Viskon pożyczki opinie – Uwaga na oszustwo!

viskon forum opinie

Nasza opinia i eksperyment z pożyczką od Viskon

W ostatnim czasie publikowaliśmy kilka wpisów na temat oszustw związanych z firmami pożyczkowymi. Przestrzegaliśmy przed Concash, szybka-pozyczka com oraz Arkon finance. Wszystkie wcześniej opisywane firmy działają na takiej samej zasadzie. Obiecują pożyczkę dla zadłużonych, osobom, które bardzo jej potrzebują. Najczęściej na stronie wpisują informację, że pożyczki będą udzielać tajemniczy inwestorzy prywatni. Po złożeniu wniosku na stronie natychmiast otrzymujemy pozytywną decyzję oraz wiadomość, że teraz wystarczy tylko wysłać SMS, albo zadzwonić na infolinię, żeby potwierdzić wniosek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że SMS kosztuje zwykle co najmniej 30 złotych, a minuta połączenia na infolinii to co najmniej 7 złotych. Nie inaczej jest w przypadku tytułowej firmy Viskon.

Viskon – opinie o pożyczce

Po przejściu na stronę główną zobaczymy standardowe paski do wybrania kwoty pożyczki oraz maksymalnego czasu spłaty. Tak samo, jak w innych firmach pożyczkowych. Właściciel firmy Viskon postarał się też zapewnić odpowiednio rozbudowany dział FAQ, w którym zapewnia nas, że nawet jeśli nie mamy dochodu to możemy uzyskać pożyczkę. Negatywne wpisy w BIK również nie będą problemem. Nie zwracając uwagi na te absurdalne stwierdzenia, zabieramy się do wypełnienia wniosku. Poniżej formularza, jak i na stronie głównej można znaleźć informację na temat szacowanych kosztów pożyczki.

Można z nich się dowiedzieć, że na stronie Viskon otrzymamy lepsze warunki finansowania niż w banku. Jednocześnie też jesteśmy informowani, że kalkulator kosztów ma charakter wyłącznie informacyjny i nie zawiera szeregu opłat. Właściwie to prywatny inwestor może udzielić pożyczki z kosztami, jakie mu się podobają, a więc po co jest ten kalkulator?

Nie zwracając uwagi na te nieścisłości, składamy wniosek. Zostajemy przekierowani na kolejną stronę, gdzie w celu potwierdzenia wniosku musimy zapłacić 11 złotych SMS-em, lub 6,50 zł przelewem. Postanowiliśmy oszczędzić Państwu zawodu i zapłacić 6,5 zł, żeby przekonać się, czy faktycznie uzyskamy pożyczkę od prywatnego inwestora.

oplata za zlozenie wniosku viskon

Opłata za wysłanie wniosku o pożyczkę

viskon rrso

Pożyczki dla zadłużonych tańsze od pożyczki bankowej?

Czy otrzymamy pożyczkę od prywatnego inwestora dzięki Viskon pl?

Zapłaciliśmy 6,5 zł i zostaliśmy przekierowani do panelu klienta. Oprócz danych podanych we wniosku mamy do wyboru dwie możliwości. Jest możliwość złożenia nowego wniosku albo sprawdzenia statusu obecnego. Oczywiście, że ciekawi nas czy otrzymaliśmy pozytywną decyzję, więc klikamy. Okazuje się, że musimy zapłacić nie tylko za złożenie wniosku. Viskon każe sobie zapłacić również za sprawdzenie, czy wniosek został rozpatrzony pozytywnie czy negatywnie. Taka operacja kosztuje 30 złotych za SMS lub 16 złotych za przelew. Ale skąd mają wziąć pieniądze osoby, które wnioskują o chwilówkę? Przecież dlatego składają wniosek, ponieważ ich nie mają.

panel kilenta viskon

Panel klienta

sprawdzanie statustu viskon forum

30 lub 16 złotych za sprawdzenie statusu wniosku?

Przetwarzanie wniosku o pożyczkę Viskon

Wynik sprawdzenia statusu.

Nie dając za wygraną, mamy nadzieję, że uda nam się otrzymać prywatną pożyczkę, więc zapłaciliśmy i tym razem. Co otrzymaliśmy w zamian? Informację, że wniosek jest procesowany i że powinniśmy spróbować później. Próbowaliśmy w ciągu następnych kilku dni i efekt zawsze był ten sam. „Twój wniosek jest procesowany, spróbuj później”. Niestety zamiast pożyczki od prywatnego inwestora zobaczyliśmy figę z makiem i wydaliśmy sporo pieniędzy. W międzyczasie na maila przychodziły niemal codziennie wiadomości zatytułowane „status twojego wniosku uległ zmianie” które zachęcają do uiszczenia opłaty za sprawdzenie statusu po raz kolejny.

To był eksperyment, ale co mają powiedzieć osoby, które naprawdę potrzebują pilnie gotówki i wydają swoje ostatnie pieniądze, żeby tylko sprawdzić status swojego wniosku? Niestety są osoby, które nabierają się na tego typu oszustwa. Przy pożyczaniu online trzeba trzymać się jednej zasady. Nigdy nie płać przed otrzymaniem pożyczki. 

Kto stoi za tymi „pseudo-pożyczkami”?

Właścicielem strony Viskon pl jest jednoosobowa działalność gospodarcza Geldor Artur Karwot ul. Morwowa 64, 44-207 Rybnik, NIP: 642-247-94-42. Pan Artur Karwon stoi również za takimi stronami jak:

Kirchbaum Pożyczki

Fresh-finance pl

Cedino pl

Pozyczkanatelefon24 pl

Colorcredit pl

Zebrapozyczki pl

stopkomornikowi pl

Wszystkie te wyżej wymienione strony są oszustwem i mają tylko jeden cel. Zarobić na naiwnych i zdesperowanych klientach. Przestrzegamy przed zostawianiem jakichkolwiek danych na stronach należący do firmy „Geldor Artur Karwot”

Geldor Artur Karwot

Dokładniejsze dane właściciela domen wyłudzających pieniądze – Geldor Artur Karwot

Pożyczki Viskon opinia

Nasza opinia na temat pożyczek od Viskon jest jednogłośna. Jak można się domyślać z artykułu- zdecydowanie odradzamy składanie wniosku na stronie viskon pl. W innym wypadku będzie skutkować to stratą czasu i pieniędzy. Mimo spełnienia wszystkich wymagań, kilkukrotnego wysyłania przelewów, oraz dobrej historii kredytowej, nie udało nam się uzyskać pożyczki. Straciliśmy za to sporo pieniędzy i czasu. Przestrzegamy przed wnioskowaniem w firmach, które obiecują pożyczki prywatne, a wcześniej wymagają opłat za złożenie wniosku lub zaliczki. Każda z nich to oszustwo oraz powinny się nimi zająć odpowiednie służby. Jedyne serwisy gdzie można znaleźć prywatnego inwestora to Finansowo.pl oraz Kokos.pl. Żadne z nich nie wymagają przedpłat ani nie wymuszają opłat za złożenie wniosku. Jeśli zależy Ci bardzo na otrzymaniu pożyczki, zapraszamy do sprawdzenia zweryfikowanych firm, w zakładce pożyczki dla zadłużonych.

Autor wpisu: Stanisław

01.02.2018|Ostrzeżenia|
Dodaj komentarz

8 komentarzy

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. elka 7 stycznia 2020 at 11:08 - Odpowiedz

  sprawa jest na policji,są juz przesluchiwani poszkodowani

 2. Zbyszko26 6 stycznia 2019 at 18:17 - Odpowiedz

  Potaniało, smsy za 9 zł a nie 25 jak wcześniej – nadal to ściema.

 3. NOLIUIUY 14 sierpnia 2018 at 01:03 - Odpowiedz

  MNIE TEZ OSZUKAŁ

 4. Marcin 22 lipca 2018 at 16:30 - Odpowiedz

  Witam, jeszcze się dziwie, że nikt nie miał odwagi tego zgłosić. Może stworzyć jakąś większą grupę?
  Ja na szczęście nie podawałem prawdziwych danych osobowych, bo tacy oszuści potem potrafią zastraszać, ze mną to i tak nie wygrają ponieważ pochodzę z Warszawy Mokotowa i mam przyjaciół!!!

  • jagood 20 czerwca 2019 at 06:06 - Odpowiedz

   Zatem wnioskując o pożyczkę nie podałeś swoich prawdziwych danych osobowych ?
   A jakie/czyje Dane, które wpisałeś były zmyślone, w sensie fikcyjne czy prawdziwe,jakiejś innej osoby?
   Chciałeś sobie wziąć pożyczkę na kogos? Czy może komuś innemu chciałeś wziać pozyczkę, z tego powodu, że on sam nie był w stanie tego dokonać. A moze odrzuciło jego wniosek juz kilka razy z rzędu i postanowiłeś zwiększyć jego szanse ( statystyczne ) na przyznanie kredytu , poprzez samodzielne wypełnienie wnosku jego danym osobywymi ?
   Oj Ty bystrzacho, z Ciebie to dopiero prawdziwy oszust jest…
   XDXDXD

 5. Anna 2 lipca 2018 at 14:44 - Odpowiedz

  Uważajcie na firme servis kredyt oszuści sprawa zgłoszona na policje

 6. Zainteresowany 20 lutego 2018 at 08:27 - Odpowiedz

  Witam a zlozyliscie zawiadomienie do prokuratury?

  • Stanisław 20 lutego 2018 at 12:54 - Odpowiedz

   Nie składaliśmy wniosku do prokuratury, aczkolwiek w przypadku oszustwa warto zgłosić się do UOKiK. Zazwyczaj oni podejmują odpowiednie kroki.