YouMoney – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 60 000 zł
Oprocentowanie
3,99 %
RRSO
11,61 %
? Maks. RRSO wynosi 178,38%. RRSO wynosi przeciętnie 17,28%.
Sposób weryfikacji
brak
Czas wypłaty
15 minut
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
Godziny pracy w niedziele
24/7
Godziny pracy w sobotę
24/7
Okres spłaty
1 - 96 miesięcy
Prowizja
0%
Maks. kolejna pożyczka
100-60000 zł
Kwota
100 - 60 000 zł
Metoda wypłaty
Wiele możliwości

Wymagania:

Konto w banku
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Reprezentatywny przykład pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,61%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) – 10000 zł, całkowita kwota do zapłaty – 11791,18 zł, oprocentowanie stałe – 3,99%, całkowity koszt kredytu – 1791,18 zł (w tym: prowizja 1087,35 zł, odsetki 695,73 zł), czas obowiązywania umowy 36 miesięcy, 1–35 miesięcznych rat po 332,23 zł, ostatnia, 36. rata 332,33 zł. Maks. RRSO wynosi 178,38%. RRSO wynosi przeciętnie 17,28%.

Nasza ocena:

0.0/5

Ocena klientów:

3.3/5

Siedziba firmy

Findao Sp. z o.o.
Aleja Jana Pawła II 27
00-867 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 5000 zł
KRS: 0000978068
NIP: 5273009729

Rynek pożyczek pozabankowych wydaje się ciągle rosnąć. Co rusz można natknąć się na propozycje nowych firm, które chcą konkurować z uznanymi na rynku instytucjami. Dzisiaj przyjrzymy się ofercie YouMoney. Pożyczkodawca nie zajmuje się jednak udzielaniem finansowania, a jedynie łączy klientów z firmami, które pożyczają potrzebne środki.

Pożyczki online to dobra alternatywa dla kredytów gotówkowych. Aby je otrzymać, często wystarczy spełnić jedynie minimalną liczbę wymagań i poświęcić kilka minut na wypełnienie formularza. Firmy, aby zachęcić nowych klientów, oferują im różnorodne promocje (najpopularniejszą jest pierwsza pożyczka za darmo) lub też – zwiększają kwoty dostępnych chwilówek. Niektóre z nich idą o krok dalej i udzielają pożyczek bez weryfikacji baz rejestrów dłużniczych. 

Jak działa YouMoney?

Firma YouMoney działa zupełnie inaczej niż „tradycyjne” firmy pożyczkowe. Za pośrednictwem serwisu, klient może co prawda zawnioskować o pożyczkę, jednak wniosek dostarczany jest nie do jednej instytucji, a do kilku. YouMoney jest więc pośrednikiem, który ułatwia znalezienie najlepszej oferty. Firma nie pobiera żadnej prowizji za wyszukiwanie i przedstawianie ofert pożyczek.

Jak skorzystać z usług serwisu? Wystarczy wybrać potrzebną kwotę, a następnie okres spłaty i wypełnić formularz. Po krótkim czasie wyświetlą Ci się oferty pożyczkodawców, którzy zgodzili się udzielić Ci finansowania. Należy jedynie wybrać najlepszą ofertę i na stronie pożyczkodawcy – dokończyć proces wnioskowania.

youmoney - jak to działa?

Darmowa pierwsza pożyczka w YouMoney

Sprawdziłam również, czy YouMoney udziela darmowych pożyczek. Na szczęście można znaleźć taką propozycję w przedstawianych ofertach na serwisie. Warto jednak pamiętać, że nie stanowią one propozycji pośrednika. Mogą więc zmieniać się w zależności od profilu klienta czy panującej sytuacji ekonomicznej.

Warunki pożyczki w YouMoney

Warunki udzielenia finansowania zależą od firmy, która zgodzi się go udzielić. To oznacza, że mogą one być różne. Najczęstszym wymogiem, który musi spełnić wnioskujący, jest odpowiedni wiek. Pożyczkodawcy udzielają chwilówek online osobom, które ukończyły minimum 18. rok życia. Niektórzy z nich stosują również górny limit wieku, który najczęściej nie przekracza 65 – 75 lat.

Kolejnymi warunkami są: posiadanie polskiego obywatelstwa i zamieszkiwanie na terenie naszego kraju. Wypełniając formularz, należy też podać swój numer PESEL oraz prawidłowo przejść przez etap weryfikacji. Warto przygotować się na to, że każda instytucja pozabankowa może stosować zupełnie inne sposoby kontroli. Najczęściej, aby potwierdzić swoją tożsamość, wystarczy:

 • wykonać przelew ze swojego konta bankowego,
 • lub potwierdzić swoje dane logowaniem do rachunku.

Pożyczka w YouMoney krok po kroku

Jak złożyć wniosek o finansowanie w YouMoney? Cały proces jest wyjątkowo prosty i nie powinien zająć więcej niż kilka minut.

Krok 1. Wejdź na stronę www.youmoney.pl

Przejdź na stronę YouMoney

Krok 2. Wybierz opcję: Weź pożyczkę (dostępna jest na stronie głównej w prawym, górnym rogu) lub zaznacz na suwakach, ile chcesz pożyczyć i przejdź do opcji – Wnioskuj o pożyczkę

youmoney.pl strona www
YouMoney.pl

Krok 3. Podaj swoje dane. Wpisz: imię i nazwisko, numer PESEL, numer telefonu i adres e-mail. Na tym etapie możesz też zaktualizować kwotę pożyczki i okres spłaty.

YouMoney - formularz pożyczkowy
YouMoney – formularz pożyczkowy

Krok 4. Przejdź do kolejnego etapu i uzupełnij wniosek o pożyczkę. Wypełnienie formularza wiąże się z założeniem konta na serwisie.

Krok 5. Poczekaj na oferty. Wybierz jedną propozycję, zaakceptuj warunki i ciesz się środkami na swoim koncie.

Maksymalna kwota oraz okres spłaty pożyczki YouMoney

Za pomocą YouMoney możesz zawnioskować o pożyczki online o maksymalnej wartości 10 tys. złotych. Kwota pożyczki do spłaty zawsze będzie jednak większa. Wynika to z dodatkowych kosztów, które nalicza firma pożyczkowa. Właśnie dlatego pamiętaj o tym, aby porównywać oferty, patrząc na wysokość RRSO. 


Zastanawiasz się jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki? Sprawdź ranking chwilówek Czerwonej Skarbonki


Przed złożeniem wniosku (w pierwszym etapie formularza) należy wybrać również okres spłaty zobowiązania. Liczbę dni możesz określić samodzielnie, przesuwając suwak w konkretne miejsce (od 15 do 60 dni). 

Ile kosztuje pożyczka w YouMoney?

YouMoney nie pobiera żadnych opłat za świadczenie usług pośrednika. To oznacza, że pożyczka, z której skorzystasz, nie będzie droższa, niż w przypadku zaciągania jej bezpośrednio u wybranego pożyczkodawcy. Jedyny i – tym samym – największy koszt nakłada na Ciebie firma pożyczkowa. 

Warto w takim razie sprawdzić, w jaki sposób YouMoney zarabia na swoje utrzymanie. Okazuje się, że pobiera prowizje od pożyczkodawców, którzy udzielili finansowań „przyprowadzonemu” przez pośrednika klientowi. To oznacza, że YouMoney działa w podobny sposób jak doradcy kredytowi, którzy pobierają opłatę od banków, w zamian za udzielony kredyt hipoteczny. 

Jak szybko otrzymasz pieniądze z pożyczki?

Wspominałam już, że cały proces wnioskowania o pożyczkę nie jest czasochłonny. YouMoney informuje na swojej stronie internetowej, że firmy pożyczkowe, z którymi współpracuje, wypłacają środki nawet w ciągu 15 minut. Maksymalnie jednak cały proces zajmuje nie więcej niż 24 godziny.

Czy YouMoney weryfikuje dane w bazach dłużników?

Pośrednik sam w sobie nie weryfikuje danych w bazach rejestrów dłużników, jednak robią to firmy pożyczkowe. Zanim więc skorzystasz z danej oferty – zapoznaj się z warunkami firmy pozabankowej, które najczęściej można znaleźć na jej stronie internetowej. 

Pamiętaj jednak, że nawet jeśli masz złą historię kredytową, nadal możesz liczyć na to, że otrzymasz finansowanie. Serwis analizuje wszystkie oferty na rynku, nawet te, które udzielane są bez BIK. 

Największe zalety i wady firmy YouMoney – opinie klientów

Czy warto skorzystać z oferty YouMoney? Na specjalne podkreślenie zasługuje fakt, że serwis nie pobiera żadnych opłat za świadczenie usług. Niestety, wśród głosów klientów pojawiają się też takie, które informują, że portal zbiera zdecydowanie więcej danych niż w przypadku wnioskowania o pożyczkę bezpośrednio w danej instytucji. To może jednak wynikać z faktu, że YouMoney w Twoim imieniu składa wniosek do wielu instytucji. Każda z nich może więc oczekiwać innych danych. 

Chociaż YouMoney wyraźnie informuje swoich klientów, że nie weryfikuje baz dłużników, to niestety może to zostać mylnie odczytane przez klientów. Rejestry są bowiem sprawdzane przez firmy pożyczkowe, udzielające finansowań. 

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.3/5 - (90 votes)
Opinie o You Money (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • S
  S

  Savastano

  28.05.2023, 06:09

  Wyróżniający się komentarz

  Scam. Niby pierwsza pożyczka za darmo, a nie jest to prawda.

  • Y
   Y

   Youmoney.pl

   10.09.2023, 10:25

   Wyróżniający się komentarz

   Youmoney jest agregatorem ofert pożyczkowych. Jeśli ma dla klienta ofertę darmowej pożyczki to ją przedstawi. Najwyraźniej nie kwalifikował się Pan na otrzymanie darmowe pożyczki

 • D
  D

  Dawid

  04.12.2023, 18:19

  Wyróżniający się komentarz

  potwierdzam, oferowali mi umowe pożyczki z RRSO 322% , pozyczasz np. 1000 zł to oddajesz często nawet ponad 2000 zł .

  Szukanie frajerów

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie