Wealthon Fund – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Chwilówki
Pożyczki ratalne
Ostatnia aktualizacja: 26 Października 2020
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
300 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
5 tygodni
Okres spłaty
3 godziny
? przy wyborze opcji "fastCash", inaczej do 48 godzin
Czas wypłaty
500 - 6 000 zł
? przy weryfikacji 1 zł maksymalna pożyczka 700 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Siedziba firmy

Wealthon Fund S.A.

Plac Trzech Krzyży 10/14

00-499 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 462635 PLN

KRS: 0000755722

NIP: 5252769139

Okres spłaty 1 - 10 dni
Nasza ocena 4
Maks. pierwsza pożyczka 100 - 300 000 zł
Czas wypłaty 48 godzin
cel na spłatę zadłużeń w ZUS i US
zabezpieczenie Nie

Wealthon Fund to spółka akcyjna oferująca finansowe wsparcie osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą oraz małym i średnim firmom. Wealthon Fund udziela pożyczek krótkoterminowych na spłatę zaległości wobec ZUS i US. Maksymalna wysokość pożyczki wynosi 750 000 złotych. Na to, by ją zwrócić, mamy 10 dni roboczych.

Działalność gospodarczą w Polsce prowadzi prawie 3 mln osób1. Aż 25 proc. z nich posiada przeterminowane zobowiązania o charakterze publicznoprawnym (m.in. wobec ZUS czy US). Zdecydowana większość przedsiębiorców stara się utrzymać na rynku, korzystając z produktów kredytowych lub pożyczkowych. Aby jednak było to możliwe, poza spełnieniem innych warunków, konieczne jest także „czyste konto” w ZUS i US.

Tymczasem zadłużenie wobec ZUS czy US może przytrafić się każdemu. Wystarczy do tego jedna nieopłacona przez kontrahenta faktura, słabszy finansowo miesiąc czy mniejsze niż przewidywaliśmy obroty. Takich zaległości nie uregulujemy, sięgając po kredyt bankowy. Nim go otrzymamy, większość banków poprosi nas o przedstawienie zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami właśnie wobec tych instytucji. Istnieje wprawdzie taki produkt finansowy jak kredyt na spłatę ZUS i US. Jeśli jednak zapoznamy się z jego warunkami, to okaże się, że aby go otrzymać, konieczne są dodatkowe zabezpieczenia, znalezienie poręczyciela czy określony „rynkowy staż”. Odpowiedzią na problemy finansowe przedsiębiorców wynikające z zadłużenia w ZUS czy US są pożyczki pomostowe na spłatę zaległości.

Wealthon Fund – opinie

Ta firma spotyka się z różnymi opiniami wśród swoich klientów, jednak zwykle mają one pozytywny charakter. Przedsiębiorcy, którzy kiedyś skorzystali z usług Wealthon Fund, cenili sobie szczególnie szybkość działania, dobry kontakt z obsługą klienta i poczucie obcowania z profesjonalną i dobrze zorganizowaną firmą. Za to jako minus przedstawiany jest najczęściej kłopot ze znalezieniem klarownie rozpisanego cennika usług.

Wealthon Fund – misja

Misją Wealthon Fund jest wspieranie przedsiębiorców w potrzebie, tj. w tym przypadku w spłacie zaległości wobec ZUS i US. Powstanie Wealthon Fund wiązało się z istnieniem luki w tym zakresie. Firma, udzielając pożyczek pomostowych, pozwala swoim klientom wrócić do finansowania bankowego i spłacić zaciągniętą pożyczkę kredytem bankowym. Stąd też tak krótki termin zwrotu – 10 dni roboczych.

Wealthon Fund, jak możemy przeczytać na ich stronie internetowej, tworzą specjaliści z wielu branż mających jedną, wspólną pasję – finanse. Tym, co ich łączy, jest również chęć wspierania właścicieli firm w codziennej działalności biznesowej. Założyciele Wealthon Fund jako osoby mające doświadczenie w prowadzeniu biznesu, są świadomi tego, z jakimi trudnościami musi mierzyć się przedsiębiorca. Dotyczy to również kłopotów finansowych, w które może wpaść każdy, kto prowadzi własny biznes.

Odpowiedzią na te problemy są właśnie pożyczki pomostowe dla przedsiębiorców na spłatę zadłużenia wobec ZUS i US. Tym, co wyróżnia Wealthon Fund na rynku, jest, jak sami podkreślają, praca zespołowa i konsekwencja w dążeniu do celu. Prezesem Zarządu Spółki jest Aleksander Majchrzak. To założyciel spółek z Grupy Wealthon funkcjonujących na rynku finansowym (Wealthon Fund S.A. oraz Wealthon Corporate Finance Sp. z o.o). Współzałożycielem Spółki jest Mateusz Banach, który doświadczenie zawodowe zdobywał w takich instytucjach jak Noble Bank czy Citibank Handlowy. Mateusz Banach z rynkiem finansowym związany jest od 2006 roku.

Spółka poza udzielaniem finansowego wsparcia, prowadzi również usługi doradcze. Wealthon Fund edukuje przedsiębiorców w zakresie zarządzania finansami, podpowiada im, jak wyjść ze spirali zadłużenia oraz jakie działania podjąć w przyszłości, by nie stracić odzyskanej płynności finansowej.

Pożyczka pomostowa Wealthon Fund – jak działa?

Proces ubiegania się o pożyczkę przedstawia się następująco:

 1. Wypełnienie wniosku;
 2. Przedstawienie decyzji kredytowej z banku (o tym, że otrzymamy kredyt, jeśli tylko uregulujemy zaległości wobec US czy ZUS, to właśnie z tego kredytu spłacimy później swoją pożyczkę);
 3. Weryfikacja wysokości zadłużenia w US i ZUS przez pożyczkodawcę;
 4. Podjęcie decyzji kredytowej;
 5. Podpisanie umowy;
 6. Sporządzenie aktu notarialnego – o tym, że dobrowolnie poddamy się egzekucji zgodnie z art. 777 Kodeksu postępowania cywilnego;
 7. Wypłata pożyczki.
Już teraz złóż wniosek w Wealthon Fund!

Zalety pożyczki od Wealthon Fund

Do najważniejszych zalet pożyczki od Wealthon Fund, których powinni być świadomi potencjalni klienci, należy zaliczyć:

 • Jasne zasady wnioskowania;
 • Zaproponowanie takiego rozwiązania, które umożliwi jak najszybszy powrót do współpracy z bankiem;
 • Odzyskanie płynności finansowej;
 • Profesjonalną obsługę klienta (klient może liczyć na opiekę, doradztwo i wsparcie od momentu pierwszego kontaktu i wypełnienia wniosku, przez dostarczenie wymaganych dokumentów, kończąc na podpisaniu umowy i wypłacie środków z pożyczki);
 • Dopełnienie wszystkich formalności przez internet (nie jest konieczna wizyta w siedzibie firmy);
 • Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb;
 • Szybką decyzję kredytową;
 • Finansowe wsparcie dla właścicieli małych i średnich firm, którzy dotąd nie mieli do kogo zwrócić się o pomoc;
 • Prosty do wypełnienia wniosek;
 • Minimum formalności;
 • Wysoką, maksymalną kwotę finansowego wsparcia (nawet do 750 000 złotych);
 • Możliwość wyjścia ze spirali zadłużenia i wypłynięcia na szerokie, rynkowe wody;
 • Brak konsekwencji za opóźnienie w płatnościach wobec ZUS i US.

Wady pożyczki pomostowej Wealthon Fund:

 • Konieczność podpisania aktu notarialnego;
 • Krótki termin zwrotu przyznanych środków;
 • Konieczność posiadania decyzji kredytowej w banku (w pewnym sensie zamieniamy więc jeden dług na inny);
 • Brak możliwości przeznaczenia pożyczki na cel inny niż spłata zaległości wobec ZUS i US;
 • Średnią dostępność – nie jest to pożyczka dla każdego. Skorzystają z niej przede wszystkim osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz właściciele małych i średnich firm;
 • Weryfikację potencjalnych klientów w bazach dłużników;
 • Konieczność posiadania firmy – nie jest to pożyczka dla osób prywatnych.

Kiedy sięgnąć po pożyczkę?

Pożyczka pomostowa od Wealthon Fund sprawdzi się wtedy, gdy musimy pilnie uregulować swoje zadłużenie wobec US czy ZUS. Nie ma tu znaczenia to, ile wynosi nasze opóźnienie w opłacaniu składek, ani to, jakiej kwoty dotyczy. To, ile jesteśmy winni urzędowi skarbowemu czy Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, będziemy musieli podać, wypełniając wniosek o pożyczkę. Bardzo ważne jest tutaj prawidłowe oszacowanie swojego zadłużenia. Po pierwsze, dzięki temu będziemy wiedzieli, jakiej dokładnie kwoty potrzebujemy. Po drugie, policzenie tych zaległości należy do nas. Jeśli się pomylimy, to nadal będziemy dłużnikami tych instytucji. Ponadto, zarówno ZUS jak i US będą mogły zgodnie z obowiązującymi przepisami dochodzić zaspokojenia wspomnianego roszczenia (niezależnie od kwoty).

Pożyczka dla firm Wealthon Fund nie tylko pozwoli nam uregulować zaległości i wyjść ze spirali zadłużenia, lecz również wnioskować o kredyt w banku. Z kredytu musimy następnie spłacić zaciągniętą pożyczkę. Nim ją jednak weźmiemy, przeanalizujmy swoją sytuację finansową, by mieć pewność, że zdążymy zwrócić pożyczkodawcy całą kwotę w przewidzianym na to terminie. Jak już wspomniano, konieczne będzie tutaj posiadanie decyzji kredytowej z banku o wypłacie środków, gdy spłacimy zadłużenie wobec ZUS czy US. Jeśli takiej decyzji nie mamy, zastanówmy się nad tym, czy pożyczka krótkoterminowa to dobre rozwiązanie.

Dane firmy

Rodzaj:Pożyczki pomostowe dla firm
Numer REGON:381706302
Numer NIP:525 276 91 39
Numer KRS:0000755722
Data rejestracji KRS:2018-10-31
Adres firmyul. Mokotowska 1, 00-640 Warszawa

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy pożyczkowej przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 29 czerwca 2020 roku.

Źródła:

1https://www.coig.com.pl/spis-polskich-firm_katalog_polskich_firm.php

Komentarze (0)
Dodaj komentarz