Wymagane warunki pożyczki

1. Być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej.

To podstawowa rzecz, aby ubiegać się o pożyczkę. Należy być pełnoprawnym obywatelem, z pełnią praw do czynności cywilnoprawnych.

2. Posiadać ważny dokument potwierdzający tożsamość: dowód osobisty lub paszport.

Dowód osobisty stanowi podstawę do zbadania tożsamości klienta. Chodzi głównie o takie dane, jak: imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, numer dowodu oraz data wydania i ważności dokumentu.

3. Mieć pełną zdolność do czynności prawnych.

Pożyczkobiorca powinien mieć ukończone 18 lat oraz być w pełni uwłasnowolnionym.

4. Posiadać własne konto w banku.

Jest to ważny punkt, dzięki któremu klient potwierdza, że nikt inny nie podszywa pod jego osobę. W tym celu należy wykonać przelew, w wysokości na 1 gr lub 1 zł bądź skorzystać z szybkiej aplikacji Instantor bądź Kontomatik.,

5. Posiadać telefon komórkowy.

Aktywny numer telefonu niezbędny jest do kontaktu oraz SMS-owych przypomnień o zbliżającym się terminie spłaty zobowiązania.

Powyższe warunki są standardem i dotyczą wszystkich pożyczkodawców dostępnych na stronie Czerwonej-Skarbonki. Są to podstawowe kwestie, które zawsze trzeba spełnić, by móc ubiegać się o pożyczkę. Jak widać, w porównaniu do wymogów bankowych nie jest to wiele formalności. Nie trzeba przygotowywać też żadnych zaświadczeń od pracodawcy albo wyciągów z konta, emerytury czy renty.

Jeśli chodzi jednak o ocenę zdolności kredytowej, każda firma różni się kryteriami. Najważniejsze punkty to: wiek, wpisy w bazach BIK i BIG oraz źródło, a także stabilność dochodów. Więcej o pożyczkach piszemy na naszym blogu.

Sprawdź oferty pożyczek
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x