoteczny.html

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.3/5 - (7 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  Kit

  05.04.2024, 11:54

  Wyróżniający się komentarz

  CO TERAZ BĘDZIE Z KREDYTAMI JAK VELO SPRZEDAJĄ?

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   05.04.2024, 15:26

   Wyróżniający się komentarz

   Dla klientów sprzedaż VeloBanku nie oznacza żadnych zmian. Bank będzie funkcjonował tak, jak miało to miejsce do tej pory. Klienci nie będą musieli podpisywać żadnym aneksów do umów kredytowych, nie zmieniają się numery rachunków, loginów, PINów czy ważności kart. Także nie musi się Pan obawiać o ofertę kredytów, bo nic się w tym zakresie nie zmieni. Jedynie mogą pojawić się bardziej przystępne i konkurencyjne produkty. Pozdrawiamy!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Kredyt Hipoteczny VeloBank
Sprawdź ofertę