Wealthon S.A. – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Wiek firmy
60 miesięcy
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Kwota
1 000 - 750 000 zł
? Wartość kredytu przynajmniej 1,5 razy wyższa od wartości pożyczki.
Prowizja
15 %
Oprocentowanie
0 %
Cel
na spłatę zadłużeń w ZUS i US
? To finansowanie dla Przedsiębiorców (JDG, Spółki kapitałowe, osobowe i cywilne), którzy mają pozytywną decyzję na kredyt bankowy, a zaległości w ZUS i US uniemożliwiają im wypłatę tych środków.
Okres spłaty
1 - 10 dni
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 750 000 zł
Czas wypłaty
48 godzin
Zabezpieczenie
Tak
? Oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena:

4.5/5

Ocena klientów:

4.6/5

Siedziba firmy

Wealthon S.A.
Mokotowska 1
00-640 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 646 617 zł
KRS: 0000755722
NIP: 5252769139

Wealthon S.A. to dynamicznie rozwijający się gracz na rynku finansowym, specjalizujący się w udzielaniu finansowań dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a także dla małych i średnich przedsiębiorstw. Portfolio Wealthon S.A. obejmuje pożyczki pomostowe, ratalne czy pod obrót z terminala płatniczego. Sprawdziłam co na temat spółki myślą jej klienci, oraz czy warto skorzystać z oferty Wealthon S.A. Zapraszamy do analizy.

Pod koniec 2022 roku, działalność gospodarczą w Polsce prowadziło ponad 4 mln osób 1. Jednak w czasach wysokiej inflacji oraz rosnących kosztów prowadzenia działalności, utrzymanie płynności stało się nie lada wyzwaniem dla wielu firm. Z danych opublikowanych przez Biuro Informacji Gospodarczej Infomonitor wynika, że pod koniec stycznia 2023 roku, zaległości przedsiębiorców względem banków czy innych kontrahentów wynosiły niemal 40,2 mld złotych 2.

Zdecydowana większość przedsiębiorców stara się łatać bieżące zobowiązania za pomocą produktów kredytowych lub pożyczkowych. Aby jednak móc skorzystać z takiej opcji, to poza spełnieniem innych warunków, konieczne jest także „czyste konto” w ZUS i US. Jak zdobyć środki na pozbycie się takiego zadłużenia? Tu z pomocą może przyjść pożyczka pomostowa na spłatę zaległości, oferowana przez Wealthon S.A.

Wealthon S.A. – opinie

Firma spotyka się z różnymi opiniami wśród swoich klientów, jednak zwykle mają one pozytywny charakter. Przedsiębiorcy, którzy kiedyś skorzystali z usług Wealthon S.A., docenili pożyczkodawcę za szybkość działania, dobry kontakt i profesjonalną obsługą klienta. Dodatkowo ogromną zaletą są stosunkowo niewielkie wymagania stawiane przed przedsiębiorcami. To sprawia, że z finansowania może skorzystać niemal każdy właściciel firmy, który jest w potrzebie.

Jednak, jak to zwykle bywa, nie brak również konstruktywnych uwag. Najczęściej podnoszonym mankamentem jest brak transparentności w kwestii cennika usług. Potencjalni klienci często zaznaczają, że trudno jest im znaleźć jasno sformułowane informacje na temat kosztów związanych z oferowanymi przez Wealthon S.A. produktami finansowymi. Pomimo tego, obraz Wealthon S.A. rysowany przez opinie klientów zdaje się być bardzo korzystny.

Wealthon S.A. – misja firmy

Firma – jak można przeczytać na stronie internetowej pożyczkodawcy – powstała w odpowiedzi na wyzwania, z którymi borykają się mikro i małe przedsiębiorstwa, a które często ignorowane są przez tradycyjne instytucje finansowe. Misją firmy jest więc przełamanie przeszkód stawianych przez tradycyjne banki, przy jednoczesnym zagwarantowaniu maksymalnego zaangażowania, niezawodności oraz bezpieczeństwa transakcji.

Co to oznacza dla przeciętnego klienta? Wealthon oferuje innowacyjne metody finansowania dla przedsiębiorców, które mają zapewnić im nie tylko wsparcie dla rozwoju biznesu, ale też stanowić kompleksowe rozwiązania codziennych problemów finansowych.

W 2022 roku Wealthon przekształcił się w FinTech, uzyskując licencję Małej Instytucji Płatniczej wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Jednocześnie przygotowuje się do uzyskania licencji Krajowej Instytucji Płatniczej.

Wealthon S.A. – oferta

Spółka niedawno przedstawiła swoim klientom nowy produkt – POSCASH, czyli finansowanie bazujące na obrotach z terminala płatniczego firmy. Jest to pierwszy w Polsce produkt, który wykorzystuje unikalne możliwości terminali płatniczych do określenia zdolności kredytowej klienta. Dodatkowo w ofercie pożyczkodawcy znajduje się Wealthon WALLET, czyli aplikacja mobilna, która daje użytkownikom możliwość śledzenia stanu aktywnych produktów Wealthon oraz skorzystania z przyśpieszonego dostępu do finansowania. Narzędzie umożliwia sprawne zarządzanie portfelem i dokonywanie płatności bezgotówkowych.

Wealthon kontynuuje ekspansję swojej oferty na rynku pożyczkowym, prezentując klientom Pożyczkę Pomostową. Ten produkt jest z kolei idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uporządkować swoje zobowiązania finansowe. Dlaczego? Środki wypłacone w ramach finansowania należy przeznaczyć na spłatę zaległości wobec ZUS i US. Tym samym, przedsiębiorca może liczyć na otrzymanie zaświadczenia o niezaleganiu w płatnościach i szansę starania się o kredyt w banku.

Wealthon WALLET – szczegóły produktu

Screeny telefonu z aplikacją Wealthon Wallet

Wealthon WALLET to nowoczesny portfel do zarządzania finansami firmy. Korzystając z tego produktu możemy:

 • Przesyłać pieniędzy pomiędzy kartami;
 • Zarządzać finansami swojej firmy, a także wnioskować o wyższe kwoty oraz alternatywne formy finansowania z poziomu aplikacji;
 • Uzyskać dostęp do debetowych kart płatniczych;
 • Monitorować tempo spłaty finansowania;
 • Korzystać z konta firmowego założonego do karty.

Pożyczka ratalna dla firm

Oferta skierowana jest do jednoosobowych działalności gospodarczych (również tych, które borykają się z kłopotami finansowanymi). Pożyczka może zostać zaciągnięta na dowolny cel, również na ustabilizowanie bieżącej sytuacji i spłatę innych zobowiązań.

 • Maksymalna kwota: 200 000 zł,
 • Okres spłaty: do 36 miesięcy.

Na stronie internetowej pożyczkodawcy można znaleźć kalkulator, który umożliwia samodzielne obliczenie wysokości raty pożyczki. Dla przykładu, decydując się na finansowanie w wysokości 27 000 zł i rozkładając spłatę na 18 miesięcy, Twoja miesięczna rata wyniesie 2368,00 zł (dane na 13.07.2023).

kalkulator raty pożyczki wealthon

Pożyczka pomostowa Wealthon

Pożyczka Pomostowa to krótkoterminowe wsparcie udzielane w celu uzyskania zaświadczenia o niezaleganiu z US lub ZUS. Po otrzymaniu finansowania możesz uregulować swoje wierzytelności i tym samym zdobyć niezbędne dokumenty dla banku oraz otrzymać kredyt.

Proces ubiegania się o pożyczkę jest niezwykle prosty i możesz przeprowadzić go w 100% zdalnie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy, że podasz kilka potrzebnych informacji, w tym dane z dowodu osobistego oraz NIP firmy. Decyzję pożyczkową otrzymasz w 30 min, a umowę podpiszesz online za pomocą elektronicznego podpisu Autenti.

 • Kwota pożyczki: do 750 000 zł,
 • Okres spłaty: do 10 dni,
 • Cel: na spłatę ZUS i US.
Już teraz złóż wniosek w Wealthon S.A.!

Wealthon POSCASH – finansowanie pod obrót z terminala

Wealthon POSCASH stanowi pionierskie podejście do pożyczek online w Polsce, gdzie zdolność kredytowa przedsiębiorstwa jest oceniana na podstawie codziennych transakcji dokonywanych przez terminal płatniczy. Wysokość raty jest ustalana jako określony procent (5, 10, 15 lub 20%) dziennych przychodów.

 • Minimum formalności (Wealthon nie wymaga zaświadczeń, PIT i KPiR);
 • Kwota do 500 000 zł;
 • Okres spłaty: do 12 miesięcy;
 • Niski próg wejścia (wystarczy tylko 12 miesięcy działalności i 6 miesięcy obrotów na terminalu płatniczym);
 • Bez stóp procentowych (pożyczkodawca pobiera opłatę przygotowawczą w wysokości od 2,5% do 3% kwoty pożyczki).

Wealthon CARD – karta z limitem kredytowym

Pożyczkodawca ma w swojej ofercie również karty z limitem, którą można otrzymać za pomocą wirtualnej weryfikacji tożsamości. Ta forma finansowania dostępna jest natychmiast po uzyskaniu decyzji. Kartę można dodać do Portfela Google czy Apple Wallet, a zgromadzone środki, wykorzystać na dowolny cel np. na zakupy towarowe czy opłaty.

 • Odnawialny okres spłaty;
 • Kwota do 20 000 zł.

Zalety oferty od Wealthon S.A.

Do najważniejszych zalet pożyczki od Wealthon, których powinni być świadomi potencjalni klienci, należy zaliczyć:

 • Jasne zasady wnioskowania;
 • Odzyskanie płynności finansowej;
 • Profesjonalną obsługę klienta (klient może liczyć na opiekę, doradztwo i wsparcie od momentu pierwszego kontaktu i wypełnienia wniosku, przez dostarczenie wymaganych dokumentów, kończąc na podpisaniu umowy i wypłacie środków z pożyczki);
 • Dopełnienie wszystkich formalności przez internet (nie jest konieczna wizyta w siedzibie firmy);
 • Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb;
 • Szybką decyzję kredytową;
 • Finansowe wsparcie dla właścicieli małych i średnich firm, którzy dotąd nie mieli do kogo zwrócić się o pomoc;
 • Prosty do wypełnienia wniosek;
 • Minimum formalności;
 • Wysoką, maksymalną kwotę finansowego wsparcia (nawet do 750 000 złotych);
 • Możliwość wyjścia ze spirali zadłużenia i wypłynięcia na szerokie, rynkowe wody;
 • Brak konsekwencji za opóźnienie w płatnościach wobec ZUS i US.

Wady pożyczek Wealthon:

 • Krótki termin zwrotu przyznanych środków;
 • Średnią dostępność – nie jest to pożyczka dla każdego. Skorzystają z niej przede wszystkim osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz właściciele małych i średnich firm;
 • Weryfikację potencjalnych klientów w bazach dłużników.

Kiedy sięgnąć po pożyczkę?

Pożyczka pomostowa od Wealthon S.A. sprawdzi się wtedy, gdy musimy pilnie uregulować swoje zadłużenie wobec US czy ZUS. Nie ma tu znaczenia to, ile wynosi nasze opóźnienie w opłacaniu składek, ani to, jakiej kwoty dotyczy. To, ile jesteśmy winni Urzędowi Skarbowemu czy Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, będziemy musieli podać, wypełniając wniosek o pożyczkę. Bardzo ważne jest tutaj prawidłowe oszacowanie swojego zadłużenia. Po pierwsze, dzięki temu będziemy wiedzieli, jakiej dokładnie kwoty potrzebujemy. Po drugie, policzenie tych zaległości należy do nas. Jeśli się pomylimy, to nadal będziemy dłużnikami tych instytucji. Ponadto, zarówno ZUS jak i US będą mogły zgodnie z obowiązującymi przepisami dochodzić zaspokojenia wspomnianego roszczenia (niezależnie od kwoty).

Pożyczka dla firm Wealthon nie tylko pozwoli nam uregulować zaległości i wyjść ze spirali zadłużenia, lecz również wnioskować o kredyt w banku. Z kredytu musimy następnie spłacić zaciągniętą pożyczkę. Nim ją jednak weźmiemy, przeanalizujmy swoją sytuację finansową, by mieć pewność, że zdążymy zwrócić pożyczkodawcy całą kwotę w przewidzianym na to terminie.

Dane firmy

Rodzaj:Pożyczki dla firm
Numer REGON:381706302
Numer NIP:525 276 91 39
Numer KRS:0000755722
Data rejestracji KRS:2018-10-31
Adres firmyul. Mokotowska 1, 00-640 Warszawa

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy pożyczkowej przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 13 lipca 2023 roku.

Źródła:

1 https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/podmioty-gospodarcze-wyniki-finansowe/zmiany-strukturalne-grup-podmiotow/informacja-o-podmiotach-gospodarki-narodowej-wpisanych-do-rejestru-regon-grudzien-2022,8,34.html

2 https://media.big.pl/informacje-prasowe/798582/skaner-msp-poczatek-2023-roku-z-rekordowym-wzrostem-zatorow-platniczych-w-firmach

Sprawdź pożyczkę dla firm Wealthon Fund!
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.6/5 - (8 votes)
Opinie o Wealthon (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Michał

  16.03.2021, 12:39

  Wyróżniający się komentarz

  Pomogli mi spłacić zaległe podatki. Polecam

 • T
  T

  Tomek

  25.04.2022, 09:49

  Wyróżniający się komentarz

  Bardzo szybka wypłata. Pomogli mi sfinansować zakup nowej maszyny.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie