WealthSeed – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.2
Zobacz opinie użytkowników

Oferta jest nieaktywna

Siedziba firmy

Adres:

Fair Place Finance S.A.

ul Inżynierska 1/3

93-569 Łódź

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 9200000 PLN
KRS: 0000481261
NIP: 7252071598
REGON: 101691279
Prowadzenie konta0zl
? 0 zł, ale powyżej 100 000 tysięcy euro w aktywach - 0,05% rocznie
Prowizja od obrotu akcjami0 zł
? 0 zł, jeśli transkacja wynosi powyżej 750 euro - jeśli poniżej 2 euro

Silna inflacja i wzrost zainteresowania inwestowaniem sprawiają, że różne instytucje finansowe starają się dostarczyć Polakom optymalne i proste narzędzia do lokowania środków na rynkach kapitałowych. Kolejnym graczem z tego grona jest dobrze zapowiadający się WealthSeed, czyli inicjatywa, dzięki której kupimy w jednym miejscu akcje, ETF’y, jednostki uczestnictwa funduszy, a dodatkowo skorzystamy z robodoradcy, konta osobistego czy kantoru internetowego. Przekonajmy się, czy warto zainteresować się ofertą WealthSeed.

Na samym początku ucieszymy finansowych patriotów. WealthSeed to polska inicjatywa, za którą stoją specjaliści wytyczający ścieżki w branży bankowej od wielu lat. Na ich koncie jest m.in. zbudowanie potęgi mBanku.

Obserwując sytuację na rynku (gdy klienci cały czas zadają sobie pytanie, co mają zrobić ze swoim środkami w czasach wysokiej inflacji), twórcy WealthSeed doszli do wniosku, że czas działać. Zaproponowali więc Polakom platformę, która może stać się ich finansowym centrum dowodzenia. A jej sercem będą różne opcje inwestycyjne – dostępne na klik, dzięki ergonomicznej i dobrze zaprojektowanej aplikacji mobilnej.

WealthSeed – bezpieczeństwo to podstawa

Na samym początku zajmijmy się jednak kwestią bezpieczeństwa, bo jest to wyznacznik, na który inwestorzy zwracają uwagę w pierwszej kolejności. W przypadku WealthSeed nie mamy się czego obawiać, ponieważ inwestowanie za pośrednictwem tej instytucji wiąże się z szeregiem gwarancji i zabezpieczeń.

 • Polska firma Fair Place Finance S.A., czyli właściciel marki WealthSeed, to licencjonowany Dom Maklerski. Ten podmiot jest także nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF udzieliła zgody na świadczenie usług inwestycyjnych i świadczenia usług płatniczych przez tę spółkę) i wpisany do rejestru Małych Instytucji Płatniczych.
 • Środki pieniężne klientów (które nie zostały zainwestowane) przechowywane są na rachunkach z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego.
 • Aktywa klientów są wydzielone od aktywów Fair Place Finance S.A. Jeśli ta spółka miałaby kłopoty z wierzycielami, nasze środki czy papiery wartościowe nie zostaną wykorzystane do zaspokojenia ich żądań.
 • Klienci Wealthseed są objęci systemem rekompensat KDPW (Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych).

WealthSeed posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa, więc inwestycje klientów u tego partnera mogą być realizowane ze sporą dozą zaufania.

WealthSeed – przegląd oferty

Teraz przyjrzyjmy się ofercie WealthSeed i dowiedzmy się, dlaczego ta inicjatywa nazywana jest przez media prawdziwą rewolucją na polskim rynku inwestycyjnym.

Ma na to wpływ zaproponowanie szerokiego zakresu produktów finansowych w jednym miejscu. Twórcy WealthSeed wyszli z założenia, że aby spełnić oczekiwania klientów, należy dążyć do maksymalnej prostoty. Czyli oddać inwestorom do użytku produkt, który zastąpi aż trzy inne produkty. Czyli konto maklerskie (typu eToro), rachunek z robodoradcą (taki jak np. Finax) i aplikację do zarządzania finansami (w rodzaju Revoluta).

Nie wszystkie elementy oferty zostały oddane do użytku, więc nie wiemy jeszcze, czy naprawdę czeka nas aż tak świetlana przyszłość. Zapowiedzi i aktualne funkcjonalności WealthSeed budzą jednak spore nadzieje. Przyjrzyjmy się teraz poszczególnym elementom portfolio produktowego tego fintechu.

Usługi maklerskie

Pierwsza część oferty to standardowe opcje maklerskie, dzięki którym nabędziemy światowe akcje i ETF-y.

W WealthSeed dostępne są do kupna akcje aż 2500 spółek z 15 różnych rynków. Poza standardowymi kierunkami znajdziemy także akcje z mniejszych rynków, takich jak Benelux czy Skandynawia. Niestety na „papiery” z warszawskiej GPW musimy jeszcze trochę poczekać.

Rewolucyjna może okazać się za to oferta ETF’ów, która przyprawia o zawrót głowy. Dostępnych jest ponad 450 ETF’ów, więc trzeba przyznać, że WealthSeed przebił dotychczasowych liderów w tym zakresie (Bossa, DM mBank, XTB). Poza standardowymi ETF’ami indeksowymi, znajdziemy również te na poszczególne regiony, surowce, sektory czy śledzące poszczególne trendy (np. sztuczna inteligencja, samochody elektryczne czy cyberbezpieczeństwo).

W WealthSeed nie znajdziemy za to derywatów, co dla początkujących graczy będzie zaletą (nie będą narażeni na wysokie ryzyko), a dla specjalistów wadą.

Aplikacja WealthSeed
W WealthSeed wygodnie kupimy światowe akcje.

Market funduszy

Kolejnym elementem oferty jest dostęp do różnych funduszy, w tym zagranicznych funduszy inwestycyjnych. W tym przypadku WealthSeed jest pośrednikiem ich sprzedaży i agregatorem ofert. Dzięki temu nie będziemy musieli sami przeczesywać internetu, tylko znajdziemy wszystkie fundusze inwestycyjne w jednym miejscu, aby móc nabyć ich jednostki uczestnictwa.

WealthSeed jako pośrednik naturalnie otrzyma odpowiednią prowizję, jeśli wybierzemy dany fundusz. Co jednak jest nowatorskie na rynku – część z opłaty za zarządzanie, którą poniesiemy, do nas wróci. Czyli WealthSeed podzieli się z nami wynagrodzeniem, które otrzyma od danego TFI. Brzmi to naprawdę zachęcająco.

W tej chwili (stan na 02.06.2022) portfolio funduszy nie jest jeszcze zbyt rozbudowane, ale ma się to szybko zmienić. Będziemy mieli dostęp np. także do funduszy BlackRock, czyli największej na świecie firmy zarządzającej aktywami.

Portfele zarządzane (robodoradca)

Ostatnimi czasy usługi robodoradców święcą triumfy. Na czym to polega? Jest to swoiste inwestowanie na auto-pilocie. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań (np. tych dotyczących akceptowalnego poziomu ryzyka), a algorytm sam dobierze dla nas strategię inwestycyjną. Później, jeśli zmienią się tendencje na rynku, robodoradca może sam podjąć decyzję, dotyczącą kolejnych inwestycyjnych kroków.

Popularność takiego rozwiązania wynika z szeregu ułatwień. Po pierwsze nie musimy być giełdowymi specjalistami, a po drugie nie jesteśmy zmuszeni ciągle doglądać naszych aktywów. Zapewnia to kontrolę finansów osobistych bez potrzeby poświęcenia temu zbyt dużej ilości czasu.

Portfele inwestycyjne WealthSeed opierają się na funduszach BlackRock. Opłata za robodoradcę nie jest zbyt wysoka (0,9%), czyli wynosi mniej niż w konkurencyjnym Finaxie (1,2%).

Konto osobiste, kantor, karta wielowalutowa

Otwierając rachunek na WealthSeed, otrzymujemy darmowe konto osobiste w złotówkach, dolarach i euro. Dają one możliwość szybkiej wymiany poszczególnych walut po atrakcyjnym kursie (u tego dostawcy inwestuje się w euro).

Niedługo ma być dostępna dodatkowo karta wielowalutowa.

WealthSeed – opłaty

WealthSeed nie chciał komplikować tabeli opłat i prowizji. Dlatego jest ona banalnie prosta.

Darmowe jest wszystko poza:

 • zakupem akcji i ETF’ów, jeśli transakcja wynosi mniej niż 750 euro. Zapłacimy za nią wtedy 2 euro.
 • przechowywaniem aktywów powyżej 100 000 euro (0,05% rocznie)
 • robodoradcą (0,9% rocznie),
 • opłatami za zarządzanie funduszami (prowizja zależy od danego funduszy, zwykle wynosi w okolicach 2%).

Jak widać, oferta WealthSeed prezentuje się naprawdę atrakcyjnie.

Platforma i aplikacja WealthSeed

Równie interesujące są platforma i aplikacja mobilna. Bywa tak, że narzędzia traderskie u niektórych brokerów nas przytłaczają i potrzebujemy kilku dni, żeby móc się z nimi oswoić. Zdecydowanie nie jest to przypadek WealthSeed. Obsługa dostarczonych przez nich funkcjonalności jest dziecinnie prosta. Widać, że twórcy dołożyli wszelkich starań, aby nasze inwestorskie decyzje nie były obarczone dodatkowym stresem, które wywoływałby słaby projekt aplikacji.

Dzięki takim rozwiązaniom inwestowanie w naszym kraju może stać się bardziej popularne, bo klienci przestaną się bać zbyt profesjonalnie wyglądających platform tradingowych. Inwestowanie z WealthSeed to naprawdę bułka z masłem.

Wygląd aplikacji WealthSeed
WealthSeed ma jedną z najprostszych w użytku appek inwestycyjnych na rynku.

Założenie konta w WealthSeed

Założenie rachunku na tej platformie nie należy do zbyt trudnych operacji. Jak zwykle u różnych brokerów należy podać swoje dane, zweryfikować numer telefonu komórkowego czy przejść ankietę MiFID. Następnie wgrać zdjęcia dowodu i zweryfikować swój adres zamieszkania.

Nie obędzie się także bez podania danych o naszym urzędzie skarbowym. Pozytywną informacją jest to, że WealthSeed wysyła nam corocznie PIT-8C (także z ujęciem zagranicznych transakcji).

WealthSeed – czy warto?

Debiut WealthSeed może się podobać, ponieważ dostajemy wiele funkcjonalności w jednym miejscu. Dodatkowo przy niewielkich i prosto wytłumaczonych opłatach. Jeśli inwestować – to tylko tak, czyli bezpiecznie, łatwo i tanio. Oferta WealthSeed zaciekawi szczególnie miłośników inwestowania pasywnego, dzięki potężnej liczbie dostępnych ETF’ów i usłudze automatycznie zarządzanych portfeli.

W tym względzie w dłuższej perspektywie może pokonać niezły Finax i Aion Bank – który niestety nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Jeśli ktoś lubi różne style inwestorskie (czasem zakup akcji, czasem jednostek uczestnictwa funduszy), WealthSeed będzie jedną z ciekawszych opcji na rynku. Gdy interesuje nas sam obrót akcjami, to jednak w XTB będzie taniej (0% prowizji).

Reasumując, warto inwestować z WealthSeed i przyglądać się temu, jak ta firma będzie rozwijać swoje portfolio. Tak duży i sprytny gracz na rynku usług inwestorskich i finansowych na pewno wymusi również reakcje u swojej konkurencji. Na czym my, jako klienci, na pewno skorzystamy.

ZaletyWady
Bardzo szeroka oferta produktowaBrak akcji z GPW
Niskie, klarownie rozpisane opłatyNa niektóre elementy oferty musimy jeszcze poczekać
Największe portfolio ETF’ów na polskim rynku
Dostęp do 15 rynków akcyjnych
Prosta w obsłudze i dobrze zaprojektowana aplikacja inwestycyjna
Fundusze inwestycyjne od BlackRock
WealthSeed zwraca nam część opłaty za zarządzanie, pobieranej przez fundusze
Broker wystawia PIT-8C

Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • 4
  4
  409
  16.08.2022, 20:38

  Sprawdzam … Just looking around ( :

Podobne artykuły