Co jest wymagane żeby ubiegać się o pożyczkę?2019-05-09T13:38:37+02:00

Wymagane warunki pożyczki

Aby uzyskać szybką pożyczkę przez internet, należy spełnić kilka podstawowych czynników. Firmy udzielające pożyczek przez internet, starają się żeby proces ubiegania się o chwilówkę był jak najkrótszy. Dlatego większość z nich wymaga tylko podstawowych danych takich jak: 

1. Być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej.

To podstawowa rzecz żeby ubiegać się o pożyczkę. Należy być pełnoprawnym obywatelem, z możliwością wykonywania wszystkich czynności prawnych.

2. Posiadać ważny dokument potwierdzający tożsamość: dowód osobisty lub paszport.

Dowód osobisty choć zazwyczaj nie weryfikowany bezpośrednio jest konieczny ponieważ to właśnie na nim znajdują się informacje dzięki którym możemy zweryfikować swoją osobę. Jest to  pesel, numer dowodu oraz data wydania i ważności dokumentu.

3. Mieć pełną zdolność do czynności prawnych.

Czyli pożyczkobiorca powinien mieć ukończone 18 lat oraz być w pełni uwłasnowolnionym.

4. Posiadać własne konto w banku.

Jest to ważny punkt dzięki któremu pożyczkodawcy potwierdzają czy nikt się nie podszywa pod pożyczkobiorcę. Wymagany zazwyczaj jest przelew na 1 grosz lub 1 złotówkę, dzięki temu firma może sprawdzić czy dane z przelewu zgadzają się z tymi wpisanymi we wniosku.

5. Posiadać telefon komórkowy.

Do kontaktu, lub SMS-owych przypomnień o zbliżającym się terminie wpłaty.

Powyższe warunki są standardem i dotyczą wszystkich pożyczkodawców na naszej stronie. Są to podstawowe rzeczy które musimy posiadać aby ubiegać się o pożyczkę w jakiejkolwiek firmie. Jak widać, w porównaniu do banku są niewielkie, ponieważ najczęściej nie musimy przygotowywać żadnych zaświadczeń od pracodawcy albo wyciągów z konta.

Jeśli chodzi jednak o ocenę zdolności kredytowej, każda firma różni się kryteriami. Punkty które są brane pod uwagę to wiek, wpisy w bazach BIK i BIG, źródło dochodów. Więcej o decyzji pożyczki piszemy na naszym blogu. Jeśli już zdecydowaliśmy się na ofertę, warto zajrzeć do regulaminu i przeczytać umowę i warunki pożyczki.

Sprawdź oferty pożyczek
Co jest wymagane żeby ubiegać się o pożyczkę?
5 (100%) 1 głos[ów]