Walutomat – opinie klientów i recenzja

Szczegóły kredytu

Sprawdź ofertę
Szczegóły kredytu
Pierwszy transfer za darmo?
Nie
Dostępne waluty
EUR, GBP, USD, CHF
Aplikacja mobilna
Tak
Czas przelewu
do 48 godzin
Prowizja kantoru
max 0,2%
? prowizja można być pomniejszona o bonus
Promocja
Tak
? 50% rabatu na prowizję podczas pierwszej wymiany
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

4.2/5

Siedziba firmy

Walutomat
Szyperska 14
61-754 Poznań

Dane firmy

KRS: 0‍000402723
NIP: 7‍831684097
REGON: 3‍01920555

Wiele znanych od dekad usług pojawiło się w ostatnich latach także w wersji online. Nie inaczej miała się sprawa z kantorami internetowymi, które pozwalają na tanią i szybką wymianę walut bez wychodzenia z domu. Jednym z liderów tej branży jest Walutomat – sprawdźmy, jaka oferta i prowizja czeka na nas w tej firmie.

Walutomat to doświadczona firma, która w 2019 obchodziła hucznie swoje 10 urodziny. Ten kantor online z siedzibą w Poznaniu należy do olbrzymiej spółki zajmującej się wymianą walut, czyli Currency One, która w posiadaniu ma także inną znaną markę, popularny Internetowykantor.pl.

Szczególne uznanie budzi szybki rozwój Walutomatu – na przełomie 2009 i 2010 roku miał on zaledwie 3 tysiące użytkowników i obrót liczony jeszcze w milionach. 10 lat później mówimy już o miliardach (miesięczny obrót wynosi mniej więcej miliard złotych) oraz około 340 tysiącach klientów prywatnych i biznesowych. Czas poznać sposób działania Walutomatu oraz odpowiedzieć na pytanie, czy warto skorzystać z jego usług.

walutomat strona www

Jak działa Walutomat?

Walutomat jest społecznościowym kantorem, co oznacza, że jest pośrednikiem pomiędzy poszczególnymi użytkownikami internetu, pozwalając im na wymianę walutową na podstawie kursów, jakie sami ustalają. Dzięki zastosowaniu tego nowatorskiego pomysłu można pominąć wszelkie pośrednictwo banków czy też kantorów stacjonarnych.

Dlatego właśnie kurs wymiany w Walutomacie pozbawiony jest tak zwanego spreadu, czyli różnicy pomiędzy kursem kupna i sprzedaży walut, na czym zarabiają banki oraz kantory stacjonarne.

Rejestracja i logowanie w Walutomat to kwestia zaledwie kilku chwil. Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ ten kantor internetowy to najlepsze narzędzie fintechowe 2019 roku według tygodnika Wprost.1

Załóż konto w Walutomat

Jak przelać pieniądze do Walutomatu?

Po ekspresowej rejestracji i zalogowaniu się można przystąpić do przelania pieniędzy na swoje konto w celu ich wymiany. Przesłanie pieniędzy możliwe jest na cztery różne sposoby. Są to:

 • Szybki przelew Przelewy24.
 • Przelew bankowy.
 • Wpłata kartą.
 • Wpłata QR kodem.

Wykorzystując na przykład szybki przelew internetowy, pieniądze mogą być na naszym koncie w zaledwie kilkadziesiąt sekund, a cała wymiana walutowa w trybie ekspresowym nie zajmie więcej niż 15 minut.

Opłaty w Walutomat.pl

Prowizja w kantorach online jest niższa niż spread, na którym zarabiają banki oraz kantory stacjonarne. Wykorzystując tradycyjne metody wymiany, musimy liczyć się z prowizją, która wynosi zwykle od 1,5% do 10%. Walutomat bije na głowę te oferty, proponując prowizję, która wynosi zaledwie od 0,06% do 0,2%. Dodatkowo przelewy do największych polskich banków są darmowe. Walutę EUR na terenie Unii Europejskiej można wysłać także bezpłatnie.

Walutomat obsługuje 5 walut: PLN, EUR, GBP, USD, CHF.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Jeśli doszło do wymiany walutowej z którymś z użytkowników Walutomatu, przychodzi czas na wypłatę swoich pieniędzy. Jest to możliwe na trzy różne sposoby:

 • Przelew na własne konta walutowe.
 • Wysyłka na rachunek odbiorcy (na przykład gdy chcemy przesłać rodzinie pieniądze z zagranicy).
 • Odebranie gotówki w jednym z 350 oddziałów stacjonarnych.

Według wygodnego kalkulatora umieszczonego na stronie Walutomatu w porównaniu z ofertami bankowymi można zaoszczędzić tu aż 200 złotych, wymieniając 1000 euro na złotówki. Sprawdź także nasz kalkulator walut!

waluty w kantorze walutomat

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Jakie jeszcze opcje proponuje Walutomat?

 • Portfel walutowy – to rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu osobom, które bardzo często wymieniają waluty. Jest to internetowa skarbonka, pozwalająca na przechowywanie i szybką wymianę walutową. Dzięki niej nie ma potrzeby zakładania osobnego konta walutowego w banku.
 • Możliwość wymiany na podstawie dwóch kursów – pierwszy to najlepszy, aktualnie dostępny kurs. Drugi to kurs własny – możemy ustalić jego wysokość, a później czekać na propozycję któregoś z użytkowników. Sprawdź nasz ranking kantorów internetowych, aby porównać walutomat z innymi ofertami.

Walutomat przyjmuje przelewy z ponad 40 krajów.

Walutomat opinie i nasza recenzja

Aby zapoznać się ze zdaniem dotychczasowych użytkowników Walutomatu, wystarczy krótki rekonesans z wykorzystaniem wyszukiwarki internetowej. Klienci tego kantoru online są względnie zadowoleni z korzystania z jego usług. Cenią sobie przede wszystkim szybkość wymiany, bardzo atrakcyjne kursy oraz czytelny interfejs. Niektórzy użytkownicy mieli jednak pewne kłopoty z przelewami, ale co ciekawe pracownicy Walutomatu szybko im odpowiadają, aby wyjaśnić dane nieporozumienie.

Nasza recenzja jest także pozytywna, do czego przekonała nas nie tylko analiza oferty Walutomatu, ale także kontakt z infolinią. Konsultant w bardzo rzetelny sposób odpowiedział na wszystkie nasze pytania. Zwróćmy również uwagę na szybkość rozwoju tej poznańskiej spółki oraz to, że jest to w pełni polski kapitał.

Przekonuje nas także licencja zdobyta przez Walutomat w KNF oraz ponad 100-osobowy zespół, który czuwa nad przejrzystością strony internetowej, bezpieczeństwem wymiany walutowej oraz kontaktem z klientami. Nie bez znaczenia jest także dobrze zaprojektowana aplikacja mobilna oraz oczywiście jedne z najlepszych kursów dostępnych na rynku.

Przedstawmy teraz wady i zalety Walutomatu w postaci podpunktów:

Zalety:

 • bardzo atrakcyjne kursy,
 • ekspresowe przelewy i wymiana waluty,
 • przelewy aż do 40 krajów,
 • cztery sposoby na wpłatę pieniędzy,
 • przejrzyście i dobrze zaprojektowana strona internetowa,
 • infolinia oraz dział pomocy na bardzo profesjonalnym poziomie.

Wady:

 • wymiana złotówek tylko na cztery waluty,
 • Walutomat nie obsługuje przelewów do USA.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia: (+48) 61 200 11 11 / (+48) 61 646 05 00
E-mail: kontakt@walutomat.pl

Biuro Obsługi Klienta działa w dni robocze – od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00-20.00

Informacje na temat spółki

Biuro prasowe

Nazwa spółki

Currency One SA

Charakter działalności:
Wymiana walut online
Utworzony:
2009
Numer REGON:
301920555
Numer KRS:
 0000402723
Numer NIP:
7831684097
Adres siedziby:
ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań

Źródła:

1. http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/142327,,walutomat-z-nagroda-portfel-wprost-dla-najlepszego-fintechu

2. https://www.walutomat.pl/

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.2/5 - (22 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
50% rabatu na prowizję przy pierwszej wymianie
Sprawdź ofertę