YOLO – opinie klientów i recenzja

YOLO
YOLO

Szczegóły oferty:

  • Maksymalna kwota i czas pożyczki: 10 000 złotych na 30 miesięcy.
  • Pierwsza pożyczka za darmo? Tak, jeżeli zostanie spłacona w terminie do 30 dni.
  • Online, w 15 minut i bez formalności? Tak, YOLO deklaruje, że w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku klient otrzyma środki w ciągu kwadransa.

 

 

Choć w kontekście firm pożyczkowych najczęściej mówi się o tzw. chwilówkach, to na rynku można znaleźć szeroką ofertę pożyczek długoterminowych. Jedną z firm ich udzielających jest YOLO. Pod tą chwytliwą nazwą kryje się polska firma pożyczkowa, która pragnie przyciągnąć klientów dużymi kwotami zobowiązań rozłożonych na niskie raty. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie YOLO i sprawdźmy, czym się wyróżnia na tle konkurencji.

YOLO — nasza opinia

Prezentowany dziś pożyczkodawca to kolejny doświadczony gracz w gronie polskich firm pozabankowych. Pod nazwą YOLO kryje się spółka akcyjna o takiej samej nazwie, która powstała w 2010 roku w Warszawie. W ciągu niespełna 10 lat działalności, firma w bardzo zręczny i godny uznania sposób dopasowała się do bardzo wymagających i konkurencyjnych realiów polskiego rynku pożyczkowego. Owocem tego jest jeden z najlepszych projektów graficznych witryny internetowej, zachęcający do bliższego przyjrzenia się ofercie pożyczkodawcy.

Witrynę pożyczkodawcy podzielono na 6 prostych segmentów. Na górze strony znajduje się kalkulator, na którym – po  wybraniu kwoty pożyczki i okresu jej spłaty, można wyliczyć wysokość miesięcznej raty i dodatkowe koszty zobowiązania. Dalej, YOLO informuje o darmowej pierwszej pożyczce na 30 dni. Dowiesz się również, że firma oferuje pożyczki ratalne dostępne nawet w 15 minut z niskim RRSO, a formalności ograniczone są do minimum.

Jakie warunki należy spełnić w YOLO?

W zakładce „Pytania i odpowiedzi” znajdziesz najważniejsze informacje o ofercie YOLO. Wśród nich są te, dotyczące najważniejszych warunków, jakie musiałbyś spełnić chcąc ubiegać się o pożyczkę. Są to:

 • Pełnoletność – musisz mieć nie mniej niż 22 lata i nie więcej niż 70 lat.
 • Polskie obywatelstwo.
 • Pełna zdolność do czynności prawnych.
 • Pozytywna weryfikacja zdolności kredytowej. Nie możesz figurować jako dłużnik w rejestrach Biur Informacji Gospodarczej (BIG InfoMonitor, ERIF, KBIG i KRD). Ponadto, YOLO nie możesz mieć negatywnych wpisów w raporcie Biura Informacji Kredytowej (BIK).
 • Brak jakiegokolwiek zadłużenia wobec YOLO.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

YOLO podchodzi bardzo restrykcyjnie do kwestii weryfikacji historii finansowej klientów. Inaczej niż w przypadku wielu konkurencyjnych firm pożyczkowych, YOLO nie akceptuje jakichkolwiek negatywnych wpisów o długach czy opóźnieniach w spłacie. Zatem, nie udziela wsparcia osobom zadłużonym. Dlatego też, Twoja wiarygodność zostanie sprawdzona w bazach:

 • BIG – Biur Informacji Gospodarczej: BIG InfoMonitor, w Krajowym Rejestrze Długów (KRD), ERIF oraz w Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej (KBIG).
 • BIK – w Biurze Informacji Kredytowej.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Choć oferta YOLO udziela głównie pożyczek długoterminowych, to stara się zachęcić do siebie także nowych klientów szukających szybkiego „zastrzyku gotówki”. Oferuje bowiem pierwszą darmową pożyczkę za 0 zł, pod warunkiem terminowej spłaty w ciągu 30 dni.

Każdy klient może otrzymać pożyczkę w kwocie od 1 500 zł do 10 000 zł. Zobowiązanie możesz spłacać przez okres od 6 do 30 miesięcy. Druga i każda następna pożyczka nie będzie już darmowa. Korzystając zatem po raz kolejny z oferty YOLO poniesiesz dodatkowe koszty z tytułu odsetek.

Na stronie głównej serwisu znajduje się przykład reprezentatywny:

Całkowita kwota pożyczki 4 000 zł; umowa na 30 miesięcy. Spłata pożyczki w ciągu 30 miesięcy od daty zawarcia umowy: RRSO = 96,84%; całkowita kwota do spłaty = 8 537,25 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 4 537,25 zł (w tym: prowizja 3 999,90 zł, odsetki 537,35 zł).

Co warto dodać, YOLO podaje minimalne i maksymalne przedziały całkowitego kosztu pożyczki, wyrażonego parametrem RRSO. Minimalnie może on wynieść 37%, a maksymalnie – 260,25%. Dokładny koszt jest oczywiście ściśle uzależniony od parametrów udzielonego zobowiązania.

Pożyczka w YOLO krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w YOLO jest prosty i przebiega w kilku prostych krokach, których przejście nie powinno przysporzyć Ci trudności.

 1. Za pomocą kalkulatora, który znajduje się w górnej części strony głównej, wybierasz interesujące Cię parametry pożyczki. Pierwszym suwakiem kalkulatora ustalasz interesującej Cię kwotę, a drugim wybierasz dogodny dla siebie termin spłaty. Zanim przejdziesz do kolejnego etapu, warto rzucić okiem na podaną przez kalkulator kwotę miesięcznej raty i całkowity koszt pożyczki. Wyraża go oczywiście RRSO.
 2. Po kliknięciu w czerwony przycisk „START” zostaniesz przekierowany do pierwszej części formularza rejestracyjnego. Podajesz w nim: imię, nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego i datę jego wydania oraz numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Na tym etapie podajesz też adres korespondencyjny i utworzyć hasło do zalogowania się na konto, które właśnie tworzymy.
 3. W kolejnym kroku na podany wcześniej numer telefonu zostanie wysłany kod SMS, który musisz wpisać w kolejnym kroku wnioskowania o pożyczkę.
 4. Następnie podajesz jeszcze kilka ostatnich danych do wniosku, po czym następuje weryfikacja.
 5. Na końcu, YOLO weryfikuje Twoją tożsamość.
 6. Po pozytywnym przejściu wszystkich wymienionych powyżej kroków, YOLO podejmuje pozytywną decyzję o przyznaniu pożyczki. Jak twierdzi pożyczkodawca, wypłata powinna nastąpić nie później niż po 15 minutach od zatwierdzenia wniosku online.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Świetnie rozplanowana, przejrzysta i miła dla oka strona internetowa.
 • Pierwsza darmowa pożyczka, pod warunkiem spłaty w ciągu 30 dni
 • Możliwość wypłaty środków nawet w 15 minut.
 • Wysoka maksymalna kwota pożyczki – nawet 10 000 złotych.
 • Możliwość spłaty w wygodnych, niskich ratach.
 • Możliwość wypłaty pożyczki przelewem lub gotówką w najbliższej placówce poczty.

Wady

 • Restrykcyjne warunki dotyczące zdolności kredytowej. Nie możesz mieć żadnych negatywnych wpisów zarówno w BIK, jak i rejestrach BIG.
 • Stosunkowo wysokie koszty pożyczki długoterminowej.
 • Brak jednoznacznej informacji o darmowej pierwszej pożyczce przy kalkulatorze kredytowym. Zamieszczono ją dopiero w niższej części strony głównej.

YOLO – dane firmy

Dane spółki YOLO S.A.

Prezes zarządu:Krzysztof Norbert Piwoński
REGON:020023793
KRS:0000372319
NIP:8971702186
Kapitał zakładowy:8879194 zł
Adres:YOLO S.A. ul. Twarda 18 00-105 Warszawa

Infolinia – dane kontaktowe:

e-mail: kontakt@yolo.pl
tel: +48 222 28 28 28

Godziny pracy infolinii:

 • Poniedziałek – piątek: 08:00-21:00
 • Sobota – niedziela: 10:00 – 18:00

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz