Volkswagen Financial Services – opinie i recenzja

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

2.9/5

Siedziba firmy

Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o
Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1
00-124 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000737500
NIP: 1070041157
REGON: 380646897

Największe i najpopularniejsze banki komercyjne o uniwersalnym profilu działalności potrafią dać złudzenie, że jest to dominująca forma usług finansowych. Tymczasem dużą popularnością wśród konsumentów cieszą się także banki bardziej specjalistyczne, np. samochodowe. Dzisiaj przyglądamy się jednemu z najpopularniejszych – Volkswagen Financial Services.

Gwałtowny wzrost popularności samochodów, jaki obserwujemy w Polsce od połowy lat 90. przekłada się na prężnie rozwijającą się sieć punktów dealerskich, oficjalnych przedstawicielstw dużych firm i wreszcie – coraz bardziej urozmaiconych form finansowania nabycia auta. Na tym gruncie wyrosły banki samochodowe, które widząc w tym sektorze obiecujące perspektywy, coraz częściej otwierają się na klientów detalicznych – niekoniecznie posiadających prawo jazdy. Volkswagen Financial Services to najmłodsza nazwa na mapie samochodowo-konsumenckich banków.

Volkswagen Financial Services – historia i podstawowe informacje

Historia opisywanego dziś Banku rozpoczyna się w 1998 roku. Wtedy to polski oddział jednego z największych motoryzacyjnych koncernów świata, zdecydował się utworzyć w Polsce oddział oddelegowany do operacji finansowych. W tym celu w Warszawie powstała spółka akcyjna Volkswagen Bank Polska, która rozpoczęła działalność operacyjną na przełomie lipca i sierpnia 1998 roku. Wiążąca była tutaj decyzja wydana przez prezesa Narodowego Banku Polskiego, a także przewodniczącego Komisji Nadzoru Bankowego.

Bank Volkswagen podlegał należącemu do niemieckiego Volkswagena, holdingu Volkswagen Financial Services. Jako klasyczny Bank, instytucja wchodziła w szeregi Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz była członkiem Związku Banków Polskich.

W początkowym okresie działalności, Volkswagen Bank Polska skupiał się na oferowaniu obszernych usług finansowych z zakresu kredytowania zakupu pojazdów marek: Audi, Skoda, Seat oraz Volkswagen. Jednak funkcjonowanie jako bank stricte samochodowy nie trwało długo. W 2001 roku podjęto decyzję o poszerzeniu oferty o produkty kierowane do klientów detalicznych, takie jak np. kredyty gotówkowe, lokaty czy ubezpieczenia komunikacyjne. Co ciekawe, Volkswagen Bank nie działał nigdy w obszarze placówek stacjonarnych, nie posiadał też oddziałów. Usługi funkcjonowały tylko w sferze punktów dealerskich marek Grupy Volkswagena.

Przełomowy moment w historii Banku nastąpił na początku 2018 roku. Wówczas Volkswagen podjął decyzję o ujednoliceniu prowadzenia swoich operacji bankowych w krajach Unii Europejskiej. W ten sposób Volkswagen Bank Polska z siedzibą w Warszawie został połączony z niemieckim Volkswagen Bank GmbH z siedzibą w Brunszwiku. Po uzyskaniu stosownych zgód od KNF, proces ten sfinalizowano z końcem września 2018 roku. Z kolei w marcu 2019 roku, Volkswagen Bank Polska został oficjalnie wykreślony z KRS.

Od wiosny 2019 roku, instytucja kontynuuje swoją działalność pod nową nazwą -Volkswagen Financial Services. Specjalizuje się w oferowaniu finansowania zakupu samochodów i ubezpieczeń, jak i produktów finansowych stworzonych z myślą o klientach prywatnych. W dalszej części tekstu obszernie analizujemy szczegóły oferty omawianej instytucji.

Volkswagen Financial Services opinie

W dobie internetu, konsumenci zainteresowani skorzystaniem z usług określonej instytucji finansowej chętnie decydują się na poszukiwanie niezbędnych informacji z domowego zacisza. Pozwala to przy minimalnych nakładach czasu, sprawnie pozyskać najważniejsze treści na temat określonej oferty bankowej. Porównywarki takie jak, Czerwona Skarbonka pozwalają nie tylko szybko pozyskać podstawowe dane o danym banku, ale i porównać ze sobą konkurencyjne propozycje.

Nie jest tajemnicą, że popularnym uzupełnieniem dla pozyskanej wiedzy jest także zapoznanie się z odczuciami dotychczasowych klientów danej instytucji. W ten sposób, wartościowe okazuje się hasło „Volkswagen Financial Services opinie” lub też „Volkswagen Bank opinie”. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią tę instytucję za bogatą ofertę dostępnych produktów finansowych, nie tylko z myślą o finansowaniu zakupu samochodu, ale i pod kątem konsumenckich wymagań. Z drugiej strony, z narzekaniami spotyka się m.in. sposób obsługi portalu bankowości internetowej w tym niewygodne logowanie i skomplikowana zakładka z kontaktami.

Z czego składa się oferta tego banku?

Volkswagen Financial Services to instytucja o zaskakująco bogatej ofercie jak na bank, którego nazwa może sugerować bycie finansowym organem dużego producenta samochodów. Tymczasem gama rozwiązań jest znacznie szersza. Nakreślamy podstawowe elementy, które tworzą ofertę Banku Volkswagena.

 • Kredyty gotówkowe
 • Kredyty samochodowe
 • Ubezpieczenia komunikacyjne
 • Ubezpieczenia samochodowe
 • Leasing
 • Karty debetowe
 • Karty płatnicze
 • Lokaty oszczędnościowe
 • Konta osobiste
 • Limity kredytowe
Volkswagen Financial Services

Przegląd świadczonych usług – kierowcy i klienci indywidualni

W przypadku Volkswagen Financial Services, mamy do czynienia z ofertą o mieszanej grupie docelowej. Z tego względu, dokonując analizy świadczonych usług przedstawiamy sekcję opracowaną nie tylko z myślą o klientach indywidualnych, ale i o osobach prywatnych w charakterze kierowców. Informacje pozyskane są ze strony internetowej Banku.

 1. Usługi bankowe.
  – Kredyt gotówkowy (Limit Plus)
  – Rachunki płatnicze (Konto Plus Biznes)
  – Lokaty oszczędnościowe
  – Karty debetowe i zbliżeniowe
  – Limity kredytowe
 2. Usługi dla kierowców
  – Kredyty (na samochód nowy, na samochód używany, gotówkowy)
  – Ubezpieczenia (komunikacyjne, Car Protect, Polisa ONLINE, aplikacja InMobi)

Przegląd świadczonych usług – kierowcy i klienci biznesowi

Volkswagen Financial Services to nie tylko usługi dla osób prywatnych. To przede wszystkim produkty skrojone z myślą o przedsiębiorcach, klientach biznesowych i przedstawicielach różnej wielkości biznesów. Podobnie jak w powyższym akapicie – usługi dla opisywanego grona podzielone są na przedsiębiorców samych w sobie oraz kierowców.

 1. Strefa kierowcy
  – Przeglądy okresowe i naprawy
  – Wyjazd zagraniczny
  – Szkody komunikacyjne
  – Zwrot pojazdu
 2. Finansowanie zakupu pojazdów
  – Leasing pojazdów
  – Ubezpieczenia (komunikacyjne, Car Protect, Polisa ONLINE, aplikacja InMobi)

Volkswagen Financial Services – reprezentatywny przykład kredytu

Pora bliżej przyjrzeć się jednemu z podstawowych produktów kierowanych do klientów indywidualnych. Jest to oferta kredytu gotówkowego, która w Volkswagen Financial Services oferowana jest pod nazwą „Kredyt PLUS na dodatkowe marzenia”. W celu nakreślenia orientacyjnych parametrów tworzących koszty zobowiązania, poniżej przedstawiamy jego najważniejsze cechy, zaczerpnięte ze strony internetowej banku.

 • Produkt bankowy: Kredyt PLUS na dodatkowe marzenia
 • Wysokość kredytu: od 3 000 do 50 000 zł
 • Czas spłaty kredytu: od 3 do 72 miesięcy
 • Wysokość prowizji: 3%
 • Brak konieczności wskazania celu kredytu
 • Bez poręczycieli oraz dodatkowych zabezpieczeń
 • Deklarowany przez Bank przebieg procedur jest sprawny i zwięzły

Volkswagen Financial Services w liczbach

 • 71 600 000 – ponad tyle wyniosła wartość aktywów opisywanego Banku do końca 2018 roku.
 • 54 500 000 – tyle wyniósł kapitał własny spółki Volkswagen Bank tuż przed transformacją w Volkswagen Financial Services.
 • 51 000 000 – tyle wyniosła wartość kredytów i pożyczek udzielonych do końca 2018 roku.
 • 2019 – w tym roku doszło do fuzji z niemieckim Volkswagen Bank GmbH, kiedy to opisywana instytucja zmieniła nazwę i dotychczasową strukturę.
 • 1998 – w tym roku działalność rozpoczął Volkswagen Bank Polska, poprzednik opisywanej instytucji.
 • 255 – w tylu punktach sprzedaży wybranych marek Grupy Volkswagena (Audi, Skoda, Seat, Porsche, Volkswagen) można skorzystać także z usług Volkswagen Financial Services.
 • 6 – z oferty tylu marek nowych samochodów mogą korzystać klienci szukający finansowania na zakup nowych samochodów Grupy Volkswagena.

Volkswagen Financial Services – czym się wyróżnia?

Już po pobieżnym przyjrzeniu się obszernym informacjom na temat Banku nie da się ukryć, że jest to jeden z bardziej nietypowych banków działających w Polsce. Istotą jego oferty nie są usługi o charakterze banku komercyjnego, lecz przede wszystkim dodatek do usług sprzedaży samochodów najpopularniejszego koncernu samochodowego w Polsce – Grupy Volkswagena. Przyjrzyjmy się innym zagadnieniom, pod których względem opisywany Bank może się dodatkowo wyróżniać.

 • Przed marcem 2019 roku, Volkswagen Bank Polska funkcjonował jako oddzielna spółka akcyjna. Dziś jest spółką z o.o. podlegającą niemieckiemu Volkswagen Bank GmbH.
 • W ramach ogólnobranżowego konkursu „Innowacja Roku” organizowanego przez Wydział Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk, otrzymał nagrodę w 2013 roku.
 • Początkowo bank Volkswagena świadczył wyłącznie usługi dla klientów Grupy Volkswagena, a w 2001 roku poszerzył ofertę także z myślą o klientach detalicznych.
 • Usługi Volkswagen Financial Services nie są świadczone w oddzielnych placówkach, lecz wyłącznie w punktach dealerskich marek Grupy Volkswagena.
 • W 2013 roku Volkswagen Bank Polska – poprzednik opisywanego banku, został nagrodzony tytułem „Złoty Bankier” za ofertę Najlepszego kredytu samochodowego.
Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services – nasza opinia

Patrząc na niezwykle obszerną ofertę banków komercyjnych, Volkswagen Financial Services to wartościowa alternatywa charakteryzująca się usługami o bardziej sprecyzowanych potrzebach konsumentów. Jeżeli planujemy zakupić nowe lub używane Audi, Skodę, Seata, Porsche lub Volkswagena lub poszukujemy wartościowego i godnego zaufania sposobu na sfinansowanie tego przedsięwzięcia – bank Volkswagena przewiduje przemyślane rozwiązania w tym zakresie.

Co warto docenić, Volkswagen Financial Services przewiduje też popularne produkty finansowe dla klientów prywatnych. Mowa tutaj zarówno o kontach osobistych, jak i kartach debetowych, lokatach oszczędnościowych i kredytach gotówkowych. Opisywany Bank robi wiele, aby zachęcić do skorzystania ze swoich usług zarówno wobec konkurencyjnych banków samochodowych, jak i banków komercyjnych. Warto przyjrzeć się bliżej jego ofercie!

Sprawdź także:

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia do kont, lokat, leasingów oraz kredytów gotówkowych i samochodowych:

 • 800 103 301
 • +48 22 528 96 28

Zastrzeganie kart płatniczych:

 • 800 103 301 (z telefonów stacjonarnych)
 • +48 22 528 96 28 (z telefonów komórkowych lub z zagranicy)

Zarządzanie flotą:

 • +48 22 538 76 00
 • +48 22 538 78 00

Ubezpieczenia komunikacyjne:

 • +48 22 538 74 00

Informacje na temat spółki

Volkswagen Financial Services

Volkswagen Bank GmbH

Oddział w Polsce

Sp. z o.o.

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank uniwersalny
Bank samochodowy
Utworzony:
2019
Numer REGON:
384356191
Numer KRS:
0000803746
Numer NIP:
5252800978
Adres siedziby:
Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 27 kwietnia 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
2.9/5 - (14 votes)
Komentarze (22)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  ANETA

  28.11.2022, 17:50

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia .Kolizja którą miałam nie była z mojej winy ktoś mi wjechał w tył a vw . Lessing i serwis Skody się wypieli nikt mi samochodu nie przyjął do naprawy ponieważ sprawca miał ubezpieczenie w firmie „KRZAK” zostałam zostawiona sama sobie nie polecam tej firmy.

 • M
  M

  Maksymilian

  31.10.2022, 23:17

  Wyróżniający się komentarz

  Leasing w tej firmie to dramat, nie bierzcie, naliczają dodatkowe opłaty, brak elastyczności, nie dogadacie się z nimi klientów szanują jak jeńców z których można doić kasę

 • j
  j

  jan

  06.05.2022, 10:13

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam. Co innego było mówione „na gębę”, a co innego było zawarte w umowie. Umowa spisana bardzo niejasno, bez śladów „promocji”,,która rzekomo było objete finansowanie zakupionego przeze mnie modelu. Kupiłm określoną wersje silnikową i wyposażeniową bo tylko taka była objeta finansowaniem promocyjnym. W innym wypadku wybrałbym inną wersję…. Po czasie okazało się, że ta promocja to nie taka promocja i chyba mi się pomyliło i to w ogóle moja wina, że tak to odebrałem….. poza tym WV Bank nie odpowiada, za to co naopowoadał mi pracownik salonu WV…. brzmi logicznie pawda ? Mam wrażenie, ze leasingodawca stosuje zasadę, którą stosuje wiele firm, mianowicie: „walić” klienta na tyle, żeby nie opłacało mu się oddawać sprawy do sądu. Za te 180 zł miesiecznie więcej mało kto bedzie oddawał sprawę do sądu…

 • J
  J

  Jerzy

  14.03.2022, 10:48

  Wyróżniający się komentarz

  To jest parabank a nie bank. Naprawdę aż ciężko opisywać ich przekręty. Najlepiej obrazuje to sytuacja w której mając problem z określeniem wysokości rat dzwonimy do tego”banku” i w zależności kto odbierze dowiadujemy się o różnej kwocie!!! A wysyłane harmonogramy są tak zabezpieczone aby ich nie można było otworzyć ,w międzyczasie naliczane są odsetki…masakra. Coś niesamowitego jak taka instytucja działa .

 • A
  A

  Adam

  19.10.2021, 19:13

  Wyróżniający się komentarz

  Polecam kupiłem poleasingowego Tiguana ,obsłua bardzo fachowa a jednocześnie miła żadnych problemów komplet dokumentów oraz gwarancja na 1 rok.

  • M
   M

   Maksymilian

   31.10.2022, 23:21

   Wyróżniający się komentarz

   Adas idz chłopaku do boksu gdzie obsługujesz naiwnych klientów z WV leasing

 • M
  M

  Marek

  16.07.2021, 19:31

  Wyróżniający się komentarz

  Szanowni państwo,
  postanowiłem po długiej przerwie bez samochodu zakupić jakieś auto poleasingowe. Wybór padł na salon vfss na Łopuszańskiej 36 i samochód skoda Fabia.
  Trudnej roli pomocy w wyborze samochodu podjęła się doradca handlowy Pani Julia Urbaniak.Przy pierwszej wizycie przedstawiła mi swoje propozycje w oparciu o przedstawione przeze mnie oczekiwania co do samochodu. Spodobało mi się profesjonalne i niezwykle uprzejme podejście do klienta a także doskonała znajomość zasad sprzedaży i przepisów. Jednocześnie zaproponowała mi pakiet serwisowy i korzystne warunki kredytowania. Dostałem zadanie przespania się z tematem i podjęcia decyzji do następnego spotkania.
  Na drugim spotkaniu zdecydowałem się na warunki zakupu i dzisiaj jestem zadowolonym właścicielem skody fabii. Byłem pod wielkim wrażeniem poziomu obsługi zaprezentowanym przez panią Julię. Jeżeli wszyscy pracownicy państwa salonu prezentują taki poziom rokuje to niezwykle dobrze dla jego przyszłości. Powodzenia.

  • G
   G

   Grzesiek

   09.03.2022, 17:48

   Wyróżniający się komentarz

   Ten bank to kompromitacja. Wprowadzają klienta w błąd na każdym kroku. Zatrudniają studentów na infolinii , później oni odchodzą i zwalają winne na osoby które już nie pracują . Mi została zaksięgowana kwota na inne konto a bank nawet nie chce uznać reklamacji.

  • M
   M

   Maksymilian

   31.10.2022, 23:20

   Wyróżniający się komentarz

   MAREK JAK JESTES TANDENTYM SPRZEDAWCĄ który chce podciągnąć opinie to jest słaby

 • R
  R

  Robert

  05.07.2021, 22:01

  Wyróżniający się komentarz

  Zdecydowanie odradzam finansowanie w VWFS. Stosują w umowach niekorzystne dla klientów zapisy które skrupulatnie wykorzystują. O szczegółach można dowiedzieć się z opinii Google od ich klientów.

  • A
   A

   Adam

   09.03.2022, 17:52

   Wyróżniający się komentarz

   Zgadzam się w 100%. Omijać szerokim łukiem . To nie bank tylko parabank

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Volkswagen Bank
Sprawdź ofertę